Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
Scandal: JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!27.06. 2017 19:05
Po půl roce plánování jsme se já a Another World rozhodli podniknout v květnu výlet do Londýna s hlavním cílem - setkat se osobně s Johnem Deaconem. Termín jsme si nakonec určili podle autogramiády knihy "Queen in 3D" v knihkupectví Waterstones - které se účastnil Brian May - abychom nevážili dalekou 4 denní cestu případně úplně zbytečně, ale vrátili se "aspoň" s novou knížkou podepsanou vlasatým kytaristou.

Po příletu do Londýna jsme několik hodin strávili čekáním na letišti, protože ubytování jsme měli zaplaceno až od dalšího dne. A i když se našlo dost míst k sezení, spát se nedalo - neustálý průvan v letištní hale , houkání různých alarmů nebo očuchávání policejním psem klidu na spánek zrovna nepřidalo. Cesta z letiště vlakem a pak metrem do místa ubytování trvala asi hodinu a půl a AW začínal být nervózní, že Johna určitě prošvihneme....chtěl být u jeho domu co nejdříve , a tak ho napadlo vzít taxi, což se brzy ukázalo jako nejdůležitější krok v naší 4-denní výpravě za Johnem.

Setkání s Johnem totiž proběhlo absolutně nečekaně přímo první den, nějakých 10 minut po našem příjezdu k jeho domu ! AW šel obhlížet terén, já si vybaloval v klidu svačinku a začal přemýšlet, kolik času čekání na Johna denně věnujeme. V tom se otočím směrem na ulici a tam si to vykračuje v kostkované košili JOHN ! Protože jsme v tu dobu nespali už nějakých 30 hodin, mrknul jsem raději ještě jednou, jestli to není halucinace, fata-morgána nebo jeho dvojník....adrenalin vystřelil a já začal v duchu panikařit, že jsme v háji.....AW , který měl u sebe fixy na podepisování, se totiž v klidu procházel někde 120 metrů daleko, zatímco jeho LP desky, určené k podepsání, byly pečlivě zabaleny v odolné krabici uvnitř velké tašky...moje věci /postery, vinyl singl, booklety cd.../ taky stále odpočívaly v plátěné tašce s logem Queen. Naráz se u Johna objevil mladík s hromadou vytištěných fotek k podepsání, což nás možná zachránilo - neváhal jsem a utíkal pro AW, který si samozřejmě myslel, že si z něho dělám legraci. Potkat legendárního basáka z Queen , ihned po příletu do Londýna, se zdálo jako totální sci-fi. Konečně jsme oba , udýchaní , přiběhli k podepisujícímu se Johnovi - já jsem zapnul natáčení na mobilu, zatímco Peťa začal z tašky dolovat své LP-desky, hledat fixy a foťák. John měl při pohledu na chodník evidentně hrůzu v očích, protože podle počtu Peťových a mých "zavazadel" / Peťův ruksak, obří taška na LP , moje taška / si musel myslet, že ho čeká tak hodinová autogramiáda , případně že se k němu s tím vším asi rovnou stěhujeme. Mladý sběratel/ kšeftař (radši se ani neptejte , kolik mu toho John podepsal - ve srovnání s ním jsme byli absolutní troškaři) zabral Johnovi asi 2 a půl minuty - tím nás sice zachránil , ale i tak při tom počtu autogramů, které skončí jistě na Ebay, jsem měl 100 chutí nakopat mu zadek. Konečně se tedy John začal věnovat i nám - podali jsme mu ruku, představili se jménem /Radek, Petr/ a řekli, že jsme fanoušci Queen z ČR a poprosili ho o minutku na podpisy - John souhlasil "o.k.". Ruka s mobilem se mi úplně třásla, na Briana jsem už zvyklý, ale tohle bylo prostě jiné kafe :-) (nic proti stříbrovlasáčovi:-). Po pár našich nezbytných pochvalných frázích se dal John do práce - podepsal 5 desek od AW (Queen I, MIH, Innuendo, Hot Space a vinyl singl Hammer to Fall) - jak AW ty LP narval do příručního zavazadla na palubu letadla, to pořád nechápu :-) , já dostal 9 podpisů (gramec doma nemám, takže se podepisovalo, co mi doma přišlo pod ruku: cd booklety Queen I a Queen Forever, poster z deluxe box verze ANATOdeon, reprint textu IWTBF z knihy 40 let skupiny Queen , vinyl singl Scandal :-) , fotka z Queen kalendáře, časopis o Queen, poster Play the Game , cd singl A Winter´s Tale - všechny podpisy máme výhradně do naší sbírky, nejsou na prodej! / Během podepisování jsme Johna samozřejmě trochu vyzpovídali , na otázku o návštěvě Prahy odpověděl, že možná kdysi byl, ale už si to nepamatuje :-)...., zeptali jsme se taky, zda někde v pozadí či ve sborech na albech queen není ukrytý aspoň kousíček s jeho hlasem (což popřel - "absolutně nic, neumím zpívat").
AW vytáhl po chvilce svůj foťák, focení si John ale nepřál ( točení mobilem mu ale evidentně nevadí, viz jiná videa z poslední doby, já jsem taky netočil nějak skrytě), což vysvětluje totální absenci fotek s Johnem na internetu. Mobilem jsem natočil 4,08 min video a AW alespoň pořídil 10 sekund krátkého záznamu svým foťákem. Vzpomněl jsem si, že na protější straně chodníku se mi povalují ještě někde dva booklety, tak jsem se zeptal Johna, jestli si pro ně můžu zaskočit, ten souhlasil, jenže jsem si nevědomky zastavil i nahrávání videa /zatracené dotykáče :-) , takže je mé video na konci useklé ). Po "podpisovce" jsme se s Johnem rozloučili, popřáli mu zdraví, štěstí celé jeho rodině, poplácali mu po ramenou /mám dojem, že jsem na něho ještě pořvával John, you´re God :-) , prostě totální extáze :-) Celkové setkání s Johnem mělo asi 5 a půl minuty, z toho asi 3,10 min. čistě jen pro nás. Sotva John zašel domů, tak jsme tam jásali ještě asi 5 minut, na zemi plno podepsaných věcí, dokonce vyšli ven i nějací sousedi :-) Po chvilce kolem nás prošla starší hubená žena a hned jsem si všiml její podoby s Johnovou manželkou Veronicou (že je to opravdu ona, jsme se přesvědčili o dva dny později, ale i tak jsem si ji ten první den "preventivně" vyfotil :-) . John působil při setkání naprosto klidně, duševně i fyzicky zdráv....jeho někdy zvláštně působící chování bych dal na vrub jeho uzavřené introvertní povaze - což jsme o dva dny později probrali přímo se zmíněnou Veronicou.

Po úspěšné akci jsme si ještě nenápadně pofotili a natočili Johnův dům (samozřejmě nebudeme absolutně nikde veřejně šířit) a šli obhlédnout okolí. Napadlo nás Johnovi něco malého koupit jako poděkování za ten dnešek a zkusit mu to další den předat - zdálo se totiž, že John chodí kupovat pravidelně své oblíbené noviny Daily Mail, takže by možnost dalšího setkání byla hračka. (ha ha :- .......) Podepisovat už by nebylo co, možná by nám ale mohl připsat 1x věnování ke svému autogramu.

Druhý den jsme čekali asi 3 hodiny poblíž domu ale zbytečně - pouze jsme zahlédli jeho odjíždějící auto Toyota Aygo. Získali jsme ale množství cenných informací od jednoho "ukecaného" souseda, např. že noviny vůbec nečte pravidelně a že někdy na něj čekají sběratelé u domu i celý týden /nevychází pěšky ale používá auto/. John je prostě v okolí známá celebrita, i když stylem oblékání nebo značkou vozu nijak nevyčnívá.

Zkusili jsme to samé i třetí den, to už bylo poblíž domu celkem živo....2 zaparkovaná auta paparazzi a 3 další čekající hoši s desítkami fotek k podepsání. Jeden překupník nám ihned přišel sdělit, že nechce být focen ani natáčen (no má smůlu, mám obojí včetně SPZ :-) a že John není doma ale v Monaku :-) /museli jsme tlumit záchvat smíchu/ :-) Když se nás ptal, odkud jsme, dal jsem mu podobně pravdivou informaci - že jsme z Polska :-) Po hodině čekání vyjelo Johnovo auto z domu a jeden paparazzi se ihned pustil za ním ! Naštestí si to na konci ulice rozmyslel, ale i tak je na tomhle videu /vše jsem si točil / soubor mých všemožných ostravských nadávek na jeho adresu :-) Kšeftaři to ten den vzdali a odešli, my si dali ještě hodinku čekání na případný návrat. A opravdu - auto bylo brzy zpátky, zajelo až za bránu ke garáži, řídil John osobně. Ihned po vystoupení z vozu ale zmizel v domě, jeho žena Veronica ještě hledala něco v kufru, tak jsme toho využili a zavolali na ni. Přišla k nám a my ji poprosili , zda by nepředala Johnovi menší dárek /malé balení šumivého vína a čokoláda/, na to nám řekla, že děkuje, ale že mají vše a ať to dáme potřebným :-) Zkusili jsme se ještě zeptat, zda by mu nezanesla 2 naše věci k dopsání věnování, ale vyložila si to trochu špatně, že budeme pak chtít další a další podpisy a začla nám vykládat o každodenním obtěžování a nahánění Johna hromadou sběratelů a překupníků / o prodejích podpisů na Ebay prý dobře ví/, říkala , že Johnova uzavřená povaha tím dost trpí, kolikrát už jde vyloženě o stalking, potom že měl John crazy life a teď očekává klid, muzice se už nevěnuje /a prý si už ani občas nezabrnká na baskytaru !/. Uklidnili jsme ji, že podpisy neprodáváme , ale jsme fandové kapely a že John je pro nás hudební bůh :-) (to se jí celkem líbilo, řekla " já to vím" :-) a byla pak i klidnější :-) Nechtěli jsme na ni naléhat, takže jsme řekli, že je vše o.k. i bez toho věnování, že na tom netrváme ...škoda jen, že si nevzala ten dáreček pro Johna, ale chápeme to (jídlo a pití není ten nejlepší nápad , ale shánět druhý den knížku o Praze - na to nebyl v Londýně absolutně čas :-) Rozloučili jsme se, omluvili se za případné obtěžování , Veronika nám ještě řekla: "Enjoy the music and life" a šli jsme. (audio 3,50 min - nebudeme publikovat).

Poslední den našeho pobytu v Londýně jsme se chtěli ještě naposledy před odjezdem jen krátce podívat na Johnův dům. Na místě už byla skupinka 3 polských sběratelů podpisů rockových hvězd, čekající prý už od rána. Měli pro Johna připravenou velkou bonboniéru :-) Jeden z nich měl plnou tašku zajímavých podpisů, říkal nám, že se ten den chystá ještě na Jimmyho Page, a že můžeme jít s ním (na což v den odletu už nebyl čas), taky zmiňoval, že pracoval v nedaleké hospodě, kam John chodíval na pivo.... Hoši ale měli vyčkávání asi už dost, protože po pár minutách vstali a došli k Johnovu domu a 5 minut tam soustavně vyzváněli! Mysleli jsme s AW , že nás klepne. Samozřejmě nikdo neotevřel a "sběratelé" museli odejít s nepořízenou.......chvilku jsme ještě kroutili hlavou a začali si připomínat nedávná Veroničina slova.......
O to víc si teď ceníme toho prvního dne, kdy nám vše /i přes ten počáteční chaos a překvapení/ skvěle vyšlo. Oba jsme se shodli, že setkání s Johnem byl jeden z nejlepších životních zážitků, který emočně smetl všechny dosavadní dovolené, atp :-)

/ Všechny pořízené video/audio záznamy jsou výhradně pro naše účely a absolutní většinu z nich nemíníme veřejně publikovat, všechny autogramy J.D. jsou do naší vlastní sbírky - nejsou na prodej. Uveřejněné sestříhané video ze setkání s Johnem Deaconem plus fotografie z dalších výletů jsou publikovány pouze pro náš FB, Čeští fanoušci Queen FB, FC Tornádo Queen FB a stránky Královská legenda -queenmusichall.cz Kvůli zachování Johnova soukromí zveřejňujeme na internetu pouze pár vteřin z celkového záznamu, nemáme problém ale ukázat českým fanouškům na požádání - třeba na Vzpomínce nebo koncertu Queen v Praze - celé video ze setkání v mobilu, samozřejmě pouze k "jednorázovému" zhlédnutí :-) /

Příspěvek naposledy editován 07.09. 2017 00:44

1.Scandal 27.06. 2017 19:07
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Mr. John R. Deacon květen 2017.

2.Scandal 27.06. 2017 19:12
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Týpek, který byl před námi a 20 podpisů, které budou nejspíše putovat na Ebay :-( Ve videu říkám, že za tohle bych ho nejradši nakopal.....možná mi rozuměl :-)

Příspěvek naposledy editován 27.06. 2017 19:12

3.Scandal 27.06. 2017 19:15
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Naštěstí ten den nepršelo....vlastně pršely jen podpisy :-)

Příspěvek naposledy editován 27.06. 2017 19:16

4.Scandal 27.06. 2017 19:24
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!John - noviny , cigárka ....jako vždy :-) Nekupuje si je ale pravidelně, soused /dost ukecaný/ nám vyprávěl o některých jeho rituálech, celá ulice ví, že tam žije rock star :-)

5.Scandal 27.06. 2017 19:28
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Ulice se samozřejmě nejmenuje Deacon Road :-) /menší úprava :-) /

6.Scandal 27.06. 2017 19:37
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!AW vytáhl svůj HD foťák, bohužel pořídil jen 10 sekund videa, John řekl, že si foťák nepřeje :-(, což vysvětluje absenci fotek Johna na netu...kupodivu mobily snáší relativně velmi dobře :-)

7.Scandal 27.06. 2017 19:49
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Hammer to Fall singl - Another World pojal celou akci důkladně, takže si na LP nechal udělat i speciální krabici, i tak nechápu, jak ty LP narval do příručního zavazadla. Já mám pár LP doma taky, ale kupované kdysi v bazarech za 50kč, podle toho taky vypadají, takže jsem je nebral /navíc jsem byl líný je tahat :-) / a přemýšlel, co teda vzít. S takovým počtem podpisů nikdo z nás nepočítal , smělý odhad byl 1 - 3, ale John jak dostane něco do ruky, tak jede jako stroj.....bohužel překupníci na to už přišli a tak má poslední dobou po soukromí. Připomínám, že fandy Queen u něj nepotkáte, jsou to sběratelé všemožných podpisů / v tom lepším případě/, překupníci a v tom nejhorším případě chlápci, čekající v autech, snažící se pořídit zajímavé foto a to pak prodat v nějakém anglickém bulváru.

8.Scandal 27.06. 2017 19:53
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Queen I - asi současná perla Peťovy sbírky, Deacon/May/Taylor - 3 in 1 :-) No musím na podzim na letišti v Praze taky zamakat na doplnění pár podpisů .-)

9.Scandal 27.06. 2017 19:55
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Na posteru z ANATOdeon z deluxe boxu.

10.Scandal 27.06. 2017 19:56
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Cd booklet.

11.Scandal 27.06. 2017 19:57
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!V časopise o Queen.

12.Scandal 27.06. 2017 19:58
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!IWTBF reprint textu z knihy 40 let skupiny QUEEN s orig. podpisem.

13.Scandal 27.06. 2017 19:59
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Když se John podepisuje, je lepší se ho na nic neptat, jinak začně spíše kreslit, než psát :-) tenhle je zvláštní trochu.....

14.Scandal 27.06. 2017 20:00
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Singl AWT.

15.Scandal 27.06. 2017 20:02
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Kalendář.

16.Scandal 27.06. 2017 20:03
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Tohle prostě muselo být podepsané :-)

17.Scandal 27.06. 2017 20:04
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Velký poster Play the Game.

18.Scandal 27.06. 2017 20:06
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Podpisy se samozřejmě neprodávají :-) jen lituju, že jsem si nesehnal vinyl singl IWTBF verze John na obalu - nic lepšího k podepsání asi není.

19.Scandal 27.06. 2017 20:09

20.Scandal 27.06. 2017 20:10
Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít ani návštěvu Garden Lodge. Mary Austin sice již ve Freddieho domě nebydlí, ten již pouze pečlivě udržuje - nyní žije na Logan Mews 5-6 , což je ten bílý baráček nalepený na zdi GL, který kdysi obývala Freddieho "královská družina" v čele s P. Freestonem. Jmenovku ale u dveří nehledejte, žádnou tam nemá, zato solidní alarm a kamery.
V den naší návštěvy se v 1. patře GL ve velkém větralo, okna i dveře od balkónku byly dokořán. Plexisklová stěna, zakrývající již pár měsíců hlavní vchod a část zdi, byla krásně umytá, bez jediného vzkazu či papírku zasunutého do škvíry mezi zdí a průhledným plastem. To ale netrvalo dlouho, protože fix jsme měli s sebou :-) Podle logiky: přes zadělané dveře se už nedá chodit = zvonek u těch dveří nebude fungovat.... jsem párkrát zmáčkl tlačítko.........a funguje :-) Mary se ozvala..."haló, kdo je to?" ,čímž mne dokonale zaskočila :-) Pokud se vše povede, připravujeme na podzim menší akcičku, právě ve spojitosti s Garden Lodge, ale vše je zatím Top Secret :-)

Jako pojistku našeho výletu pro případ, že bychom nepotkali Johna (a přitom nejeli domů úplně s prázdnou) , jsme celou akci naplánovali na termín kolem podpisovky Brianovy nové superknížky "Queen in 3D" v knihkupectví Waterstones na Piccadilly. Přišli jsme hodinu před začátkem autogramiády, venku stálo asi 20 lidí, takže vše vypadalo o.k......jenže .....sotva nás security vpustili dovnitř, v -1. patře již čekalo ve frontě asi 200 fanoušků, takže naráz jsme nebyli mezi prvními ale přesně naopak. No naštěstí knížek bylo dost a Brian je podepisoval od 18 do 20hod. S každým se i vyfotil....u nás nastal ale menší zmatek, protože mě měl vyfotit AW se svým foťákem a k Brianovi se pouštělo jen po jednom a dohadujte se tam s organizátory..... Nakonec mě s Brianem 2x cvakl Denis Pellerin z London Stereoscopic Company na jeho vlastní foťák (o foto jsem emailem už samozřejmě požebral, ale reakce zatím žádná). Na Briana jsem měl i jeden dotaz: jaká je přesná adresa domu, ve kterém spolu se svým otcem postavili Red special (klasická adresa: Feltham, kousek od domu Bulsarových, mi prostě nestačí :-) Tušil jsem, že Brian bude nejspíše chtít krýt současné nájemníky, takže jsem z něj nakonec dostal jen název ulice, číslo popisné neprozradil :-( , čímž mi zas tak moc nepomohl, ta ulice není nejkratší. Čekali jsme / a hrstka dalších fandů / ještě asi 10 minut po autogramiádě venku u zadního vchodu, kde bylo přistaveno auto s řidičem a ochranka, ale Brian hned zmizel v autě, že už je po 2 hodinách podepisování unavený. Takže podpisy venku žádné, vlastně výjimka byla jedna slečna, která mu téměř vlezla do vozu a ihned ho tam opusinkovala :-) (české fanynky, nebojte se toho! .-)

Příspěvek naposledy editován 27.06. 2017 20:12

21.Scandal 27.06. 2017 20:16
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!GL

22.Scandal 27.06. 2017 20:17
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Dveře nedveře v GL.

23.Scandal 27.06. 2017 20:19
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Naše čmáranice na plexi.

24.Scandal 27.06. 2017 20:21
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Waterstones Piccadilly London - lunární modul, kosmonaut uvnitř :-)

25.Scandal 27.06. 2017 20:24
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!.

26.Scandal 27.06. 2017 20:25
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!O tohle tu šlo :-)

27.Scandal 27.06. 2017 20:27
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Text na přání napsal, jaký jste chtěli, ale slovo Queen vynechával ! :-(

28.Scandal 27.06. 2017 20:28
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!! V Nebvá.

29.Scandal 27.06. 2017 20:29
Dalším cílem naší výpravy bylo místo posledního Queen koncertu /v sestavě s Freddiem/ - a to Knebworth. Nákup jízdenek v Londýně neproběhl úplně nejjednodušeji, protože při zjišťování informací nám většina indických nádražáků vůbec nebyla schopna poradit....naše výslovnost "nebwort"i "nebvórdhz" nezabírala, až jeden zaměstnanec zvolal vítězné "Nebvááá" :-) . Od nádraží trvá pěší cesta do Knebworth parku ještě zhruba 20 minut, cestou jsme minuli odbočku a trochu si zašli, ale sympatická britská farmářka nám nejen poradila, ale dokonce nabídla, že nás na cílové místo pustí přes svůj pozemek a rozpovídala se, že v 86 byla puberťačka, která koncert poslouchala ze své zahrady a dodnes si vše dobře pamatuje. Když se objevila impozantní stavba zámečku Knebworth House (kde se mimo jiné natáčela i část Harryho Pottera) a vedle něj kostelík St. Mary, bylo jasné, že jsme u cíle. Luxusní počasí /snad až na silný vítr/, totální klid, zpěv ptáků a neskutečná atmosféra dávala tomuto místu nezapomenutelné kouzlo.....lepší místo na poslední koncert Magic Tour si Queen fakt vybrat nemohli! Samotné podium bylo v 86 umístěno v menším dolíku, takže viditelnost pro návštěvníky byla z celé plochy výborná. Neodolal jsem a vzal si menší vzorek půdy do sáčku (přímo z místa "pod pódiem" :-) ) ...cestou zpět do Londýna jsem ladil případné vysvětlení pro letištní kontrolu, co že to za divnou věc míním převézt do ČR:-)
Poslední den naší výpravy do Londýna jsme měli namířeno na Kensal Green hřbitov - je to místo, kde byl Freddie zpopelněn a kde jeden fanoušek objevil bronzovou destičku /značně zoxidovanou, takže tam musela být zatraceně dlouho..../ s jeho rodným jménem F. Bulsara /destička brzy po zveřejnění videa zmizela/. www.youtube.com Sloupky se jmény /"totemy"/ jsou tam 4 , ten "Fredův" býval u chodníčku vpravo. I když Mary velice brzy dementovala jakoukoliv možnost, že by popel Freddieho uložila právě zde, podmínka hřbitova pro umístění desek se jmény zesnulých je neoblomná - na hřbitově musí být popel nebo tělo. Po pár minutách u nás zastavily dvě Indky a jedna začala ukazovat na totem a vykládat nám, že tady je velká část Fredova popela, malá hrst že je v Garden Lodge a doma u Kashmiry, ale většina je právě zde. Říkala to tak klidně a přesvědčivě, jako by nám vykládala o počasí na příští den. To jsme ale ještě netušili, co za chvíli objevíme .....a i když bylo vedro, mráz nám běhal po zádech. . Totem je hned vedle budovy krematoria, kterou jsme si šli vyfotit, kaple - ve které se konal i Freddieho obřad - byla otevřená, takže jsme se dostali až ke katafalku.

Když jsme se opět vrátili k místu s totemem, něčeho jsem si všiml.....nejdříve jedné věci a pak o kousek dál druhé. Okamžitě mě napadla spojitost s Fredem, protože to co se tam nenápadně nachází a jak je to umístěné /fakt jsme si toho nejdříve vůbec nevšimli/ nám způsobilo mrazení v zádech. I AW se zdálo, že tohle nemůže být jen obyčejná náhoda. Pokud se tam někdy vypravíte, mějte oči otevřené a jestli jste četli aspoň pár knížek o Freddiem, určitě si té spojitosti všimnete. My si to necháme /alespoň zatím/ jen pro sebe, protože až by se to dostalo do většího povědomí, nepochybujeme, že by dané věci byly opět "odklizeny" /podobně jako zmiňovaná bronzová destička/. Každopádně tento objev sedí i do verze Mary Austin, kdy měla jednoho dne /po několika letech/ odvézt Freddieho popel na neznámé místo .....hlavně by to vysvětlovalo i to, proč jí to těch pár let trvalo.
Nedaleko hřbitova byla malá mexická restaurace, kde jsme si dali pork scratching s rýží, v domnění že to budou nějaké pálivé kousky vepřového.....fuck!!!!....byly to nejhnusnější škvarky, tvrdé jak beton s chutí 10x přesmažené vepřové kůže....z restaurantu jsme za 20 minut vypadli a diky tomu nejspíš chytili i letadlo /asi 25 minut pred odletem :-) , tuhle příšernost k jídlu nám musel objednat snad sám Freddie :-) za což mu ale dodatečně velice děkujeme, protože být to nějaká specialita, tak tam sedíme aspoň hodinku a zpáteční letadlo do Prahy by nám 100% uletělo :-)

Příspěvek naposledy editován 27.06. 2017 21:33

30.Scandal 27.06. 2017 20:31
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Knebworth House.

31.Scandal 27.06. 2017 20:32
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!AW na místě " u pódia" :-)

32.Scandal 27.06. 2017 20:33

33.Scandal 27.06. 2017 20:35
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Pohled "od pódia" :-)

34.Scandal 27.06. 2017 20:38

35.Scandal 27.06. 2017 20:40
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Pódium stálo / a při současných koncertech většinou stojí / v dolíku, takže je z celé louky dobře vidět.

36.Scandal 27.06. 2017 21:35
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Kensal Green

37.Scandal 27.06. 2017 21:42
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Destička se jménem F. Bulsara dávno zmizela, ale zůstalo tam něco zvláštního....a kdo zná Queen a Freddieho, musí ho to trknout do očí.....protože TOHLE nemůže být náhoda ! (sorry, že si to necháme pro sebe........)

38.LG 28.06. 2017 21:48
Diky za vycerpavajici informaci, meli jste stesti! Uplne me pohltila nostalgie :) A je mi techto lidi fakt lito, kdyz je nahaneji prekupnici co nemaji jiny zajem, nez zpenezit jejich podpis...

39.Scandal 29.06. 2017 19:47
38: Ty všeobecné sběratele podpisů ještě celkem chápu, ti si to mění pak navzájem mezi sebou /většinou/, ale pak tam jsou ti kšeftmeni a ti jdou čistě jen po hromadě podpisů plus ideálně tajná fotka třeba z auta. Ti dva, které jsme tam viděli, mají "na svědomí" i tu známou Johnovu fotku z bulváru, jak si vykračuje v bundě po ulici s novinama v ruce. Podle souseda tam prý parkují každý týden alespoň 1x a zkouší to. John to prý dusí v sobě a nijak neřeší, nervní je z toho celkem Veronica - asi není příjemné vědět, že vás pořád někdo sleduje z auta nebo vám zvoní na zvonek od baráku. Bohužel John si to trochu zavinil sám, neumí říct NE a podepíše vše, co mu kdo dá....kdyby si zavedl systém 1 osoba jen 1 podpis, má brzo klid. Jediné co zatím razantně odmítá je focení, z foťáku měl skoro fobii....mobil , namířený na něj při nahrávání, ale úplně v klidu. Samozřejmě jsem mu ho nedržel někde u hlavy :-)

Příspěvek naposledy editován 29.06. 2017 19:49

40.Ptr 08.07. 2017 10:26
Já musim říct, že jsem fascinován tím, že multimilionář, jako JD, jezdí miniautíčkem Toyotou Aygo vyrobeným
v kolínské TCPA. :D :D :D :D :D

41.Ptr 09.07. 2017 16:53
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!A já teda ač jsem v Londýně pochopitelně nebyl, tak taky přidám svojí troškou do mlýna - jde to i bez cestování!
Byť chápu, že setkání je setkání.... ;) Musím dodat, že když tady pánové tu story zveřejnili, tak na mě padla určitá
deprese, protože tou dobou to bylo už skoro roční čekání bez výsledku - takže se objevil už i pocit "beznaděje".

42.Scandal 09.07. 2017 20:46
40: S tím "českým" autem je to dobrý postřeh :-) On má několik garáží a předpokládám, že nebudou prázdné :-) ,ale běžně využívá právě jen zmíněnou T - Aygo. Sice je v ní téměř skrčený, ale na ty nákupy "za rohem" to asi stačí. Každopádně v tom působí zvláštně, protože asi každý má zafixováno, že je John milovník bezpečných aut typu Volvo :-)
41: Gratulace! Jj pro nás byla top priorita Johna vidět, už to bysme brali za aspoň jakýs takýs úspěch, že se s ním bude mluvit, dávat kupa podpisů a plácat ho po zádech...to bych před cestou do Londýna považoval za dobrou fantasy :-) Jo a podpis ti poslal, protože jsme mu řekli, že už na to tak dlouho čekáš, to je jasné, ne? :-) :-)

43.Mirek R. 17.08. 2017 14:04
Super, ani bych nečekal, že bude tak ochotný, např. Bri si v Brně vymínil pouze dva předměty na podpis. Jsem rád, že je John v pohodě a zdráv. Vám gratuluji k osobnímu setkání. A dík za zprostředkování zážitků. 😀

Příspěvek naposledy editován 17.08. 2017 14:05

44.Scandal 21.08. 2017 00:02
43: Taky díky. No, John toho podepisuje opravdu dost a to všem, včetně podpisů pro paparazzi, o kterých musí vědět, že to jsou právě ti, kteří kdysi prodali jeho fotky bulváru. Možná /jak tvrdí Ptr/ se nechce s nikým dostat do nějakého konfliktu, ochranku žádnou nemá, tak to nekomplikuje a podepisuje naprosto všechno. Na druhé straně byl John finančním mozkem Queen, takže čím víc jeho podpisů bude k prodeji na Ebay, tím nižší bude cena, až se to jednou spekulantům ani nevyplatí :-)

45.Mike1978 22.08. 2017 11:02
ta prvá fotka - ten bol z vás úplne nadšený !! :-DD

46.Scandal 22.08. 2017 22:01
45: No on byl "nadšený" z toho foťáku, který Peťa právě vytáhl....stejně zapnul jen na pár sekund video /je to printscreen/. K Johnovi je ideální přijít jen se starým mobilem v ruce, nefotit ho, jen si ho v klidu točit, jak to vlastně dělají všichni. Já jsem na něj párkrát směřoval mobilem přímo do obličeje a klid, Peťa vytasil tu svoji zrcadlovku a už jelo: "to nechci, to nechci". Pokud někdo udělá společné foto s Johnem, vyloženě že stojí vedle Johna a fotí se spolu, tak to bude zázrak. Ten polský sběratel, kterého jsme potkali poslední den, tak se o společné selfie snaží prý už 3 roky a to měl např. možnost se s ním vyfotit v hospodě, kde Johna obsluhoval nebo pak 2x u domu, ale nemá nic.

Příspěvek naposledy editován 22.08. 2017 22:06

47.Scandal 23.08. 2017 00:02
Ještě k tomu focení / nefocení - našlo se už pár kritiků, že jsme zveřejnili foto Johna i proti jeho souhlasu. Takže na vysvětlenou přesně jak to probíhalo: na začátku jsme přiběhli k Johnovi, který se podepisoval tomu překupníkovi, vytáhl jsem mobil a začal jsem to natáčet....mobil je starší, umí nahrávat i v HD, bohužel se musí to rozlišení ručně nastavit, s tím jsem se nechtěl zdržovat, každá vteřina byla cenná, takže proto jen to chabé rozlišení. John viděl, že ho točím mobilem, nic neříkal, pouze nám dvakrát řekl, při pohledu na ty tašky na chodníku, že " oh, já pak budu muset brzy jít", tak mu říkám "One minute, please, John", on na to: "o.k." Celkem jsem točil už 2a půl minuty , John se na mě párkrát podíval, vše v pohodě...pak se začal podepisovat i nám a asi po minutě podepisování se Peťa rozhodl vytasit svou zrcadlovku, protože viděl, že John na moje natáčení nic nenamítá. Zapnul nejdřív videonahrávání, John si foťáku ,namířeného na něj, za pár vteřin všiml a řekl, že to nechce, Peťa to okamžitě vypnul. Takže zákaz zrcadlovky byl respektován, Peťa foťák vypnul. Co má natočené, je vše PŘED Johnovým zákazem. Kdyby John zakázal např. natáčení mobilem, ihned ho vypínám. Měsíc jsme zvažovali, co dáme na výhradně české fanouškovské stránky, protože jsme české fans nechtěli připravit o tenhle zážitek, zveřejnili jsme nakonec pár vteřin z mého několikaminutového videa a pár printscreenů. Rozhodlo taky to, že několik videí s Johnem se před námi už objevilo, takže jsme tímto našim videem "neprozradili" nic tajného. Slyšel jsem, že fans /zahraniční/ si teď myslí, že John chodí denně kupovat noviny a chystají na něj doslova hony, ale to by museli být asi hodně naivní, že by měl John takhle pravidelný denní režim.....ten využívá na maximum svoje autíčko, když si chce jít koupit noviny, musí být přesně tahle situace:XXXXXXXXXX. Většina fans, žijících mimo Londýn, se na čekání na Johna vykašle, před počítačem je každý velký cestovatel a v reálu se tam vydá tak 20 nejzapálenějších fandů a možná 1 se s Johnem setká, samozřejmě pokud tam budou tábořit 14 dní, tak ta šance se zvyšuje. My jsme to měli s ukrutným megaštěstím, fakt tam být o 10 minut později, tak z toho setkání nic nebylo. Johnův barák poslední roky okupují téměř výhradně prodejci a sběratelé podpisů z Londýna a nejbližšího okolí (většina jsou zde žijící a pracující cizinci), kteří si zajdou zkusit po práci či o víkendu takhle "přivydělat". My jsme ale jednu chybu přece jen udělali - zatímco ostatní zveřejňují pouze videa, my jsme k tomu dali navíc i ten pokec, což si zahr. fandové přeložili pomocí google překladače a nejspíš to teď chápou, jako že když nějací Češi sednou do letadla a mají za 10 minut J.D. podpisy, tak to bude (třeba pro Italy, Portugalce, Brazilce...) ta největší hračka na světě. John je sice starý, ale není hloupý, ví, že když půjde pěšky ze svého domu, je velká pravděpodobnost, že potká někoho, kdo ho pozná. Kdyby tohle nechtěl dopustit, nevyleze z auta, nevyleze z domu. Ta ulice je veřejný prostor, není to jeho zahrada, jeho dvorek, jeho garáž. Ukrutně mu ale vadí, když mu někdo zvoní u domu a žádá ho o podpisy, to je prostě megadrzost a já jsem to taky nechápal, když tam ten poslední den vyzváněli Poláci jako na svého kámoše. Podle "ukecaného" souseda má John už všechny své děti z domu, ti nejmladší bydlí na internátech, s kamarády nebo mají svůj byt - proto chtějí v blízké budoucnosti John s Veronicou změnit svoji adresu a přestěhovat se z rušné části Londýna někam na venkov.

Příspěvek naposledy editován 23.08. 2017 00:12

48.Scandal 23.08. 2017 13:44
Ještě závěrem: jsem 100% přesvědčený, že mobily Johnovi nevadí, jinak by nejspíš ihned při každém setkání protestoval.....ozve se až po vytasení kvalitního foťáku - možná je na ně alergický ještě z doby svého působení u Queen (mobily tehdy nebyly), možná mu vadí blesky (viz. to starší video před Astorií), možná že ví, že paparazzi si ho na 100% nepřijdou vyfotit mobilem ale kvalitním foťákem. Situaci, kdy Peťa vytáhl zrcadlovku, mám celou natočenou na mobilu....foťák dostal zákaz, mobil ne. Pokud mu nevadí video na mobil, předpokládám, že mu nevadí ani nekvalitní printscreen , což je vlastně jen pauza videa. Taky si nemyslím, vzhledem k věku některých Johnových dětí, že by John nevěděl, že dnes umí mobily nahrávat i fotit. Spíše mu jde o to, ať není jeho foto někde na titulní stránce bulváru, doplněné inteligentními články o tom, že milionář byl zastižen opět v kostkované košili a ve stejných botech jako posledně.

49.Mr.Scully 03.09. 2017 10:11
John v pohodě rozhodně není, Italové mi před pár týdny říkali, že od vaší návštěvy John začal dočasně odmítat i dávat podpisy. Nenasralo ho to, že jste posbírali 10-15 podpisů (John holt neumí říct NE), ale to, že jste ho přes jeho zákaz točili, fotili a ještě navíc ty screenshoty dali všude na web (FB skupiny, tenhle web, český FC apod. - netuším, kde konkrétně to viděl).

Vedl jsem o tom konverzaci se skalními sběrateli, kteří jsou s jeho rodinou nějak nepřímo v kontaktu, víc bohužel nechtěli říct (Giancarlo C. a další). Řešili jste to s nimi tuším na FB ve skupině o podpisech Queen - oni vám prý i psali něco přes SZ, ale prý jste neodpovídali.

(Na rovinu - setkání s JD je určitě super. Pochopil bych skryté natočení nebo focení, kterého si nevšimne a které si člověk uchová jako vzpomínku v soukromém archivu. Ale vybalit tam 10-15 desek na podpis a pak hodit na weby a FB fotky a videa, které on explicitně zakázal a vy jste je polotajně pořídili, je vyloženě demence).

50.Scandal 04.09. 2017 03:32
49: No, pokud John přestal skutečně dávat všem možným překupníkům (včetně italských ) desítky podpisů a to na základě naší akce v Londýně, pak to beru jako super zprávu, že se s tímhle konečně rozhoupal. Sice nevím, co myslíš pod pojmem "dočasně" , protože jen dočasné pozastavení by jeho situaci nevyřešilo. Jinak podpisů nebylo 10 až 15 , ale 5 pro AW a 9 pro mě.......kšeftař z Ebaye si tam bral před náma 20. Na vytištěné fotky z netu, které prodá za prachy. My to brali pro sebe na queen věci. Ale to už sis určitě přečetl. Nejvíc se mi líbí, jak píšeš o tom poloskrytém natáčení, to máš ze své hlavy nebo italské? Byl tam někdo z vás a viděl to? No jo, ty jsi ještě neviděl celé video, kde se John podívá několikrát přímo do mobilu a nijak neprotestuje. Líbí se mi polorodinné propojení Italů s Johnem , fakt musí s ním být velcí kámoši, když mají tak dobré informace. Je pravda, že nám jeden nebo dva psali zprávu, že teď je Johnův soukromý život totálně v háji, protože se na něj chystají všichni queen fans od Antarktidy až po Arktidu, na což jsme nereagovali. Italům jaksi nedošlo, že videa s Johnem /a tím pádem možnost udělat si z nich i stovky printscreenů/ jsou venku už dva roky , pak taky hlavně ta fotka z ulice, po které často chodí ...... a ano, schopnější fanda si podle nich tu adresu najde. Italové nám i psali žádost o Johnovu adresu, mají to hoši nějaké pomotané, asi neví, co chtějí :-) Toho materiálu, podle kterého se dalo hledat, bylo před náma na netu zveřejněného tolik, že i my, s naší demencí, jsme to zvládli :-) Nám navíc pomohlo i foto britského paparazzi, který nám zdarma poskytl fotku s Johnem poblíž jeho domu, protože chtěl využít možnost nás tam za peníze dovést.
Ty máš v tomhle dost opačný pohled než já, protože bys Johna nejspíš natáčel skrytě /což neodsuzuješ/ .....což je přesně to, co jsme rozhodně nechtěli. Dělat na Johna boudu se schovanou kamerkou.....mobil viděl, věděl co to znamená.....vadil mu až foťák, kterým chtěl Peťa dělat společné fotky. Do té doby klid a mír. Mobil mu nevadil, mohl během těch 5 minut říct kdykoliv ne, ......podívej se na nedávné video s Johnem v autě , kde ho týpek natáčí, mobil není skrytý, podle odrazu v autě ho drží v ruce a směřuje na Johna (týpek má navíc ale i jednu skrytou kameru, asi si to jistil) a nic se nestalo, John mobil viděl a nijak neprotestoval.
Kolem Johna je mezi fandy mýtus magora zalezlého v bunkru pod domem....osobně si myslím, že tyhle infa šíří právě ti samí, kteří si tam jezdí pro podpisy na prodej. Nechtějí tam mít fanoušky, kteří by mohli mít Johnův podpis, chtějí mít jen jejich peníze. Zatím jim ta situace musela vyhovovat. Nevím , jestli jsi na straně Johna nebo těch Italů, ale pokud John přestane dávat hromady podpisů autogram-mafii, je to myslím, jenom dobře. Asi namítneš, že teď už nedostane podpis ale ani skutečný fanda Queen .....no těch fandů se tam vydá ročně pár desítek, z toho se s Johnem potká několik jednotlivců.....a pokud John uvidí LP, cd nebo cokoliv origoš od Queen a bude mít dobrou náladu, tak ho mají. Pokud se blbě vyspí, tak jim třeba řekne ne, nebo někdy v určité situaci zareaguje naprosto nečekaně , ale to já ani AW určitě neovlivníme ( máme s AW jeden příběh od sběratele podpisů, kterého jsme tam potkali,poslal nám i foto jako důkaz a spadla nám z toho brada...ale tohle nejde zveřejnit).
Pokud bude nějaký skutečný "hon" na Johna, tak předpokládám, že mezi 12. - 15.12., kdy přijedou fandové na londýnské koncerty Queen. Ale pokud si tohle čtou i Italové, tak bych to moc nezkoušel, tyhle profláklé data si John prý dává extra bacha a pěšky ven nevylízá.
Teď zase já na rovinu - to, žes zareagoval na naši akci až teď, mi vytváří dojem, že tě pořád štve ten Londýn. Ve zkratce: v době zveřejnění naší akce na netu, byl Scully zrovna v Londýně se svou přítekyní....jak si přečetl naše vyprávění, ptal se nás na Johnovu adresu. Tu jsme mu nakonec neřekli /ikdyž si ji prý za dva dny sám zjistil/, a to především z důvodu, že pokud by Johna potkal a dal ho hned po nás na všechny své webovky , vypadali bychom MY jako ti příživníci.....věnovali jsme tomu půl roku plánování a vyklopit hned adresu prostě nešlo, navíc Scullymu :-) Být to "běžný" český fanoušek, šanci bysme mu asi dali (za pivo...no dejme tomu za whisku :-) , Scully je profláklá queeňácka firma :-) takže tam to nešlo tak lehce odbýt :-) Druhý den jsme nechtěli být za takové sobecké mrchy, ale taky jsme mu to nechtěli dát tak úplně zadarmo .....navrhli jsme výměnu všech našich informací za jeho kopii jedné videonahrávky, s tím bohužel nesouhlasil a tím to haslo.

51.another.world2 04.09. 2017 14:39
Z toho, co píše Scandal podtrhávám, že jsme po měsíci rozhodování dali na net i s příslušnou retuší pouze to, co tam už stejně několik let bylo od ostatních. 99% materiálu zůstává pro naší osobní radost a vzpomínku.

Tak a teď ke Scullymu...

na Královské legendě jsem se opět královsky pobavil. Jednak při představě, jak chudák John s podporou Italské mafie znalců podpisů DOČASNĚ přestal dávat podpisy, ale pak se asi zase rozjel :D. Dál mě rozsekává, jak nejpřesněji popisují situaci na místě lidi, co tam nebyli, ale mají hned ve všem jasno. Ale co mě teda nejvíc zlepšilo dnešní den, je tvá poslední věta o té demenci. Evidentně se tady snažíme dokázat, kdo dočůrá dál, ale teď sis trochu nachcal do kalhot. Hned jsem si totiž vzpomněl na tvá videa z koncertů na youtube a líčení, v jakém záhybu slipů jsi tentokrát pronesl dovnitř přes ostrahu foťák, mikrofony a svačinu. Fuck off na přeškrtnutý foťáček na vstupence a u vchodu, natočíme to pokud možno celé ve FullHD, jdeme s tím hned na youtube a sbíráme views po statisících. Občas se kapela nasere a nechá to smazat, občas to zůstane, že? Vítej v klubu ty Mirku Dušíne kříženej s Kájou Maříkem :D :D :D

52.Mr.Scully 06.09. 2017 11:54
Podle mě je maličko rozdíl mezi tím, jestli natočím video na koncertu nebo jestli poloskrytě natáčím člověka, který si vyloženě natáčen být nepřeje a pak to dát všude na net... ano, viděl mobil ve vašich rukou, rozhodl se ho z nějakého důvodu ignorovat. Jen říkám, co jsem slyšel, Italové byli nasraní na nejvyšší míru, že se oklikou dozvěděli, že někdo zneužil jeho dobroty a publikoval to na webu. A ano, upřímně říkám, že bych zřejmě natáčel to setkání taky (a styděl bych se za to), ale nenapadlo by mě ho dávat veřejně, když to bylo proti jeho vůli.

Jinak gratuluju, že jste po něm chtěli pouhých 14 podpisů, zatímco dealeři na ebay 20. Jste skromní hoši. Určitě měl radost. Tohle jsou důvody, proč už se třeba letos skoro nepodepisuje Brian nebo to přísně limituje na 1 na osobu. Hlavně nabrat co nejvíc pro sebe a pak potopa, co...

53.Ptr 06.09. 2017 12:57
Přidám svojí názorovou trošku do mlýna, byť zejména Scandalovi jsem názor už psal na fb, takže pro něj
asi nebude překvapením.

1.) zásadní chybou bylo zveřejnění na stránkách fanklubu, který má mezinárodní dosah, snaha měla být
udržet to uvnitř český komunity co možná nejvíc...
2.) chápu pozici fanouška, kdy se pravidla a přání respektujou těžko, loni v červnu jsem žádal o společnou
fotku Tonyho Iommiho, kterou rezolutně odmítnul a já řešil dilema - když už ne "ofiko", tak prostě si ho
blejsknout někde aspoň z dálky... neudělal jsem to, což je asi správně (protože hrozilo, že bych to posral
ostatním), ale pořád mě to tak trochu mrzí.
3.) vidím tu jedno vcelku jasný porušení i toho, co vám i dle vašich slov řekl - připouštíte, že si nepřál
foťák - přesto je evidentní, že jedna ta fotka tady v galerii právě z toho zakázanýho foťáku je, takže
i ten jeho přímej zákaz porušenej byl - a argumentace typu "je to ale z tý části, ještě než nám to stihnul
zakázat" snad ve hře není, ta je přece pod úroveň.
4.) vyznění, které je například tady na legendě a které to může mít mezinárodně jsou v zásadě protichůdná.
Tady píšete, že setkání proběhlo takovou shodou náhod, že snad byste do toho znova ani nešli, vědět to předem,
jenže ono to prostě bohužel působí jinak a obávám se, že to spoustu lidí inspirovat k tomu "tak to zkusíme
taky" mohlo bohužel taky - a je logické, že to je to poslední, co si JD přeje.

Na druhou stranu připouštím, že za tohle si může JD tak trochu i sám svojí snahou o řekněme absolutní
"oficiální" nedostupnost. Kdyby udělal nějakou Q&A jednou za pět / deset let, třeba na půlhodinu s časově
omezenou autogramiádou, za striktních bezpečnostních pravidel (aby se předešlo opakování toho smutného
incidentu z 2002), že by k němu jinak nikdo nemohl - ona by ta poptávka možná klesla.

P.S.: ještě doplním jeden komentář - nejde srovnávat nahrávání koncertu s tímhle. Koncert je veřejná
produkce.... tohle je zásah do soukromí. Přičemž v tomhle spočívá i ten rozdíl mezi hotelem, kde je kapela
ubytovaná 2-3 dny, pak jede pryč, a místem, kde někdo prostě a jednoduše trvale bydlí...

Příspěvek naposledy editován 06.09. 2017 12:59

54.another.world2 06.09. 2017 19:15
Ptr, Scully:

Ach jo chlapi, já myslel, že jste z podobných debat už za těch 10 - 15 let co se známe vyrostli...

Řešit téma 53: odstavec P.S. je stejně ubohé, jako kdybychom se Scandalem napsali, že jsme si fotili veřejné prostranství - ulici - a John nám přes náš výslovný zákaz vlezl do záběru. Zeptejte se smazaných videí z Youtubu na jejich názor - budiž jim země lehká (co Scully, nemáš pár takových v záloze? Položil sis otázku, proč se tak stalo?)

Prča je, že jsme se Scandalem tipovali kolik XY lidí to upřímně lajkne a budou rádi, že se dozvěděli něco o Johnovi a kdo jmenovitě to hejtne. ... a ejhle, 99% úspěšnost (1% = Italská mafie, to nás fakt "zaskočilo" :)). Vás to musí asi upřímně hrozně srát, že zatímco se nám John podepisoval a my si ho polotajně fotili, seděli jste zatím doma na prdeli a drbali se na hlavě :). Že zrovna my se Scandalem,... to jsme překvapili, co ???!!!! ;))

Debata na téma, kdo má míň podpisů od jedné celebrity, ten je větší správňák? Zrovna s vámi dvěmi??? Fakt ??????????? Čekám koment "ALE MY JSME JE ZÍSKALI POSTUPNĚ A POCTIVĚ JSME SI JE VYČEKALI U HOTELU V ZIMĚ A MRAZU... fňuk fňuk".

A teď něco o mém svědomí, že jsem si polotajně udělal HiRes fotku s Johnem a řekl si o 5 podpisů?? Vůbec nic to se mnou nedělá !! Nejcennější kousek ve sbírce !!!!! Výčitky vůči člověkovi, co se stal v 25 letech těžkým milionářem a ve 40 letech šel do důchodu a užívá si život veřejně známé osoby, celebrity se všemi výhodami a nevýhodami.... že dočasně přestal dávat podpisy??? Vůbec žádné !!!

... pojďte do mě !!! :)

Příspěvek naposledy editován 06.09. 2017 19:36

55.Ptr 06.09. 2017 20:05
54:
Nepochopená moje reakce. Já vám setkání s JD přeju, ty podpisy taky neřešim, tam má John vždycky možnost
říct "dost, to už stačilo"... ale popravdě vedl jsem diskuzi s Giancarlem (a v tý patřičný skupině se vás
dokonce i zastával, jestli sis toho nevšimnul...) a to co štvalo jeho má prostě správnej a relevantní
základ. A vůbec nejde o to setkání jako takové přece, ale jde o to, že jste šli ven s videem a fotkama
(resp. screenama z videa) přičemž minimálně v případě jedné fotky je to evidentní
porušení i toho, co vám vysloveně řekl a zmínili jste to sami. Dejme tomu, že otázka mobilu je sporná,
ale řekl vám, že si foťák nepřeje - tudíž nic z foťáku nemá co dělat ve veřejném prostoru, jako je internet.
Pochopeno? O setkání ani podpisech to vůbec není.

Jinak ten P.S. odstavec, za nim si stojim. Prostě nahrávat koncert, neříkám, že je to legální, ale osobně
s tim morální problém vůbec nemám, protože ani sebenejlepší nahrávka není oficiální živák, takže bootleg
prostě nijak negativně neovlivňuje ani návštěvnost koncertů, ani prodej živáků, protože to je zkrátka
úplně něco jinýho, takže i případný finanční ztráty pro kapelu či vydavatele jsou sporné. Kapely samy
k tomu mají rozličný přístup a takovej Jimmy Page je velký sběratel bootlegů svojí vlastní kapely. ;)
Takže z morálního pohledu nahrávání koncertů rozhodně jako nic vysloveně negativního nevidím.

A k tomu soukromí - nedělej ze sebe nechápavce. ;) Sám víš, kam to míří - je prostě něco jiného, když si
někoho odchytíš u hotelu, kde tráví dva dny na tour a je něco jiného, kde žije s manželkou, rodinou a
chce tam třeba dožít zbývajících 20 let života. Zatímco v tom případě hotelu je zveřejnění zásahem do
soukromí v podstatě minimálním, tak v případě té ulice u vlastního baráku je to úplně jiná situace.
Ještě jednou opakuju, problém není setkání a podpisy - ostatně, kdybyste vyšli ven jenom s tou sbírkou
podpisů a story, tak není žádnej problém, ale zkrátka je to o obyčejnym lidskym respektu, tím spíš
respektu hudebník a jeho fanoušek. Čekal bych od fanouška trochu chápavější přístup k soukromí člověka,
o kterym sami víte, že se snaží si ho chránit co nejvíc může...

56.Mr.Scully 06.09. 2017 20:51
Ptr to shrnul celkem výborně, není moc co dodat.

V bodech, aby to nebyly slohy:
- setkání s Johnem - skvělé, výborné
- 14 podpisů - hodně na hraně, pro mě osobně za hranou (John bohužel neumí říct NE, viz videa s překupníky)
- natočení videa, když si výslovně nepřál fotografie (OK, zapomněl zmínit video, tak jste sami před sebou předstírali, že tohle mu určitě nevadí) - rozhodně výrazně za hranou (i když to lidsky z pohledu sběratele dokážu pochopit)
- publikace na internetu - vysloveně debilita

A představ si, z mé strany v tom není sebemenší závist. Ani jsem to ty dva měsíce neřešil do té doby, než se ke mně dostali ti Italové. Z mé strany je v tom jedna jediná osobní věc a to je ta, jak jste se krásně se Scandalem vzájemně ujišťovali, že hlavně o Johnovi nesmíte vůbec nic říct mně (Scandal mi to popisoval skoro doslovně) a to jsem vás po určitou dobu považoval za skoro kamarády - no moje naivita. Naprosto chápu utajení před akcí (aby nebyla ohrožena), ale absolutně nechápu utajení PO akci před někým, o kom vím, že se zrovna nachází na místě. Aspoň příště držte hubu a nechlubte se tím, jak jste to dokázali přede mnou skvěle utajit.

57.another.world2 06.09. 2017 20:59
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!To je furt dokola "... není to legální, ale morální problém s tím nemám ... ale s tímhle už zase problém mám,... LowRes je dejme tomu sporný - HiRes už je těžce přes čáru..., Giancarlo je Ital atd. atd."

... jinak, nějaký Giancarlo se takhle pěkně Freddiemu podepsal na baráček. Ano, z takových lidí je třeba si brát příklad. Samozřejmě je to shoda jmen !!! Jsem si tím jistý !!! :)))))¨

Začněte nějakou plodnou debatu, ať to nevypadá, že máte z něčeho mindrák.

58.Mr.Scully 06.09. 2017 21:21
Hele jestli nevidíš žádný rozdíl mezi tím, že někdo nahraje koncert a tím, že někdo někoho odchytí před barákem a přes jeho výslovný zákaz ho natáčí a fotí, tak to nemá cenu pitvat dál.

59.another.world2 06.09. 2017 21:52
58: Rozdíl je v tom, že ze sebe nedělám Mirka Dušína, když nejsem. Klidně napíšu, že mě v tom nehryže svědomí, ale nerejpu do lidí, co mají stejný máslo na hlavě. Natož, abych se snížil k vulgaritám. Kdybys to alespoň napsal, jak to je: "Přes písemný zákaz nahraju koncert (něčí produkt určený návštěvníkům za peníze za vstupenku) a dám ho na internet ve FullHD i když vím, že z toho kapela nebude nadšená"... tak bych si alespoň řekl - ok, frajer, vybalí veřejně plnou pravdu. Ale takhle napsané jako v 58? Nic moc hele....:/

60.Mr.Scully 06.09. 2017 21:58
Pokud nevidíš rozdíl mezi tím, že někdo nahraje koncert (a poruší tím určité pravidlo) a tím, kdo se veřejně pochlubí tím, že foto/videodokumentací narušil nečí soukromí u jeho domu a to přes jeho zřejmou nevoli, tak máš asi sníženou hranici chápání. Považuješ to fakt za srovnatelné záležitosti? Máš pocit, že ty nebo já nahráváním veřejných koncertů deptáme Briana Maye a je to srovnatelné s tím, když někomu vlezeš do soukromého života a pak dáš fotky přes jeho zákaz na net?

Kdybys byl aspoň férovej, tak řekneš "jo, byla to od nás sviňárna, ale fakt jsme tu fotku chtěli a pak jsme se chtěli pochlubit"... ale tvářit se, že "on zakázal fotky, ale video nezmiňoval" nebo "viděl mě držet mobil, takže s tím vlastně tiše souhlasil", to je fakt jak diskuse pětiletých.

Příspěvek naposledy editován 06.09. 2017 22:01

61.another.world2 06.09. 2017 22:28
Uživatel another.world2 chtěl něco napsat, ale pak se na to raději vybodnul

Příspěvek naposledy editován 06.09. 2017 22:38

62.Scandal 07.09. 2017 00:36
52-60: Zkusím to co nejvíc zkrátit, protože jste se na Legendě nějak utrhli z řetězu :-) , což je dobře, tolik komentů během jediného dne tu nebylo snad tak dva roky :-) Takže jako kritika chválím rozhodně více Ptr, chápe to podstatně líp než Scully, který je totálně ovlivněn cizím /italským / názorem. K Italům - když to jsou takoví svaťouškové, proč ještě nesejmuli toho svého plešatého kolegu /jméno teď nevím, ale dělá milion koláží sebe a Queen/ z Queen Recensioni Fan ? Ten jako první použil v Itálii naše foto, to o.k., srandička, ale že pár týdnů před náma měl na své stránce rozbor ulice , kde Johna lidi nejčastěji fotí (jo, názvy na google maps zamazal), to je o.k. - nikdo z Italů ho v komentářích tehdy jediným slovem nekritizoval. Inu una famiglia è una famiglia, ale srát se do českých fanoušků budou :-) Mám dojem, že si myslí, že je John na podepisování jen "jejich" . Když chtějí tak mermomocí ochránit Johna od všeho zlého, můžu jim poslat fotky a jména paparazzi, kteří Johna nejčastěji otravují, fotí ho tajně přímo z auta a ještě i prodávají podpisy - ať se kluci ukážou. Jedeme dál k Ptr: asi máš pravdu, že se vše dostalo ven přes stránky FC, ale i tak bych to tam dal, prostě ne každý český fanoušek má FB, ne každý zná tyhle stránky, jen bych to doplnil alespoň zkráceným anglickým překladem, ve stylu.....klidně si za Johnem všichni jeďte, ale je to jen o megaštěstí nebo naopak o dlouhých dnech čekání. Opakuju: chodí mu tam v posledních letech denně x lidí, ale 99% jsou sběratelé, překupníci a paparazzi z Londýna...určitě tam teď nemá fronty českých, slovenských, maďarských, španělských, brazilských a jiných -ých fanoušků. Teď tedy ještě jednou pro Ptr i Scullyho: po příjezdu z Londýna jsme měli tolik materiálu, že jsme měsíc uvažovali, co dát a co nedát ven.....a jsou tam fakt některé perly....například asi běžně na YT neuvidíte ujíždět Johna v autě před britskými paparazzi, atd. , to samé se týká i informací, které nám dal jak jeho soused, tak i někteří sběratelé podpisů /pro ně je to jen basák z Queen, tak ho tak neprožívají jako my fanoušci kapely a rádi se podělí o zajímavé informace/, nakonec jsme si 99% věcí nechali pro sebe. Z vašeho pohledu to může vypadat, že jsme toho dali až moc, z našeho zase jako vůbec nic. Teď ke kritickému bodu - zveřejnit/nezveřejnit Johna, když řekl, že si foťák nepřeje? Scully píše o polotajném natáčení mobilem - viděl jsi to mé video celé? Neviděl. Jak můžeš pak něco psát o polotajném nahrávání, to fakt nechápu. Mé video začíná, jak uřícení doběhneme k Johnovi, Peťa začne lovit své LP a já celou dobu stojím u Johna , který se podepisuje tomu klukovi před náma, John se na mě a mou nataženou ruku s mobilem několikrát podívá a nedělej z něho tupce, že nepozná, že je mobil v akci....nebo si myslíš, že se domníval, že byl uřícený i displej a já ho suším? :) To, že mobil později "lítá" nahoru a dolu, není kvůli schovávání, jak si asi myslíš, ale proto že mám jen dvě ruce a pravá ruka zvedala ze země věci na podepsání a většinou je dávala i zpátky na zem....takže video není konstantně v jedné poloze. Ale prostě pokud jste video neviděli, nemá smysl se o tom bavit. Mě jen štve, že jsem si nenastavil HD nahrávání, mohly být skvělé a "nezakázané" :-) printscreeny. Jenže jak jednou točíte Johna, je těžké to vypnout a začít si hrát s mobilem, protože jsem netušil, kdy skončí podepisování s překupníkem a nectěl jsem přijít o začátek, kdy se bude věnovat nám.
Takže ještě jednou: JOHN mobil viděl, vzhledem k tomu, že působil svéprávně, tak si i myslím, že mu došlo, že je natáčen! Rozhodně celou dobu proti mobilu nijak nezasáhl a mobil nebyl nikde schovaný!!!! Doufám, že to nebudu muset psát ještě 10x.
Foťák - mohli jsme si pravdu nechat jen pro sebe a vše veřejně zamlčet a asi bychom měli klid, ale píšeme tady přesně, co se dá u Johna očekávat a to je zákaz focení při použití kvalitního foťáku . Ano , John řekl, NECHCI TO , když AW vytasil svou zrcadlovku.... 10 vteřin natočil video a z něj je ten printscreen. Proč jsme nakonec z toho foťáku něco zveřejnili - rozhodla kvalita printscreenu a ta je prostě lepší z toho foťáku než z mobilu. Kdybych měl video nastavené na HD na mobilu a zveřejnil bych z něj 100 printscreenů a napsal, že po mně vytáhl AW foťák a focení John zakázal a my nezveřejnili nic z foťáku, co byste psali pak ? Já to beru, že jsme jeho zákaz použít fotoaparát porušili, ale vidím to stejně jako AW, že je např. zákaz pořizování videa koncertu a jeho následné ZVEŘEJNĚNÍ. Pokud si Scully natočí tajně i přes zákaz koncert pro sebe ve výborném rozlišení, tak jen porušil zákaz a škoda je max. cena 1 zakoupeného dvd s tímto koncertem ....pokud už to ale v perfektní kvalitě zveřejní a stáhne si to YT půl milionu lidí, je potencionální škoda, kterou způsobil dané kapele 500 000 x cena dvd z koncertu, takže jsi de facto kapelu obral o solidní balík? Tak to prostě je........u Johna je potencionální škoda v tom, že se za ním vypraví o 20 fanoušků víc, než mělo původně v plánu. Jeho vizáž, vlasy i ta ulice byla z videí a novin známa, kdybysme přišli jako první na světě, tak to beru, to je ultra narušení soukromí - my jsme ale nezveřejnili žádnou adresu, některé fota jsou navíc upravené a nic nového, kvůli čeho by John nemohl klidně spát, tam prostě není. Ještě jednou pro Scullyho - ta "zakázaná" fotka nebyla na chlubení, ale chápu, že to tak asi působí, ale byla opravdu jen ať dáme i nějakou kvalitnější a ne jen neostré věci z mobilu, víc za tím nehledej.
Scully - vždy jsem tě považoval za kámoše a na rozdíl od mnoha lidí, kteří tě považují za arogantního a nemají tě moc v oblibě, tak si tohle o tobě nemyslím....a to i teď co jsem si od tebe přečetl. Taky naprosto chápu tvé nasrání, žes byl v Londýně , zrovna když jsme to dali na net a adresu Johna ti neřekli. Já být na tvém místě, tak bych asi taky zuřil. Jenže jak víš, nebyl jsem tam sám ale s AW, on měl navíc maximální zásluhu na tom, že jsme Johna potkali /nápad s taxi/, takže jsme museli rozhodovat oba společně. To snad pochopíš. Navíc, sice už bylo PO akci, ale zjistit si adresu, kde John skutečně žije, že bude v Londýně , atd.....to nám dalo půl roku práce. Prostě tady se na PO nebo PŘED nehraje. Nevím, co tě překvapuje na tom, že jsme to chtěli zrovna před tebou utajit, to bys měl brát spíše jako lichotku. První den , jak jsi nám napsal, tak jsme zvažovali - říct/neříct....jenže právě ty máš plno různých kontaktů...takže byla hlavní obava, že o.k. řekneme to Scullymu, jenže ten tu adresu určitě šikovně vykšeftuje s někým jiným .....(což bysme se asi ani nedozvěděli), takže přišel nápad: adresu ti řekneme, ale pojistíme se, že ji opravdu využiješ jen pro sebe - a to šlo udělat jen tak, že jsme chtěli od tebe tu videonahrávku, kterou nikomu neposkytuješ....tady by pak byla oboustranná důvěra. Tys to během vteřiny smetl ze stolu a už jsi nediskutoval, takže nasraný můžeš být jen sám na sebe. Chtěli jsme ti dát všechny videa, fotky a všechny informace, co máme, včetně tipů na dny a časy, kdy k Johnovi nemá smysl chodit, atd. Ukončil jsi debatu ale během chvilky, takže minimálně na 51% si za to můžeš sám. Další den jsi už zájem neměl /špatné počasí/ a adresu sis našel prý sám.
K počtu podpisů: i s jedním bychom byli max. spokojeni, protože by to bylo z OSOBNÍHO setkání s Johnem...takhle jsme ale uvažovali před akcí, na místě se podle situace může vždycky všechno změnit a nebýt týpka, který si tam nakráčel s minimálně 20 fotkama na podepsání a následnému prodeji, tak se možná odvážíme požádat o jeden nebo o dva. Ty máš zkušenosti s Brianem a Rogerem, ti s podpisy moc neplýtvají.....jenže John, ať už má jakýkoliv důvod, prostě podepíše klidně i těch našich 5 plus 9. Díky tomu překupníkovi jsme se rozhodli nechat si podepsat PRO SEBE /což je myslím pekelný rozdíl proti věcem na prodej/ všechno....John sice při pohledu na naše batohy a tašky nejdřív vyřkl, že bude muset brzy jít, ale sám a dobrovolně vše podepsal, pušku u hlavy fakt neměl. Navíc jsme se s ním při tom normálně bavili....po chvilce jsem si ještě vzpomenul na tašku pohozenou na druhé straně chodníku, ve které byl ještě jeden booklet a zeptal se ho, jestli si pro to můžu zaskočit a John řekl YES, prostě tam pár vteřin čekal , než dorazím s další věcí k podepsání!!! Sám si myslím, že byl rád, že podepisoval věci fandům a ne jako obvykle fotky z netu překupníkům. A že jsme fotky těch podpisů zveřejnili? Vždyť to ví asi každý fanoušek queen , který má doma internet, že John musí dávat víc než jeden, stačí se podívat na prodejce na Ebay nebo na ty JD videa.
Závěrem - jak Scullymu tak i Ptr a všem českým fans přeju tohle zažít, protože John tady nebude napořád........vykašlete se na Italy a podobné omezovače, kteří na "oko" moralizují a "chrání" Johna a ve skutečnosti jsou nervózní z toho, že ho ještě nepotkali.

Příspěvek naposledy editován 07.09. 2017 01:01

63.Ptr 07.09. 2017 01:10
62:
V jednom bodě se zásadně neshodneme.... Ocituju:
"Pokud si Scully natočí tajně i přes zákaz koncert pro sebe ve výborném rozlišení, tak jen
porušil zákaz a škoda je max. cena 1 zakoupeného dvd s tímto koncertem.... pokud už to ale
v perfektní kvalitě zveřejní a stáhne si to YT půl milionu lidí, je potencionální škoda,
kterou způsobil dané kapele 500 000 x cena dvd z koncertu, takže jsi de facto kapelu obral
o solidní balík?"

Takhle to sice počítaj zločinci z OSA, ale takhle to neberou už ani soudy, už i české soudy shazují výpočet
co zhlédnutí to předpoklad koupě, protože je to prostě logický nesmysl a po žalobci se chce
nějaký relevantní důkaz toho, že ten co to "viděl/stáhnul..." by si to skutečně KOUPIL, což je
docela zásadní problém. Nadsadím - je to obdobné, jako byste předpokládali, že každý zákazník
který ochutná kousek čokolády v supermarketu při prezentaci si jej koupí, nebo každý kdo uvidí
reklamu na váš prací prášek si ho koupí. Je to prostě blbost a velmi mě baví pokrytectví určitých
kapel, kde sekuriťáci div nerozmlátí fanouškům s foťákem na koncertě hubu, aby pak vyhlásili na
sociálních sítích poptávku po fanouškovských fotkách z koncertů. Návštěvník koncertu je váš
klient a "přítel" - čím víc ho svážete nesmyslnými zákazy, tím hůř pro vás, protože špatné zprávy
se šíří rychlejš než ty dobré... Pomůžu si klasickým Gillanovým "kdo si zaplatil lístek na koncert
má právo dělat cokoliv (ano i nahrávat) čimž neohrožuje či neomezuje ostatní".

Ještě dodám, že nevím o tom, že by Scully někdy zveřejnil video z koncertu, který by později vyšel
na DVD.... žádné Live In Prague či Live in Pilsen totiž z těch natočených koncertů nevyšlo, takže
neměl kdo co tratit. ;)

64.Scandal 07.09. 2017 01:42
63: Napsal jsem to trochu nadneseně s tím potencionálním prodejem , to máš pravdu. Zatím video z koncertu Scullyho třeba nevyšlo, ale nevíš, co kdy vydá která kapela i po letech v rámci nějakého boxu :-)

65.Mr.Scully 07.09. 2017 08:46
Scandale, díky za výrazně konstruktivnější a slušnější debatu než u AW, i když teda číst ty stránkový tapety bez odstavců a mezer je občas peklo.

1. Ano, John váš mobil asi viděl, ale když nedokáže odmítnout překupníky, tak myslíš, že odmítne mobil, který je deset metrů daleko? Nevím, nechci soudit a neznáme ho, ale nemůžu se zbavit pocitu, že on prostě žije stylem, že mu spoustu věcí vadí, ale neumí často říct NE. Je to jen můj dojem. A tu jeho fobii z videí a fotek skutečně potvrzuje to slavné video z premiéry WWRY, které jsme tehdy považovali za známku nějaké jeho duševní nemoci.

2. Srovnání youtube videa z koncertu a soukromého natáčení u něčího domu přes jeho nevoli mi pořád přijde naprosto mimo mísu, to jako sorry. Tohle beru jako pseudovysvětlení, kterým se to snažíte navenek omluvit a odvést pozornost. Něco jako: "Tak já že jsem ukradl 50 mega? K tomu se teda nevyjádřím, ale určitě za to může Kalousek".

3. Adresu Johna jsem si zjistil za osm minut přes mobil na hotelu v Londýně, to jsem ti i ostatně psal na FB. Mně nešlo o adresu, mně šlo o to, že jsem tě považoval za kámoše a ty nejsi schopný napsat JEDINOU věc a to "hele, ty jsi teď zrovna v Londýně? Představ si, máme podpis Johna, stačí tam jít a mít trpělivost". Tahle krátká informace by mi stačila, protože mě prostě vůbec nenapadlo stalkovat u jeho domu. A ty mi TOHLE úmyslně zatajíš a ještě mi pak klidně řekneš, že jste se s AW cíleně domluvili, že hlavně se o tom nesmím dozvědět konkrétně já (že jste to pak dali na web pro všechny, když jsem už z Londýna prakticky odjížděl domů, beru prostě jako urážku sebe). Chápal bych to před akcí, nechápu to po akci. Spousta místních by potvrdila, že ode mě třeba měli adresu hotelu s Queen v době, kdy už jsem měl podpis sám. "Víte, že jsou Queen v Mandarinu/4Seasons? Včera jsem tam dostal podpis. Zkuste tam dneska sjet, když jste zůstali v Praze." Proč proboha ne? Pokud mám vlastní cíl splněný a vím, že kapela se podepisuje ochotně, tak proč bych to proboha tajil, navíc lidem, které znám?

AW mi pak klidně řekne "ale my jsme nikdy nebyli kámoši, jen spolu obchodujeme". OK, je to pro mě trochu překvapení, ale beru na vědomí. Teď už holt nebudeme ani obchodovat.

Příspěvek naposledy editován 07.09. 2017 08:49

66.Mr.Scully 07.09. 2017 09:05
(Jinak o některých Italech nemám žádné extra mínění, zrovna s GC jsem se před lety zhádal, ale pokud mi napíše rozčilenej, že JD přestává dávat podpisy, protože našel svoje fotky někde na CZ webu a když jsem se ptal, jak to ví, tak odpověděl "prostě jsem se to oklikou dozvěděl, podrobnosti ti říct nesmím" a nasranej ukončil konverzaci, tak mi přijde divné, že by si takovou věc vymyslel.

67.another.world2 07.09. 2017 10:26
Uživatel another.world2 chtěl zase něco napsat, ale jen by se opakoval, je to pro něj ztráta času.

Příspěvek naposledy editován 07.09. 2017 12:49

68.Ptr 07.09. 2017 13:27
Pokud kapela video nahlásí a video je smazaný, fajn - stalo se. Lze z toho tedy vyvozovat, že kapely, které
video nenahlásily, jsou s tím záznamem v pohodě? ;)

Řeší se tu dvě úplně odlišný hodnoty... Zatímco AW se zjevně zaklíná hlavně materialismem a tedy finanční
stránkou věci (která je navíc velmi sporná v případě toho nahrávání koncertů), tak nám v téhle debatě
jde o úplně jinou rovinu - říká se tomu osobnostní práva. Nadsadím to lehce a dodám tomu provokativní
rozměr - v čem se lišíte od těch "hnusných" bulvárních novinářů, kteří Johna naháněj? Já bych řekl,
že to co jste udělali je z určitého pohledu vlastně ještě trochu horší, než ti novináři v bulváru, kteří
nerespektují asi žádná pravidla a člověk s tím prostě asi už nějak počítá. Jenže v pozici hudebníka od
fanoušků asi očekáváte trochu něco jiného - elementární lidskej respekt k člověku. A ten spočívá v tom,
že když John řekne "ne, tohle ne", tak to protistrana (fanda) respektuje (ano narážim na tu pro tebe očividně
"nepodstatnou" blbost se zveřejněnim fotky / screenu z foťáku, kterej vám výslovně zakázal - a tudíž
z něj zcela pochopitelně nic nemělo jít ven).

Příspěvek naposledy editován 07.09. 2017 13:27

69.another.world2 07.09. 2017 13:41
Ale já už fakt nevím, jak víc to zjednodušit. Zkusím to opravdu už naposledy.

Ne - žíly mě to opravdu netrhá, jestli se John zlobí. Ano - jsem rád že jsem vás (Ptr a Scully) nasral a doufám, že co nejvíc. Chvíli jsem zkoušel s vámi debatovat, že jste oba stejně arogantní jako já - ztráta času.

Ty panimáješ??

70.Ptr 07.09. 2017 13:43
Já vůbec nasranej nejsem ale.... ;)

Jinak za sebe musím říct, že třeba mnohem větší "morální" problém než v nahrávání koncertů vidím v tom
megamnožství oficiálního materiálu, kterej třeba na youtube je (mimo oficiální účty) - a nalijme si čistého
vína, je tu vůbec někdo, kdo by na ně sem tam nekouknul, nebo je nenasdílel třeba na facebooku? Protože tady
se o té ztrátě zisku dá hovořit mnohem spíš, než u nahrávky z koncertu, kterej nikdy nahranej profi nevyšel
(tam škoda z principu prostě nevzniká, protože neexistuje totožnej oficiální protiprodukt).

Příspěvek naposledy editován 07.09. 2017 13:53

71.another.world2 07.09. 2017 15:35

72.Scandal 07.09. 2017 16:15
Scully - jo je pravda, že my dva jsme spolu zatím vycházeli výborně , tohle je asi náš první větší konflikt (pokud nepočítám jednu záležitost před šesti lety, kdy jsi vykecal, cos neměl :-) , s Peťou se díky svému sběratelskému "soupeření" moc nemusíte, to je známé, takže chápu tu jeho podstatně větší naštvanost.

Já se ti tu jen v klidu snažím vysvětlit:

1. .....mobil nebyl od Johna 10 metrů, ale nejdříve asi 2 a půl a pak při našem podepisování desítky centimetrů......snažíš se nám pořád podsouvat, že jsme mobil schovali a točili to tajně. Nic takového jsem nechtěl, a to ani pro soukromé účely, jak bys to provedl asi ty. Prostě jsem mobil vytasil a čekal, jestli mu to bude/nebude vadit.......A NIC SE NESTALO ! Nevěděl jsem, jak zareaguje, pokud by mi řekl, nechci to, tak to balím - stejně jako AW později s foťákem. 100X větší hrůzu měl John z těch našich tašek, jenže jsme nebyli vůbec připraveni, takže jsme to museli lovit z těch báglů a muselo to na něj vytvořit dojem, že jsme asi největší překupnická organizace v EU, která v tom tahá stovky fotek na podepsání.
Jak jsi viděl i v jiných videích, tak John na mobil nereaguje a toleruje ho, to je prostě realita. Furt si stojím za tím, že ví, že mobil pro něj není tak "nebezpečný" jako pořádný foťák, kterým se dají udělat kvalitní fota na prodej pro bulvár.

2. Srovnání zveřejnění tvých skrytých natáčení pro YT a jednoho zakázaného printscreenu - v tom se neshodneme, já osobně to vidím tak, že jedno je za 18 a druhé bez 2 za 20 :-)
Printscreen byl daný prostě kvůli dobré kvalitě, aspoň jedno foto jsme chtěli dát fandům v dobrém rozlišení.
( Podobně jako AW, vůbec mě netrápí, jestli se John "momentálně" přestal podepisovat.....pokud se nepodepíše 20 skutečným fandům kapely QUEEN, tak to mají moji omluvu, ale vidím to tak, že pokud se nepodepíše bandě kšeftařů, kteří mají Johna jako dojnou krávu, pak musím sebe i AW pochválit, že naše mise nebyla tak zbytečná a třeba ušetří Johnovi a jeho ženě spoustu nervů - jak víš, někteří "sběratelé" neváhají klidně zazvonit u domu - pochopil bych je, kdyby to byli Mexikánci, kteří jedou z velké dálky jednou za život a prostě neměli v zoufalství jinou možnost než to zkusit i takhle blbě.....ale tohle jsou lidi z Londýna, kteří už podpisy mají, ale chodit a zvonit tam budou stejně do aleluja....)

3. Pořád nechápeš, že akce John nebyla MOJE záležitost, ale z 50% i AW, takže jsi asi opravdu nemohl čekat, že ho v tomhle podrazím a budu tě informovat. /Když bych to chystal sám jen s tebou, musel bych o tom taky logicky mlčet před AW/. AW byl téměř měsíc na dovolené, dali jsme to na net, když se vrátil a ty jsi byl zrovna druhý den (ze 4) v Londýně a na netu sis to přečetl sám......furt jsi tedy v Londýně měl téměř dva dny na Johna...stačilo sednout na metro a zkusit to. Téměř jsme ti tu šanci naservírovali. Beru, žes tam měl přítelkyni a asi jiný naplánovaný program, ale podívat se k baráku mohls, třeba bys měl stejnou kliku jako my. S AW nás překvapilo, že jsi se na to ale úplně vykašlal.
Akce John nebyla tajná jen pro tebe....možná nebudeš věřit, ale celý měsíc po návratu z UK jsem vodil za nos i Radima, ten byl do poslední chvilky před zveřejněním přesvědčený, že jsme Johna nepotkali. Neviděl žádné fotky ani video a tvrdil, že kdybysme "měli " Johna, tak to do 10 minut ví celý internet. A realita: nikdo nic nevěděl.
Napsat nám tehdy po zveřejnění z Londýna jakýkoliv český fanda /kterého alespoň z netu známe/, měl by to možná za panáka. Ale říkám možná.....adresu jsme nechtěli zveřejňovat a dávat dál, což je logické.
Když jsi nám psal ty, že jsi v UK, došli jsme já a AW k závěru, že pokud ti dáme adresu, tak rozhodně nechceme, ať ji dáváš dál, protože bylo 100% jisté, že tě budou bombardovat všichni tví známí a byla by otázka času, než by tě někdo přesvědčil něčím hodně zajímavým a ty jim ji za to třeba poslal. Takže jsme chtěli tu nahrávku, kterou bysme dál nešířili, stejně jako ty adresu. Myslím, že to bylo adekvátní za to, cos mohl od nás dostat.....

Srovnávat prozrazení trvalého pobytu se jménem hotelu, kde daný člověk je jen krátce....to přece nemyslíš vážně?

Osobně se divím, že tě nenapadlo to samé co nás s AW - začly se vynořovat videa a fotky s Johnem, evidentně z Londýna, tak se nápad, vypravit se za ním, nabízel úplně sám. Těch nápověd bylo v každém videu hromada....když se objevilo video s Johnem v autě, za 15 minut jsem věděl, ve kterém obchodě byl John nakupovat (odraz ve skle auta v poslední vteřině plus domy za cestou)...prostě jsi Scully v poslední době zlenivěl :-) a taky díky baráku jsi měl asi jiné starosti, než stopovat Johna.
Proč ti nedali už dávno adresu ti Italové, když si vzájemně tak důvěřujete? A vůbec nechápu, proč to zrovna tak štve ty Italy, že by se John neměl podepisovat....to tam chtěli udělat výpravu nebo proč? Fakt to na mě působí, že byli nějak napojeni na ty překupníky a teď, když se uzavřel kohoutek, tak zuří. A jestli tam zrovna někdo od nich byl a nedostal podpis, na to může mít vliv milion věcí, třeba Veronica připálila buchty, to pak není na nic nálada :-)

Ptr- snažíš se provokovat, tak prosím :-) Podle tebe John očekává totální utajení všeho o něm od fanoušků kapely.......můj názor: John očekává od fanoušků, že si nechají podepsat max. věci ze svých sbírek, ty dále neprodávají , mají je pro sebe a případný záznam /ideálně video z mobilu/ sdílí max. ve své komunitě fandů Queen, fotky ani videa nenabízí nikam k prodeji /novinářům, tv, sběratelům/ a nešíří o něm lživé, hanlivé či soukromé ( adresa) informace.
Když by chtěl John žít v totálním utajení vůči světu, jistě by každoročně (1 až 2x) neposílal své podpisy s věnováním fanouškům, prostě by to utnul a dělal mrtvého brouka.

Příspěvek naposledy editován 07.09. 2017 16:34

73.Scandal 07.09. 2017 20:06

74.Scandal 07.09. 2017 22:04
Takže, ptal jsem se teď jednoho našeho londýnského informátora, jak to je teď s Johnem a píše: "Byl jsem několikrát v poslední době u Johna, ale vůbec nevyšel pěšky ven. Mám info od kolegů, že se jim už i párkrát nepodepsal, někdy ano někdy vůbec, nevím, podle čeho to začal třídit. Prý ho naštvalo, když viděl na internetu cenu, za kolik prodává ten chlápek kryty na baskytaru, které mu podepsal. Vůbec John radikálně změnil své chování a zvyky po té první fotce v novinách, když ho vyfotili paparazzi, do té doby měl přesné návyky, noviny kupoval téměř denně ráno.....teď vyjde pěšky jen občas a pro noviny si jezdí autem na několik míst v okolí. "

Příspěvek naposledy editován 07.09. 2017 22:06

75.Ptr 08.09. 2017 13:31
Tak pokud jsou to lidi, které tam má několikrát do roka, tak si je možná pamatuje a to se pak nejde divit.
A pokud si pamatuje ještě, že něco podepisoval někomu konkrétnímu a pak to objevil na ebay - nejde se divit,
že je nas..anej.

76.DeaconJohn 09.09. 2017 14:39
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!Hoši, hoši , hoši... zapeklitá situace. Je smutné číst jak se z mých oblíbených diskutujících stávají místy vztahovační politici, někdy až směšně naštvaní chlapečci předškolního věku. Popsat emoce tak nějak fakticky je vždycky oříšek, stejně tak srovnávat nesrovnatelné. Přihodím do mlýnice pár bezvýznamných názorů jednoho pozorovatele, který nemá nějakou touhu lovit své milované interprety ani handlovat s podpisy nebo koncerty...

Co z toho všeho chápu?

- že tu Scully a Ptr zdůrazňují onen morální aspekt, to je zcela na místě
- že je velký rozdíl mezi stopováním umělce po koncertě nebo v místě jeho bydliště
- že Scandal a Anotherworld2 měli po tom všem problém se ovládnout a leccos si možná neuvědomili
- že je stejně tak těžké se ovládnout a nepochlubit se s takovým úlovkem
- že John si za to skutečně možná může trochu sám a měl by být vůči fandům více tvrdý, nicméně čekat tiskovou konferenci nebo blog považuji za nesmysl, chce mít prostě klid

Co naprosto nechápu?

- povahu těchto lovců podpisů, fotografií atd a jejich dohadování kdo je zlý a kdo hodný
- rozhořčení nějakých Italů, kteří prostě závidí a sobecky řeší hlavně důsledky, které z toho vyplývají pro ně, těžko je zajímá Johnův klid
- slovíčkaření o počtu podpisů, počtu minut videa, rozlišení pixelů, kde sdílet materiály atd.
- urážky a agresivní tón, který tato debata má

Řečnická otázka na závěr - kde začíná skutečné fandovství a kde začíná jakýsi sport, ať už se to týká sbírání desek, podpisů nebo počtu navštívených koncertů?

77.Scandal 09.09. 2017 17:33
76: Máš pravdu, že se diskuze poněkud zvrhla.....

Jen krátce moje resumé:

- ano, je velký rozdíl mezi stopováním umělce po koncertu a poblíž jeho domu....ale pokud by se John někde oficiálně pohyboval /chodil na koncerty Queen či měl jiné hobby, rád bych na něj počkal někde u haly či hotelu, bohužel John je v tomhle ohledu megazvláštnost a na těchto místech se často nevyskytuje /jestli vůbec/, takže tady nebyl výběr - zbývala jen varianta u něj poblíž jeho domu, nadšeni jsme tím samozřejmě nebyli. Na druhé straně jsme nestáli přímo u domu, nezvonili jsme u něj a podepisoval se nám dobrovolně......Briana se kolikrát musíte o jeden podpis doslova doprošovat, Johnovi stačilo říct "please, přijeli jsme až z ČR" a byl v pohodě, žádné nalehání na něj nebylo, to samé s počtem těch podpisů. Mohl po prvním podpisu říct, ok hoši, mějte se a jít domů...ale naopak v klidu nám vše podepsal.

- morální aspekt bych řešil v případě, že bysme byli s AW první na světě, kteří po X letech zveřejní video/foto Johna....a tímto mu zadělají "na problém". Pokud jde o printscreen z foťáku, to jediné jsem ochoten uznat, že to je na hraně, protože foťák nechtěl použít, tady jsme to dali jen kvůli té kvalitě "fotky", čistě pro české stránky o queenech. ( "k chlubení" máme jiné videa, fotky a informace, které ale nezveřejňujeme....)

- k tomu ovládnutí se: měsíc jsme si promýšleli, co dáme ven, ať se nezveřejní NIC NOVÉHO kolem Johna a to jsme i udělali ..podstatné věci , novinky, atd......nic nebylo zveřejněno - to, že John asi občas chodí pro noviny, že dává víc než jeden podpis....tohle průměrný fanoušek věděl. Navíc, podle infa od toho našeho známého sběratele z Londýna, se žádná řetězová reakce, jako proudění davů k Johnovu domu, nespustila.....John měl své návyky změnit už před dvěma lety....teď jen pravděpodobně selektuje fandy, kterým dá/nedá podpis. Logické mi přijde to, co napsal Ptr - lidem, které si už pamatuje odmítne dát další podpisy.......což by vám tedy vadit vůbec nemělo, navíc pokud to bude mít maximální dopad na ty smečky lovců/prodejců autogramů, to si pak si můžeme s AW jen pogratulovat. (Johnovi tohle vadilo dlouhou dobu, vykládali jsme si o tom s Veronicou, neměli jsme ale odvahu/drzost ji navrhnout, ať tedy John dá všem jen po jednom podpisu a bude mít rázem klid.)

S Johnem rozhodně nešlo o nějaký sport, prostě jsme si chtěli splnit sen, vidět všechny zbývající členy naší nejoblíbenější kapely živě a to se s pomocí půlroční přípravy a megadávky superštěstí povedlo.....John byl pro mě žijící osobnost č. 1, kterou bych chtěl kdy potkat - takže osobně to beru jako jeden z životních zážitků ( třeba zážitky z nějaké dovolené tohle úplně smetlo a nedá se to s tím vůbec srovnat).

Příspěvek naposledy editován 09.09. 2017 23:40

78.another.world2 09.09. 2017 20:57
DeaconJohn: pokud si vzpomínám, neznáme se osobně ani nijak zvlášť z online světa a nemám důvod pochybovat o tvé morální bezúhonnosti :) Klidně tedy na mě a Scandala pošli nějakou tu kritiku, s tím problém nemám. Neříkám, že jsem díky tomu změnil názor, ale díky za ten tvůj ! :)

Příspěvek naposledy editován 09.09. 2017 20:58

79.Scandal 09.09. 2017 21:03
Ještě dodatek k morálnímu aspektu, tajnému nahrávání a nevím čemu:

- takže došlo vám všem kritikům, že na rozdíl od paparazzi, překupníků, permanentních vyzváněčů, atp. jsme asi jako první zveřejnili i své ksichty plus facebook profily, na stránce FC i své jména ? Pokud by měl John takový problém s jedním našim printscreenem, asi by se už ozval nebo by nás s jeho vzkazem kontaktovalo některé z jeho dětí :-) Zatím se nic takového nestalo, pokud tedy nebyl John před mnoha lety sexuálně aktivní v Itálii :-)

Příspěvek naposledy editován 09.09. 2017 21:09

80.Ptr 10.09. 2017 13:03
Myslím, že Johna nezajímají konkrétní lidi - když to řeknu natvrdo, podrazili ho vlastní fans, je naivní
se domnívat, že po nich bude nějak pátrat... Proč by to dělal? I kdyby vám někdo napsal ať ty fotky stáhnete
pryč, tak už nad nima na internetu dnešní doby stejně nemáte kontrolu, takže by to bylo naprosto k ničemu.

81.Scandal 10.09. 2017 14:33
80: Tak to je jasné, že by asi nepsal, dejte všechno z netu pryč...to by v dnešní době bylo nereálné. Spíš jsem to myslel tak, že by se ozval třeba jen jednou větou, že mu to vadí. Některé jeho děti jsou na netu aktivní, kdyby John chtěl podat nějaké prohlášení světu nebo instrukce, co se mu líbí a nelíbí, realizovat by to mohl během několika minut.

Příspěvek naposledy editován 10.09. 2017 14:34

82.Ptr 10.09. 2017 22:25
Proč by to dělal, když by tim zase inspiroval lidi k tomu ho nahánět? "hele když dodržíme tyhle pravidla,
tak mu vadit nebudeme..." On tam chce lidí co nejmíň, tudíž mrtvej brouk je logickej....

83.Scandal 10.09. 2017 23:33
" Nepřeji si fotografování, natáčení a neposkytuji autogramy - tímto reaguji na situaci z poslední doby. Prosím o zachování mého soukromí, váš J.D." Efekt: žádní překupníci, žádní sběratelé podpisů, desetina fanoušků Queen než dosud /takže tak dva za rok :-) ....pouze paparazzi se jen tak nezbaví, ti fotí ze zaparkovaného auta přes stažené okýnko a pěkně z dálky. Málokdo by jel pak do Londýna pozorovat Johna někde z protějšího chodníku, bez nároku na podpis, pokec, atd......odrazovací efekt dost velký. Když jsem byl kdysi v Montreux a paní Pierre mě pustila až k chatce (obal Made in Heaven), zdála se cesta otevřená i pro případné budoucí návštěvy....jenže teď už u Duckhousu úřadují její děti, které nechtějí mít ze svého pozemku zábavní park, takže se situace radikálně změnila. Zaujali k fandům odmítavý postoj, takže odrazovací efekt opět spolehlivý...

84.DeaconJohn 11.09. 2017 08:11
78: Neznáme se, otázkou je, jestli na tom teď záleží. Podle vztahovačného a agresivního stylu komunikace mě to ani moc nemrzí, to se pak těžko diskutuje, nic proti. Vlastně jsi mi tím o sobě řekl dost. Nechci si hrát na soudce, jen si nejde nevšimnout, že ačkoliv jsou Ptr a Scandal protistranami, jejich příspěvky jsou bez zbytečných napadání a emotivních výkřiků.

79: Ani tady bych nečekal nějakou odezvu od klanu Deaconů, nemluvě o Johnovi. Opět doplácí na svoji neprůbojnost, možná je tedy na místě z toho trochu vycházet a respektovat to. Programově se vyhýbá veřejným akcím spojených s Queen a šoubyznysem. Brian a Roger zvolili jinou cestu. A teď - už začínáte chápat rozdíl v tom, proč bych se spíš sápal po Brianovi než Johnovi, přičemž John je samozřejmě i pro mě mnohem zajímavější? Mějte mě za pokrytce, na anti-celebritu Deakyho bych si prostě netroufnul, ten svým letitým způsobem života dává dost jasně najevo, že o něco takového nestojí. To, že není schopen někoho na ulici okřiknout "fuck off" a nevydává prohlášení jen podtrhuje jeho introverzi.
Přiznávám, že kdybych jej náhodou potkal v Londýně, nedalo by mi jej neoslovit, to rozhodně ano. Mě by však stačilo jen to setkání, maximálně jeden podpis a zdar. Vím, že nemám povahu na cpaní několika LP, fotek, natožpak focení nebo natáčení, nejsem v tomhle žádný bourák. Rozumím Scandalovi v tom, že takový zážitek je na celý život. A nejde tedy především o něj? Je násobený počtem podepsaných předmětů nebo fotek? I tak nepochybuji o tom, že Scandal a Anotherworld2 byli rozhodně jedni ze slušnějších fanoušků a stojím si za tím, že pokrytecké jsou především ony italské milice.

83: Na Duckingham Palace v Montreux jsem si taky vzpomněl. Jenže toto je ještě jiný případ – tady je to nedílně spojeno s návštěvou cizího pozemku, respektive něčího domova. Řešení majitelky a rodiny je tedy logické, fanoušci si prostě nemůžou nárokovat rybářský domek na něčí zahradě, jakkoliv je spjatý s Mercurym. Popravdě i dveře Garden Lodge se mi zdají trochu za čárou. Tam hraje zásadní roli lidský faktor, a jak to kdo pojme, využije, zneužije… (viz. grandiózní graffiti Giancarla).

Ještě mi vrtá hlavou ta podivná vedlejší linka se zatajením informací Mr. Scullymu, nějaké mlžení okolo, paranoidní představy o vyfouknutí nebo vyzrazení… čeho vlastně? Tady dobrovolně kapituluji a přiznávám, že ani tohle nedovedu pochopit.

85.Scandal 11.09. 2017 16:11
84: Ty nám mluvíš z duše....."mě by stačilo jen to setkání, maximálně jeden podpis a zdar". Uvažovali jsme úplně stejně, my tam nejeli udělat tuny videí a nahrabat 14 podpisů, že bude realita jiná, to jsme netušili ani ve snu.

Víc věcí se bralo na podpis jen do rezervy, pro případ že bude John v dobré náladě a třeba se víc rozepíše. Navíc já jsem si třeba věci na podpis hledal až při balení kufru a šlo mi hlavně o to, ať to je skladné ... stejně jsem se nemohl rozhodnout, co bych nechal podepsat jako prioritu, tak jsem toho vzal jednoduše víc, protože jsem čekal, že na místě budeme tvrdnout 4 dny a bude dost času se rozhodnout, co se dá z toho podepsat. Když jsme viděli, že John s klidnou duší bez nějakého nervování podepsal prodejci přes 20 fotek doslova mrknutím oka, nevidím nic špatného na 5 plus 9 podpisech pro 2 fandy do jejich vlastní sbírky. John nám každému podepsal první věc a pak zůstal stát a čekal na další, žádné ....goodbye, to stačí ..... ale v klidu podepisoval dál a odpovídal nám na otázky. Myslím, že viděl naše spontánní nadšení a ocenil ho svými autogramy.

Před cestou do Londýna byl AW ten optimista, já ten pesimista - v setkání s Johnem jsem vůbec nevěřil. Že to proběhne jako v pohádce a během deseti minut...tak i teď se mi to zdá jako neuvěřitelná věc. Johna jsme mohli potkat dokonce ještě o pár minut dřív....po našem příjezdu na místo, jsme si prošli ulici a za křižovatkou zašli do místního obchůdku, kde jsme koupili něco k pití a pečivo. V momentě, kdy jsme byli u pokladny, musel John vstoupit do obchodu, kam si šel pro ty noviny. My jsme akorát došli na tu křižovatku, já vytáhl svačinku a Peťa šel obhlídnout terén....minutu po jeho odchodu se zjevil John. Nic připravené, totálně spontánní a adrenalinová záležitost. Hlavně tehdy, když jsem si uvědomil a v hlavě propočítal, že Johnovi stačí pár desítek sekund k tomu, aby zmizel ve svém domě. Záchrana přišla od toho překupníka, který musel sedět někde v autě, protože jsme si ho vůbec nevšimli. Pak už to jelo.....
Zážitek určitě není násobený počtem podepsaných fotek, ale tím , že s tebou John povykládá, podá ti ruku, poplácáš ho po zádech ----- to je za milion podpisů.

"Tajemné spiknutí kolem Scullyho" :-) :-) Ok, takže ještě jednou naposledy:
AW a Scully měli v minulosti pár sběratelských konfliktů, kdy jeden "vyfoukl" něco tomu druhému, takže občas se k sobě chovají jak dva kohouti na jednom dvorku :-) Když nám psal Scully, že je zrovna v Londýně (což bylo první nebo druhý den po našem zveřejnění "Akce John" na internetu) a chtěl po nás jeho adresu, tak první bylo, že rozhodně NIKOMU (že tam byl zrovna Scully a ne fanoušek XYZ na to nemá extra vliv) nic neříkáme, dalo nám to fakt zabrat (adresa začátkem roku, kdy jsme začli akci připravovat , nebyla ještě tak lehce k mání jako teď, takže jsme prolízali Google maps, dopisovali si s paparazzi, kteří Johna vyfotili do novin a zkoušeli z nich dostat nějaké další foto, promýšleli termíny, kdy bude návštěva u Johna nejideálnější z mnoha různých důvodů....potom pak na místě v Londýně přetrpět celou noc a bez spánku a pořádného jídla jít čekat ven s rizikem, že bude třeba 4 dny pršet, atd...) ..tak po tomhle všem jsme to jako měli za vteřinu naservírovat Scullymu na stříbrném tácu : hele, sedni na metro, vystoupíš x-tou stanici a půjdeš pěšky ještě x minut a jsi tam ??? Tohle není to samé, jako zjistit přílet/odlet kapely do Prahy nebo jejich hotel, i když to tak z pohodlí křesla u počítače může působit. Rozhodovat se v dané situaci /já nebo AW/ sám, asi bylo vše jinak, ale ve dvou je to prostě o něčem jiném. (Scully vlastně jednal stejně jako my, protože nahrávku má od pořizovatele zakázanou šířit, takže bral v potaz jeho pokyny, i když jsme nahrávku chtěli jen čistě jen pro sebe).

Proti Scullymu hrály ještě dvě věci:
1. nemá kozy :-)
2. zná se s milionem fans po celém světě...pokud by Johna potkal a jen se o tom zmínil na netu, asi by mu těžko dali pokoj....a protože je Scully i schopný sběratel/obchodník/fanoušek mohla nastat verze, že s naší vydřenou adresou se bude v budoucnu obchodovat............ AW a já jsme hledali společný kompromis a druhý den jsme navrhli Scullymu, že adresu dostane, výměnou za jednu jeho koncertní nahrávku /kterou nešíří/. Ta by měla za naši námahu s Johnem vyváženou hodnotu, plus jistotu, že nikdo z nás nebude s ničím dál obchodovat a nechá si vše jen pro sebe /nahrávku, adresu, celá videa, audio s Veronicou, dosud neznámé fotky od paparazzi a sběratelů podpisů s Johnem a infa o Johnovi (časy, kdy vychází ven... dny, kdy naopak ven nechodí...místa, kam jezdí/chodí pro noviny a cigarety, termíny kdy není v Londýně, atd..). Scully o nahrávce ale debatovat nechtěl a stejně si adresu pak našel sám, takže Johna mohl klidně navštívit.
Věřím, že být to osobní jednání nebo po telefonu, tak jsme se dohodli všichni jako lidi, neosobní dohadování po internetu, je sice rychlé ale tím ty klady končí. To ostatně vidíme i v téhle diskuzi :-)

86.Ptr 11.09. 2017 18:45
83:
Tohle nefunguje - dealery ani takové ty podpisové sběratele tím neodradí. Odradí tím jenom ty fans, kteří to
nejspíš budou respektovat. Ostatní to budou buď ignorovat, nebo se o tom ani nedozví.

87.Mr.Scully 11.09. 2017 19:32
OMG, Scandale, o konkrétní adresu tady nikdy od samého začátku nešlo. Znova - ta je na wikipedii, paparazzi fotka ji víceméně plus mínus potvrzuje, vaše fotky ji pak odhalily stoprocentně. To, co vám tady vyčítám (a co nijak nesouvisí s hlavní dějovou linkou ani s JD) je to, že jste se vzájemně ujišťovali, že hlavně nesmíte o setkání říct Scullymu (který je zrovna v Londýně), že se dá před barákem relativně snadno potkat JD. To není nic "trestnýho", jen prostě mi přišlo zvláštní, že když víte, že zrovna letím do Londýna, tak ne že byste to neřekli, ale vy se ještě shodnete, že tu informaci přede mnou schválně zatajíte, abych neměl podpis náhodou taky. ZNOVA OPAKUJU, ŽE NEŠLO O ADRESU. Kdyby šlo o adresu, tak mi logicky napíšete "hele, jsi v Londýně, nechceš info o adrese JD? Vytrejdujeme" (jak jste udělali poté, co už byla informace o setkání s JD veřejná), ale vy jste se rozhodli mi to úmyslně zatajit. Ač kupodivu nejsem v Londýně každý den a ač jsem vás považoval za kamarády (ne přátele). AW mi pak v SZ vysvětloval, že jsme nikdy nebyli kamarády, ale jen obchodními partnery, což jsem pochopil a respektuju. Aspoň jsem si trochu pročistil Facebook :-D

Nechápu, proč tady probíhají celostránkové debaty. Prezentovali jsme stanoviska a věc je uzavřena.

1. Hlavní linka - JD se údajně odmítá podepisovat kvůli tomu, že dva čeští fanouškové dali jeho fotky na net. Je to informace neověřená, dal jsem ji sem jen jako protiklad tomu, jak jste se plácali vzájemně do zad, že těmi fotkami a videi a tunou podpisů jste vlastně byli k JD fér a hodní. Kdybyste na rovinu řekli "hele, vydělal si stamiliony, my už ho nikdy neuvidíme, tak jsme ho prostě vydojili", tak to není extra morální, ale je to pochopitelné. Jen mi vadila ta hra na to, jak jste vlastně ti hodní.
2. Vedlejší linka - naše pseudokamarádství a tajnosti před sebou. Není podstatné pro celou story ani pro nikoho mimo nás tři. Prostě jsem si škrtnul dva lidi z FB, ani mně ani vám to nepochybně žíly trhat nebude.

Příspěvek naposledy editován 11.09. 2017 19:33

88.another.world2 11.09. 2017 19:38
84: Nevím jestli tady, ale už jsem to někde vysvětloval - politizování na netu a hraní si na přátele / nepřátele / polopřátele mi bylo vždy krajně cizí. Označení friend na facebooku je zavádějící. Možná tak 90% tam mám lidi, které znám, ale netvrdil bych o nich, že jsou kamarádi ani přátelé. Vůbec se netajím tím, že jsem v podstatě arogantní člověk a raději si udělám na netu 100 pravých nepřátel než 10 falešných přátel. Priority mám postavené úplně jinde a přátele si vybírám podle úplně jiných kritérií, než jsou diskuze na webech. Velmi se mi to osvědčilo, věříš? Spousta lidí to má samozřejmě stejně jako já,... ovšem je i několik takových, že k tomu všemu navenek vytvářejí divnou pózu a krutě se přetvařují a v horším případě ještě moralizují. Do takových se MOC rád trefuji !!!!

Příspěvek naposledy editován 11.09. 2017 20:45

89.Mr.Scully 11.09. 2017 21:22
Nebudeš tomu věřit, ale v tomhle máme přesně stejný přístup. Aspoň v něčem, když už ne v jiných věcech.

90.Scandal 11.09. 2017 22:14
Scully - aha, tak o adresu nikdy nešlo, ani o Johna, ještě tu o Červené Karkulce chci slyšet. No, aspoň ses projevil v plné kráse, jak tě popisuje spousta tvých ex-přátel či facebookových friendů a jen jsi potvrdil, že jsi nepřekousl, že můžou být v ČR i v mnoha věcech schopnější či akčnější fanoušci, než jsi ty. Místo toho jsi jen přitakával Italům a ujišťoval se, jaký morální zločin jsme Johnovi způsobili . /už to nebudu opět po padesáte sedmé rozebírat, ale šanci na Johna jsme ti druhý den nabídli, žes byl ješitný, tvůj problém, kdybys neuzavřel diskuzi během pár minut, možná bysme nechtěli ani tu nahrávku, když to je tvůj svatý grál. Byl jsi uražený tehdy stejně jako teď. Až z toho vyrosteš, tak se můžeme spolu bavit, zatím chválím aspoň super nápad vymazání z "přátel"./

91.Scandal 11.09. 2017 22:50
Jeden dodatek si neodpustím - když se dá John podle tebe tak relativně snadno potkat před barákem, jak píšeš, proč sis tam teda tehdy k němu nezaskočil? Adresu jsi věděl a bylo to od tebe pár minut metrem a měl jsi na to ještě dva dny. Mohl sis to "snadné" odchycení sám hned vyzkoušet. Osobně se těším, až v budoucnu třeba potkáš Johna a necháš si výlučně podepsat maximálně jeden autogram /víc by bylo přece zneužívání jeho dobroty/ a samozřejmě své tajně natočené /takže morálně křišťálově čisté/ video nikde nikdy nezveřejníš :-) Fakt jsem na tohle zvědavý :-) :-).

92.Mr.Scully 11.09. 2017 23:01
Scandale, krásně jsi to překroutil, že vlastně jsem já ten špatnej, aniž bych cokoliv udělal :-) Užívejte fotek a podpisů a buďte na sebe hrdí. Potkat JD je super a za to vás obdivuju. Za to, co pak následovalo, bohužel ne...

93.Scandal 12.09. 2017 02:20
92: Pročetl jsem si naše zprávy z FB, když jsi byl v Londýně. Aniž bys projevil snahu to s náma víc prodebatovat, rovnou jsi mi tehdy napsal, že s AW zásadně o ničem jednat nebudeš. Nediv se pak, že s tímhle přístupem typu I want it all, I want it now se dá blbě něco dohodnout. A co rozhodně nemám rád, tak je nemít vlastní názor.....lepší mít špatný, blbý ale vlastní, než se ohánět názory druhých /narážím na Italy/ - v té soukromé zprávě v Londýně ti už tehdy píšu, že John nechtěl fotit a několikrát nám to opakoval.....takže tys tohle věděl už od začátku, což byl konec června a neměl jsi námitky, teprve když začli jančit mafiáni, tak se z toho naráz stal problém numero uno. Nebudu tady překopírovávat naši tehdejší soukr. konverzaci, ta nemusí nikoho zajímat, ale stojím si za tím, že jsme s tebou jednali fér /sorry, Peťovu konverzaci jsem nečetl, tak u něj nemůžu soudit/ a možnost mít adresu nebo se jít podívat k Johnovu baráku jsi měl.....vlastně se teď dívám, že jsem ti tam tehdy napsal možná až moc věcí, které se ti mohly v Londýně hodit :-) Na nás jsi s AW působil strašně líně (John se nechce fotit, tak to tam nejdu...má pršet, to nemá cenu...atd), takže to tvé zametení pod stůl působilo dojmem, že John ti je celkem ukradený.

Takže závěrem - čekal bych od tebe kritiku /na netu či v SZ/, když by ti tak vadil ten printscreen ihned nebo brzy po našem zveřejnění, že jsi se ale ozval až teď ....to na mě působí dojmem, že jsi nestrávil náše úspěšné setkání s Johnem a proto se nyní zuby nehty držíš toho printscreenu a z nás děláš zrádce tebe i Johna :-)

Fakt mám nejraději kazatele morálky, kteří neviděli celé video, nebyli dokonce přítomni celé akci, ale mají rychle závěry, že John byl podveden a díky tomu je naštvaný a nedává podpisy. Můj londýnský kontakt, jeden sběratel, který se zná s většinou ostatních tamních lovců autogramů, zase tvrdí, že John zuřil nad cenou prodávaných podpisů /především na těch krytech pro baskytary/.....takže jeden říká á druhý bé. Každopádně žádný nářek na netu nenastal, nepíšou mi davy fandů, že nedostali podpis.....jediní jančí Italové, kteří přece chtějí Johna ale chránit, že? Takže pokud dva Češi dokázali zamést s bandou překupníků , měli by by nám spíše gratulovat, ne? Ale drsní hoši nejsou nejspíš úplně spokojeni, protože John se nebude podepisovat jen "dočasně"....no nevím, to zní jak pokyn, ať dáme na net úplně všechno o Johnovi...pak by se i to dočasně možná změnilo na trvale a Italové by nám za to jistě postavili i vilu u moře /Scully , když jsi už ta jejich pravá ruka, napiš jim, prosím tě, že bereme baráky ale jen v Monterosso al Mare...plus i nějaké rychlé červené autíčka by nás neurazily, si? /. No, ještě si to s AW teda promyslíme:-)

Příspěvek naposledy editován 12.09. 2017 13:55

94.Ptr 12.09. 2017 15:24
Musím říct, že tahle diskuze už mě fakt nebaví - je to hodně v osobní rovině, do který to asi sklouznout
ani nemělo a nemuselo, ale s tím se nic nenadělá.

Jinak co se týče tý kritiky, proč nepřišla hned - protože to všechno vyplynulo z diskuze, kterou jsem měl
s Giancarlem, kterej se do vás v jedný uzavřený skupině dost nevybíravě pustil a přišlo mi to nefér - pak
jsme si to vysvětlili v soukromý diskuzi a mě došlo, že částečně ten jeho kritickej postoj vlastně sdílím,
zdaleka ne úplně stejně, ale určitý jádro toho je pravdivý - totiž, že by se dalo očekávat, že fans budou
ohleduplnější než bulvár, sběratelé, nebo profesionální lovci. Na druhou stranu zmiňuju tu i ten důvod, že
chápu, proč se tak stalo. Jestli na něčem trvám a neuhnu je, že ven nemělo jít nic z toho foťáku a nikdy
se to nemělo objevit na fanklubovejch stránkách.

95.Scandal 12.09. 2017 16:13
94: Tobě já osobně nic nevyčítám, od toho jsou diskuze, že má každý svůj názor i třeba opačný a kritický. Že kritika nepřišla hned - to bylo psáno čistě pro Scullyho, který se s náma v podstatě od konce června nebavil a přitom to evidentně dusil v sobě a řešil to někde s Italy.

96.Mr.Scully 12.09. 2017 22:32
Ježíši, nikde jsem to nedusil, bylo mi to ukradený a zapomněl jsem na to - do tý doby, než Italové přišli s tím, že je JD na vás údajně nasranej, tak jsem považoval za nutné to zmínit.

Tahle diskuse měla každopádně skončit už někde u 60. postu, nerozumím dalšímu protahování.

97.Mirek R. 13.09. 2017 19:06
Klidně hoši pokračujte, já se docela bavím ... :-)

98.Scandal 13.09. 2017 20:55
JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!97: :-)

99.merhaut 16.09. 2017 10:06
Ještě že nejsem magor a "jen" poslouchám muziku:-)

100.Scandal 16.09. 2017 15:17
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: JOHN DEACON 2017 - máme ho !!!!!