Navigace: Queen - Krlovsk legenda - Fakta: A Day At The Races

Fakta: A Day At The Races

Long Away

natáčení: Brian hrál na kytaru značky Rickenbacker. <lež>

Brian (1998): "Na Long Away je dvanácti-strunový Burns. Na Rickenbackers jsem hrát nemohl, protože má příliš úzký krk. Mám rád krky hodně široké a ploché. Pouze s takovými si mé prsty rozumí. Na Rickenbacker jsem si chtěl vždycky zahrát, protože na něj hrál John Lennon. Roger sbírá zatraceně hodně vzácné kytary, Rickenbackera má taky. Ale nemůžu na něj zahrát. Takže jsem použil Rudý Speciál jako obyčejně. Jedinou vyjímkou je Crazy Little Thing Called Love, kdy mě donutili použít prastarý Telecaster, který se válel ve studiích Musicland v Mnichově."

 

 Teo Torriate

natáčení: Na piáno hrál Brian. <pravda>

Brian (2003): "Pro samotné nahrávky, co si pamatuju, jsem hrál na piáno v Doin' All Right, Father To Son, Now I'm Here, Dear Friends, Teo Torriate a All Dead All Dead."

 

You Take My Breath Away

natáčení: Freddie natočil všechny vokálové harmonie. <pravda>

Freddie (1976): "Tohle jsem udělal sám, multiplikoval jsem sám sebe. Takže ostatní se na těch hlasech nepodíleli. Hrál jsem na piáno a v podstatě nevím, jak jsme dospěli k takto jednoduché věci, všechny ty zdvojování a věci. Lidi si myslí, že jsme přehlceni složitostí, ale to není pravda. To opravdu záleží na každé skladbě, když to potřebuje - uděláme to. Takže tohle je poměrně vzácné vzhledem ke Queen a našim standardům. Harmonie jsou krásné, jsem s nimi velmi spokojen."