Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Rhapsody vs. Innuendo

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1 [2]
Yash: Rhapsody vs. Innuendo15.09. 2003 16:47
Už delší dobu řeším se spolužákem, stále více se vyostřující debatu na téma: je lepší BoRhap či Innuendu...já myslím, že Borhap, on ale tvrdí, že hudebně i textově je propracovanější a nápaditější Innuendo...rozhodli jsme se, že se zeptáme i na vaše dojmy......takže Bohémka či Innuendo??

1.Simandl 15.09. 2003 21:19
Já říkam určitě Bohemku.Je tam daleko víc nápadů než na Innuendu i když neříkam,že Innuendo nemá žadný nápady,třeba to španělský flamengo je super.Ale Bohemka má nápad v každém taktu.

2.LG 16.09. 2003 07:51
Nedá se to moc srovnávat, mezi skladbami je 16ti letý rozdíl. Bohemian Rhapsody byla v ohledu na tehdejší dobu pěkná bláznovina, a skupina sama nevěděla, jestli to vůbec na singlu vydá. V roce 1990 by si ze své pozice mohla na singlu vydat i Freddieho 'krkanec' :)
Nicméně Innuendo , Bohemian Rhapsody a The Propet's Song patří mezi tři velikány, které nemají soupeře.
U mě s přihlédnutím na rok výroby, resp. vydání (1975 a 1991) vyhrává Bohemian Rhapsody. Prostřední část je totiž bezednou studnou stále nových a nových hlasů a harmonií.

3.Yash 16.09. 2003 08:53
jj souhlasim, na prophet's song jsme se taky shodli...nemyslím, že by bohemka byla nějaká bláznovina a rozhodně ne na svoji dobu! Každopádně nyslím, že bohémka je i hlasově líp zvládnutá....

4.Willl 16.09. 2003 11:36
Souhlasím s názorem, že se tyto skladby nedají postavit vedle sebe. U BoRhap je nádherně znát ten elán, ta radost z hraní, z tvoření, obrovské množství nápadů.
Innuedno je již skladbou, která je stvořená dokonalými profesionály, kteří vědí co činí.
Obě dvě jsou krásné. Obě si můžete pouštět pořád dokola a stále objevujete místa, která vás udiví a nadchnou. Osobně hlasuji pro Bohemian Rhapsody. Innuendo je pro mne napsané v dost "temných - smutných" tónech.

5.werdsay 16.09. 2003 12:26
O Innuendu jsem psal asi před dvěma měsíci a to, že se mi zdá spojení textu a klipu fenomenální. BoRhap je úplně někde jinde, je v jiné době. Nemyslím si ale, že je moudré tvrdit, že je lepší jedna či druhá. Je to psáno v jiných časech a v jiných myšlenkových stavech. Souhlasím s Willl, až na to, že se TROŠKU kloním k Innuendu.

6.Rado 16.09. 2003 20:27
Su to dve uzasne skladby a je tazke ich porovnavat.V Innuende cloveka najviac zaujme flamenco pasaz,ta je teda super, ale ked pocuvas Bohemian rhapsody,vzdycky v nej najdes nieco nove.Priklanam sa k nazoru ze je lepsia ako Innuendo.A s Prophets song s vami tiez suhlasim.
Long live the Queen!

7.Titan_66 16.09. 2003 22:12
No já bych to rozdělil do 2 skupin. Na text a na hudbu. Můj názor je, že propracovanější hudbu má bezesporu Bohemka, protože se neopakujou pasáže, pořád to jede na jiný tony a to je jedinečný. Innuendo pak bere druhou pasáží stejný tony. Takže hudba je propracovanější u Bohemku. A u textu je to vyrovnaný, možná to innuendo je zajímavější.

LG: myslel jsi to jako ze ty tri velikani nemaj konkurenci u ostatnich Queen pisni nebo vubec u vsech kapel ?

8.Michal 17.09. 2003 15:31
Mne osobne se vice libi Bohemian Rhapsody a to pro ten uzasny vicehlas- to same miluju u The Propet's Song... Innuendo se mi jevi trochu pochmurne, i kdyz se neni cemu divit, zalezi na momentalni nalade, tezko rici jestli bych si vybral u Queen lepsi ci horsi pisnicku...

9.LG 18.09. 2003 08:46
TO Titan_66: Tyto tři skladby jsou takové pilíře hudby Queen. Nikdy nebudu porovnávat Queen s jinými kapelami, protože vždy to bude subjektivní, o tom už jsme se tady bavili.

Občas se v souvislosti s jinými kapelami ještě vedle BR uvádí Stairway To Heaven od Led Zeppelin, ale spíše v souvislosti s jejich a úspěšností a délkou.

Rock, pop, opera, Bohemian Rhapsody, jazz, blues ....

10.pk_emperor 21.10. 2003 23:23
Innuendo

11.Ken 03.11. 2003 14:30
Obě jsou to veledíla.Řekl bych to asi tak že Innuendo rychleji omrzí.Mimochodem napsal ho Roger ? Bohemka je pestřejší, miluju ty změny stylu a rytmu ! Líbí se mi obě, o něco víc Rhapsody.

12.Scaramouch 04.11. 2003 16:43
Bohemian Rhapsody je opravdu jedinecna, ale prece jen se klonim k Innuendu.

13.Jardo 12.01. 2006 22:41
13. Podľa mňa Bohemian Rhapsody to je tá najlepšia pesnička, ktorú neprekonalo ani Innuendo.

14.Mr. Bad Guy 12.01. 2006 22:41
Mě se líbí ta španělská pasáž.

15.bulsara 13.01. 2006 06:20
Nemám to vyhranené, či tá alebo tá... Keby jedna z nich chýbala... moc by mi to chýbalo... ako rub a líce jednej mince... Jednou to akoby "začalo" a druhou "končilo"... a ja to mám ešte vďaka veku podfarbené tým, že tú staršiu som prvý krát počul, keď som mal 14 a tú druhú, keď som mal 27... a ten prvý dojem sa aj rokmi ťažko prebíja.... V každom prípade pri Innuendo mám v podvedomí vždy smútok..., keď som ju počul a videl (klip) vo februári ´91 v TV prvý krát, tak som mal pocit, ako keď sa tušené "niečo sa deje" potvrdí u doktora nad rentgénovými snímkami vášho nádoru..... Ten klip považujem za absolútne najsilnejší zo všetkých od Queen... taký "Empire State..." oproti "naším" panelákom... Ale ináč ako na začiatku - nemám to vyhranené...

16.simaaa 13.01. 2006 08:20
nekde jsem cetl, mozna na zadni strane knizky Bohemska rapsodie jednoho zivota, ze Innuendo napsal Freddie, ale moc se mi to nezda.
Me BoRhap omrzela strasne rychle. Pokud posloucham CD nebo desku ANATO, tak tuto pisen preskakuji. Nevim, ted se mi uz nelibi a nelibila se mi tolik, ani kdyz jsem zacal poslouchat Queen.
Innuendo je pro me spica. Ale take nepatri k my 12 favourites od Queen =)

17.Mr.Scully 13.01. 2006 10:24
Podle me je BoRhap masterpiece, ale stejne ji pokazdy uz preskakuju :-) I kdyz normalni CD Queen uz ted vubec neposloucham, takze jde hlavne o DVD-A.

Innuendo napsal Roger.

18.Michal 13.01. 2006 10:37
Innuendo jsem si v posledni dobe hodne zamiloval. Stejne jako I Want It All, ktere jsem nikdy pred tim moc nemusel.. Tim nechci rict, ze tyhle pisnicky srovnavam- vubec ne, ale proste jsem je obe zacal poslouchat nejak vic, nez kdy driv.. Priznam se, ze BoRhap nepatri k mym nejhranejsim pisnickam, ale vzdycky si ji rad poslechnu a kdyz slysim ten Freddieho zpev, vstavaji mi vlasy hruzou, protoze takhle dokonale (jako prave v tehle pisnicce) jsem nikoho zpivat nikdy neslysel..
Takze i po znovuotevreni, je ma odpoved stejna- Bohemian Rhapsody :o)

17: Tak oni to psali prece nejak dohromady, ne? Tak nejak se mi totiz nechce verit, ze by to dal do kupy Roger sam :o) I kdyz ho nepodcenuji ;)

19.Mr.Scully 13.01. 2006 11:07
K Innuendu se vaze ten pribeh, ze Roger ho snad hral v Mountain Studios a slysel ho Freddie, ktery byl o patro vys... sebehl, protoze byl uchvacen. Nebo tak neco :) Kazdopadne s tim prisel Roger a ten taky napsal vetsinu slov.

20.Jardo 13.01. 2006 13:13
16. Nechápem ako Ťa mohla veľmi rýchlo omrzieť pesnička Bohemian Rhapsody. Ja sa priznám, že od začiatku som ju nejak nemusel, aj keď ma zaujala hneď na prvý raz, a teraz či viac ju počujem tým viac sa mi páči. Ja to nechápem, ale je to tak. Takých pesničiek moc nie je, že čím viac ju počujete, tým viacej sa Vám páči. Pre mňa je to genialita. A veľmi sa mi páčilo, keď ju hrali Queen v 1992 na koncerte na počesť Freddieho, ale nepáči sa mi to ako to spieva E. John a potom Axel, ale keď spieval ten celý štadión, tak to bolo úžasné. Inak mimochodom Bohemian Rhapsody bola minulý týždeň nasadená v jednej hitparáde na rádiu okey(tam sú staršie pesničky ako 10 rokov. No a v stredu hitparádu počúvam a Bohemian Rhapsody nikde. A zrazu už išlo 1. miesto a tam Bohemian Rhapsody. Nechcel som tomu veriť, že to môže takto skočiť.

21.Janek 13.01. 2006 13:57
Bohemian Rhapsody je u mě best, je to fantastická píseň.

22.Soňa 13.01. 2006 15:41
I kdyz je Innuendo uzasny, je pro me lepsi Bohemka.. K Innuendu se vaze ta smutna pritomnost.. Bohemian Rhapsody je plna necekanych zvratu, pusobi na me takovym "mladistvym dojmem"..(boze! - to uz je jak pri reklame na nejakej krem...:)

23.Mr. Bad Guy 13.01. 2006 16:41
21: Ale už trošku ohraná. Kolikrát už jsme ji všichni slyšeli...

24.another.world 13.01. 2006 17:48
Znám Innuendo ještě trochu déle než Bohemku (mé první Queen album bylo GH2). Bohemka se mi ale trochu oposlouchala hlavně kvůli živákům, kde ji hrajou všude a Innuendo nikde.

25.Janek 13.01. 2006 17:59
23: To sice jo, ale já ji můžu slyšet pořád :-)
24: Moje první album který jsem slyšel bylo zase Greatest Hits III

26.Love.profick 13.01. 2006 18:10
A tak to ja mam rad ale obe,ale urcite vic Rhapsodiu nebot si myslim ze je nejlepsi na svete:)

27.Janek 13.01. 2006 18:11
26: Jasně, Innuendo je skvělá písnička, ale Bohemka je prostě... Bohemka...

28.Akáda 13.01. 2006 18:46
Dle mého Queen natočily 5 eposů:
The March Of The Black Queen
Killer Queen
Bohemian Rhapsody
Somebody To Love
Innuendo
No a skladba The Propet's Song je zajímavej pokus a cosi co se dá vydržet párkrát a hotovo. To už i Body Language jsem slyšel tak 100x víc. Těchto 5 skladeb jsem slyšel tolikrát, že je to zbytečné číslit....

29.andilek-filipek 13.01. 2006 18:55
Co má kdo proti Prophet´s Song?! ´čo poď ven :D

30.werdsay 13.01. 2006 19:21
Kdyz ted ctu tu petku, tak se musim smat :-))) hehehe... "nemyslim si ale, ze je moudre tvrdit". Kde ty lonske snehy jsou...;-))

31.werdsay 13.01. 2006 19:34
Skladba jako celek je lepsi BoRhap, textove je na tom lip Innuendo. Nejlepsi skladba je The Show must... a mozna proto, ze jsem to tenkrat prozival tak intenzivne. Kdybych mel patnact v roce 75', tak bych jiste povazoval za nejlepsi skladbu BoRhap.

32.Ken 13.01. 2006 19:35
28 - Killer Queen a epos? Zajímavé... Ty 4 další + Píseň proroka to je recht.

33.werdsay 13.01. 2006 19:38
To je fakt. Killer a Somebody jsou hity sve doby, ale ne eposy.

34.andilek-filipek 14.01. 2006 04:54
Tak já myslím, že to od Akády byla hyperbola :) nemusíte ho hned všichni chytat za slovo. Somebody To Love určitě není epos, ale je to něco naprosto nadčasovýho... A za druhé docela mě štve příspěvek 31. Za prvé štve mě (to je ale dost subjektivní), že dost lidí i z řad skalních fandů Queen (což mě mrzí) absolutně nechápou, o čem Bohemian Rhapsody je, a nedoceňujou její nepochybné textové kvality. A za druhé, když si teda myslíš, že Innuendo je textově lepší, tak v čem? hm? víš vůbec, o čem je, když je teda textově lepší? To by mě zajímalo

35.Janek 14.01. 2006 07:23
34: Innuendo je náhodou textově taky dobrá písnička. Ale Bohemian Rhapsody je prostě #1, a souhlasním s filipkem.

36.Mr.Scully 14.01. 2006 11:28
34. On snad nekdo chape, o cem BoRhap je? :-) Pokud vim, tak to vi akorat clenove Queen a to jeste mozna ne vsichni :-)

37.simaaa 14.01. 2006 11:44
ja taky Prophet´s Song moc nemusim
je na me prilis dlouhy
pisen The March Of The Black Queen je jiste bezvadna, ale zase je na me trosku vic dlouha. Pri dlouhych pisni Queen se uz pak trosku nudim ( ono jich taky moc nebylo ). Innuendo me vsak dokaze udrzet v napeti az do konce. March a Prophet´s Song bohuzel ne. Obe maji pro me nesmirne dobre, ale zaroven i nektere nudne momenty.

38.werdsay 14.01. 2006 11:45
Subjektivne se mi vic libi text Innuenda, v te 31 jsem to napsal tak, ze to vyznelo spis obecne. BoRhap je zpoved cloveka kterej udelal chybu, ale nelituje se. Chape ze je takovej jakej je a i kdyz udelal chybu, nikomu se za ni neomlouva. V koutku duse by si pral byt lepsi, ale bere sam sebe, takovej jakej je. Je tam troska zoufalstvi, hodne nadeje - muj nazor, ted me zajima co za tim vidis ty a ostatni by se mohli taky vyjadrit ( k textu BoRhap ). Odpoledne dorazim.

39.simaaa 14.01. 2006 11:46
jinak - moje uplne prvni pisnicka od Queen, co jsem slysel, byla A KIND OF MAGIC =) a ta me dostala. Vlastne jsem ji neslysel jako audio, ale videl jako klip - ten me uchvatil a jako prvni jsem mel kopii VHS Greatest Flix II a pak teprve CD Greatest Hits II. Pak jsme si nekde v Italii koupili VHS Greatest Flix I, tam se mi strasne libila pisnicka TIE YOUR MOTHER DOWN. A kdyz jsme si pak kupovali CD Greatest Hits I, velice me zklamalo, ze tam nebyla =)

40.werdsay 14.01. 2006 11:55
Samozrejme ze chapu o cem je Innuendo. Kdyz si ty dva texty prectu, tak silnejsi pocity ve mne vyvolava Innuendo. Jak uz jsem jednou psal, prijde mi to jako poselstvi lidstvu.

41.werdsay 14.01. 2006 12:01
Akadu za slovo neberu, jestli to tak vyznelo, omlouvam se.

42.andilek-filipek 14.01. 2006 12:14
38. 39: hmmmm, tak to pozor, klobouk dolů :) odvolávám, co sem odvolal, slibuji, co sem slíbil :D ohledně Tvýho pojetí textu BoRhap... klobouk dolů... Já bych ještě dodal, že doufám, že víš, že tím člověkem je Freddie ;) alo to Ti asi došlo :D

No já sem si teďka vzpomněl na to, jak tu vysvětloval svoje pojetí textu BoRhap MaDi... No a to se přiznám - málem jsem spadl z křesla (z opěradlama) "Kterak právník rozebírá jedno z největších uměleckých děl vůbec" popojedem...

36: ale prosím Tě, dyť to zas není tak těžký :) tak třeba první sloka... "Mama, just killed the man" slavná to věta a pak další text až po "... carry on, carry on, as if nothing really matters" Je to jasný jak facka. Jen se stačí chvíli zamyslet nad Freddieho osobou... "just killed the man" neznamená, že někdo někoho zabíjí, ale znamená to přerod Freddieho z toho obyčejnýho maminčina (zanzibarskýho) chlapečka v něco, co má celosvětovej rozměr... A jak již taky bylo dávno zmíněno, Freddieho rodiče se vlastně nikdy nesmířili s tím, jakej Freddie byl. Prostě pořád byl jejich "chlapeček". A o tom je celá první sloka... Takhle bych mohl pokračovat až do konce... Je to geniální text, za tím si stojím, a klidně to dokážu podrobnou prací a rozborem každičkýho písmenka, jestli to někdo zpochybňuje. Už třeba jenom to symbolický "anyway the wind blows", které se tam často opakuje, a což dává vědět, že "i když bych tu byl, nebo ne, je to jedno, život jde dál" atd atd... A dokonce i v té operní části, kde - to přiznávám - jsou samozřejmě i totální blbosti, ale má to prostě celkovej nádech toho Freddieho divokýho života, je tamláska k opeře atd atd... Prostě tohle je "Klaunova zpověď", a jestli to nechápou i queenovští fandové, tak je mi to celkem líto...

Jo a jestli mi někdo chce argumentovat tím, že i Freddie řekl, že neví, o čem je, tak bych chtěl říct, co už tu ve slavné diskuzi s MaDim někdo velmi trefně řekl:"Freddie by byl ten poslední, kterej by v nějakým blbým rozhovoru prozradil, o čem je něco, na čem si dal tak záležet... Jen ať si každej láme hlavu, a jestli nic, tak bohužel. Možná se mi to taky líp chápe proto, že sem duší umělec. Tím nechci říct, že se cítím jako nějakej machr, ale prostě pro umění žiju... A ono se to na životních postojích hodně projeví...

PS: všimli jste si někdy, že v té operní části, jak je tam "Bismillah, no! We will not let you go...", tak to je vlastně jakoby se zbytek Queen hádá s Freddiem, on chce odejít, a oni ho chtějí tady... No a vidíte, nakonec ho nechali jít ;) jak symbolické... Jakoby to podvědomě věděl, jak skončí ;) Ale tohle je samozřejmě moje subjektivní spekulace

43.simaaa 14.01. 2006 12:46
co nemam rad, jsou rozbory textu a basni
at si tam najde kazdej to svy - nekdo v tom nevidi treba nic, to je jeho vec
nepoustel bych se v tomhle do nejakejch vetsich akci

44.Michael Koliha 14.01. 2006 12:58
43: Ale tak kdyz se nekdo zeptal, jakej v tom vidíte smysl, tak je vhodný to napsat. BTW: Andílku to se mi líbí takhle moc do podrobna sem to nikdy nerozebíral...

45.andilek-filipek 14.01. 2006 13:01
43: no počkej, to je trochu já o voze, Ty o koze... Já rozbory taky nemusím, ale když někdo říká o něčem, že to nemá hloubku nebo úroveň (tím teďka nemyslím Tebe, Scully), a já vím, že to tu úroveň má, tak jí musím nějak prokázat ;) nejde o to, že v tom někdo vidí nebo nevidí... Jde o to, že někdo tvrdí... A někdo jinej zase ví....
... chápete? :D :D

44: díky... pokud by byl obecný zájem, mohl bych to rozebrat celý, docela by mě to asi bavilo.

46.simaaa 14.01. 2006 13:10
ja se v tom nerad vrtam
treba nevim o cem je BoRhap a uprimne receno me to zase tolik nezajima
muzu mit svoji predstavu nebo ideu, ze tam zpiva treba o sve matce =)

47.Michal 14.01. 2006 14:11
werdsay, andilek:
Fakt huste vystizeny! Mysli Vam to ;o)

48.Akáda 14.01. 2006 16:26
29: no vážně... kdysi se tu probíralo 10 nej ale The Propet's Song se tam nedostala, abych to upřesnil tu skladbu jsem měl rád asi pul roku pak se mi o posluchala a už mě nebere.
32:33: to označení epos není až tak přesné, nevím jak to nazvat jedním slovem, protože balady to nejsou, ale jsou to vyjimečné skladby, co do pojetí a výstavby melodie.
45: To bys mohl udělat obecný rozbor, rád si ho přečtu.... Takhle jsem dělal rozbor Bejátr Balletu (pro ty co to neznají moderní tanec převážne na hudbu Queen) a to my se Maurice Bejárt divil jak jsem domyslel co každej obraz znamená. :-)))

49.werdsay 14.01. 2006 16:55
Njn, Filip to dokaze napsat velmi dobre. Nemam takovej spisovatelskej talent, ale jsem si jistej, ze ty skladby vnimam a citim tak, jak jsou mysleny.
Jen dodam k 42 - kazdej tomu nemusi rozumet, protoze kazdej v sobe tenhle cit pro vec nema. Queenovsti fandove nemusi byt dusi umelci, aby se jim to libilo. Takze neni nic spatnyho na tom, ze tomu nekdo nerozumi, nebo to nedokaze vysvetlit. Kazdej je jinej.

50.Mr. Bad Guy 14.01. 2006 18:38
Text BoRhap už se tu přece řešil v topicu Zemřel Freddieho otec. Ten vůl, kterej se MaDiho zeptal, jsem byl já.

51.Willl 14.01. 2006 20:47
To Akáda 48: To já bych si zase ráda přečetla Tvůj rozbor Bejárt Balletu - kde jsi ho viděl? Jak to na tebe působilo. Hudba byla originál, nebo upravovaná? Já jsem tu možnost neměla, pouze vím, toto představení na hudbu Queen udělali a jezdili s tím snad po celém světě (kromě Prahy) :-)))

52.Mr. Bad Guy 14.01. 2006 20:52
a Brna... :-))

53.Willl 14.01. 2006 20:57
52. To víš, do Brna už jezdí akorát Rolling Stouni... . Ani pořádnou ligu tu nemáme, akorát ženský z basketu to zachraňujóó..-)))))

54.Mr. Bad Guy 14.01. 2006 21:03
Co naplat...

55.andilek-filipek 15.01. 2006 03:48
50: já vím, četl jsem si ho a párkrát jsem skutečně myslel, že blbost z některých nejen MaDiho výroků přeteče skrz obrazovku a celýho mě poblije...
49: samozřejmě, že každej nemusí být umělec a samozřejmě, že není nic špatnýho, když prostě někdo nedocení veškerou hloubku, kterou některý texty mají, ALE já jsem jenom říkal, že mně vadí, když tomu někdo nerozumí, a tvrdí, že to tu hloubku nemá, když ji to má ;) o tohle mi šlo... V tom taky podle mě mimo jiné tkví takový mimořádný úspěch queenovských skladeb - že mají spoustu úrovní pro různé druhy posluchačů... Abych vysvětlil: prostě kdo si chce zablbnout a nic jinýho v tom nehledá, je to tam, kdo si chce poslechnout qalitní hudbu v qalitním podání, je to tam, a kdo chce si zablbnout, poslechnout qalitní hudbu a ještě žasnout nad genialitou některých textů, tak prostě zase to tam je :-)) Proto byla úspěšná u tolika lidí, protože tolik lidí v ní našlo, co hledalo.

56.werdsay 15.01. 2006 10:55
Pamatuju si na ten fajnovej prispevek z F. Otce - "Freddie byl ten posledni..." jj ten byl vazne dobrej. Na druhou stranu psal bravurne i Scully, i kdyz stal na druhe strane barikady ;-). Vzdycky musi byt dobrej oponent, aby to stalo za to.

57.Mr.Scully 15.01. 2006 11:09
51. Na Bejart Ballet jsme jeli s Akadou spolu (v lednu 2002) a jeste nekde bys mela na googlu najit moji obsahlou reportaz, na serveru pandora.cz.

56. Ja uz si z te diskuse nepamatuju vubec nic :-) Jenom si vzpominam, ze vzdycky, kdyz jsem MaDimu neco vyvratil, tak on pomalu zacal ustupovat :-) Byl to dobrej manipulator :-)

58.andilek-filipek 15.01. 2006 16:21
57: hlavně dobrej demagog.

59.Janek 15.01. 2006 17:11
53: nj, v Brně nic moc.... ale zas tady máme Anthropos

60.werdsay 15.01. 2006 19:38
Taky si nepamatuju vsechno, ale je zminenej ve 42, tak jsem si vzpomnel :-)

61.Akáda 16.01. 2006 10:29
51. Ta reportáž z návštěvy Baden Bádenu jak jsem tam byj se Skallym je taky tady:
meceblesky.akada.net
Mám to doma VHS a z ní udělané DVD
...jinak na něj můžeš jet do Budapešti....

62.Ptr 16.01. 2006 10:55
Ček pár dnů není na netu a to je zajímavé co všechno se probere za tak krátkou dobu. :)))

63.Akáda 17.01. 2006 08:51
P.S.
Rhapsody vs. Innuendo ?
Rhapsody je lepší. Na Innuendo se zapomene.

64.Janek 17.01. 2006 10:38
63: Doufám že ne ;-)

65.Akáda 17.01. 2006 10:56
Mezi fandy Queen se na Innuendo nezapomene, ale mezi tím obrovsky velkým zbytkem lidí ano. Aneb už dneska málokdo ví o Innuendu.

66.andilek-filipek 17.01. 2006 11:16
65: bohužel jo. a vemte si, že když Innuendo šlo do žebříčku, tak šlo velmi rychle na první místo, ale taky z něj velmi rychle vypadlo. Což nebyl případ BoRhapky :D

67.Mr. Bad Guy 17.01. 2006 11:23
65: Bohužel máš pravdu. Konzumenti jsou děsní kreténi.
66: A nevytlačila ho náhodou come as you are? :-D

68.Jardo 17.01. 2006 12:05
67.Nie Nirvana to nebola. Nie som si úplne istý, ale zdá sa mi, že to bol song od Iron Maiden.
66. To máš pravdu, ale to takto sa to brať nedá, pretože väčšinou kapela dosiahne najväčší úspech skôr s vydaními pesničkami ako s tými, čo vydá už po 15 rokoch. Tá skupina po rokoch sa stáva obohraná a už nie je taká zaujímavá a veľmi ťažko sa drží na vrchole. To máš ako keď kapela výda 4. song z jedného albumu a ten 4. song dosiahne vždycky menší úspech ako ten prvý.

69.andilek-filipek 17.01. 2006 14:41
68: Já hochu nevím, co si o Tobě mám myslet. Na jednu stranu umíš napsat inteligentní příspěvek (jako 68), nad kterým se dá diskutovat a přemýšlet, a kterej má hlavu a patu, a na druhou stranu umíš napsat aji takový peachoviny jako v "at žije P.Rodgers", že to není pravda snad :D Nevím prostě. Seš nějakej zázrak přírody nebo co :D

70.Akáda 17.01. 2006 15:32
69: Jardo je typický příklad člověkam, který se zapojíl poprvé do nějaké diskuze. Prostě ještě netuší, že to co řekneš kamarádovi někde u stolu a to samé napíšeš v konferenci vyvolá naprosto jinou reakci okolních. Řekne-li se něco v ironii, každý přítomný hned pozná v jakém smyslu to mělo být řečeno. Když to napíšeš, vypadáš jak blázen.

71.Jardo 17.01. 2006 15:33
69. Povedz mi konkrétne č. príspevkov, ktoré sa Ti tak nepáčia. Uznám, že v niektorých som to trošku prehnal, ale to bolo len v minime príspevkoch. 2 alebo 3.

72.Michal 17.01. 2006 16:20
71: Jednodussi by bylo napsat cislo prispevku, ktore sa pacia...

73.Michal 17.01. 2006 16:22
70: Mne to spis pripada, jako kdyz vesnican prijede autem do Prahy- taky totalne mimo a proste mu nevysvetlis, ze existuje blinkr atd..
(neberte to osobne, Vy mimoprazsti- chapete jak to myslim)

74.Michael Koliha 17.01. 2006 16:33
70: Tak mi to nepříde... Když se novacek zapojí do diskuse, obcas rekne nakej dost hadr... Znam z vlastní zkusenosti, ale tenhle ten hadr rozjíždí na nekolika frontach tvrdohlave furt do kola...Pochybuju, ze to myslel ironicky...a taky si myslim, ze to nebylo jeho první zapojení do diskuse... Viz Carrie / You are beautyful

75.Janek 17.01. 2006 16:39
73: Neboj se, Brno není vesnice! :D :D

76.Michal 17.01. 2006 16:45
75: Dobry- hlavne at se nikdo neurazi, pac tak to mysleno nebylo.. Ale tak vsichni uz jsme na silnicich registrovali cepicare, ze? :o)))

77.Janek 17.01. 2006 16:49
76: Neměj obavy :-)))

78.Akáda 17.01. 2006 16:57
74: On se za půl roku zklidní, doplní si znalost o Queen a .......a nebo odejde.

79.Jardo 17.01. 2006 21:39
79. Tak teraz ste ma pekne naštvali. Čo robíte zase zo mňa debila. Za to, že nepoznám všetky pesničky od Queenu, tak sa nemôžem vyznať v skupine. Priznám sa mám takú sprostú povahu a to v tom, že nerád počúvam nové pesničky. Ja proste nedokážem počúvať hodinu CD od nejakej kapely, keď tie pesničky nepoznám. Naozaj ma to štve a Queenovskú tvorbu budem poznať celú, ale potrebujem čas. A páči sa mi ako všetky príspevky odo mňa sú zlé, smiešne. Proste môžem napísať čokoveľvek a Vám sa to bude zdať hlúpe.

80.Michal 17.01. 2006 21:41
79: Tak se zkus zamyslet nad tim, proc se nam to zda hloupe a zda- li neni problem nekde jinde nez u nas...

81.Jardo 17.01. 2006 22:02
80. Ja si nemyslím, že je ten problém u mňa. Vám sa nepáčil zo začiatku 2,3 príspevky a potom už všetky, ale ešte stále neviem, čo sa Vám zdá hlúpe na tom, že P. Rodgers to podľa mňa nezvládol koncert 2005. Väčšina pesničiek neboli zaspievané, tak aby sa mohli páčiť mojim náročným ušiam.

82.andilek-filipek 17.01. 2006 22:28
79, 81: Aha, takže sme u jádra problému. Dovol, abych Ti to všechno vysvětlil. To, že se Rodgers nelíbí Tvým náročným ušiam, který znají míň hudby než moje morčata, neznamená, že Rodgers nezvládl koncerty v r.2005. ;-) Bohužel ;-)

83.Michal 17.01. 2006 23:00
81: Tak jak rika andilek v 82 :o)
Kozel zahradnikem- uz jsem to tu psal jednou.. Marne, ze?

84.Mr. Bad Guy 18.01. 2006 00:12
79. Nová odpověď Jardo 17.01.2006 21:39
79. Tak teraz ste ma pekne naštvali. Čo robíte zase zo mňa debila.

// Nechci být hrubý, ale zdá se mi to jako celkem zbytečná práce. Na to jsme tady všichni trochu moc líní ;-)

85.bulsara 18.01. 2006 06:22
Jardo - ty sa moc nekamošíš s našou matkou slovenčinou, že ...(?) - hoci cítim, že Maďar z teba nie je. ... A ešte jedna vsuvka... predpokladám, že si o polovicu mladší než ja, takže v tvojom veku - ak máš rád hudbu - je tragédia odmietať "...počúvať hodinu CD od nejakej kapely, keď tie pesničky nepoznám...". To ako kedy ich chceš spoznať...? A ak vôbec poznáš nejakú hudbu, ako si ju vlastne spoznal, keď si ju prvý krát mal počuť a ty si ju odmietol počúvať, lebo bola "nová" pre teba v tom momente neznáma... To je dáke sci-fi.....ako to robíš? A z vlastnej skúsenosti ti radím, ak si v takom veku ako predpokladám, tak maj uši dokorán.... a počúvaj čo sa len dá.... Mať prehľad (v hocičom) je vec, ktorú ti nikto nezoberie, pre ktorú ťa tak ľahko nikto "neojebe"..... V zrelšom veku na to už nebudeš mať čas ... a ak budeš mať napriek tomu pocit, že to chceš dohnať (s tým prehľadom v hudbe i všeobecne), bude to ťažšie.....to mi ver.

86.Michael Koliha 18.01. 2006 09:02
No tak mozna uz sem Jarda pochopil...Teda spíš nepochopil, ale porozumnel mu... On nemůže poslouhat hodinu CD Queenů, kdyz na nej ty písničky pred tim nehrali 20 let z radia. To znamena, ze kdyz príde Paul Rodgers a zazpívá ty písničky po svém ( a zajisté jiným hlase, než Freddie) Tak to jeho NÁROČNÉ ucho nemůže poslouchat, protože to tak proste nezná. Jen mám takovej dojem, ze kdyby byl na koncertu Queen v 70.letech Kde se nehralo Break Free a GAGA. Tak by nam tady tvrdil, jak je Freddie nahovno zpevak, pac ty písničky jeste neslysel. Ted už chápu jak nekdo muze poslouchat Crazy Frog... Na tohodle kdyz to dvacetkrat pustite tak si to taky zamiluje, pac si to bude pamatovat...

87.Michal 18.01. 2006 09:35
86: :D :D :D :D :D :D !!!!!! Tak to je prdeeeel hehehehe - dobra prace!

88.andilek-filipek 18.01. 2006 10:52
85: pravda pravda, svatá pravda.

89.Mr. Bad Guy 18.01. 2006 13:13
ding ding

90.Jardo 18.01. 2006 14:04
86. Tak ty si úplne vedľa. Tak to podľa teba by som mohol tvrdiť, že aj G. Micheal to zaspieval zle, lebo to zaspievalo po svojom a inak ako v originále. No, ale máš smolu túto verziu mám rád je skvelá. Ja viem je to debilná povaha, ale ja to nedokážem počúvať CD s neznámymi pesničkami hodinu. Som proste taký, ale pokúšam sa s tým niečo robiť.

91.andilek-filipek 18.01. 2006 14:07
90: Prosim Tě Jardo už dost!!!! DOST!!!! Snažně Tě prosím!!!! dost!!! Ty jsi fakt horší, než všichni MaDiové, another.worldi, stanlyeové, Anny z Bohnic a já nevím co ještě dohromady!!! Totálně děláš z tohohle do téhle doby poměrně qalitního fóra absolutní frašku! Už dost, fakt.

92.Jardo 18.01. 2006 14:07
85. Prečo sa nekamáratim so Slovenčinou? Ale veď ja počúvam aj neznáme pesničky, ale mi to ide pomalšie. Ale určite sa budem zlepšovať a zachvíľu Queenovskú tvorbu budem spoznať úplne celú. Aj keď v podstate ich základné pesničky poznám od začiatku kariéry až po koniec.

93.Michal 18.01. 2006 14:45
90, 92: Ty jsi celej nejakej debilni a pomalejsi hehe
Mi rekni, v cem je Somebody To Love od G. Michaela jina nez Freddieho verze? Co tam zpiva po svem?? To by me zajimalo :o))) (jo mozna to, ze tam jednou rekne "come on")- vzdyt on dela stejne i ta falseta.
Jsi fakt guma hehe

94.Mr. Bad Guy 18.01. 2006 14:47
GM je IMHO jen špatnej popovej pokus o kopii FM. A ty tři věci mi přijdou jako tak maximálně jediný, kde je to únosný. Ale to už bych zase mluvil o konzumentech...

95.Akáda 18.01. 2006 15:05
94.Pamatuji že v dávných dobách po rozlučce ve Wembley se o GM mluvilo jako o vhodném kandidátu.

96.Mr. Bad Guy 18.01. 2006 15:11
Sheeeeeeer heeaaart attack... probůh - radši Ozzyho.

97.Michal 18.01. 2006 15:22
96: No tak to zas ne...

98.Mr. Bad Guy 18.01. 2006 15:23
97: to byla hyperbola. Ale takovej Hetfield by mohl...

99.Jardo 18.01. 2006 17:06
93. Michale to s Tebou súhlasím. Zaspieval to veľmi podobne a je to takmer k nerozoznaniu, ale These are the days of our lives je zaspievaná inak. Tú G. Michael spieva po svojom.

100.Michal 18.01. 2006 17:29
99: Tak si to pust.. Kde tam jako zpiva jinak nez Freddie? Jo, jednou tam protahne slovo a ke konci se s Lisou stridaji v "I still love you", jestli to je zpivat po svem, tak fakt nevim.. Lisa zpiva refren jinak, ale ne GM..
Kazdopadne- Paul prave zpiva dost po svem.. Je fakt zajimave, ze kdyz zpiva "po svem" GM, tak je to OK a kdyz zpiva po svem Paul, tak je to KO :o) Mel bys bejt mene zaujatej proti Paulovi- je to vybornej zpevak a pisne Queen zvlada skvele :o) Tvuj problem, ze pro same nadmiru milovani Freddieho je tvuj "mozek" zablokovanej :o)
stránky 1 [2]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Ankety: Rhapsody vs. Innuendo