Navigace: Queen - Královská legenda - Podrobné informace o deskách: Fun In Space

Podrobné informace o deskách: Fun In Space

Zajímavosti:
Příšera na obalu se jmenuje Ernie a pochází z amerického komiksu.

Roger o desce:
"To album jsem dělal ve spěchu. Myslel jsem, že se zblázním, jestli s tím nebudu rychle hotov. A natočil jsem to až moc rychle."
"Byl jsem po jeho natočení duševně tak vysílený, že jsem nebyl schopen vybrat vhodnou píseň pro singl, byly tu prostě určité věci, které se vymykaly rámci Queen a chtěl jsem je udělat. Je to trochu jako hudební propláchnutí se a dokud ten děj není u konce, nejste spokojen. Budu-li mít další nápady, můžu natočit další sólo desku, ale Queen budou mít vždycky přednost."
"Název Fun In Space nemá znamenat, že je to nějaké pokračování Flash Gordona, je to spíš dost nostalgická věc, připomínající dobu, kdy život byl trochu tajemnější, záhadnější. Mám doma pár starých časopisů, ve kterých si čas od času zalistuji. Možná něco někde nad námi existuje a hledí na nás."
"Napsal jsem mnoho písní, ale nebylo je možné nahrát na desku Queen. Sólo album bylo jediným východiskem."
"Z mnoha důvodů. Za prvé jsem strávil hodně času nad tím jak mají skladby vypadat. A potom jsem chtěl dokázat, že jsem velmi universální. A konečně nechci strávit veškerý život za bicími. Je zde dost jiných bubeníku, kteří ukázali, že sólo alba nejsou jenom záležitostí kytaristů, zpěváků a klávesistů."

Recenze:
Fun In Space
Record Mirror: Je to podobná hudba jako Flash Gordon, má podobný komický charakter. Při poslechu se pobavíte, i když nebudete hrát Dobyvatele vesmíru.
Melody Maker: Libuje si v bombastické aroganci a je z toho cítit skupina Queen. Z obou stran alba čiší samolibost bohatého člověka.

Future Management / Laugh Or Cry
Sounds: Je to píseň ve stylu reggae, ale celkem dobrá. Chvályhodný pokus vystoupit ze stínu.
NME: Roger si hraje na Rundgrena a hraje všechno kromě člověče, nezlob se. Je to křečovitá regatta de blanc, která vleče, místo aby se stáhla zpět.

My Country
Melody Maker: Queen není moje oblíbená skupina, ale o všestranném talentu jejich bubeníka nelze pochybovat. Je to cenná deska, ale mezi první čtyřicítkou asi nebude.

Další verze:
Future Management
Top Of The Pops (1981)
živá nahrávka z doby, kdy skladba vstoupila do žebříčku. Je to jediná živá verze, která existuje.

My Country
Single Edit Version
Druhý singl z desky, jde o zkrácenou 3:40 dlouhou verzi z původních sedmi minut.
 

Můj názor:
6/10
Nedá se říct, že by album obsahovalo nějaký opravdový hit, ale jako celek působí příjemně. Baladická Laugh Or Cry navodí správnou atmosféru, Future Management je po instrumentální stránce geniální - působí hodně prostorově, Let's Get Crazy je opravdu crazy - tohle je pravý rockabily Roger. Za zmínku stojí i Magic Is Loose, Interlude In Constantinopole - tahle skladba je tématicky spojována s Flashem, a na závěr pomalá a něžná skladba Fun In Space.