Navigace: Queen - Královská legenda - Podrobné informace o deskách: Queen Rocks

Podrobné informace o deskách: Queen Rocks

Zajímavosti:
Výběr toho nejrockovějšího, co skupina za svou existenci vytvořila. No One But You byla Brianova vlastní záležitost, se kterou počítal na své sólové album, ale nakonec skončila na tomto výběru.

Queen o desce:
Brian
"Queen Rocks jsme měli pocit, že naše první desky trochu zapadly a my chtěli lidem připomenout, že jsme vždycky byli rocková skupina. To ale znamenalo tam umístit hity, některé z desky Greatest Hits, jinak by to bylo zbytečné. Osobně bych byl radši, kdyby si lidé koupili Queen II."
"Mysleli jsme si, že by bylo hezké dát lidem to, co jsme jim nikdy nedali. Jako vždy bylo album plné světla a stínů, vždyť všechna naše alba byla taková, můžete zde najít něco skutečně tvrdého a pak také úmyslně velmi mírného, takže bych řekl že je na poslech velmi dobré. Ale my jsme si mysleli, že by bylo prostě skvělé mít album, které můžete poslouchat v autě nebo jakkoli jinak, a celou cestu si udělat rockovější."
"Bylo zde skutečně z čeho vybírat. Myslím, že nejméně dvakrát víc, než jsme mohli dostat na CD. Tak jsme si s tím museli dost pohrát a myslím, že když máte z čeho vybírat, tak můžete udělat dobrou kombinaci."

Roger
"Poslední album Made in Heaven bylo velmi, velmi pomalé, skutečně při zemi, plné balad, hodně pomalých písniček a my jsme si mysleli, že by to bylo pěkné, vydat kompilaci, kompilaci hardrockových písní Queen."
"Toto album reprezentuje mnoho důvodů, proč jsme se lidem líbili v začátcích."

Brian (o No One But You)
"My všichni víme, že by to video nemělo být žádným fantazy - tahle píseň není taková píseň, ve které jsou všechny ty velké věci a vy jste hrdinou, není to věc tohoto typu. Je to velmi jednoduché a velmi přímočaré a lidské. Jenže jediná cesta, jak to udělat, je opřít se jen o hraní, jmenuje se to hrané video, ve kterém máte vyprávět příběh a vytvořit atmosféru."

Brian (o obalu)
"Mohu být úpřímný? Udělali jsme ho v docela slušném fofru, a vyjadřuje explozi našeho znaku. Myslím, že všichni jsme cítili, že asi není takový, jak jsme si ho všichni představovali, ale měli jsme málo času. Jinak je nádherný, ano."

Můj názor:
6/10
I Can't Live With You zní podle mého názoru o mnoho lépe, než na desce Innuendo. Dostala rockovější kabát.
No One But You - dojemná skladba, myslím, že se povedla, i když pověstný Rudý Speciál zaznívá spíše v decentních tóninách. Zajímavý je vokál Briana a Rogera, jako by ji zpívali od jakživa. Můžeme si jen nechat zdát, jak by ji asi zpíval Freddie.