Navigace: Queen - Krlovsk legenda - Fakta: Innuendo

Fakta: Innuendo

All God's People

skládání: Skladbu napsal Freddie. <pravda>

Brian (1991): "Také ji mám rád. Neměl s ní tolik co do činění jako s většinou na desce. Původně to bylo něco, co by Freddie dělal pro sólové album a postupně jsme na tom všichni zahráli. Přišel jsem, zahrál kytaru a znělo to skvěle. Přišel John, zahrál na baskytaru, Roger dodal bicí a stala se z toho skladba od Queen. Mám ji rád. Málo kdo se mě na ni zeptá, ale myslím, že je skvělá. Má v sobě hloubku."

 

Delilah

skládání: Skladbu napsal Freddie. <pravda>

Jim Hutton (1994): "Při krátké návštěvě Montreaux v roce 1990, Freddie a já jsme zůstali v hotelu Palace s Joem a Barbarou Valentin. Byl to ten výlet, při kterém napsal píseň Delilah, věnovanou jeho nejmilejší kočce. Vstával jsem v sedm ráno a když jsem vcházel do pokoje, Freddie a Barbara tam byli stále vzhůru a pracovali. 'To už je tolik?', řekl. 'Jime, napsal jsem novou píseň. Je o mé Delilah.' Šel si na pár hodin lehnout, ale jakmile vstal, strávil by celý čas jenom zapasováváním textu o Delilah a zkoušením různých veršů."

 

Don't Try So Hard

skládání: Skladbu napsal John Deacon. <lež>

David Richards (2001): "Freddie a Brian. Text napsal Freddie."

 

Headlong

skládání: Skladbu napsal Brian. <pravda>

Brian (1991): "Headlong je ode mně, napsal jsem ji ve studiu v Montreux, v našem domácím studiu, které je špičkově vybavené. Nápad se zrodil během několika dní. Nejprve jsem uvažoval, že to použiju pro své sólové album, ale skupina je stejně nejlepším prostředkem, jako vždy. Hned jak jsem uslyšel Freddieho, jak to zpívá, řekl jsem si 'To je ono!'. Někdy je to těžké, zbavit se takto vlastního dítka, ale získáte tak mnohem víc. Stala se z toho skladba Queen."

 

I Can't Live With You

skládání: Skladbu napsal Brian. <pravda>

Brian: "Byl jsem na pár dní ve studiu a něco si natáčel. Byl jsem na rozpacích, zda to nechat pro své sólové album nebo pro album Queen. Prostě jsem nevěděl a přišel s Headlong a I Can't Live With You - klukům se to líbilo."
David Richards (2001): "Je od Briana. Klávesové sekvence jsem programoval já."
natáčení: Na klávesy hrál Brian. <pravda>

Brian (2003): "Začali jsme používat syntezátory a všichni jsme podnikali exkurze do klávesových vod. Moje hlavní práce na hlavních částech (bez pořadí) je ve skladbách Scandal, Was It All Worth it, Hang On In There, Too Much Love will Kill You (která vznuikla s Frankem Muskerem v jeho domě v Canyon v L.A., když jsme ji poprvé načrtli), No-One But You (opět můj výtvor, původně pro mé sólové album), One Vision (moje první pokusy na Kurzweil skončili v intru), I Can't Live With You, The Show Must Go On (ta sekvence se mi dostala do hlavy, když jsem hrál s Rogerem - nikdy jsem nezjistil odkud to přišlo, ale pořád mi to znělo v hlavě, když jsme na té skladbě dělali). A Who Wants to Live Forever samozřejmě."

 

I'm Going Slightly Mad

skládání: Skladbu napsal Freddie. <pravda>

Brian (1994): "To je Freddieho skladba, snažíte se získat hlavu autora. I když jsme řekli, že vše je od skupiny Queen, stále je tu původní autor a ostatní, kteří na tom pracovali. Byl to dobrý nápad, bylo to přínosné, ale nakonec to bylo Freddieho dítko a je tak přirozené, že se snažil určité věci dělat po svém."
Roger (2002): "Některé skladby jsou napsány jednou osobou, ale kreditovány nám všem. Myslím, že I'm Going Slightly Mad je od Freda."
David Richards (2001): "Je od Freddieho."
Jim Hutton (1994): "Když Freddie dopsal I'm Going Slightly Mad, končila další bezesná session s Peterem Strakerem. Freddie vysvětil, že má v hlavě frázi "I'm going slightly mad" a co chtěl ve skladbě říct. Inspirací mu byly hlášky Noela Cowarda. Freddie se do toho s Peterem pustil a snažili se vytvořit sérii legračních veršů, každá další vtipnější než ta předchozí. Křičeli, když zapsali verše jako "I'm knitting with only one needle" a "I'm driving only three wheels these days". Ale bonbónkem bylo "I think I'm a banana tree". Freddie a Straker se nedali zastavit - byli v ráži. Šel jsem spát a při usínání jsem poslouchal jejich smích, který se ke mě donášel po schodech."

 

Ride The Wild Wind

skládání: Skladbu napsal Roger. <pravda>

David Richards (2001): "Je Rogerova."

 

The Hitman

skládání: Skladbu napsal Brian. <lež>

Brian (1991): "Hotová verze Hitmana nemá moc společného s původním nápadem. Většina rifů je od Freddieho. Nebyl jsem ani ve studiu, když to napsali. Změnil jsem tóninu a několik not, aby to šlo hrát na kytaru. Dokončili jsme doprovodnou stopu, ale byl to spíš rámus. Tak si John nad to sedl a rozhodl se to zrekonstruovat. Změnil pořadí. Změnil všechno. Já se vrátil a zase to zahrál. Pak jsme mezery doplnili textem, natočili harmonie a celkově to vyčistili."

 

These Are The Days Of Our Lives

skládání: Skladbu napsal Roger. <pravda>

V roce 1994 se Rogera ptali na jeho nejoblíbenější skladbu, kterou napsal pro Queen, The Cross a sólové projekty. Odpověděl 'Days Of Our Lives, Happiness, Final Destination'. David Richards a Brian také potvrdili, že je to Rogerova skladba.