Navigace: Queen - Krlovsk legenda - Fakta: The Works

Fakta: The Works

Is This The World We Created?

skládání: Freddie napsal text, Brian akordy. <pravda>

Freddie (1984): "Prošli jsme si všechny naše skladby a řekli si, že nám taková malá skladba typu Love Of My Life chybí. Někdo z nás prohlásil 'OK, vrátím se a udělám to ... vrátím se a promyslím to', ale Brian ... já jsem řekl 'Briane, proč nevymyslíme něco tady?', a tak se skladba vyvynula během dvou dní, měl jenom akustiku a sedli jsme si vedle sebe a pracovali společně. Já jsem přišel s textem a on s akordy, a něco se prostě stalo a bylo to poprvé co ... ještě nikdy ... prostě kdybych měl říct, že Brian a já si sedneme a napíšeme společně píseň, nevěřil bych tomu, kvůli těm našim egům ... a kdo co dělá ... takhle jsme uvažovat nemuseli, prostě jsme na to šli a ono to fungovalo, bylo to silné a dobré pro konec desky. Nechci tvrdit, že celý text je můj, Brian s tím pomohl, ale pamatuju si, že většina je ode mě, i když Brian nejspíš tu a tam pomohl."

 

Keep Passing The Open Windows

obecně: Freddie skladbu napsal pro film 'Hotel New Hampshire'. <pravda>

Freddie (1984): "Když píšu skladbu, mám v hlavě věci, které můžou udělat ostatní a použiju to jako referenci. Ale někdy skládám s vědomím, že to bude těžké pro všechny. Je to můj boj. Například jsem napsal Keep Passing The Open Windows pro film Hotel New Hampshire, což bylo nakonec zamítnuto a já to musel celé předělat, aby to pasovalo do The Works."

 

Radio Ga Ga

skládání: Skladbu napsal Roger na klávesách. <pravda>


Roger (1984): "Jsem mnohem lepší kytarista než klávesista, ale teď jsem zjistil, že je mnohem snazší složit dobrou melodii na klávesách. Radio Ga Ga jsem kompletně složil na klávesách. Chtěl bych někoho vidět, psát to na klávesy, protože by prostě nenašel akordy, které nejsou snad pro žádného kytaristu přirozené."


skládání: Freddie skladbu převzal a celou dopracoval. <pravda>

Freddie (1984): "Pořád jsem měl pocit, že by z toho něco mohlo být. Že se z toho dá postavit opravdu dobrý, silný, prodejný kus. Roger ji asi považoval prostě za další skladebu pro desku. A já prostě řek ne, myslím, že potřebuje to a to .... tak jsem to převzal. Poslal jsem ho na ... odjel na týdenní dovolenou na lyže, pak se vrátil a ... ale je to v podstatě jeho píseň, měl všechny nápady pohromadě, já jen cítil, že je tam pár špatných konstrukčních prvků, promluvili jsme si a řekl 'ok, dělej si s tím co chceš'."