Navigace: Queen - Královská legenda - Podrobné informace o deskách: Jazz

Podrobné informace o deskách: Jazz

Zajímavosti:
S námětem na obálku, ale i název alba přišel opět Roger. Vír koncentrických kruhů a nápis Jazz viděl na berlínské zdi a hned mu to připadalo jako dobrý nápad a nikdo ze skupiny nebyl proti.

Ke každé desce byl přiložen plakát skupiny nahých dívek z onoho slavného cyklistického závodu. V Americe vyvolal velké rozhořčení, byl považován za pornografii a zakázán. K albu byla tedy přikládána žádanka a každý kdo měl zájem, mohl si o plakát napsat.

Queen o desce:
Brian
"Mysleli jsme, že by bylo pěkné to zase zkusit s producentem (Roy Thomas Baker), na kterého bychom mohli převést část zodpovědnosti. Našli jsme pár našich vlastních metod, stejně tak jako on, a na vrcholu toho, co jsme se společně naučili dříve, jsme doufali že opětovná spolupráce by mohla znamenat vznik dobrých kousků, a fungovalo to docela dobře."
"Byla to docela legrace - přemýšleli jsme o tom, že bychom skladby Fat Bottomed Girls a Bicycle Race spojili, a album by mělo jakousi evropskoupříchuť. Nikdy jsme nenatáčeli v Evropě, a absorbovali jsme některé ty pocity."

Brian (o Bicycle Race a Fat Bottomed Girls)
"Ztratili jsme část příznivců. 'Jak jste to mohli udělat? To neodpovídá duševní stránce vaší hudby'. Ale mou odpovědí je to, že fyzická stránka je přesně taková, jako ta duchovní nebo intelektuální. Je to legrace. Nebudu se za to omlouvat. Hudba se točí kolem sexu, někdy velmi otevřeně. Ta naše ne. V naší hudbě je sex obsažen nebo zmíněn lehce a v napůl legračně, ale vždycky tam je."

Brian (o Dead On Time)
"Hřmění na konci je z opravdové bouře, která nás zastihla na jihu Francie"

Brian (o Leaving Home Ain't Easy)
"Ta ženská část? Jsem to já - zpomalili jsme pásku a pak to nahráli. Nakonec to je zrychlené (myslím, že Weetus udělali to samé na Dirtbag)."

Recenze:
Fat Bottomed Girls / Bicycle Race
NME: Skupina Queen pohrdá hudebním tiskem. Je-li toto předehra následujícího alba, potom si zaslouží ještě horší kritiku, než dosud na jejich hlavy dopadla.
Sounds : Fat Bottomed Girls začíná jako shromáždění v harlemském biskupském kostele a potom přerůstá v hard rock, ve kterém je tato skupina tak překvapivě dobrá.

Jazz
NME : Pokud máte hluché příbuzné, můžete jim tuto podřadnou repliku Gilberta a Sullivana koupit k vánocům.
Sounds : Chtěl bych mít skupinu Queen stejně rád jako na začátku sedmdesátých let, ale je to nemožné.

Don't Stop Me Now
Record Mirror : Ale přeze všechny námitky má Freddie snad nejlepší hlas mezi rockovými zpěváky a skupina Queen si umí poradit s harmoniemi. Nevlastní už náhodou firmu EMI?
Daily Mirror: Skupina Queen přišla se zajímavou písní, která se určitě stane hitem.

Další verze:
Fat Bottomed Girls
Hollywood Remix 1991
Shodný s originálem, pouze má jemně změněné bicí a končí jinými slovy.
Single Edit
Na 7", ale také na kompilaci Greatest Hits, ráznější a o 50 sekund kratší než verze na desce. Jemnou editací prošly všechny instrumenty
Video Version
Nejkratší verze (3:03).

Bicycle Race
Hollywood Remix 1991
5. minutový dance mix úplně zničil originalitu skladby.
Columbia Only 12" Mix
Na Columbijské 12" desce, 5. minutová skladba jede až do sekce se zvonky, pak začíná znovu od začátku.

Můj názor:
5/10
Jak skvělé album, polepšilo si u mne o dva body. Opět se zde ukazuje, že hudba Queen člověka nemusí oslovit hned. Stále se v ní dá najít něco nového, co se zalíbí.. Přišel jsem mu konečně na notu. Všichni známe Bicycle Race nebo Fat Bottomed Girls, ale opravdovými skvosty (bohužel ne hity) jsou skladby jako Jealousy, Dead On Time s velmi rychlou kytarou, Brianova Leaving Home Ain't Easy, ale i Let Me Entertain You.