Navigace: Queen - Královská legenda - Podrobné informace o deskách: Happiness?

Podrobné informace o deskách: Happiness?

Zajímavosti:
Celostránkový, teleobjektivem focený, záběr Freddieho, který se snažil najít klid a pokoj pro svou smrt, na titulní stránce The Sun zvedl Rogera ze židle a donutil ho napsat skladbu Dear Mr. Murdoch, kde útočí nejen na tohoto magnáta a majitele The Sun, ale také na tyto novinářské praktiky.
"Byl to hrubý útok na soukromí mého přítele. Cítil jsem velké rozhořčení, protože jeho dům byl obklopen těmito supy, když se jednoduše snažil umřít v míru."

Roger o desce:
"Doufám, že je to dobrý titul. Myslím, že je to v souladu s jednoduchými skutečnostmi, které jsem se snažil najít. Chtěl
jsem napsat velmi osobní album, opravdu"
"Je tam mnoho optimistických věcí, některé jsou více v napjatější atmosféře; prakticky je tam hodně rozdílného cítění. Album tak taky vypadá, protože stále dozrávám."
"Já jsem na desce hrál trochu na kytaru, ale většinou rytmy, protože Jason, můj hlavní kytarista je prostě skvělý, Nechal
jsem ho pracovat na téhle desce jeho způsobem. Má to perfektní účinek. Mým hlavním úkolem bylo zaměřit se na svůj hlas,
protože to je podle mě to nejlepší, co ze sebe můžu vydat a co nejlépe vystihnout myšlenky mé kompozice."

O Nazis 1994
"Věřím, že je to opravdový problém, který musí být postaven na světlo, hlavně pro mladý lidi. Je to jeden z nejnebezpečnějších hrozeb v dnešní společnosti a zvlášť v Evropě. Chtěl jsem napsat něco jednoduchého a přímého, co poskytne tu hlavní myšlenku, která se pak bude opakovat po celou dobu skladby. Podle mě, opakující se námět upevňuje povědomí v lidských hlavách. Tahle věta, která se pořád vrací je "Říkají, že se to nikdy nestalo". Myslet, že holocaust je něco prostě a jednoduše fantastickýho. Jak můžou být tak blbí si to myslet? Hlavní myšlenkou Nacistů je chlad bez pocitů. To bylo konečně to, co jsem chtěl vytvořit. Jediné emoce, které můžeme proti těmto lidem nastavit, jsou ty nejsilnější. To je všechno co proti nim může stát."

Další verze:
Nazis 1994
Single Mix
Ne rozdílná od verze na desce.
Radio Mix
Asi o minutu delší než verze na desce, ale jinak se příliš neliší.
Kick Mix
Pokus o dance mix od stejných autorů, kteří 'vytvořili' disco mix Living On My Own.
Makita Mix - Extended
Pokus o def-metalovou verzi s agresivní a hlasitou kytarou a extra bicími, které skladbu opravdu přitvrzuijí.
Schindler's Mix - Extended
Podobné mixu Makita, obsahuje pár útřžků z Hitlerovy řeči.
Big Science Mix
S mnoha extra klávesami a samply.
Original Album Verison
Původní verze obsahovala slovo Fucking, ale bylo to až moc ostré, proto se na desce (a jinde) objevilo Stinking

Foreign Sand
Single Version
Z původních sedmi minut zkrácena na 4:28.
Live Version with Yoshiki
Vysílaná na BBC 2 ze světového hudebního festivalu, kde ji zpívali Roger a Yoshiki.

Final Destination
With Yoshiki
B-strana singlu Foreign Sand a na japonském albu. Je delší (5:27) a velmi odlišné od verzi na desce - s jinými instrumenty a tempem.
 

Můj názor:
9/10
Asi nejlepší Rogerovo sólové album. Silná témata, silná muzika. Hodně mi to připomíná jeho éru Radio Ga Ga. Opravdovými skvosty jsou Nazis 1994, Relevations, Foreign Sand, Freedom Train se skvělými bicími, Everybody Hurts Sometime - v live verzi zní ale o mnoho líp, Dear Mr. Murdoch - další útočný text, a nádherná Old Friends, věnovaná Freddiemu.