Navigace: Queen - Královská legenda - Podrobné informace o deskách: Made In Heaven

Podrobné informace o deskách: Made In Heaven

Zajímavosti:
Album Made In Heaven vzniklo jedině z toho důvodu toho, že si to Freddie sám přál. Chtěl tvořit hudbu až do poslední minuty, dokud jen bude schopen. Naprosto neuvěřitelně se jeho hlas stále zlepšoval, ale jeho zdraví bohužel nikoliv. Celé natáčení s Freddiem trvalo asi čtyři měsíce. Nejvíce času trvalo natáčení vokálů, protože Freddie potřeboval hodně odpočinku. Absolutní dokonalost jeho díla byla samozřejmě tou nejdůležitější věcí.

Too Much Love Will Kill You měla původně vyjít na The Miracle, ale byla vynechána kvůli problémům se spolutvůrci Musker/Lamers. (Freddie také oznámil :"Je to dobrý, ale ne zas tak dobrý")

Poslední skladbou, kterou Freddie napsal je Winter's Tale. Poslední píseň, které Freddie propůjčil svůj hlas je Mother Love.

Queen o desce:
Roger
"Dva roky jsme se nechtěli postavit tváří v tvář otázce, jestli budeme schopni to dokončit. Bylo to pro nás něco velmi emotivního.... dva roky jsme od toho utíkali, než jsme se konečně rozhodli to v roce 199 udělat. Museli jsme si vzít naprostou pauzu, abychom byli schopni pracovat. Přesto je to delikátní projekt."

Brian
"Až do konce mě Freddie žádal o texty a muziku, na které by mohl pracovat, a vždy byl pevně přesvědčený, že tento materiál může být vydán. Po jeho smrti jsem se s tím vypořádal tak, že jsem odjel na turné. Ale Roger a John se mnou byli velmi netrpěliví a začali na nahrávkách pracovat. Nechtěl jsem, aby to tak dělali beze mne, takže jsem jim je sebral s pocitem, že byl to mohli zkazit a další měsíce bychom strávili na napravování. Pracovat na Made In Heaven bylo jako skládat skákající puzzle. Ale nepodepsal bych se pod to, kdybych nevěděl, že děláme dobrou věc."
"Nemluvili jsme příliš o tom, co budeme dělat. Album je jakousi simulací, co bychom mohli udělat, kdybychom Freddie, Roger, John a já nadále byli spolu. Bylo to těžké a hlavně dlouhodobě náročné. Chtěli jsme materiál dokončit, aby si to lidé poslechli."

Další verze:
It's A Beautiful Day
Original B-side
B-strana singlu Heaven For Everyone, na 7" a britském Part One CD singlu. Skladba je odlišná k oběma verzím na albu. Jsou to prakticky ony písně sloučené dohromady.

Let Me Live
Original Version
Tato 4:45 dlouhá verze se nachází na prvních amerických promo kazetách, než byla stažena kvůli autorským právům. Refrén "Take Another Little Piece Of My Heart" byl totiž shodný s jinou zbožnou písní

Heaven For Everyone
Single Version
Vydaná na CD singlu a jukebox 7", a v americe známá jako edit. 4:46 dlouhá verze obsahuje jemné změny

Too Much Love Will Kill You
Radio Edit
Na promo CD singlu, 3:52 dlouhý edit je zkrácený o začátek druhé sloky.

Rock In Rio Blues
Original B-side
B- strana singlu A Winter's Tale. Bluesová instrumentálka, podobná Impromptu z Wembley '86, byla natočena v Riu v 85.
US Version
Také vydána na CD jako B-strana singlu Too Much Love Will Kill You ve Spojených státech. Tato verze má postupné nabíhání na začátku a na konci, kdy je slyšet hluk obecenstva.

You Don't Fool Me
Bylo vytvořeno mnoho mixů, dance mixů a dalších hrůzností, mnohokrát bez vědomí skupiny. Takže pouze názvy některých z nich.
Edit Version One
Edit Version Two
Late Mix
Od Davida Richardse. 10:34 dlouhý mix je asi ze všech nejlepší, s mnoha dobrými rytmy, začíná ukázkou z Live Aid, dobrá kytara, a na konci je Rogerův vokál.
BS Project Remix - Edit
BS Project Remix
Dub Dance Single Mix
Freddy's Club Dub
Freddy's Revenge Dub
Queen For A Day Mix
Queen Forever Megamix
Dancing Divaz Club Mix
Dancing Divaz Instrumental Club Mix
Dancing Divaz Rhythm Mix
Sexy Club Mix
Sexy Club Mix (Mis-pressed Edit)

Můj názor:
9/10
Kdo by to čekal? Freddie zpívá v každé skladbě! I tato deska potvrzuje fakt, že skupina Queen skončila na svém tvůrčím vrcholu. Skladby jako Made In Heaven a I Was Born To Love You, které byly původně v solo repertoáru Freddieho, znějí v podání Queen naprosto fantasticky. Album je opravdovým rozloučením Freddieho s fanoušky a přáteli, rozloučení způsobem, jaký mu byl vlastní. Je sice pravda, že dost skladeb Freddie nazpíval při natáčení The Miracle, ale nebyly hotové, takže čekaly v šuplíku, ale na písních jako Let Me Live, Mother Love, A Winter's Tale pracoval opravdu až do posledních chvil.