Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: JOHN DEACON 2018- Realitní král z Putney

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Scandal: JOHN DEACON 2018- Realitní král z Putney24.06. 2018 20:15
Když mi Petr Mikeš (Another World) oznámil, že jede letos do Londýna na Pearl Jam a zeptal se, jestli zkusíme zopakovat loňskou akci "John Deacon", plus najít místo zrodu legendární kytary Red Special, neváhal jsem a souhlasil. Sběratelé podpisů z Londýna totiž poslední půlrok na ulici na Johna vůbec nenatrefili, měl prý totálně změnit své běžné návyky, přestat chodit pěšky ze svého domu a začít používat výhradně svůj vůz, pokud už měl někdo to štěstí a viděl ho u domu vystupovat z auta, tak se mu John nepodepsal. Zvědavost, jak to je v reálu a chuť si to ověřit osobně, nás opět přitáhla k Johnovu sídlu v Putney.

Peťa se ubytoval vzhledem ke koncertům v centru, já bydlel 10 minut pěšky od Johna.

1. den ráno se do jeho domu trousily 2 mladší ženské, o něco později z domu vyšel Johnův nejstarší syn Robert, který s baťůžkem na zádech upaloval někam do centra Putney. Trochu mě mrzí, že jsme ho neoslovili, přece jen je to člověk, který si jako dítě hrával s Freddiem, procestoval kus světa na turné s Queen, stál při zkouškách na podiu a brnkal si ze srandy na basu, kterou mu jeho otec zavěsil na krk. Ale riziko, že nás práskne tatíkovi, bylo velké, tak jsem si ho tedy jen vyfotil, když už pomalu mizel v dálce a pokračovali jsme v čekání. Trochu v nás hlodala nervozita, takhle z rána tolik lidí u Johna, hmm - měli jsme divný pocit, jestli je John zdravotně o.k. Po hodince vyjel ze sousedního domu SUV Mercedes a v něm John! (auto známé z fotek na netu z roku 2014/15) Chvilku jsme to nechápali...vždyť bydlí přece o dům vedle! Baráky jsou ale propojeny, nebo chodí přes zahradu, každopádně on nebo někdo z jeho rodiny (děcka?) vlastní i vedlejší dům .....a nejen ten :-)

John byl relativně brzo zpět, zajel opět do vedlejšího domu, na naše volání ale nereagoval a ihned zmizel za dveřmi. Verzí , kam si asi zaskočil, bylo několik (rodina, doktor, lékárna, vinotéka, obchod, pekárna, holič, milenka,banka, bankomat, automat na cigarety, automat na kondomy, soused Simon Le Bon z Duran Duran, atd.), takže nezbývalo nic jiného, než se vžít do role britských strážníků, vytáhnout jeho loňskou fotku a jít zjišťovat po okolí, jestli tohoto pána náhodou neznají. Mělo to úspěch a celkem brzy jsme věděli, že "ten pán z fotky sem vobčas zajde, ale fakt ho jinak neznám, co udělal? ". To nám stačilo.

2. den jsme se důmyslně technicky připravili a čekali u Johnova domu /ne tam, kde byl včera - protože nebyla jistota, že pojede opět na stejné místo/ . John ale opět vyrazil stejným směrem..... Vynechám teď přesný bod, kam se přemístil, ale jen napíšu, že my jsme tam byli rychleji - k našemu překvapení ale nezastavil na předpokládaném místě, ale odbočil a pokračoval vozem ještě kus dál. "Kurva, viděl nás!" - to bylo asi první, co z nás vylezlo :-) Makali jsme za autem a všimli si, že v dálce odbočil k jednomu z menších domů. Přiběhli jsme k němu a Peťa poprosil o podpis - John, v dobré náladě a celkem překvapený, že nás vidí právě tady :-) ale odpověděl "oh, sorry, já už nedávám podpisy ". Mezitím jsem se zapojil i já a řekl mu na rovinu, že podpisy už máme z loňska, ale nemáme žádný s věnováním. John: "O.k., ale jen 1 pro každého" . Výsledek vidíte na fotkách. Během podepisování se Petr ptal, jak se John má, letos vypadal o poznání lépe než v loňském roce, celkově uvolněnější, na sobě nezbytná kostkovaná košile /tentokrát modrá/, šedý svetřík a tmavší bunda. Já se ho zeptal na film "Bohemian Rhapsody", ví o něm moc dobře , ještě jsem si z něj trochu utahoval, že "John, ty jsi úplně omládl v tom filmu:-)", nacož on reagoval přátelským úsměvem. Top priorita byl podpis s věnováním, takže jsem jen tak ledabyle vytáhl mobil a na pár sekund Johna natočil ( v loňském roce několik minut videa, teď 10 sekund), nechtěl jsem riskovat, že ho mobil naštve a skončím bez podpisu. Minule jsme točili na profláklé ulici, známé i z jiných videí či fotek, letos je to ale na místě před Johnovým 3. domem (nebo jeho rodiny?) , kde jde vidět i okolí - takže dokud tohle místo není na netu prozrazené, určitě to video nikam nedám. (Pár lidí z akce v Mohelnici ho ale včera mělo možnost osobně vidět.)

Po odjezdu Johna se u domu objevila se svým VW i Veronica (Toyota Aygo letos vůbec nebyla v akci), tentokrát se znatelně zkrácenými vlasy, pobledlá a nekomunikativní. Na náš dotaz na syna Luka Deacona (opticky kopie mladého Johna, navíc perfektně zpívá, hraje na kytaru i basu - prostě takový Rufus Taylor v bleděmodrém :-) , kterého jsme chtěli pozvat na podzimní Vzpomínku na Queen do Prahy, ale reagovala slovy : "já nic nevím" a zmizela v domě č.3. (poznámka :3 je počet domů, ne č. popisné :-) :-)

Večer jsem se vracel na ubytování, chodil jsem pravidelně kolem Johnových domů č.1/2 Byla už tma, u Johna dole v obýváku svítila tv a John seděl na gauči a sledoval fotbal.

3. den ráno jsem mazal k bodu č.3, kde jsme se měli s Peťou setkat, cestou jsem minul sportujícího Roberta, který se sluchátky na uších, v kraťasech a tričku běžel po chodníku, jen jsem ho pozdravil "Good Morning", ale nejspíš to přes hudbu ze sluchátek neslyšel.

Na místě jsme s Peťou postáli jen asi hodinku, z čisté zvědavosti, jestli se tady John neukazuje denně a v pravidelném čase, ale nic se neudálo. Jen odpoledne ještě Peťa u domu č.1 viděl Johna přeparkovávat auto, ale ihned zase zmizel uvnitř budovy.

Shrnutí letoška: - mám lepší dojmy z Johna letos než z loňského roku, minule bylo na obou /on a Veronica/ vidět to napětí, které jim způsobovali "číhači" u baráku

- John luxusně vyřešil situaci, která je výhradně ku prospěchu skutečným fandům Queen - zrušil dávačky tun podpisů, takže u domu jsme za 3 dny nepotkali jediného čekajícího člověka ! / zatímco minulý rok asi 12/, žádní paparazzi, žádní překupníci či sběratelé podpisů, nikde nikdo

- při slušném požádání fanouška queen o autogram s věnováním jeden dá /my jsme důkaz/ - paparazzi ani překupníci samozřejmě nechtějí věnování /1 podpis neplatí ale u domů č.1/2, tam nefunguje nic, navíc se tam motá Veronica, která je jistotou, že podpis nebude/

Zatímco loni jsem jásal po "podpisovce" já, letos se akusticky výrazně projevoval Petr, ještě štěstí, že nedaleko procházející policistka byla toleratní a nejspíš si myslela, že Peťa jako správný Brit doslavuje výhru Anglie nad Tuniskem :-) Skoro by měla pravdu, i když tohle byla jiná game s vítězným koncem - Czech fans vs Italopseudofans 2:0 :-)

1.Scandal 24.06. 2018 20:17
JOHN DEACON 2018- Realitní král z PutneyText jsme měli připravený na papírku

Příspěvek naposledy editován 24.06. 2018 20:18

2.Scandal 24.06. 2018 20:18
JOHN DEACON 2018- Realitní král z Putney.

3.Scandal 24.06. 2018 20:21
JOHN DEACON 2018- Realitní král z Putney"Volala Veronica"
"Si? A co chtěla?"
"Máme padáka, prý bysme neuhlídali ani kočky z Garden Lodge"

4.Scandal 24.06. 2018 20:23
JOHN DEACON 2018- Realitní král z Putney.

5.Scandal 26.06. 2018 20:17
JOHN DEACON 2018- Realitní král z PutneyPodpis s věnováním pro Petra, jeho ženu a dceru.
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: JOHN DEACON 2018- Realitní král z Putney