Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Live Killers: Remaster

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1
simaaa: Remaster05.03. 2005 14:04
Tak jsem si poslechl ten novy remaster Live Killers ( tusim ze je na obalu rok 2003 ) a je to uplne o necem jinem. Zvuk je mnohem lepsi. Nektere pisne dokonce zacinaji i trosku jinak nez na tom starsim vydani. Tim myslim ze jsou jinak upraveny potlesky do jednotlivych stop atd. Taky se mi zda, ze zacatecni We Will Rock You ma nejake delsi LIVE intro. A na obalu je dokonce i logo Queencom nebo neco takoveho, stejne jako booklet k CD Queen On Fire. Takze si myslim, ze opravdu stoji za to si nove Live Killers poridit, i kdyz vlastne neobsahuje temer nic noveho. Ale rozdil se starsim vydanim je, rekl bych, znatelny.

1.bulsara 07.03. 2005 15:23
...ani nevieš ako si ma nažhavil, ja si tento remaster už hodne dlhú dobu odtŕham od huby, kým si dopĺňam svoj DVD set... ale asi si ten posledný spúšťací čudlík...

2.simaaa 07.03. 2005 17:14
diky =) rekl bych, ze stoji za to.

3.Leroy Brown 08.03. 2005 14:46
Jo jo, stoji to za to. Puvodni verzi sice neznam, ale zvuk remasteru mi rozhodne nepripada nekvalitni

4.Michal 08.03. 2005 17:16
hmm- tak to me docela zajima- na to se musim poptat... Dik za typ

5.Mirek R. 09.03. 2005 15:06
Včera jsem ten remaster viděl v Praze v Bontonlandu za nějakých 980,- Kč. Ale zároveň tam měli i japonský cardboard, tj zmenšeninu původního LP, zhruba za stejnou cenu, takže kdybych si měl vybrat, koupil tu verzi od Toshiby.

6.Mr.Scully 09.03. 2005 15:57
QueenOnline myslim nabizi remastery za cenu 15 liber za 2CD, coz je velmi solidni.

7.Monika 09.03. 2005 16:35
Z FC Queen: CD Shop, pristupny vsem clenum naseho fan clubu ve clenské casti, nabizi specialni akci - vsechna radova alba Queen jsou nyni ke koupi za pouhych 320 Kc!!! Bezná cena je kolem 500 Kc - usetrite tedy 180 Kč! Vyberova alba (Greatest Hits I., II., III.) a album Live Killers jsou za 470 Kc. CD jsou samozrejme originalni a nova.

Coz je hodne levny ...ale kdo je clenem, ze :o)

8.Michal 09.03. 2005 20:21
to Monika: Ted uz to neni jen pro cleny- asi jich nemaj tolik, aby to prodali :o)))))

9.Monika 09.03. 2005 23:14
Ten email je z 6.3., to jsou rychly zmeny :o))

10.Michal 10.03. 2005 08:55
Tak ja nevim Monco, ja uz o tehle sleve vim relativne dlouho :o) Rozhodne dele nez od 6teho :o))

11.bulsara 10.03. 2005 09:04
Ja som si to objednal v obchode za 779,-Sk, čo považujem za slušnú cenu...

12.Mirek R. 10.03. 2005 14:11
Myslím, že EMI vyprodává edici z r. 93 či kolik, a chystá dát poté do oběhu ty nové remastry.

13.Monika 10.03. 2005 15:36
Michale, je mozny, ze ten mail poslali uz 2x, aby se nenudili :o)

14.PavelRokyta 11.03. 2005 21:47
Na Slovensku se teď prodávaj CD za 299 Sk. Viz akce na www.akordy.sk

15.bulsara 17.03. 2005 08:09
O.K., tak som to konečne schytal – QUEEN LIVE KILLERS – digital remaster 2001 – 2003 Queen Productions Ltd. ....
Dovolte mi tu uviesť zopár aktuálnych postrehov – porovnaní s remastrom z roku 1994 :
Formálna stránka:
- obal rozmeru 1CD s preklápacou vnútornou strednou časťou s obojstranným uchytením CD – no je to možno skladnejšie, ale to vyberanie hlavne toho druhého CD je hodne problematické a zrejme veľmi častým dolovaním to nedopadne časom dobre (s tým plastom i samotnými hranami vnútorného otvoru CD…) - oproti robustnejšiemu (a dnes už vzácnejšiemu typu) dvoj-CD obalu z roku 1994 to hodnotím ako mínus, a to ani nehovorím o prístupnosti bookletu – ten vydolovať z tých úzkych záchytných drážok bez poškodenia = hotové umenie;
- booklet – papier jemnejší než ten z r. 1994 – a tak ako je tam uvedené the packaging is based on the vinyl LP artwork je tu konečne kompletná pretlač vnútornej multifotokoláže, nie ako ten úbohý výcuc z roku 1994, akurát samozrejme 10x zmenšená (kde je tá lupa?) – takže vcelku plus;
- z vnútornej strany obalu je pekné poďakovanie, že.... a poučovanie, že.... - určené napaľovačom alebo nám ostatným (blbcom?);
- CD majú peknú potlač s fotom z prednej strany obalu – plus;
- V booklete nám Queen oznamujú, že this 2003 update of QLK on CD features the latest digitally re-mastered sound, created for the Japanese re-issue in 2001, from the 1979 analogue production master mix tapes. No pekné od nich, len mi tu chýba aspoň malinké: “Prepáčte, že tá veľkolepá zlatými nálepkami Digital master series ocajchovaná, digitálne remastrovaná v slávnom Abbey Road, edícia, bola tak sfušovaná“ a trebárs „Dakujeme, že nám opakovane preplácate naše tantiemy“…- mínus;
- časomiera CD1 = 47´6´´, CD2 = 42´55´´ (tie z roku 1994 mali 47´10´´ a 43´9´´) – čo to, čo to, čo to....;
- dĺžka trackov je totožná akurát preslov Freddieho medzi WWRY a LMEY presekli a od "„o.k. let´s do it“-? to prifarili k LMEY a úvod k WWRY, takže WWRY nám narástla z 3´18´´ na 3´29´´ a LMEY sa scvrkla z 3´16´´ na 3´5´´.
Tak to bola formálna...

A čo ďalej... to skrátenie záznamu má na svedomí zrealizovaný nápad (dosť nešťastný podľa mňa) odstrániť pauzy medzi 1. + 2. a 3. + 4. stranou originálneho záznamu na vinyle... čo znie dosť brutálne po konci Brighton Rock, keď do burácania publika „plynulo“ prechádza vyvolávanie Mustapha, Mustapha.... Medzi YAMBF a NIH to vcelku nebolí – vcelku mínus.

No a čo zvuk ?..............asi treba na to viac času, ale ako už k tomuto povedal Mr. Scully, kde nič nie je, tam ani čert... proste to čo mi prvoplánovo vadilo pri remastri 1994 – zvuková nevyváženosť medzi skladbami (úroveň hlasitosti) - to zostalo zachované – stačí si porovnať hlasitosť NIH a KQ (nepochopiteľný rozdiel).....na druhej strane cítiť mierne spriehľadnenie jednotlivých nástrojov – ja to cítim hlavne u basy a bicích – basy sú mierne razantnejšie a konkrétnejšie....ale to chce dlhšiu dobu na ďalšie detaily.........- zatiaľ bez hodnotenia.

Je to asi blbý nápad, ale rád by som sa u Queen albumov s graficky zaujímavými orig. LP obalmi dočkal u CD vydaní veľkorozmerných krabicových balení (rozmer LP) na spôsob Led Zeppelin 4-Compact Disc Set (ATLANTIC 7567-82144-2). Pri Live Killers by to sadlo jak „šerbeľ na riť“.

A ešte malá poznámka pre Mr.Scullyho – ak je pravda, čo hovoríš o vypípanej časti prejavu Freddieho, musí byť dĺžka pípania editovaná, ináč za ten moment si nedokážem predstaviť, že by to všetko stihol povedať.....

16.Mr.Scully 17.03. 2005 08:29
Jasne, pred Death On Two Legs urizli nejakych deset vterin, ale pipani je tak trivterinove :-)

"from the 1979 analogue production master mix tapes" - takhle, nejsem na tohle expert, ale oni uz kazdopadne nemohli vychazet z tech skutecne originalnich pasku z jednotlivych koncertu (pac si nepamatuji, z jakych koncertu to puvodne vzali), takze oni mohli leda tak pouzit nejake uz hotove pasky "Live Killers", kde to remasterovani uz moc vyrazne byt nemuze.

17.Michal 17.03. 2005 10:37
to 16: To je bordel...¨Jinak bulsara- vyborna recenze ;o)

18.bulsara 30.05. 2005 10:58
Ad 14. - rád by som to ukončil - tak ten zvuk = v každom prípade plus. Nie že by tu človek počul niečo "nové" ale vskutku ten zvuk je "vyluxovaný" v rámci možností, proste to čo bolo na starom remastri tak nejak pod závojom, tuná to padne do uší zretelnejšie, napr. hlasy, výkriky, piskot z publika,...... o base som hovoril - je tuná skutočne jemne zretelnejšia práca Johnových prstov... Ale ako často hovorím, na lacnej reprodukčnej aparatúre (alebo v mp3?) je to zajedno - starý či nový remaster.... takže každý nech sa rozhoduje podľa seba (a svojej peňaženky - u tohto titulu som si nevšimol, že by bol v "lacnej" akcii do júna)...
stránky 1

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Live Killers: Remaster