Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Brian s Rogerem oprašují 30letou píseň

Forum

strnky 1
LG: Brian s Rogerem oprašují 30letou píseň16.01. 2014 19:10
Podle vyjádření Briana v jeho soapboxu se s Rogerem zabívají skladbou, která měla vzniknout před 30ti lety, tedy opravdovou písní od Queen. Prý jde o nový objev, který zatím nikdo nespatřil a nikdy neunikly ani žádné útržky.

1.bulsara 17.01. 2014 07:54
Tak im treba ... "historikom", či skôr patológom ...

2.roberto2 17.01. 2014 09:01
A bude to hit number one

3.peto 17.01. 2014 09:43
...aj na patológii môže raz za čas prísť k objavu :) nechajme sa prekvapiť ( v lepšom prípade pozitívne )

4.Q+PR2008 17.01. 2014 13:25
Jabadabadoo :-))

5.Ptr 17.01. 2014 16:24
30 let - 1983 - 84? :)

6.infiniti.cz 28.05. 2014 17:13
Tohle tu bylo už několikrát, ale ať nám tu další vlna plánů nechybí.
Ke konci roku by měla vyjít kompilace Queen Forever, obsahující dosud nevydané nahrávky z 80. let s Freddieho hlasem. Písně jsou označovány jako balady.
Před rokem či dvěma tu kolovalo, že bude výběr balad Queen Forever a na ní bonusová písnička, teď někteří doufají v plnohodnotné album ve stylu Made In Heaven, což Brian a Roger občas potvrdí a občas popřou.

7.Mr.Scully 28.05. 2014 18:08
Já už radši nic neříkám, protože vždycky unikne tracklist nebo další informace ke skladbám a pak uplyne rok a Queen mezitím změní plány.

8.peto 28.05. 2014 20:28
...aj slovenské plátky informujú...( podobnosť so šírením poplašnej správy čisto náhodná :-))) )
kultura.sme.sk

9.pittrek 22.06. 2014 12:07
Tie nove skladby su nahodou celkom dobre, skoda ze ich nevydaju samostatne ale na kompilacii balad. A skoda, ze to slovenske media propaguju ako NOVY album :(

10.infiniti.cz 19.09. 2014 07:56
náhled na údajný setlist, pokud je pravdivý tak pouze první 3 songy jsou "nové" -
1. Let Me In Your Heart Again
2. Love Kills - The Ballad
3. There Must Be More To Life Than This (William Orbit Mix)

An exciting album featuring three brand new Queen tracks,the rest of the package brings together Queen hits, classic tracks, and new takes on well-known songs.

www.amazon.co.uk

Pspvek naposledy editovn 19.09. 2014 07:58

11.bulsara 19.09. 2014 10:31
Zaujímavá zmes, ktorá miestami mojej sluchovej imaginácii ladí a miestami neladí ... Ale bez tej vábničky "NOVÉ SKLADBY s MERCURYM!" by to bol komerčný prepadák ... A možno nebude - a možno aj tak bude ... :)

12.Mr.Scully 19.09. 2014 10:41
Naprosto o hovně, pardon. Mix TMBMTLTT zní dost hrozně, hlas FM je úplně utopen.

A cover Let Me In Your Heart Again je obyčejná/průměrná skladba Queen.

13.bulsara 19.09. 2014 12:22
Možno je, ale v mori mediálnych hud. sračiek posledných 2 dekád, ako matonka po 5-hodinovej túre na slnečnom výpeku vo Veľkej Fatre :-) .....

www.youtube.com

14.gavinny 19.09. 2014 13:24
Můžu vám říct, že jsem se právě pořádně nasral. Toto je to poslední album s Freddieho hlasem? Jako co to je?
Let Me In je obyčejný cajdák. Love Kills je Freddieho průměrná písnička. TMBMTLTT je v tomto mixu o ničem, to už radši jen klasickou Freddieho.
Zbytek radši ani nekomentuji, takovou kompilaci s v PC udělám za minutu a nemám zapotřebí za to dát 18 liber. Celému "albu" už jen chybí třešnička na dortu v podání bonusovky od Lamberta a bylo by o celé...
Mimochodem, ta písnička, kterou nikdy nikdo neslyšel je asi Let Me In že?
Sice vtip, ale na druhou stranu, v podání Anity to krákání nejde považovat za zpěv a jsem rád, že to i Brian uznal...

15.Mr.Scully 19.09. 2014 13:30
Anita má (stejně jako Brian) hlas, který je prostě takový trochu nepříjemný a mečivý.

Mně neva, že cpou na trh další kompilaci (však si to kupovat nemusíme), ale štve mě ta reklama kolem, všude skoro píšou o novém albu s Freddieho hlasem a pokud někdo není znalec a neví přesně, co je to za produkt, tak si tuhle sračku koupí a bude těžce zklamaný.

16.gavinny 19.09. 2014 13:55
Vždycky jsem se smál kapelám, které mají víc kompilaček než studiovek... Jen se bojím, že se toho dočkám i u Queenu...
Není nad to, vydat něco, co nedá žádnou námahu a zase si trochu vydělat.
Existuje TOLIK zajímavých písniček, buď nevydaných, nebo B-side u singlů, atd. Kdyby radši udělali kompilaci takových.
We Will Rock You (fast), I Go Crazy, Soul Brother, A Human Body, Hang On In There, My Secret Fantasy, Hangman, Feel Like, Hijack My Heart, I Guess We're Falling Out, Thank God It's Christmas, A Kind Of Vision a další...
Některé z nich dopracovat, pohrát si s nimi, tak jak to udělali například s Let Me Live. Ale to by byla práce a do toho se jim nechce, je zajímá jen čistý profit a ví, že takovouto kompilaci by si koupilo méně lidí (ale za to fanoušci), než tu jejich. Takže ať si dělají co chtějí, já už si od nich nic nekoupím, pokud nevydají Hammersmith Odeon, Earls Court, Houston či Hyde Park...
EDIT: Je to kompilace balad že? Tak mi řekněte, proč tam není nejslavnější balada na světě (spolu se Stairway To Heaven) Bohemian Rhapsody?

Pspvek naposledy editovn 19.09. 2014 15:48

17.dmac 19.09. 2014 16:36
Proč by měla být BoRhap na (rádoby) novém albu, když je to omletá písnička, kterou hrají všude pořád dokola a je skoro na každé jejich kompilaci a zde jsou převážně méně známé věci? Rychlá verze WWRY je na příslušném živáku, někdy snad vyjde i na nahrávkách z BBC, i na další tebou jmenované jednou dojde, přestože se jedná o druhořadé písničky, které nebyly na tehdejší alba vynrány oprávněně = jsou prostě slabší. Jediná ta vánoční je pořád vynikající...

18.gavinny 19.09. 2014 16:47
Proč? Právě proto, že je to nejslavnější balada. Mohl bych ji poslouchat od rána do večera, 24/7, celý rok, nikdy se neomrzí, stejně jako The Show Must Go On.
Tak to musím nesouhlasit. To album se jmenuje Queen Forever a podle toho co jsem četl na Queen Zone, tak nejsem jediný, kdo si myslí, že to znamená poslední album.
Méně známé věci. Somebody To Love (do koncepce nepasuje), Crazy Little Thing Called Love (do koncepce nepasuje), Save Me, These Are the Days of Our Lives, Love of My Life, Too Much Love Will Kill You, The Miracle (do koncepce nepasuje)... Samé méně známé věci že... Ale vím na co narážíš, ale takto Ti argumentuji proto, že chci říct toto, Bohemian Rhapsody by se do koncepce alba hodila mnohem více než Somebody To Love.
Řekl bych, že minimálně I Go Crazy, Hang On In There a Feel Like jsou velmi dobré písničky, pokud je srovnám s jinými "výtvory" typu: Get Down Make Love, Another One Bust The Dust, Body Language a podobné zrůdnosti...

19.bulsara 19.09. 2014 16:50
White Queen .... nie .... Drowse - Spread Your Wings - Friends Will Be Friends - The Miracle .... jo .... :-O .... ale je to vlastne fuk. Ale tie zvyšné 2 "nové" sú "trochu" prúser ...

20.gavinny 19.09. 2014 16:56
Setlist není špatný, ale ani není výborný. White Queen chybí, Spread Your Wings mám rád, a Friends Will Be Friends je naprosto bez nápadu...
Teď musím uznat ale, že ta verze Love Kills není špatná: www.youtube.com

21.PavelRokyta 19.09. 2014 18:20
Já myslím, že Rainbow nám tenhle ústřel úplně vynahradil....:)))

22.Scandal 19.09. 2014 23:01
Let me in vyborna (proti verzi s Anitou primo megaluxusni),zbytek setlistu asi spatny vtip, kde jsou dalsi songy s Jacksonem, verze Let me live s Rodem Stewartem, verze Play the Game s Andy Gibbem, dalsi dodelane dema a hlavne Brooksem davno avizovana megahitova superskladba, ze ktere se vsichni posadime na prdel ??? No, kupovat si to nemusime, tak zas tak o moc nejde, navic se zachranili vydanim Rainbow, coz je slusna naplast na ty jejich nevydarene aktivity...

23.Scandal 20.09. 2014 08:22
www.youtube.com 100% Freddie ve stare verzi s Anitou v case 3,53-3,55(v pozadi) - ale na to uz davno prisel Pittrek :-)

24.dmac 22.09. 2014 09:36
18 - Ve vší úctě k tvému vkusu, Bohemian Rhapsody NENÍ žádná balada. Je to sice ze začátku pomalá skladba, která se ale vzápětí dramaticky mění v hardrock. Obsah alba Queen Forever mě sice nijak nenadchl, ale při pročítání seznamu písní jsem si vybavil rozhovor s RT (před cca rokem), kde tehdy stručně zmínil připravovné album love songs a dalších méně známých písniček. No a máme je tady! Ano, ještě před pár týdny se psalo o albu dosud nevydaných písniček a jako ostatní pociťuji i já obrovské zklamání z jedné jediné neznámé, jednoho neslaného/nemastného remaku 30 let Love Kills a konečně dodělávky demo nahrávky s Mišákem (podle mne tam je hlavně Freddieho vokál z Mr. Bad Guy, jen Jeksn je skutečně původní (ještě oslintanej od lamy a šimpanze). Zbytek písniček je o tom, jak kdysi zmínil Roger = jejich společným jmenovatelem je láska + vztahy, přátelství atd. V Bo Rhap se slovo love nevyskytuje ani jednou, nejen z toho důvodu nebyla na album zařazena. A protože je Forever postaveno na méně známých skladbách (ne na slavných hitech), které mají více či méně společný obsah textu, tzn. o lásce apod. či jsou jenom pomalé (Drowse), dává ten koncept jakýsi smysl. Vypadá to ale současně tak, že se asi jedná o poslední desku Queen s nějakým neznámým materiálem, jedině že by příště vyšlo Queen Dance Forever, kde by zmixovali do tuc tuc to, co někde kdesi leželo, nebo co tam Freddie kdysi dávno neúplně nakrákoral. I Go Crazy, Hang on in There jsou písničky o úplně něčem jiném a i když bych je rád viděl na nějaké kompilaci tohoto rypu, zde pro ně nenašli místo. Tím se ale otvírá cesta pro další výběr, jen jinak pojmenovaný (Queen - The Last Ones). Já osobně předpokládám, že na řadě jsou další živáky jako Rainbow 74 a že to vydají do doby, než bude Brianovi 70, tzn. kdy jsou oba s Rogerem ještě fit a mohou to okomentovat. Hlavně ale stále rozhoduje gramofirma, která to má vydat, tzn. vždy půjde o titul, který osloví komerčně co největší množství lidí (ty, co si to koupí), ne jenom skalní fandy, kteří touží po něčem neslyšeném, co leží desetiletí v archivu (a co tam kapela nechala z jednoho prostého důvodu - nemělo to v době vzniku sílu toho, co už dávno známe). Queen prostě nejsou a nikdy nebyli globálně slavní jako Beatles, takže představy o nějaké antologii, kde by byly studiové pokusy o jinak slavné písničky, už hoďme za hlavu. Rád bych se mýlil ;-)

Pspvek naposledy editovn 24.09. 2014 11:29

25.infiniti.cz 07.10. 2014 17:49
trochu tematické, propagace FM a MJ? :) pozorní si jistě všimnou :)

www.youtube.com

26.lickerman 08.10. 2014 09:35
Taylor je svou nákloností ke Queen známej. Určitě bych za tím nehledal jakoukoliv strategii nebo kampaň, je to už nějaká třetí nebo čtvrtá varianta, co jsem na jeho kopáku viděl. Nedávno se mu tam podobně vyjímala třeba fotka Freddieho z Mr. Bad Guy ;)

Jo, možná poslední zprávy o TMBMTLTT ovlivnily jeho výběr, ale to bude tak vše.

27.infiniti.cz 08.10. 2014 19:37
26. o tom, že čast "propagujr" queen motivy vím, nebylo to myšleno jako"reklama" , vím že to je myšleno spíš jako upozornění na zajímavou věc co vydávají přátelé z queen :) tak snad moc lidí nenaláká na ten ne zrovna povedený mix jaký byl odvysílaný na BBC2 aby je nezklamal :D

28.LG 14.10. 2014 11:23

29.infiniti.cz 03.11. 2014 17:31
vždycky může být ještě hůř, hehe... Let Me In - Willim Orbit Mix

www.youtube.com

30.Lada 03.11. 2014 19:47
Tak alespoň po vizuální stránce zajímavé - pár dosud neviděných záběrů z natáčení IWIA, WWTLF a další zajímavosti povětšinou v HD kvalitě...

Pspvek naposledy editovn 03.11. 2014 22:46

31.LG 07.11. 2014 08:13
Jako remix docela slusne: www.youtube.com (Love Kills)

Pspvek naposledy editovn 07.11. 2014 08:20

32.bulsara 07.11. 2014 08:55
Ako remix celkom služný maglajz .... Nula bodov.

33.LG 07.11. 2014 10:02
No v pulce od 2. minuty jim tam zautocil nejaky hacker, ale konecne je zase slyset poradny hlas.

34.Mr.Scully 07.11. 2014 14:08
Myslím, že Queen verze Love Kills patří k tomu lepšímu, co jsme od Queen mohli v posledních letech slyšet. Oproti Rainbow je to o dva levely níž, oproti Lambertovi je to o pět levelů výš.

35.Scandal 07.11. 2014 21:14
Ty nove remixy mi taky pripadaji celkem povedene, sice to nejsou nove songy, ale zase to neni tak uplne odflakla prace. Rozhodne se mi to libi vic nez Brianova novinka made in Prague z jeho nedavne navstevy (kdosi ho tu tehdy videl na letisti, ze?) - One night in hell. Zacatek dobry, ale tou pasazi s WWRY to odstrelil /nesnasim, jak nekdo vykrada sam sebe -ikdyz tady to bylo umyslne/, ale tak stejne je to jen reklamni znelka na jeho dabelskou knizku...

Pspvek naposledy editovn 07.11. 2014 21:18

36.lukin.f29 26.01. 2015 14:30
Tak jsem si ten song pustil po X měsících znovu. A napadá mě, škoda že ho vydali až tak pozdě. Podle mě by tahle skladba skvěle hlasově padla Paulovi na koncertech.

37.simaaa 28.01. 2015 22:05
18: gavinny. Another One Bites The Dust byl, je a bude hit Queen, s tim se neda nic delat. Hodnotit skladby typu bez napadu apod, to uz jsme hodne subjektivni. Když uz bychom tu kompilaci chteli kritizovat, tak z toho duvodu, ze tam nejsou jen LOVE SONGS. Crazy Little Thing Called Love a I Was Born To Love You mají LOVE pouze v nazvu, k plouzakum to opravdu nepatri. A ten otresny booklet, kde je otisknuty cernobily obal The Miracle? No comment. Oznacit skladbu Feel Like za lepsi nez Another One Bites The Dust, když je to v podstate demo k Under Pressure???

Pspvek naposledy editovn 28.01. 2015 22:08

38.vasekufr 07.03. 2015 22:02
www.queenonlinestore.com
tak koukám že po letech zase nefalšovaný 12" LP maxisingl a ještě etched, hmm škoda že pouze jako součást toho boxu.
Už neví jak z fanoušků ty prachy dostat, něco mi říká: bude ještě hůř.

39.Mr.Scully 07.03. 2015 22:56
Tak ono tlak na vydání vinylů je ze strany sběratelů, jinak si nemyslím, že by tato sekce byla pro Queen nějak rentabilní.

Pspvek naposledy editovn 11.03. 2015 18:03

40.simaaa 10.03. 2015 11:53
no myslím si, že kdyby znovu vydali celý katalog na LP, byl by o to větší zájem než o ty odfláknuté CD reedice...

41.Ptr 10.03. 2015 18:17
Ale nesměly by to bejt odfláknuté LP reedice.... ;) :D

42.vasekufr 10.03. 2015 22:04
Jaké asi budou ty nové reedice Strange Frontier a Fun in Space? www.queenonlinestore.com

43.Simandl 11.03. 2015 13:20
Podle mě to bude naprosto totožné s tím, co bude na CD. Tedy digitální záznam na LP. Bohužel se takto dnes dělá 80% všech nových LP desek a vinyl pak ztrácí svůj smysl (tedy kromě oné úžásné barevnosti, když už je tedy u Taylora černá "ohraná" a obalu ve větší velikosti)...

44.Mirek R. 11.03. 2015 19:04
43: Tohle mne zajímá, ptal jsem se na to v jednom brněnském krámě s vinylama, ale prodavači sami nevěděli, zda třeba ty nové vinyly Queen jsou z původních analogových záznamů (tedy do The Works, že ano) nebo z digitalizovaných remasterů. Na samotných LP to nikde uvedeno není, ale taky si myslím, že je pro nové výrobce LP jednodušší překopčit nějaké CD, třeba i s chybama :-(

45.Mr.Scully 11.03. 2015 21:49
Takovéhle věci ani prodavači vědět nemůžou, v lepším případě to řeknou sami Queen (spíš teda v menšině případů), v ostatních je nutné se poptat. Kdyby bylo nutno něco zjistit, tak mám kontakt v EMI (pokud za to EMI zodpovídá).

46.vasekufr 11.03. 2015 22:02
43. Tak nevim, ale LP Rainbow je speciálně masterované pro vydání na vinyl. Píše se tam o "half speed vinyl masteringu", takže jenom převedené z digitálního záznamu, alespoň Rainbow určitě není.

47.Simandl 11.03. 2015 23:35
44. Jestli jsi se ptal ve Vinyl Records na Josefské (nakoupil jsem tam většinu své sbírky LP při svých studiích v Brně) tak tam Ti řeknou, že neví, ale lidi že si to kupují a nikdo si nestěžuje. Takhle jsem koupil ADATR a byl jsem strašně zklamán ořezaným digitálem (asi jsem pak byl jediný, kdo si stěžoval). Nejsem žádný hifista, ale i nevycvičené ucho analogovou desku od digitálu spolehlivě rozezná - prostě větší prostor a živost zvuku. Ty nové vinyly jsou od Hollywood Records a jsou "plně digitální". Neví to kupující, a prodavači, pokud si to nepustí, taky ne. Z mé zkušenosti vyplývá jedno, že např. vydavatelství Rhino se pyšní vždy vysokou zvukovou kvalitou a často (ovšem ne vždycky) se tím pochlubí na obalu desky třeba takto: img62.imageshack.us
No a poté bazar, pračka na vinyly a modlit se, aby nebyla deska zničena mechanicky a praskání bylo zapříčiněno pouze prachem.
46. LP Rainbow nevlastním, takže si netroufám tvrdit, co přesně znamená "half speed vinyl mastering", ale klidně se může jednat o pouhou úpravu digitálu pro vinyl (např. snížení celkové dynamiky). Např. mě překvapilo toto: dr.loudness-war.info

Pspvek naposledy editovn 11.03. 2015 23:42
strnky 1

Koment k novince

(IP: 3.82.51.133)

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Brian s Rogerem oprašují 30letou píseň