Navigace: Queen - Královská legenda - Podrobné informace o deskách: Mr. Bad Guy

Podrobné informace o deskách: Mr. Bad Guy

Freddie o desce:
"Vždycky jsem chtěl s Queen vyzkoušet mnoho věcí, ale nešlo to. Ne že bychom to nedokázali, ale neměli jsme kdy. Toto album mi poskytlo šanci použít živý orchestr, což jsem chtěl udělat s Queen, ale nemohl jsem, protože Brian zvládne celý orchestr na svou kytaru."

O There Must Be More To Life Than This
"Je to píseň o lidech, lidech, kteří jsou opuštění a lidech.... je to další píseň o lásce, ale je těžké to tak nazývat, protože to tak není...zahrnuje to... je to velmi obecné, a má to něco společného s bojem, ale v základu je to milostná a mírumilovná píseň. Já opravdu nemám rád psaní skladeb s nějakými poselstvími, ale tahle taková je, prostě ze mě vyšla. Má hodně společného s lidmi, kteří mají hodně problémů. Je to tak, ale nechci o tom přemýšlet. Je to jedna z písní, které jsem měl za chvíli... před dvěma lety a Michael to zaslechl a zalíbilo se mu to a když bude všechno fungovat, můžeme to dokončit společně, ale teď máme 85. rok, je tady můj sólo projekt a udělal jsem ho bez jeho pomoci. Asi bude brečet."

O Living On My Own
"Ano to je jako... když posloucháš tuhle skladbu, je hodně o mě, je to o žití po svém, ale s legrací. Je tam uprostřed taková část, kde prostě jedu, improvizuju... Když přemýšlíš o někom jako jsem já, myslím můj životní styl, míním, jaksi ježdění po světě a žití po hotelích, a tak se můžu stát osamělým, ale pak... se nadto povznesu, nechci slyšet lidi říkat "Oh..." víš, prostě říkám, že tohle je můj život. Můžu být velmi osamocený, ale já sem si to vybral, a ta píseň, není k tomu abych se podělil o tohle s lidmi, kteří žijí po svém v nějakých obyčejných bytech, nebo takové věci. Je to moje žití podle svého, a lidi říkají "Oh, můj Bože, jak bych mohl žít podle něj?". Ale, je hodně lidí, kteří se na tebe dívají, a ty si pořád můžeš žít po svém, protože oni nakonec odejdou a ty jsi pořád v hotelu a žiješ dál. Takže já říkám, že si žiju po svém, ale nestěžuju si. Prostě říkám, žiju po svém. Dává to smysl, drahý?"

O My Love Is Dangerous
"Nerozebíral jsem sebe se slovy "Ok, moje láska je nebezpečná", myslím, po těchto letech si myslím, že nejsem velmi dobrým partnerem pro nikoho a to je to o čem píšu. Myslím, že moje láska je nebezpečná, kdo chce aby jeho láska byla? To by se nikdy neprodalo."

Další verze:
Let's Turn It On
Extended Version
Na britském CD a jako b-strana 12" singlu Love Me Like There's No Tommorow. Tato 5:04 dlouhá verze obsahuje mnoho nových nástrojů, jiný je i rytmus.

Made In Heaven
7" Remix
Mix (3:59) je téměř shodný s originálem, lze tam najít pár odlišností.
Extended Version
Pouze na 12".Odlišné intro a outro, délka je 4:45.

I Was Born To Love You
Extended Version
Tato verze je dlouhá 7 minut, s mnoha stereo efekty a novými prvky.
Disconet Mix
US DJ vydání od Stevena von Blaua, jde jen o rearanžmá, hudba je stejná.
Demo Version
Jde o krátký klip se základními doprovody, rychlou (velmi rychlou) pianovou stopou, samotným zpěvem, a nakonec krátkou ukázkou celé skladby se všemi instrumenty.

Mr. Bad Guy
7" Edit
Jen jako b-strana na argentinském promo I Was Born To Love You. Je to normální verze, která končí poměrně brzo (3:15) hned po doznění zpěvu, takže chybí instrumentální závěrečná část.

Living On My Own
Extended Version
Šest a půl minuty Freddieho. Píseň je kompletně přepracovaná s mnoha bicími a basy navíc.
Alternate Extended Version
Na brazilském 12" a ve Spojených Státech. Není to extended mix, ale zcela nový mix, s výraznými bicími a přearanžovanými vokály.
Vide Version
Na The Freddie Mercury Video EP. Trvá jen 3:03.

Foolin' Around
"Teachers" Soundtrack Version
Na soundtracku k filmu Teachers. Je identická té verzi na desce.

My Love Is Dangerous
Extended Version
Na b-straně 12" singlu Living On My Own. Rytmus má blízko k reggae, bicí jsou velmi výrazné, pomalejší je i rytmus, celá 6:24 dlouhá skladba je přepracovaná a naprosto fantastická.

Love Me Like There's No Tommorow
Extended Version
Jen na 12". Odlišné je intro, jinak celá 5:25 dlouhá skladba se od originálu moc neliší.

She Blows Hot And Cold
Original B-side
B-strana singlu Made In Heaven. Jednoduchý text, docela zábavná skladba. Originální vydání obsahuje na samém začátku jak Freddie říká něco jako "Myslím, že to takhle nemůžeme udělat, musí to být rychlejší".
Re-issued Version
Na vydání In My Defence, ale neobsahuje začátek s Freddieho poznámkou.
Extended Version
Na 12" Made In Heaven. Jde spíše o edit, než o přepracovanou 5:50 dlouhou skladbu. Místy je rytmus hodně rychlý s docela dobrou kytarou a pianem..

Stop All The Fighting
Original B-side
B-strana 7" a 12" singlu I Was Born To Love You. Klasická skladba podobná těm na albu.
Extended Version
Na 7" double-packu I Was Born To Love You. Skladba je dlouhá 6:25 s výraznější basovou linkou a extra instrumentálními partiemi.

Můj názor:
7/10
Není to podobné Queen, ale přesto se mi album zalíbilo. Freddie je v baladách a písních o lásce prostě jednička. Album přináší mnoho zajímavých písní, osobně mám rád takové méně známé jako Man Made Paradise, My Love Is Dangerous, ale i Made In Heaven a Mr. Bad Guy. Asi nejlepší ze všech je There Must Be More To Life Than This - nejen jako píseň, ale zejména pro text. Musím říci, že většina skladeb existuje ještě v extended podobě a zní ještě lépe než ty co vyšly na Mr. Bad Guy.