Navigace: Queen - Královská legenda - Podrobné informace o deskách: Live Killers

Podrobné informace o deskách: Live Killers

Zajímavosti:
V části, kde Freddie věnuje skladbu Death On Two Legs, je místo adresáta pípnutí.Freddie nejmenoval osobu, ale řekl:"This is dedicated to a real mother f***** of a gentleman".

Queen o desce:
Brian
"Živé desky nejsou unikátní, opravdu - každý vám říká, že je musíte natočit, a když tak uděláte, zjistíte, že nejsou zase tak žádané, a pokud nemáte štěstí, prodáváte desky lidem, kteří vaši hudbu znají a chodí na koncerty. Takže když zjistíte, kolik lidí navštívilo koncerty v posledních pěti letech, bude to zhruba takový počet, jaký si tu desku koupí, ledaže by obsahovalo singlový hit, což tam v našem případě není."
"Ten harmonizer (na Get Down, Make Love), který jsem použil je spíše zvukový, než hudební přístroj. Dá se to kontrolovat, protože jsem k tomu připojil vlastní malý pedál. Můžu měnit okamžik, kdy se harmonizer zase ozve, a kdy ztichne, což vytváří úchvatné zvuky. Jeho používání spolu se zvuky Freddieho je pouze cvičením - jakási erotická mezihra."
"Nikdy jsem s tím nebyl celkově spokojený. Budu už asi navždy nonkonformista. Podle bylo Live Killers něco jako evidence toho, co jsme koncem 70. let živě hráli. Já jsem s tím do jisté míry nespokojený. Tvrdě jsme museli pracovat na každém koncertě, a bylo tam mnoho vážných problémů se zvukem. Byly představení, kdy jsme zněli skvěle, ale pak jsme si poslechli pásky a zvuk byl příšerný. Natočili jsme deset nebo patnáct koncertů, ale použít jsme mohli tak tři, čtyři. Prostě žádné živé album nebude znít dobře, protože je tam spousta ruchů a výkřiků, které to kazí. Takže, Live Killers není mým oblíbeným albem."

Recenze:
Live Killers
Sounds : Nemám pocit, že bych musel povinně vzdechnout, jak je v poslední době při zmínce o skupině Queen zvykem. Je to velmi výstižná retrospektiva jejich nejlepších písní.
Record Mirror : Přineste růže a šampaňské, je to triumf. Vyzdvihuje písně skupiny Queen a není to jen pouhé vyplnění doby, než vyjde další studiová nahrávka. Poslechněte si je a nebudete zklamáni.

Love Of My Life (Live)
Melody Maker : Kdysi byla Love Of My Life krásná balada, když vyšla na albu A Night At The Opera. Dnes zní jako fotbalová odrhovačka.

Crazy Little Thing Called Love / We Will Rock You (Live)
Record Mirror : Je to dobrá práce. Úplně jiná než ostatní singly této skupiny. Rafinovaná, uhlazené, atraktivní a Freddieho vokál v ní sedí jako ulitý.

Můj názor:
7/10
Mě osobně se toto live album velice líbí. Zachycuje skvělou atmosféru ze šestnácti koncertů a skupinu Queen v plné síle.
Velké plus si zaslouží za živé nahrávky skladeb jako '39, Bicycle Race, You're My Best Friend, Dreamers Ball....