Navigace: Queen - Krlovsk legenda - Fakta: The Game

Fakta: The Game

Another One Bites The Dust

obecně: Michael Jackson jako první skupině doporučil skladbu vydat jako singl. <lež>

Crystal Taylor (1998): "Tím prvním, kdo navrhl, aby se Another One Bites The Dust vydala jako singl, byli chlapi z The Royal Road. Potloukali jsme se po studiích Musicland, když to mixovali. Myslím, že to byl Jobby, kdo řekl, že by z toho byl velký hit. Když jsme to skupině řekli, civěli na nás a doporučili ať si namixujem další koktejly. Věřím, že když se řekne, že to prohlásil Mr Jackson, že to zní mnohem impozantněji, než "naši opilí technici řekli..."


natáčení: John hrál na piáno a kytaru. <pravda>

David Richards (2002): "John v Another Another One Bites The Dust hrál na kytaru. Také na piáno (obrácené)."

 

Crazy Little Thing Called Love

skládání: Freddie skladbu napsal na pianino. <lež>

Freddie (1980): "Crazy Little Thing Called Love mi zabrala pět nebo deset minut. Složil jsem ji na kytaru, na kterou neumím a to bylo určitým způsobem dobře, protože jsem byl omezený jen na několik akordů. To je dobré cvičení, protože jsem musel skládat na malém prostoru. Nebyl jsem schopný hrát příliš akordů a díky tomuto omezení jsem napsal dobrou skladbu, aspoň myslím."


natáčení: Brian hrál na černou kytaru značky Telecaster. <lež>

Brian (2003): "Ve skladbě jsem hrál na různé kytary, v nahrávce na starý Telecaster a na videu a na pódiu na nový černý Telecaster."


natáčení: Freddie hrál na akustickou kytaru. <pravda>

Freddie (1980): "Napsal jsem Crazy Little Thing na kytaře a zahrál v nahrávce rytmyckou kytaru",
Brian (1998): "Fred hraje rytmickou akustickou kytarou",
Brian (2000): "Ani jsem tam nebyl, když skladbu natočili. Když jsem se dostavil, byla už skoro hotová. Freddie hrál na akustickou kytaru, protože rytmus je od něj",
Brian (2002): "Na nahrávce je to Freddie",
Roger (2000): "Na nahrávce je s akustickou kytarou Freddie",
Roger (2002): "Freddie hrál rytmickou akustickou kytaru na nahrávce."

 

Sail Away Sweet Sister

natáčení: Brian zpíval všechny hlavní vokály. <lež>

Brian (2003) : "Přál jsem si, aby to tenkrát mohl být singl, ale to by opravdu nefungovalo, vydat něco jako singl, kde Freddie není v úloze hlavního zpěváka. On zpívá tu prostřední část, samozřejmě - a také nádherně."


natáčení: Na piáno hrál Brian. <lež>

Brian (2003): "Musel jsem to Freddieho naučit, aby to zahrál s Rogerem a Johnem - chtěl jsem jeho úžasný rytmus a perkusivní nádech v jeho hře na piáno."

 

Save Me

natáčení: Na piáno hrál Brian. <pravda>

"Brian (2003): "Pro samotné nahrávky, co si pamatuju, jsem hrál na piáno v Doin' All Right, Father To Son, Now I'm Here, Dear Friends, Teo Torriate a All Dead All Dead. Znatelně ne v Sail Away Sweet Sister, ale ano v Save Me, Las Palabras De Amor, Flash a The Hero, plus na varhany ve Wedding."