Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Greatest Hits oficiálně pro Írán

Forum

strnky 1
LG: Greatest Hits oficiálně pro Írán25.08. 2004 19:25
V této islámské zemi, kde až do dnešních chvil byla jakákoli západní kultura zakázána a homosexualita je trestná, oficiálně vyjde 23 let stará kompilace Greatest Hits.
Je to první album od takové kapely vůbec, které na tomto území vyjde.
Ovšem aby té volnosti nebylo až příliš, výběr bude postrádat skladby You're My Best Friend a Crazy Little Thing Called Love.
Kazeta v ceně jednoho Dolaru přinese přeložené texty a vysvětlení k Bohemian Rhapsody.

(Příspěvek byl vložen ze sekce Novinky, odkud můžete přidat komentář i bez registrace ve fóru.)

1.Monika 25.08. 2004 19:35
No to by nebyli Queeni, aby nebyli zase v necem prvni :o)))))

2.Michal 25.08. 2004 20:01
jj, o tom uz jsme se nedavno bavili s Ivanem- pry tam jsou hodne oblibeni :o)

3.Mr. Bad Guy 25.08. 2004 22:40
v Iránu, nebo na Slovensku :-D?
Docela bych chtěl vidět to vysvětlení...

4.MaDi 26.08. 2004 11:36
V ceně jednoho dolaru? No tak to je dobrý za 25 kč bych si to taky koupil. To snad nepokryje ani distribuční a výrobní náklady. A také by mne velmi, ale velmi zajímalo to vysvětlení. I když já jedno mám:-) Pamatuješ Mr. Bad Guy???:-)))

5.Michal 26.08. 2004 12:01
Pockat- jake vysvetleni... Ted jsem mozna trosku mimo lavku... ?! :o?

6.MaDi 26.08. 2004 13:10
"Kazeta v ceně jednoho Dolaru přinese přeložené texty a vysvětlení k Bohemian Rhapsody", psal Michale v úvodním textu LG. A to by mně opravdu, opravdu, velmi, velmi, zajímalo. A já jsem narážel na naší dávnou diskuzi nad významem textů Queen a tehdy konkrétně nad March of The Black Queen. Jen jsem si vzpomněl, jak bych v pohodě vymyslel stejný nesmysl i o Rhapsodii.

7.LG 26.08. 2004 13:17
To je prave ta zajimava vec, protoze nikdo z Queen, natoz Freddie nikdy vyznam BR nevysvetloval. Podle informaci co mam, tak je to vysvetleno takto:
Je to o mladem cloveku, ktery nahodou nekoho zabije a stejne jako Faust, prodal dusi dablovi. A noc pred tim, nez si pro nej ma prijit vola Boha v arabstine "Bismillah" a tak zachranuje svou dusi pred dablem.

8.MaDi 26.08. 2004 13:29
Ale ano, k takovému výkladu ten text čistě epicky asi vede, ale proč tedy vyzývá boha zrovna v arabštině? A proč volá také Galilea a dokonce Figara (tedy předpokládám, že nevolá toho výrobce slovenské čokolády)?

9.Mr.Scully 26.08. 2004 13:46
Protoze Iran si to nejak potreboval zduvodnit, tak prisli s vlastnim vysvetlenim. Kdyby to bylo v Severni Korei, tak by ses dozvedel, ze autor pisne byl vlastne verny komunista a nezradil rodnou a milovanou stranu, ani kdyz ho volal Satan (nebo tak neco).

10.Michal 26.08. 2004 14:19
jj, presne... Vsude najdes nejake to "vysvetleni" a proto existuji duchove a staroveci Egyptane vlastne ani nebyli lidi... lol
Hehe- uz chapu jake vysvetleni je pozadovano- tez by me to zajimalo :o)

11.LG 31.08. 2004 20:28
Mame tu krasny pripad toho, jak si asi mezi sebou rozumi novinari, Queenonline.com a Brian.
Tato zprava se podle vyjadreni Briana da povazovat za kachnu, protoze skutecnost - podle jeho vyjadreni v Soap boxu - je jina.
EMI Arabia se podobu kompilace snazi vyjasnit s Iranskymi urady, ale zatim bez vysledku.
Media, vcetne BBC, proste jen zkopirovaly zpravu, aniz by se snazily skutecnost overit.
Nejzajimavejsi je, ze zprava je i na Queenonline, ikdyz jen ve tvaru, ze "BBC informuje...."

12.Michal 31.08. 2004 20:40
mno- to je jak ta kacha, co zpunktoval americky vojak a sice poprava rukojmi v Iraku... Tehdy si take nikdo nic neoveroval :o)

13.Titan_66 01.09. 2004 13:20
no vubec bych se nedivil kdyby vznikl arabskej revival :D

14.Titan_66 01.09. 2004 13:22
No jestli tam to bude mit uspech tak treba zalozi v Iranu i revival :D

15.Titan_66 01.09. 2004 13:22
a sorrry, blbe mi IE

16.LG 01.09. 2004 14:45
Se neomlouvej Titane, misto toho zkus sve 3 prispevky editovat/smazat do jednoho, ve kterem sdelis co jsi puvodne chtel :)

17.roberto2 02.09. 2004 16:50
Kdyz jsme v tech arabskych zemich,jaky uspech slavil Mustapha?Nemaji to nekde jako hymnu?

18.Mr.Scully 03.09. 2004 09:11
Arabsky zeme maji v drtive vetsine nulovy prisun "zapadni" hudby. Takze s nejvetsi pravdepodobnosti ani Mustaphu neznaji.

19.LG 03.09. 2004 10:35
Tezko rict, jestli se k nim nejake bootlegy mohly dostat. Kdyby neznali Queen, tak po nich nebude ani poptavka ne, myslim jako poptavka po jejich oblibene skupine. A nebo tim, ze by byla prvni povolena (kdo vi, jak to ve skutecnosti je/bude), tak prodej by byl vysoky uz proto, ze by to byla prvni povolena (takze je jedno jaka skupina).

20.bulsara 03.09. 2004 12:20
To 18. Tak to pozor šéfe... ja som mal kámoša, ktorého foter makal v 70-tych rokoch v Iráne a ten môj kámoš bol vďaka týmto okolnostiam nedostižný "pán Niekto"... fotrík mu nosil plné kufre MG kaziet (ťažko už povedať či origoš či nie) s tou najaktuálnejšou anglosaskou hudbou (od Kiss, Nazareth, Bay City Rollers, Pink Floyd cez Queen až po sračky typu Saturday Night Fever soundtrack, okrem iného)... no to bolo ešte za Rézu Páhlavího, tak neviem či úderky Ajatoláha Chomejního všetko nevykutrali a nevymazali aj z hláv poblúdených ovečiek...

21.Mr.Scully 06.09. 2004 09:12
Takze asi meli nejake piratske vydani... jinak oficialne tam snad nevyslo nic, pokud si vzpominam? Ale je fakt, ze takove ty piratske kazety, ktere zname z Bulharska a Ruska, tam asi take byly. I kdyz byl jsem treba v Tunisku, domaci hudby (vyhradne kazety) spoustu, ale absolutne nic zapadniho.
strnky 1

Koment k novince

(IP: 3.82.51.133)

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Greatest Hits oficiálně pro Írán