Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Dogmata o Queen

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1 [2]
Montreux: Dogmata o Queen13.11. 2005 16:16
Zdravím!
Nevím, jestli tady už o tom padlo slovo, ale setkali jste se už s nějakými dogmaty o Queen? Pro ty, kteří neví, co si mají pod pojmem "dogma" představit, tak "dogma" je ničím nepodložené tvrzení, které je všeobecně bráno jako pravdivé.
Já jsem se v minulosti kupříkladu setkal s historkou, že Freddie zdědil své pěvecké vlohy po své mamince, která jej, coby operní sólistka vodila na představení, kde pochytával noty. Pak jsem se ještě setkal s tvrzením, že Freddie během svého života víc než rád pobýval na Novém Zélandu kvůli tamní toleranci k homosexuálům, no a jako třešnička na dortu - Freddie nikdy nestudoval v Indii (takže "The Untold Story" asi lže...), nýbrž někde v USA (to individum myslím zmiňovalo New York, nebo Houston)! Co vy? Máte taky nějaké podobné zkušenosti? Montreux.

1.andilek-filipek 13.11. 2005 23:10
:D docela zajímavý téma :D no já nevím, jestli se to dá nazvat dogmatem, ale já si vzpomínám na jednu zkušenost, která mě hrozně srala :D a to bylo, když mistr tanečních, kam sem chodil a nějakou dobu dělal asistenta, měl na slavnostní závěrečné koloně (ples) v programu skladbu thank god it´s christmas a taky skladbu a skladbu Living On My. No a když ty skladby uváděl, tak to dycky řekl blbě, u Thank God řekl, že to je Freddie Mercury a u Living On My Own řekl Queen... No a mě na tom sere, že je v obecným povědomí prostě akorát Freddie Mercury, a o ti ostatní výborní muzikanti jsou dost v pozadí... Samozřejmě ne u všech, ale bohužel dost často...

2.Mr.Scully 14.11. 2005 08:03
Me stve dogma, ze Queen vzdycky byli "takovej komercni popik", protoze to rikaji lidi, kteri v zivote temer neslyseli tvorbu Queen ze 70. let.

3.andilek-filipek 14.11. 2005 11:04
2: taky pravda. Lidi, kteří hudbě jakž takž rozumí jsou totiž ve velké míře (z mé zkušenosti) znechucení z rádií (gaga a break free jak kolovrátek furt dokola)

4.dmac 14.11. 2005 12:39
Jen opravuji titulek tohoto tématu - dogma je totiž něco trochu jiného - výchozí poučka, základní teze nepřipouštějící pochyby, neomylné východisko. Správné by bylo užít výraz fáma, někdy i mýtus.

5.Soňa 14.11. 2005 13:37
...nebo proste kravina:o))

6.Mr. Bad Guy 14.11. 2005 14:35
Bullshit

7.Michal 14.11. 2005 15:12
4: Hehe- rikal jsem si, kdo zacne rejpat prvni- ja jsem takticky uz polorozepsany prispevek na tema dogma nakonec smazal- nechtel jsem bejt zas za toho zlobiveho :o))
Pred ocima mam jako dnes takovou pomlcku ze skript z doby, kdy jsem probirali v prvaku Bibli.. "Evangelia = dogma- tedy teze o kterych se nepochybuje" :o)

8.Flores 14.11. 2005 18:17
Přesně, když jsem si přečetla dogma, tak jsem taky hned vzpimněla na Bibli. Ale žádný dogma mě fakt nenapadá, ale je pravda, že lidi, který Queen neposlouchají, tak znají jenom Freddieho a ten zbytek vůbec.

9.Michal 14.11. 2005 23:18
ja znam jedno dogma, ktere se sice nevztahuje primo ke Queen, ale ... "rodice maji vzdycky pravdu a kdyz reknou, ze mam Queen pustene moc nahlas, nazec rozkazi, abych to ztlumil- nesmim o tom ani na chvilicku zapochybovat" :D

10.Killer King 15.11. 2005 11:03
Je to sice trochu mimo mísu,ale aby bylo každýmu jasný co to slovo znamená,tak vřele doporučuju film "DOGMA" od Kevina Smithe,Jay a Silent Bob vám to vysvětlí.Uvidíte,že nebudete litovat!!!

11.Galileo 15.11. 2005 12:28
Mě se poslední dobou stává, že potkám lidi, ketří nejsou založení na hiphopu a technu a podobnejch kejdách (aspoň podle mně), ale poslouchaj v podstatě jen současnou tvorbu... Sou to vesměs mladí lidé a příde mi, že znaj Freddieho jenom jako teplouše. Prostě Freddie= jeden z největších teploušů všech dob. Trošku mě to zaráží vůbec nevim co si o tom myslet. Se mi občas zdá, že se někdo za Queen stydí (spíš než za Queen za nějakou starší tvorbu). Mluvim teď o lidech tak 15-19 let. Prostě se mi zdá, že je na ně společností kladen tlak v tom smyslu jako že kdo neposlouchá hiphop nebo techno tak je prostě "out"..... No snad mě chápete co asi tak chci říct.... Nevim jestli je to zrovna nějaká fáma, ale prostě mi to tak občas příde. Takže budu rád, když mi tenhle můj přispěvek pořádně zkritizujete, vyvrátíte a napíšete že je to pěkná kravina!!!!!!! Docela se mi uleví....

12.Michal 15.11. 2005 12:30
11: Bohuzel to kravina neni- mam podobne zkusenosti :o(

13.Love.profick 15.11. 2005 13:36
11: jo tak to mas pravdu,bohuzel.Mne je 19 (skoro) a kdyz se me zeptaji co posloucham tak reknu hrde Queen.Ono taky nekdy zalezi jak je kdo silna osobnost a kdyz jste silna osobnost tak vas budou brat ikdyz neposlouchate to co voni....snad chapete jak to myslim ...kazdy vam muze bejt u prdele...

14.Montreux 15.11. 2005 14:20
4, 10: Já jsem čekal, že se někdo ozve. Jde vidět, že fakt záleží na tom, jak nám to vysvětlej ve škole.
11: Galileo, já mám podobné zkušenosti. Bohužel. Hele, ale stejně se většinou jedná o lidi s IQ houpacího koníka! A teď to neříkám proto, že poslouchají hip-hop!

Jo, a teď mi ještě někdo řekněte jestl je "dogma"(:-) tohle - Freddie je prý autorem více než 75% hudby alba Michaela Jacksona "Thriller"? Je to pravda??? Poslouchá se to totiž hezky... :-)

15.Michal 15.11. 2005 14:31
14: Hmmm- o tom jsem nikdy neslysel, ale zda se mi to divny a nepravdepodobny- nevim ale.. Dobrej dotaz hehe- jsem tez zvedav na rozuzleni :o)

16.Klára 15.11. 2005 14:50
14: To se mi teda nějak nepozdává. Thriller je opravdu super album, ale myslím, že na něm pracoval hlavně Jackson s Quincy Jonesem.

17.Mr.Scully 15.11. 2005 15:00
Kdyz nemeli cas ani na dokonceni 2 skladeb, tak je tezko muzes podezirat, ze by spolupracovali na Thrilleru :-)

18.G.K.R. 15.11. 2005 15:03
Hmm, jen me tak napada, nemuze byt stejnym dogmatem, kdyz spousta lidi bez rozmysleni prohlasi, ze jejich nej-skladbou je Bohemian Rhapsody? Je pravda, ze je to revolucni spojeni opery a rocku, byl k tomu udajne prvni skutecny videoklip, je to legenda atd....ale, tohle se pise v kdejake knizce. A nekricte na me, ja to o BR rikam taky;)

19.Michael Koliha 15.11. 2005 15:50
11,12: To si to musite zaridit tak, ze je ve vasem okoli uctivana 70. 80. hudba a ty co poslouchaj HipHop a podobne shity se o tom stydi povidat. Např. naše třída:-)

20.Klára 15.11. 2005 16:02
19 :)))))))) To je dobrej přístup.

21.Janek 15.11. 2005 16:47
11: U nás je to tak že všichni poslouchaj hiphop a tak a potom se mně smějou, že poslouchám Queen, protože tyhle lidi zaujímaj krédo: co je starý to je blbý - ale já je pošlu do p**ele a je to v pohodě :-)))))).

22.Soňa 15.11. 2005 19:55
No na me si uz zvykli..par lidi zacalo diky me i Queen poslouchat..jako ne ze by je tak "zrali" jako ja, ale libi se jim..

23.Klára 15.11. 2005 20:50
21: Pokud se někdo někomu vysmívá kvůli tomu, co poslouchá za hudbu, tak je zamindrákovanej blbeček. Ovšem pokud někdo poslouchá Evu a Vaška a Bílou orchidej, se kterýma pořád otravujou na čt1 v teleshoppingu, tak tomu se musím zasmát i já.

24.spagetka 15.11. 2005 21:49
A co kdyby vás někdo horlivě přesvědčoval ,že Freddie pocházel z Madagaskaru a vy jste naprosto neznalí,když to nevíte? :o)) Jinak od kolika lidí jste slyšeli názor,že Queen jsou parta buz..... ?

25.řiťopiška 15.11. 2005 21:59
My se ve škole ani o tom co posloucháme nebavíme.Dozvěděli jsme se to o každém až před rokem při referátech v hudebce.Jako u kluků mi bylo docela jasný Tři sestry a Landa/Orlík,ale u někoho jsem mě ten jejich styl hudby docela překvapil.Je docela jasný,že jsem měla Queeny.Nikdo jinej tam žádnou kapelu/interpreta,který se objevilil na hudební scéně pod rokem 2000 opravdu neměl.Ale tak,ať si poslouchaj,co se jim líbí.Nikdo se nesmál,že máme Queeny(dělala jsem to s kámoškou ve dvojici,ona je stejně vůbec neznala).Docela byli vyjukaný,když jsme jim tam pouštěli klip z VHSky-Show must go on.Hlavně proto,že nevěděli,že je to do Queenů a taky,že v tom klipu ukazujou záběry plně vyprodanejch stadionů :) Jinak Queeny mi uráží akorát bratranec,který má zasednuto na Freddiem,že je to bukva největší :-D

26.Galileo 15.11. 2005 22:27
".....bratranec,který má zasednuto na Freddiem,že je to bukva největší :-D" to je žertovná hláška...bukva největší... No nicméNě ste mě nikdo nepotěšil... Já čekal jak mi to vyvrátíte a ono to asi bude možná pravda... Já osobně s tim zas tolik problém nemam. Rozhodně se za Queen nestydim... Všichni o mě vědí, že poslouchám Queen a hodně lidem se to líbí. Jenže to platí ve třídě, kde (teď to bude znít trošku hnusně :)) sou vlastně samí intelektuálové. To víte gympl. Takže třeba neznaj od Queen všechno, ale něco o nich vědi. Jenže když přídu třeba na trénink, kde je směsice všech škol a povolání, tak se s tim prostě setkám. 100% tam najdu lidi, který jméno Freddie Mercury slyšely jenom ve spojení se slovem teplouš a možná tuší, že byl taky tak trochu umělec....Na druhou stranu mě to příde celkem zajímavý... Já vlastně ani nevim kdy a jak sem Queen začal poslouchat. Každopádně to bylo v době kdy už prostě Q vymizeli z módy. Nevim asi sem to měl v krvi... Když sem slyšel jejich písničky, tak mi prostě přišlo, že je všechny znám. Jednu dobu sem neposlouchal nic jinýho...

27.Michal 15.11. 2005 23:08
Ja casto slychavam od kamose "zas ti tvoji tepli kvíni" :D Ale to my se tak hecujem... Kazdopadne- maloktera kapela dokazala to co Queen, takze jsem absolutne v klidu. Sam mam ale dojem, ze spouste lidi se pod slovem Queen vybavi nekolik pisnicek, Freddie a homosexualita (nezavisle na Freddiem)...

28.Kačička 15.11. 2005 23:14
Já jsem se jednou s několika lidma hádala o tom, jestli je slavnější Nirvana nebo Queen. Samozřejmě jsem obhajovala Queen, ale po chvíli jsem z téhle debaty ustoupila, protože to nebyla diskuze, ale sbírka blbých a naprosto omezených názorů. Když na mě někdo vytasí to, že Queen byli ubožáci, kteří nebyli v Evropě úspěšní a proto vyrazili do Japonska, tak to fakt nemá cenu... Bohužel s takovými názory se setkávám docela často, ale ani za všechny poklady světa bych svoje Queen nevyměnila. Je mi fuk, jestli si o nich ostatní myslí, že jsou to vykopávky. Je to zatraceně dobrá hudba a to je hlavní, ne?

29.Mr. Bad Guy 15.11. 2005 23:46
28: Je, ale na druhou stranu v severní Americe by byla tahle otázka asi bezpředmětná...

30.G.K.R. 16.11. 2005 14:37
28: Ale na druhou stranu, kdyz uz nekdo vi, ze Queen jezdili do Japonska a meli tam urcite uspechy, to je taky nad prumernou znalosti vetsiny, rekl bych.

31.Montreux 16.11. 2005 15:01
28: A navíc - hádala ses proto, jestli byli slavnější, ne? Tedy v globálu! To znamená na celém světě a ne jen v Evropě! A že "... Queen byli ubožáci, kteří nebyli v Evropě úspěšní a proto vyrazili do Japonska ..." je podle mě úplná hovadina. Jasně - Japonci je jako první přivítali jako Bohy, ale, pokud vím, tak to samé se stalo i Beatlesákům.

32.Michal 16.11. 2005 15:24
31: Mam dojem, ze prave Queen se tam dockali jeste vetsiho privitani, nez tehdy The Beatles :o)

33.Montreux 16.11. 2005 15:30
Jo, a mám ještě jedno "dogma" - Freddie prý většinu času trávil v Houstonu (nebo kde), protože tam prý měl nějaký svůj podnik... To je kravina, co?

34.Michal 16.11. 2005 16:06
33: Me by spis zajimalo, kam na tyhle veci chodis :o)

35.Klára 16.11. 2005 16:15
Tady si někdo zamiloval slovo dogma :))))

36.Monika 16.11. 2005 19:31
Ja napisu spis opak - kdyz se zacalo psat o Freddiem, ze je asi nemocny a ze zli jazykove tvrdi, ze ma mozna i AIDS - tak nejhorsi bylo to, ze to nebyla fama ...

37.Janek 17.11. 2005 07:28
36: jj, to bylo špatný. Fakt škoda, že to ta fáma nakonec nebyla.

38.meg 17.11. 2005 12:15
ani mi o tom nepovídejte. Bylo mi tehdy 5 let, ale hodně jsem to vnímala. Je to škoda, že to nebyla fáma :o((((

39.Michal 17.11. 2005 15:00
38: Napodobne...

40.meg 17.11. 2005 20:05
jojo, příští týden to bude 14 let :o((( (taková škoda), tak se chci zeptat, co budete v tento smutný den dělat, myslím vzpomínky na Freddiho

41.andilek-filipek 17.11. 2005 20:34
40: my to s Ptrem, Scullym a Michalem oslavíme opět hudbou :) budem na Collinsovi :)

42.meg 17.11. 2005 20:48
aha, tak to je dobrý. Tak přeju dobrou zábavu a doufám, že už bude fit. Já to vidím na nějaký to šampáňo a hudba, ne Collins, ale jak jinak než Freddie a Queen :o)

43.Mr.Scully 18.11. 2005 08:17
Aha, ono to vychazi akorat takhle. To bych si mohl vzit svoje cerne tricko Freddie 1946-1991 :-)

44.Michal 18.11. 2005 09:43
43: jj, neco takoveho- at to Collincovskym fanouskum natrem :o)))))

45.Montreux 18.11. 2005 18:08
34: Já nikam!!!!!!!!!! To jsem se jednou takhle bavil s jedním chlapem a ten tyhle kraviny vykládal přede mnou ostatním lidem, tak jsem jen se s Vámi chtěli podělit o zážitek. Já jsem mu nevěřil ani slovo!!

46.Michal 18.11. 2005 20:01
45: Tak mu prise rekni, ze at pozdravuje brouka Pytlika- jsou urcite kamosi hehe

47.Montreux 19.11. 2005 10:30
47: Myslím, že Brouk Pytlík si umí vybírat přátele! :-)

48.Mr. Bad Guy 19.11. 2005 11:44
Třeba AW

49.andilek-filipek 19.11. 2005 11:58
48 :D

50.Ptr 19.11. 2005 12:12
45:
To mi připomíná našeho kultovního profesora na střední. Ten nám vyprávěl při hodinách takové báchorky, že by i Cimrman záviděl.... :))))

51.Love.profick 19.11. 2005 14:33
50: jo taky mame takyho,ale vssadim se ze ten je jeste lepsi jak byl ten vas:)

52.Ptr 19.11. 2005 14:46
51:
Velmi jednoduše řečeno - absolutně nemožné. :)))

53.Monika 19.11. 2005 14:51
Neni to ten samej? :o))

54.Ptr 19.11. 2005 15:00
53:
Já už jsem ze školy, takže není důvod tajit - jestli Love.profick chodí na smíchovskou SPŠ, tak je možné, že myslíme toho samého. :)))

55.Love.profick 19.11. 2005 15:08
54:Velmi jednoduse receno-je to mozne:))
Pochybuju ze vas ucil ridt tank,jak se ma spravne mrd*t ve vytahu,na schodech atd. a same takove srance:)) a to si nevymyslim je mu skoro 60 ale ve vnitr porad pubertak,typek jako svine:))
Ne nechodim na smichovskou SPŠ..

56.Ptr 19.11. 2005 15:31
55:
To my měli několik profesorů podobného ražení... :) Jeden vždycky když si někdo podupával nohou, tak říkával "jseš sexuálně nevybouřenej, co???"... Ale těhle historek bylo tolik, že jsem je zapomněl. :)

Ale o onom profesorovi o němž mluvim já - to je prostě kategorie sama pro sebe. Hned při první hodině přišel do třídy svojí tradiční přihrbenou chůzí v bílé košili, kalhotách od staršího hnědýho obleku a kravatě... přišel před katedru, sedl si a my taky.... A on: "Co to děláte??? Dal vám tu někdo pokyn k tomu si sednout???? Tak znova!" Stoupnul si, vzal do ruky klíče pustil je na stůl a řekl "Teď sednout! Tak to bychom měli.... Víte jak se jmenuju?????" někdo v první řadě... ano, vy budete profesor Humhal... "dobrý.... a jóóóóó... víte kde mám kutloch????" zase ano, věděli jsme... (někdo nás na něj tehdy upozorňoval)... "Tak si ujasníme pravidla... Budete mít sešit A4, seženete si modrej školní papír a do něj si ho obalíte. Na přední stranu si uděláte šťítek z papíru a budete na něm mít v přesně daných rozměrech popisky a rámeček... To vám ještě nakreslim na tabuli.".... Samozřejmě skoro nikdo to druhou hodinu hned neměl. "Máš modrej školní papír? Nemáš... Za pět... Ty? Taky ne? Za pět... Ty???" "prosím já jsem byl u nás v papírnictví, ptal jsem se prodavačky, jestli nemají modrý školní papír a ona vůbec netušila co to je... takže... nemám." "COŽE?????? Tak to sis měl okamžitě zavolat vedoucího a říct tahle ženská netuší co je to modrej školní papír... vyhoďte jí! Takže... za pět!"

Pak nás krmil takovými hláškami jako: "Hmmmm.... Jak tak teď koukám z toho okna... to by mě zajímalo, kam všechny ty auta jezděj... proč nezůstanou doma..... ale hlavní je, že maj taženou karosérii... vychutnáváte si to, jóóóóóóó?", nezapomenutelné jsou jeho výroky "Takový srandičky si dělej doma se svým fotrem." a hlavně jeho mistrovská věta: "Čára krát rotace rovná se kedlubny, to znamená láska krát stokoruna rovná se povidla, hlupane."

57.Monika 19.11. 2005 15:51
Tak to zase trida myho mladyho si delala srandu (slusne receno) z jejich ucitele. Kdyz psali pisemku, tak se vsichni podepsali napr. Pan Batman, Kacer Donald atd., pak, kdyz jim je vracel, tak to cetl foneticky a vsichni dostali za pet, ale smali se i tak :o) Ale to je jedna prihoda, kterou si ted pamatuju, oni byli strasni grazli :o))

58.Ptr 19.11. 2005 16:06
57:
Sakra tohle mi něco hrozně moc připomíná.... :))))) Přesně to samé se stalo totiž i u nás a upřímně řečeno - my grázlové nebyli, ale ten kantor u něhož jsme to udělali byl strašnej vůl...

59.Kamilka 19.11. 2005 16:18
Nas ucitel na bizuli byl taky vul,ale my jsme grazlove byli.Jmenoval se Kaja a po roce a pul odesel.Je po nem pojmenovana kostra :-) teda ja jsem krome opisovani a toho,ze jsem si,kdyz nam rozdal pisemky,neco pripsala a pak jsem se prihlasila,ze to tam mam a on mi dal jednicku ,zas takovej grazl nebyla,ale jinak chudak Kaja...

60.Monika 19.11. 2005 16:30
58: To on prej taky, jeste se zeptam na nejaky jiny pikantnosti :o)

61.Michal 19.11. 2005 17:31
My jsme meli takoveho vola na dejiny techniky- jeste uci nejakou mechanickou fyziku (na jinem oboru). Hroznej manik- v hlave ma fakt necyklopedii, ale nevi, jak s tim nalozit- vyklada to jak vysokoskolakum- proto jsme na nej take sepsali petici :D :D , za coz jsme slizli sprda od ridi hehehe... No jako- to ze jsme si pri pisemkach pres celou tridu radili nebo volali mobilem, snad ani rikat nebudu :o))) Desnej magor- jmenoval se Berka, tak jsme na nej volali breberka hehe- fakt hajzlove :o)))) Vrcholem bylo, kdyz jednou prisel a palec mu lezl z ponozky :D :D :D Hned foto a vyveseno ve vsech tridach :D :D :D
Jo jeste neco- jsme s nim meli dvouhodinovky a po te prvni hodine jsme vzdycky chodivali do bufetu a vraceli se az v prubehu te druhe hodiny (samozrejme po jednom, aby to melo styl a "nevypadalo" to, ze jsme nekde byli spolu :D :D :D )

62.Love.profick 19.11. 2005 18:01
To my ted na stredni ani tacovi hajzli nejsme,ale co se delo na zakladce v 8. a 9.tride to byl mazec.Meli jsme na dejepis takovou trosku ''divnou'' ucitelku,ktera po kazde kdyz dosla do tridy tak at bylo venku jak chtelo tak rekla:V zadu otevrit 2 ventilacky je tu hrozny vzduch. A to ona mluvi strasne vysokym tonem.A jaka byla odpoved spoluzaka,ktery sedel vzadu u tech ventilacek?takova:Otevri si je ve predu nam je tady zima a necum!! Ale to je nic proti tomu co jsme delali chemikarovi...hazeli po nem mandarinky,vyhodili mu zidli z okna(samozrejme o prestavce) a kdyz sel s tym dotycnym pak do reditelny tak mel mega strach ze dostane do drzky protoze ten kluk mel na nej takyho rapla ze ho ve tride chytl pod krk.(to byl pekny pruser tenkrat). No a od te doby co nas rocnik odesel(4.roky) tak jsou ve skole na chodbach kamery i na zachodech,skola je oplocena a na nekterych mistech plotu je ostnac....proste z te skoly udelali ustav!! Jen pro informaci byla to Zakladní škola Hutník ve Veselí nad Moravou..... :))

63.meg 19.11. 2005 18:03
je teda zajímavý od jakého témata jsme se to dostali až k profesorům :o) Tak já teda taky něco napíšu. My jsme byla třída holčičí, vyjma 3 kluků (chudáci). Taky jsme měli pár týpků učitelů. Parchanti jsme nebyli, ale: profesor strojírenství Šnek (tak jsme mu říkali) učil způsobem: přišel do třídy, vykládal látku a přitom koukal dozadu na zeď. Samozřejmě, že ho nikdo neposlouchal. No a při písemkách si sedl za katedru a nebo koukal z okna a my jsme opisovali ze sešitů :o) no prostě paráda. Další rok jsme dostali ale někoho jiného, prý Šnek z nás onemocněl a s tím novým profesorem to už tak lehký nebylo. Ale on chápal, že jsme JENOM HOLKY, takže nám to vysvětloval jak pro debily a většinu hodin jsme prokecali. A pak jsme ještě měli profesora Bertíka, který pořád říkával:Víte co říkal Lenin? UČIT SE, UČIT SE, UČIT SE!!! Tak na tuto jeho hlášku fakt nezapomenu :o)))

64.meg 19.11. 2005 18:06
to love.profick: tak to jste byli fakt parchanti, chudák chemikář :o)

65.Michal 19.11. 2005 19:21
Ja tady zazitky ze zakladky ani psat nebudu, jinak byste se museli stydet hehehehe
Jinak husty s tema kamerama- me by spis zajimalo, kde na to vzali prachy.. :o)

66.meg 19.11. 2005 19:38
no tak naše základka ani střední by se na kamery nezmohly :o)

67.Love.profick 19.11. 2005 21:03
No tak to nevim,ale urcite to neni nejaka chdobna skola...tedkom spravuji krcky(takovy jak kdyby ''mostky'') co spojuji jednotlive pavilony a pred rokem tam udelali novy 2 hriste na hazenou(z takovyho toho gumovyho povrchu) a taky bezeckou drahu(tartan)....asi je dotuje nejaky zazobanec:))

68.Monika 19.11. 2005 21:31
Tak jeste prihodim neco, co jsme delali my na stredni, nasi hodne slecne matikarce.
1) Byla mladsi, nez ja, coz bylo taky dobry :o))
No, kdyz jsme psali pisemku, tak my, co jsme byli ten zlatej prumer, jsme cekali na vysledky od tech chytrejsich :o). Mezitim jsme si rozdelali noviny a cetli jsme si. Prisla jednou ke mne a rikala: Moniko, co delas, vzdyt piseme ctvrtletni praci? A ja: No, ja vim, vsak ja to stihnu. Pak probehlo par telefonnich hovoru. Konecne poslali vysledky a my je v pohode opsali. Jenze, bylo nam te profesorky lito, jak si sedla na tu katedru, podivala se do tridy a uplne zdesena se na nas divala a porad opakovala: Co vsichni delate? Co si ted ctete noviny?! Vzdyt pisete ctvrtletni praci??
No, samozrejme, ze pak pochopila, k nekomu se zachovala trochu "svinacky", ze mu dala stejnej typ prikladu a ten clovek to nevypocital ... ale jinak to byly zlaty casy :o))

69.Ptr 21.11. 2005 10:29
61:
Pozor - já osobně bych o učiteli, kterej umí naučit (a to ten náš, kterej prokládal výuku těma svejma hláškama sakra dobře uměl) nikdy neřekl, že je to vůl ačkoliv by mě mohl štvát jakkoliv chtěl. Takovej případ jsme na SŠ měli taky - týpek co tam učí už nějakejch pětatřicet let, neustále chodí v bílém plášti, neustále do nás cpal všemožné pevnostní výpočty se slovy "všechno vychází ze základního vztahu tlak = síla/plochou", zbytek si odvodíte", ano měli jsme si odvodit vzorce se třetíma odmocninama atd... Nejhorší bylo, že on po nás chtěl prakticky nemožné - pamatovat si celej sešit A4 460 - celej popsanej od začátku školního roku do konce.... Písemky s ním???? 4- byla úspěch, 4ka dokonce nejlepší známkou ve třídách, které učil. Nejlepší hodnocení, kterého jsme se od něj my dočkali byla 3-, pokud si dobře pamatuji! Zkrátka razil heslo, které propagovala naše zástupkyně: "co chcete, čtyřka to je krásná známka!" :)))

Oproti tomu - my jsme na střední schytali ve třech ročnících ze čtyř profesora na počítače (nakonec jsme ho měli i na projekty)... A to byl případ pro psychiatra. A nejen to... Když vám "středoškolskej profesor na počítačové technologie" nadiktuje do sešitu větu: "Základní deska může mít 1, 2, ale také čtyři AGP sloty", tak co na to říct.... Nejen psychicky labilní, ale i znalostně "nedostatečně vybaven". :))))

Samozřejmě - byly a dodnes na něj jsou stížnosti u zástupce ředitele, kterej s ním mívá pohovory prakticky každej měsíc.....

Jenom takové psychoušské každotýdenní tradiční úlety: přišli jsme do třídy, sedli ke kompům a zapli je.... přišel on (jmenovat nebudu, třeba si to čte a zamyslí se nad sebou :)) a začal na nás řvát "kdo vám povolil je pustit?????", další tejden jsme je teda nezapli, on odvykládal výklad (naprosto nepochopitelným způsobem, veškeré dotazy k výkladu zamítány... pročpak asi?), my se ho zeptali jestli můžeme pustit kompy a jít si to teda vyzkoušet a on zase "nojóóó, jen si ze mě dělejte srandu, však ono se vám to vymstí, že to nebudete umět u maturity"... Prostě s ním jsme nezažili ani jedinou hodinu, kdy bysme se s ním nerafli..... a co mám info z jiných tříd, u nás byl ještě poměrně klid ač o nás říkal "vy jste nejhorší třída, jakou musim učit".

70.Love.profick 21.11. 2005 21:31
69: tak ten ucitel je pekny defos.....mame neco podobnyho,ale ne takovy extrem!! ale co aspon jste se nejak zabavili :))

71.Michael Koliha 22.11. 2005 11:42
jeee to my sme trida...neda se rict sucharu je tam dost sranda, al treba kdyz reknu ze v prvaku sme meli na konci roku 23 vyznamenani z 30... tak proste nejoblibenejsi na skole:-) ale ja sem jeden z tech 7 statecnejch:-)))))

72.Gaga 22.11. 2005 22:06
My jsme měli zase na zeměpis takového idiota, co nedokázal složit větu s podmětem a přísudkem! A když už se mu to občas povedlo (úžasná náhoda:o)), tak to vůbec nedávalo smysl. Bylo mu asi...158 let! Hrůza!!! Nevím jak to, ale já jsem byla záhadně jeho oblíbenkyní, takže jsem to zvládala docela v pohodě, protože se mě na nic neptal svýma nesmyslnýma otázkama, ale ti ostatní chudáci, kterých se na něco ptal ani nevěděli, jestli ten "dotaz" myslí vážně nebo jestli si dělá prdel. A taky byl vždy velmi svědomitý: "Pane profesore, rozdáte nám už ty písemky, co jsme je psali před měsícem?" profesor se zmateně rozhlédl po třídě, potom mávnul rukou řka: "Já jsem je včera vyhodil do koše."--- Je tohle normální???
Zadání písemky: "Udělejte mi do té mapy typologii." "Co to je typologie?" "No, jako zakreslíš tam ty města a k nim jakože ty informace." - celá třída začala vyplňovat města do slepé mapky a dopisovat k nim všemožné informace, které je napadli - "Proč mi tam kreslíš ty města? Já vím kde leží, já nepotřebuju mapu, já chci abyste mi udělali typologii!" Bléééé

73.Ptr 23.11. 2005 12:45
72:
Takovýhle profesoři jsou na každé škole. :)))

Já mám nejradši takové ty profesory, kteří se při zkoušení snaží "poradit" totálně nesmslnejma otázkama. :) Ten kterýho jsem popisoval jako jednoho z nejlepších učitelů, kterýho jsem zažil kdysi u nás zkoušel jednoho kluka a ptal se... "No a co vyneseš na ty osy??? Když tam vyneseš roky a počet vlasů, tak ti může třeba vyjít počet vlasů vypadaných za rok, ale my jsme v technice, takže co ti ta křivka ukazuje???? No přece spotřebovanou měrnou práci, ne??? Hlupane!" :)

74.Flores 23.11. 2005 13:58
My zase máme ředitele, kterej tam už "učí" asi 150 let a máme ho na zemák. A ať berem jakejkoliv stát, tak se skoro vždycky dostaneme k Sovětskýmu svazu a ke Stalinovi, nebo "za éry socialismu to bylo tak....", a to si pamatujete, jak sověti okupovali Afghánistán, ne? Jsem zvědavá, kdy se nás zpetá, jestli pamatujeme Hitlera.

75.barcika 27.11. 2005 12:33
To nasa triedna to je tiez cislo:))) raz som nebola v skole a tak som sa vyhla čomusi strasnému:)) No a toto mi povedali spoluziaci ked som prisla do skoly:,, Sme zase raz našvali triednu, ani nevieme čím, ale prisla do triedy vzala do ruky smetiak, zakričala: ,,Kryte si hlavy!" a celý obsah na nás vysypala!!! Takze niektori spoluziaci a spoluziacky boli od jogurtu atď..Tak ja ked som to pocuvala:))) Ale s tou nasou triednou je riadna sranda:)) Napr. jej oblubena pantomima spojena so slovami: Viete ako si urcite vzory pri podstatnych menach? poviete si ten, tá, to... a neskutocne pri tom rozhadzuje rukami:)) Alebo suvetia: mate dva válovčeky( dlho som nemohla prist na to co to je:)) a ked je jeden nadradeny druhemu je to podraďovacie suvetie... Ale aspon sme sa dobre naucili suvetia a podstatne mena:)) a nasa trieda je tusim, ak sa nemylim, najhorsia na skole:))) ale aspon je sranda:)))

76.Monika 27.11. 2005 15:37
Na takovyhle tridy se stejne pak vzpomina nejvic. Co s takovyma zaprdnutyma sprtama, po nich pak ucitele nesteknou ...

77.barcika 28.11. 2005 15:51
Akurat dnes som si spomenula na dalsiu prihodu s nasou milovanou triednou:)) Tak minuly tyzden sme mali fyziku zaciatok hodiny, my stojime, ako slusny ziaci:)) ucitelka fyziky prisla uz do triedy, a vtom medzi nas vtrhla triedny asi bola niecim zaujata, a len povedala sadnite si( ona nas uci slovencinu), zacala sa prehrabovat v skriny a este povedala aby sme si vitiahli Pravidla slovenskeho pravopisu. No a viete, my sa na nu pozerame, ze co to keca ved mame fyziku:)) a tak ked sa konecne uvedomila, sme vsetci vybuchli smiechom, a ona tiez a len odisla o triedu dalej:))

78.LadyStardust 19.09. 2008 18:23
Já vím že je to skoro 3 rocky starý topič, ale nedá mi to.V naší třídě se ještě moc neznáme, ale s tím hip hopem to není až tak hrozné.Je to výběrové 8mi leté gxmnázium a prostě mi přijde že hip hop, rap techno a podobně poslouchají ,,osoby s nižším IQ´´.Ve třídě jsou holky prakticky jasný, Enrique Iglesias etc., některý třeba Divokej Bill nebo Kabát etc..Netvrdím že si o té hudbě spolužáků nemyslím své, ale na základce když sem řekla že poslouchám Queen, tak se mi všichni smáli stylem ,,zapomeň na ty teplý vykopávky a jdi poslouchat něco pořádnýho např. 50 centa´´, zatímco když na gymplu řeknu co poslouchám tak to všichni respektují nebo řeknou , ,,že show must go on je super´´.Na gymplu mi vůbec přijde že mi všichni nějak líp rozuměj´.PS: Je mi 11.

79.Fernand0 19.09. 2008 18:28
78.Jo no aji u nás na škole něco podobnýho:-)Na tom IQ asi něco bude já mám 126,9 a poslouchám jenom Queeny a Hip Hop nesnáším:-)

80.Mr.Scully 19.09. 2008 19:13
78. Na to, ze je ti 11, tak mas lepsi vyjadrovani nez spousta jedincu na tomhle foru :-)

Jinak je asi jasny, ze gympl bude neco jinyho nez uciliste...

81.Fernand0 19.09. 2008 19:16
80.Například já:-D

82.Mr.Scully 19.09. 2008 19:17
81. Pssst, nejmenovat ;-)))

83.Mr. Bad Guy 19.09. 2008 19:33
Kdepak, Scully myslel mě. Dneska na to aspiruju celej den, tak bych uvítal, kdyby mi to někdo do půlnoci řekl naplno.

84.Ondřej Horák 19.09. 2008 21:49
78: Já mám 18 (poslední rok 8-miletýho gymnázia, mimo jiné). Na mě občas jako na podivína koukali, obzvlášť dřív. Ale dva lidi jsem přeučil na Queeny, ostatní se tak nějak naučili to tolerovat, protože jsem si lehce zakládal na tom, že poslouchám něco jinýho, než většinová masa mých vrstevníků a dával jsem to občas najevo řečmi o nekvalitní žumpě.
83: Máš vyjadřování na úrovni retardovanýho prasete!!!:D

85.DeaconJohn 19.09. 2008 22:08
Tak u mě to bylo naopak. Na základce se našlo pár lidí, kteří Queen znali z doslechu (díky hitovkám jako "Radio ga Ga", "We Are The Chamipons", atd). Líbilo se jim to a obecně jsem nezaznamenal nějaké narážky nebo něco takového. Kdežto na slavné střední škole marketingu a podnikání, ze které jsem od letošního června úspěšně venku, se to hemžilo těmi... jak to říct, lidmi s nižším IQ, čemuž odpovídal i jejich hudební vkus. Řeči o teplouších, zastaralosti, image nebo dokonce zpochybňování jejich hudebních schopností, to k tomu samozřejmě patřilo. Jen by mě zajímalo, do jaké míry je tento názor z jejich vlastní hlavy a do jaké míry je to přejatá myšlenka. Ale znám dost mladých lidí z okolí, kteří mají Queen opravdu rádi. Navíc se znám i s hodně muzikanty, nebo lidmi kolem muziky a u těchto lidí jsou Queen velice často chválení a respektovaní. Takže Queen = osvědčená značka... ale o tom je už jiné téma:))))

86.Fernand0 19.09. 2008 22:16
Ted jsem si vlastně vzpoměl můj nejlepší kámoš taky poslouchá Queeny a chodí stejně jako Lady Stardust na gympl

Příspěvek naposledy editován 19.09. 2008 22:17

87.Mr. Bad Guy 19.09. 2008 23:36
84 Děkuji.

88.Ondřej Horák 20.09. 2008 21:16
86: Nejsem to já?:D:D:D
87: nemáš vůbec zač:)

89.simaaa 21.09. 2008 02:17
S dovolenim budu utrzkovite reagovat na neco ze starsich prispevku, mozna nekdo napsal neco obdobneho, nevim, necetl jsem vsechny. Nerekl bych, ze kdo dneska neposloucha techno nebo hip hop, je mimo. Dost lidi posloucha rockovou hudbu, mozna se nekomu zda, ze je s hudbou Queen a jinych skupin sam jako zrnko pisku v mori, ale mozna je to proto, ze se orientuje mezi lidmi, kteri ho coby dav prehlusuji tim svym hip hopem. Jiste se najdou i jini z jinych spolecenstvi, se kterymi lze sdilet tu svou "srdecni" muziku, rockove koncerty, rockove kluby a dalsi. Take bych nerekl, ze by vsichni rikali jen - Freedie je homous a tim to zavrhli. Znam spousty lidi, mladych, kteri Queeny poslouchaji nebo alespon vedi o nich, take znam i ty, ktere je nemusi, ale vedi oc jde. Queen zkratka ingonorovat nejde. Lze je milovat, lze je nenavidet, ale nejde je ignorovat. Freddie Mercury ? V zivote jsem to neslysela. Nejaky sportovec ? Pokud by to nekdo rekl, musel by byt z Marsu nebo totalne odstrihnuty od vsech druhu medii. Pak by se mohl i domnivat, ze Beatles bylo 5 a byli hlavnimi hvezdami ve striptyzovem klubu. Tez se casto setkavam s tim, ze lide Queeny oznacuji za "popik". Resilo se to nekolikrat. Soudi tak podle poslechu nekolika veci z radia. Ze by preslechli We Will Rock You ? Pokud je to pop, co je Madonna ? Co Beegees ? Ale dobra, nechme je v tom. Argumenty nepomohou, kvuli nim Queeny nezacnou poslouchat. Nebudeme se s nekym prekrikovat co je lepsi a vubec si nenechme mluvit do toho, co poslouchame. Nejsme v prvni tride, aby se jeden druhymu vysmival jako dite. A pokud nekdo Queen bere jako zaminku, aby se nekomu vysklebil do obliceje, at se vrati do lavic 1.tridy, svym duchem se tam beztak vejde. A pokud nekdo rika o Queen a Freediem jen to, ze byli tepli a rika ze jste taky tepli pokud je poslouchate, to nestoji ani za pohled na ty chore lidi. Nekdo si mozna rika, jo, to se mu to tady keca, ale ja se nikdy za hudbu, kterou jsem poslouchal, nestydel. Byt jsem ji treba i na zakladni skole poslouchal sam. Nezlobte se, ale kdo se stydi za to, jakou hudbu posloucha, jako by se stydel sam za sebe a bude porad delat a rikat jen to, co po nem chteji ti druzi a ty po nem budou slapat a on nikdy nebude sam sebou a bude mit strach, aby nahodou nedelal to, co druzi nedelaji. Cert vem tu stadovitost... Omlouvam se, reagoval jsem i na 2 roky stare prispevky.

Příspěvek naposledy editován 21.09. 2008 02:19

90.werdsay 21.09. 2008 02:35
Mas pravdu.

91.SomebodyToLove 21.09. 2008 03:56
89. Úžasně napsaný příspěvěk! Pochavala a s dovolením se pod něj též podepisuji "všema deseti".

92.LadyStardust 03.10. 2008 14:46
80: Děkuji za kompliment :-)
86: A z kterého je města? Já z Mladé Boleslavi.

93.Fernand0 03.10. 2008 16:06
92.Já jsem ze Zlína

94.Lucy799 03.10. 2008 16:09
Co se týče fámy, že Freddie Mercury byl jen nějakej teplouš, kterej umřel na AIDS, tak ta je u nás bohužel zřejmě všeobecně rozšířená. Nedávno se ke mně donesl jeden rádoby vtip, nevím jestli ho znáte..."Víš, jak umřel Freddie Mercury? Jen tak z prdele!" Moje rozhořčení neznalo mezí.

95.Mr.Scully 03.10. 2008 16:13
94. Nu dobrá, ale nelze jaksi popřít fakt, že byl gay a že AIDS bylo de facto nepřímou příčinou jeho předčasného úmrtí... :-)

96.Fernand0 03.10. 2008 16:14
95.No jo,ale Freddie byl především fantastický a nenapodobitelný zpěvák

97.LadyStardust 03.10. 2008 16:20
93: Tak to se asi neznáme :-)

98.Lucy799 03.10. 2008 16:34
95. To je sice fakt, ale často je to to jediné, co o něm mnozí ví...což je vlastně velmi smutné. A tou fámou jsem myslela to, že to byl JEN teplouš...

Příspěvek naposledy editován 03.10. 2008 16:37

99.LadyStardust 03.10. 2008 17:54
Mě přijde škoda i to že hlavně mí vrstevníci znají akorát WWRY a WATC a ty jak svého času neskutečně často hráli v rádiu nebo je slyšeli na fotbale, etc..Nebo tak maximálně IWTBF a Ga Ga, přitom Queen byli podle mě na začátku 70s.Jediná písnička kterou oni znají je TSMGO, tu teda naštěstí uznávají a tvrdí o ní že je hezká.A to jenom na tom gymplu.Tam totiž když řeknu že poslouchám Queen, tak nikdo nedostává záchvat smíchu, ale většina lidí říká něco ve smyslu ,,Queeni jsou náhodou dobrý´´, ,,Queen jsou cool´´,etc.Ale stejně si bohužel většina lidí mimo gympl myslí, že jsem úchyl přes hudbu...

100.Akáda 04.10. 2008 10:05
99 Zatímco na gymplu si to myslí, tak my tady víme, že jsi teprve začínající. Na skutečného úchyláka na hudbu budeš muset ještě chvíli na sobě pracovat. :-))))
stránky 1 [2]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Dogmata o Queen