Navigace: Queen - Královská legenda - Podrobné informace o deskách: Greatest Hits III

Podrobné informace o deskách: Greatest Hits III

Zajímavosti:
Zřejmě asi opravdu poslední album skupiny Queen, pokud tedy někdy nevyjde nějaký ten koncert nebo 'Secret things'.

Queen o desce:
Roger
"Výběr skladeb, který je na neodvratně posledním "Greatest Hits" balení byl vždycky kontroversní. Věřím, že i když jsme přidali sólové písně Freddieho a Briana, které byly pravými hity, a některé novější nahrávky z úspěšných spoluprací s lidmi jako Elton, Bowie a George Michael, jsme přišli s upřímnou deskou plnou opravdových hitů. Až do tohoto konce jsme skupinu nazvali Queen +."
Brian
"Máme jasné pravidlo: pokud skladba neskončí v Top 30, nedostane se na Greatest Hits album."

Brian (o The Show Must Go On)
"Je to skladba Queen, protože jsme se rozhodli kreditovat všechno Queen, ale pohlížím na ni jako na moje dítko, protože většinu z toho jsem napsal s Freddiem, který seděl vedle mě, a byl to velký zákusek, protože v té době Freddie nebyl moc schopný, nebo ochotný se odhalovat ve verších, až na několik případů, a věděl o tomto nápadu ... věděl, že je tam popsán náš vztah k němu ... a já jsem zpíval nazpíval šablonu pro Freddieho, většinu z toho jsem musel zpívat falsetto, protože jsem nedokázal zpívat tak vysoko, ptal jsem se ho "Je to OK?", "Bez problémů". (Fred) do sebe hodil vodku a šel to do studia trefit  ... a podle mě je to jeden z jeho nehezčích vokálů, jaké kdy nazpíval, původní verze The Show Must Go On."

Brian (o Under Pressure (Rah Mix))
"Dostali jsme nápad remixovat Under Pressure, píseň, kterou jsme natočili s Davidem Bowie ... když jsme měli vytvořit video, měli jsme šanci udělat to nějak jinak, a vy si určitě ríkáte, co jsme s tím mohli udělat?. Žádalo si to něco živého a našli jsme pásky s Under Pressure z Wembley, z jednoho z posledních momentů, kdy jsme ji hráli. Také máme záznam ze vzpomínkového koncertu, kde ji zpívá Bowie - jedna je v temnotě, druhá v plném světlě. Ale v dnešní digitální době můžete zajistit, že Freddie a Bowie zpívají vedle sebe, což by na jevišti vypadalo naprosto skvěle, ale vidět to můžete jen na tomto videu."

Můj názor:
7/10
Nejprve musím říci, že grafické zpracování obalu a bookletu je dokonalé a zvláště je potřeba chránit potisknutý obal CD před poškrábáním.
The Show Must Go On navozuje skvělou atmosféru celého CD. Rah mix zní skvěle, i když mám pocit, že jistě existuje mnoho jiných skladeb, které by mohly skončit na GH3 (a to nejen ty známé).
Sice je to deska skupiny Queen, ale sólové projekty jakoby zapadaly do celého výběru skupiny Queen bez jakýchkoli problémů.
Another One Bites The Dust, mno, co nám to provedli! Slyšel jsem prvních 40 sekund a musel jsem to přepnout, hnus, hnus, hnus!!!.
Závěr celé kompilace dží trojice dokonalých písní: No One But You, These Are The Days..., Thank God It's Christmas. Jsem rád, že se poslední jmenovaná skladba také dostala na oficiální album, vždyť kolik z nás mělo možnost v roce 1985 zakoupit tento vánoční singl.