Navigace: Queen - Královská legenda - Podrobné informace o deskách: Flash Gordon

Podrobné informace o deskách: Flash Gordon

Zajímavosti:
Toto album bylo pro skupinu jakousi zkouškou, protože chtěli uspět i bez Freddieho vokálu. Ale všichni si s tím poradili a album je jejich úspěšným instrumentálním dílem.
V té době nebyla spolupráce filmu s rockem obvyklá. Režisér filmu Mike Hodgers vzpomíná : "Queen měli ten obrovský smysl pro legraci a zároveň nezaměnitelný zvuk, jaký jsme pro Flashe Gordona potřebovali. Skupině se film líbil a práce na něm jim umožnila zrealizovat všechny jejich sny."

Album natáčeli tři měsíce. Když film uviděli poprvé, zvedli se a šli napsat hudbu. Hodges říká: "Byla to ohromná legrace a nikdy se nevyskytly žádné konflikty. Ve skutečnosti se všichni navzájem podporovali, jak uměli nejlépe."

Spolu s hudbou pro film Flash Gordon Brian natočil motivy, které se po dokončení objevily na jeho desce Back To The Light pod názvem The Dark.

Queen o desce:
Brian
"Byli jsme občas žádáni o nějaký ten soundtrack, ale většina z nich byly filmy na tý muzice založený, a to bylo pořád dokola - je to klišé, když 'filmová hvězda účinkuje o ve filmu o filmové hvězdě', ale tenhle film byl jiný tím způsobem, že to byl opravdový film s pořádným dějem a nebyl na hudbě založený, a my bychom psali hudbu po film tak jak to nedělají ostatní - psali jsme dokud jsme se neshodli, vůbec poprvé."
"Viděli jsme 20 minut dokončeného filmu, a říkali si jak je dobrý a vymakaný do puntíku... Chtěli jsme udělat něco, co by bylo opravdovým soundtrackem. Je to vlastně vůbec poprvé, protože žádná rocková skupina ještě nenatočila něco podobného, protože vždycky bylo přesně určeno, co se požaduje, a chtěli aby jim napsali hezkou hudbu na pozadí, kdežto my jsme dostali naprostou volnost a mohli si dělat, co jsme chtěli."
"Psát pro ten film hudbu bylo zajímavé. Skupině to dává šanci otevřít nový obchod. Kromě toho jsme také poprvé pracovali pro někoho jiného. Netvořili jsme písně pro naše vlastní potěšení, ale pro filmového režiséra. I tak jsme pracovali volně, myslím tím, že nám nikdo neříkal, co máme dělat. Některé skladby jsme natočili rychle a snadno, protože toto album zní jako typické album Queen."

Recenze:
Flash Gordon Soundtrack
Record Mirror : Takovouhle hudbu jsem neslyšel od doby, kdy Charlton Heston vyhrál v soutěži vozíčků v Ben Hurovi. Je to album skutečně epických rozměrů a vysokých kvalit.
Sounds : Jako hudba k filmu Flash Gordon něco zcela mimořádného.

Další verze:
Flash's Theme
Single Mix
Titulní skladba byla zremixována pro vydání jako singl, také je na albu Greatest Hits. Trochu jiná než původní verze, je to také jejich nejkratší singl (pouze 2:45). Na B-straně je Football Fight, ten však svou podobu nezměnil.
Promo Mix (pravděpodobně)
Pravděpodobně existuje US promo 12" s dvěma rozdílnými verzemi Flash's Theme. Prý jsou odlišné od normální verze.
Hollywood Remix 1991
Na americkém CD. 6:45 dance mix od Misty Lawnga. Někdy se takto verze nazývá One-Two mix.
German DDR TV Mix
Hudba je stejná, jako u původní verze, ale kompletně jsou přepracovány zvuky z filmu.
Greatest Flix Version
Stejná jako singlová verze, pouze v závěru jsou slyšet extra bicí. Asi o 20 sekund delší.

Můj názor:
5/10
Pokud sledujete film, je hudba úchvatná, ale jako samostatná muzika nic neříká. Ale přeci jenom obsahuje pěkné orchestrální mezihry, a klidné tiché skladby střídají rychlé a tvrdší akční pasáže.
Flash's Theme, The Hero, Football Fight, Execution Of Flash... stojí za povšimnutí.