Navigace: Queen - Krlovsk legenda - Fakta: Sheer Heart Attack

Fakta: Sheer Heart Attack

Brighton Rock

natáčení: Původně měla vyjít už na Queen II. <pravda>

Greg Brooks (2002): "Brighton Rock byla koncipována pro album Queen II, ale nebyla včas hotová, takže byla zpracovaná ve studiích Wessex a Rockfield až pro třetí desku."

natáčení: Pracovní názvy této skladby byly Happy Little Fuck, Happy Little Day, Blackpool Rock, Bognor Ballad, Southend Sea Scout, Skiffle Rock a Herne Bay. <pravda>

Greg Brooks (2002): "Happy Little Fuck byl pracovní název pro tuto skladbu. Později byla uvedena jako Happy Little Day, Blackpool Rock, Bognor Ballad, Southend Sea Scout, Skiffle Rock a Herne Bay. Mike Stone má spoustu z těch názvů na svědomí, ačkoli jako mnoho dalších skupin, Queen často používala pracovní názvy během vzniku písní."


natáčení: Některé zvuky v úvodu této skladby jsou z efektů, které skupina dostala. <pravda>

Brian (2003): "Tenkrát jsme v USA měli smlouvu s Elektra Label Jacka Holzmana (společně s Eagles, Jacksonem Brownem, a Lindou Ronstadt), a dali nám hromadu zvukových efektů - které zřejmě sám vyprodukoval Jack Holtzman! Všiml jsem si té scény z lunaparku a štípnul jsem to pro začátek skladby! Samozřejmě, i kdyby si toho někdo v nahrávací společnosti všiml (o čemž pochybuji - Jack byl již dlouho po smrti) - nemohli by nás zastavit, protože to byl jejich vlastní produkt."

 

Bring Back That Leroy Brown

natáčení: Na ukulele hrál Brian. <pravda>

Brian (1977): "Ukulele jsou tam náhodou, protože to byla Freddieho skladba. Má takový ten varietní nádech a já si myslel, že by tam ukulele pasovaly a tak jsme je s nima současně pracovali a mohli pak použít. Podařilo se mi tam zafidlat malé sólo."


natáčení: Velmi hluboký hlas (dosahující tóniny C1) je zpomalený. <pravda>

Roger (1999): "Myslím, že jsme to zřejmě trochu našvindlovali ... možná jsme zrychlili pásku při nahrávání, tak to znělo potom tak hluboce..."


natáčení: Freddie hrál na pianino. <pravda>

Peter Hince (2001): "Peter Hince (2001): "To 'drnčivé' piáno bylo staré pianino - značky Chappell tuším. To znamená, že jsme měli zvuk jak ze salónku nebo hudební haly."

 

Dear Friends

natáčení: Na piáno hrál Brian. <pravda>

Brian (2003): "Pro samotné nahrávky, co si pamatuju, jsem hrál na piáno v Doin' All Right, Father To Son, Now I'm Here, Dear Friends, Teo Torriate a All Dead All Dead."

 

In The Lap Of The Gods ... Revisited

natáčení: Výbuch byl vytvořen pomocí saturace pásky. <pravda>

Brian (2001): "Výbuch měl znamenat konec. Byl to záměr. řekli jsme si, výbuch by pro toto studio byl příliš velká věc, takže saturace pásky bude součástí zvuku."

 

Killer Queen

skládání: Freddie ji napsal na piánu. <pravda>

John (1979): "Freddie se začal zajímat více o piáno a to byl jeden z největších faktorů, který se projevil v odlehčení naší hudby v začátcích. Protože skladby, které napsal na piánu mají většinou piáno jako základní instrument.
Skladba Liar z první desky byla napsána na kytaře a přirozeně graduje k hard rockovému extrému, v protikladu ke Killer Queen. Freddie je teď obklopený japonským nábytkem a klavírem, takže písně skládá tam. Jednoduché, ne? Ale pochybuju, že Roger skládá písně na bicích."


natáčení: Freddie hrál na pianino. <pravda>

Peter Hince (2001): "To 'drnčivé' piáno bylo staré pianino - značky Chappell tuším. To znamená, že jsme měli zvuk jak ze salónku nebo hudební haly."

 

 Misfire

skládání: První skladba, kterou napsal John. <pravda>

John (1977): "Byla to melodie, kterou jsem měl v hlavě. To bylo poprvé, kdy jsem napsal skladbu, takže to znělo jinak než melodie Freddieho nebo Briana."

 

Now I'm Here

natáčení: Na piáno hrál Brian. <pravda>

Brian (2003): "Pro samotné nahrávky, co si pamatuju, jsem hrál na piáno v Doin' All Right, Father To Son, Now I'm Here, Dear Friends, Teo Torriate a All Dead All Dead."


natáčení: Některé kytarové stopy na konci jsou zrychlené. <pravda>

Brian (1999): "Zrychlování pásky byl trik, který jsem použil i v jiných skladbách. Například na Now I'm Here můžete slyšet vysoký vychýlený A tón přes akord A (po slokách).
Tyto tóny byly také zrychleny (o kvintu nebo oktávu - už si to nepamatuju) zpomalením pásky během nahrávání. Pak se to pustilo normální rychlostí."

 

She Makes Me

natáčení: Na akustickou kytaru hrál John. <pravda>

Peter Hince (2001): "Na akustickou kytaru hrál John.

 

Stone Cold Crazy

živě: Je první skladbou, kterou skupina Queen zahrála živě. <pravda>

Freddie (1977): "Stone Cold Crazy byla první skladbou, kterou skupina Queen hrála živě."