Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Nové DVD na Vánoce

Forum

strnky 1
LG: Nové DVD na Vánoce07.05. 2004 21:21
Podle oficiálních zpráv se v této době zvažuje několik DVD projektů, mezi nimiž je i koncert z Milton Keynes 1982. Během následujícího měsíce by mělo být jasné, co nové DVD přinese.
Neoficiální zprávy, vycházející z tiskové konference v Moskvě (za účasti Briana, Rogera a Jima Beache), uváděli Milton Keynes jako za další jisté koncertní DVD.

(Příspěvek byl vložen ze sekce Novinky, odkud můžete přidat komentář i bez registrace ve fóru.)

1.Mr. Bad Guy 08.05. 2004 13:18
Zamítá se. MK už mám a nebaví mě. Další prosím...

2.Titan_66 08.05. 2004 14:43
Ted ma byt na rade nejakej koncert ze 70.let ! Milton je kratkej a davali ho nedavno v TV.

3.Simandl 08.05. 2004 15:20
To je fakt.

4.Mr. Bad Guy 08.05. 2004 16:35
Tipuju Hammersmith Odeon, ale chci nějakej jihoamerickej. Ty měly bomba atmosféru. Třeba ten kde si Freddie vymění triko s Maradonou.

5.LG 08.05. 2004 17:28
Na otazku, zda se planuje nejake vydani kocertu na DVD z obdobi 73/75 Brooks odpovedel, ze urcite ano. Takze to vypada v lepsim pripade na Hammersmith Odeon (neoficialne k dispozici), v trochu horsim pripade Rainbow (uz oficialne vydane).
Jihoamericke koncerty maji atmosferu, ale nejak me osobne neprijdou zajimave, hudebne, nevim no.

6.roberto2 09.05. 2004 09:01
jsem taky pro Hammersmith,nebo pro koncert for Kampuchea

7.Mr. Bad Guy 09.05. 2004 12:02
Mě uchvacuje právě ta atmosféra...

8.Jim 09.05. 2004 22:08
MK neni spatnej a jeho vydani na DVD bych uvital hlavne kdyby tam byl celej to co davala CT to bylo sestrihany dost blbe :-(

9.PavelRokyta 10.05. 2004 00:09
Včera sem čet na BestRocku, že vyšlo 14. dubna DVD 46664. Píšou tam, že je to celej šestihodinovej koncert.

10.Mr.Scully 10.05. 2004 08:37
Jihoamericke koncerty nemam rad, navic jsou v priserne technicke kvalite a v zivote bys je nedostal v rozumne podobe na DVD.

Jak uz bylo naznaceno, po Milton Keynes prijde Hammersmith Odeon 75 a to bude asi vsechno.

11.dmac 10.05. 2004 10:20
V Moskvě jsem nikdy nebyl, ale na té diskovce se JEN zmínili o DVD z Milton Keynes. Jihoamerické koncerty se sotva někdy budou vydávat, jednak technická kvalita (+ obyčejný Tv přenos) a jednak jde i o to, že téměř stejný koncert je již k dispozici na DVD We will rock you, kde je koncert z Montrealu, který natočili Queen profesionálně po skončení turné v Jižní Americe. Hammersmith 75 vyjde asi jen v nějakém boxu, přece jenom tehdy ještě neměli Queen Radio Ga ga a další v rádiích provařené hity, takže by si to asi koupil jen skalní fanda a jakákoliv propagace a další aktivity by byly prodělečné. Je to ale jenom můj názor, je možné, že na vánoce 2005 budeme mít koncert z roku 1975. Pokud Queen vlastní a dokážou remasterovat další jinak komerčně nedostupné koncertní záznamy (třeba z období Live killers), tak to vyjde asi jen jako bonusové DVD v tolik let připravovaném boxu (o kterém vím jen to, že snad něco takového chystají). Howg

12.roberto2 10.05. 2004 11:11
A jakepak asi bonusy nas cekaji na Mitlton Keynes?Zkusi nekdo hadat?

13.dmac 10.05. 2004 12:18
Pokud to vyjde, bude to kompletní show, včetně pár skladeb z Hot Space + další, které byly z TV verze vystřihnuty. Před koncertem cca 2 minut, než jde kapela na pódium (+neuvěřitelně štíhlý Freestone). Jinak pochybuju, že něco jako dokument o turné existuje. Pokud ano, sem s ním.

14.Mr.Scully 10.05. 2004 13:05
Ty dve minuty pred koncertem jsou na te sestrihane verzi, jinak toho bylo natoceno kvantum. Treba i staveni podia, rozhovory s fanousky atd. Mam nekde tu puvodni delsi verzi a trva snad dvacet minut, nez vubec koncert zacne.

15.Mr. Bad Guy 10.05. 2004 17:57
dmac: Po stránce publika a atmosféry Montreal nesahá Riu a Buenos Aires po kotníky.

16.Jim 10.05. 2004 19:49
Me by nevadila spatna kvalita Buenos Aires atd prece nemusi byt vsechno 100% digitalni ja nevim co. Staci i ten TV prenos. Nedavno jsem dostal CD In The Lap Of The Queen a i takovahle kvalita je pro me dostacujici takze neni problem. :-)

17.Michal 10.05. 2004 19:52
Ja take souhlasim... Myslim, ze je prece pochopitelne, ze ty nahravky nemusi byt uplne The Best- co se tyce kvality...

18.roberto2 10.05. 2004 23:30
pro nas fanousky nemusi byt The Best,ale Brian and Roger a snad i John by urcite nevydali neco, co neni pro svetovy trh 100 procentni

19.Michal 11.05. 2004 07:06
hm... a to si prave myslim, ze je skoda... Zalezi na te pasce- co zrovna neni OK...

20.Jan Novák 11.05. 2004 10:07
Já mám verzi, kde jsou rozhovory s fanoušky, stage managerem Rickem OBrianem a hlavně s Rogerem a Brianem (ten povídá docela dlouho:-). Pak jsou tam záběry na soustředícího se Fredieho a na připravujícího se Johna - John už je pod intrem. Na pódium vběhnou zhruba po 8 min 30 s.
Ten záznam má dohromady 59 minut

21.Mr.Scully 11.05. 2004 11:52
Tak s tema dvaceti minutama jsem to mozna prehnal :-) Asi mas pravdu, tohle je ta verze, kterou jsem mel na mysli.

22.MaDi 12.05. 2004 09:52
Jim 16. Jo CD In The Lap Of The Queen je naprosto příšerný. Když jsem si ho poslechl, přemýšlel jsem, jestli vokály nenatáčeli u nás na dvorku. Ale nevím, jestli sbory zpívaly přemnožené myši, nebo mrouskající kocouři. A to ani nemluvím o technické kvalitě nahrávky, to jenom komentuji "výkony" umělců, protože tak "plochý" zvuk, naprosto bez žádné dynamiky se dá nmtočit snad jenom v prádelně. Tak v takovéhle kvalitě bych to DVD skutečně nechtěl. Ale to je asi rozdíl mezi oficiálním materiálem a pirátskou nahrávkou. To si radši rád připlatím. Sám bych si přál, co se týče výběru koncertu/období, něco ze "Zlatého věku" skupiny Queen a ne nějaké cajdákové pop koncerty 80. tých let z Jižní Ameriky

23.Mr.Scully 12.05. 2004 11:50
In The Lap Of The Queen je polovina koncertu ze Seattlu 1977 (ja bych si to teda original nekoupil), ale je to porad jeden z nejlepsich bootlegu Queen ze 70. let co do kvality zvuku. Navic je to audience recording, co byste chteli - ja takovehle kvality nedosahuju ani dneska s minidiskem za deset tacu a mikrofonem za tri.

24.MaDi 12.05. 2004 12:32
I co se týče uměleckého výkonu jsou ostatní tak stejně strašné? Můj kocour totiž při některých pasážích zcela nehnutě a strnule sleduje reproduktory. Zřejmě oceňuje uměleckou kvalitu. A on tomu rozumí! Jenom se obávám, že si asi spletl živočišný druh zpěváků ...

25.Mr. Bad Guy 12.05. 2004 14:59
MaDi:
Sám bych si přál, co se týče výběru koncertu/období, něco ze "Zlatého věku" skupiny Queen a ne nějaké <b>cajdákové pop</b> koncerty 80. tých let z Jižní Ameriky /// Grrr - do nosu

26.Jim 12.05. 2004 18:19
22. MaDi Ty jsi me asi spatne pochopil me se kvalita CD In The Lap Of The Queen LIBI je to dostacujici kvalita co se tyce koncertu a zpev a ostatni je perfektni. Queen nikdy nemeli "cajdakove pop" koncerty nevim co jsi slysel Ty. MaDi ale ty jsi zase tady jako katalizator ja vim snizujes mou aktivacni energii a zvysujes rychlost reakce :-)

27.Mr.Scully 13.05. 2004 08:32
Ja s MaDim celkem souhlasim. Nemyslim si, ze MaDi ma nejaky extra rozhled co se tyce koncertu Queen, ale vicemene ma pravdu - zlata era hudby Queen byla bez debaty v 70. letech a na to by se mel brat ohled.

28.Mr. Bad Guy 13.05. 2004 13:04
mě tam vadí jiná dvě slova. O tom, že 70's jsou jejich zlatou érou, pochyb není.

29.Mr.Scully 13.05. 2004 14:08
No, vicemene to popove koncerty v 80. letech byly. I kdyz zrovna v 1981 to jeste nebyl ani tak moc pop; na te Jizni Americe mi vadi tisic jinych veci nez tracklist.

30.dmac 13.05. 2004 14:40
No počkat, co to jako má být - popové koncerty. Zní to zde nějak pejorativně. Jako, že v 80. letech měli hity v hitparádách, takže byli součástí pop music až v 80. letech a že předtím, v 70. letech to byly nepopové koncerty nebo jak ? Myslím, že v 70. letech byli málo známí a že hráli hlavně repertoár z prvních desek, kde bylo komercne uspesnych singlu malo a kde pasli trochu jinou hudbu nez pozdeji. Vzdycky to byly ale rockove koncerty, kde i limonady jako Break free atd. znely rockovemu fandovi dobre. Kostymy v 80. letech byly ale priserne, doslova nesnasim Freddieho zlutou bundicku z Magic tour nebo červené latexové kalhoty z The Game. Ale, kdo ví, co bych nosil já, že ?

31.MaDi 13.05. 2004 14:54
Mr. Scully 29. Máš samozřejmě pravdu, já si v tu chvíli neuvědomil, že tvůrčí zenit začal pohasínat někde okolo The Works a to vyšlo v 84. Takže ty pravý pop cajdáky začali hrát teprve poté. Tedy když nepočítám Hot Space, ke kterému mám jakýsi ambivalentní postoj. Zato zcela vyhraněný ho mám k A Kind Of Magic a The Miracle. Ale to posledně jmenované již nikde zahrát ani nestihli ...

32.Michal 13.05. 2004 16:10
No pockat MaDi, pokud mluvis o popovych cajdacich na koncertech a potom rikas, ze popovy je jen Kind Of Magic (protoze nic jineho uz nehrali na koncertech), tak chces rict, ze kdyz zahrajou na koncerte 3 "cajdakove" pisnicky z 26!!! , tak je popovej cajdak cely koncert? Ty vubec nevis co rikas, jednou oznacis jako cajdak vsechny koncerty z 80. let a pak reknes, ze cajdaky jsou prakticky jen s pisnemi z Kind Of Magic!!!- pokud vim, tak ty hrali v roce 86 na Magic Tour a z alba KOM tam byly 3 pisnicky... LOOOOOOL to jsem nezral- schvalne jsem tve prispevky cetl nekolikrat posobe, protoze nemuzu pochopit, jak takovy blabol a nesmysl muzes vypustit z ust... hehehehehehehehe
loool

33.MaDi 13.05. 2004 16:26
Ale Michale, já se zmiňuji o The Works, jako o albu, které je již za tvůrčím rozletem a kdybych neměl tak trochu "zvrácený" vkus a neoblíbil si některé věci z Hot Space, tak tam zahrnu i Space. Takže to není jedno album, ale nejméně tři. Takže Tvojí matematikou, kdyby hráli 3 z každého úpadku, tak to je celkem 9 z 26 a to je docela dost. Ale protože Space nebylo tak prvoplánovitě líbivě podbízivé album natočené pro alespoň nějaké místo v žebříčku, ale bylo spíše experimentem a hledáním (i když diskotékovost tam člověk snadno najde), tak ho dokážu překousnout jako celek. Ale v postatě celá 80. léta jsou jasným ústupem. To se týká jak alb, tak KONCERTÚ. Ale o tom jsme myslím tady již diskutovali a proto se nepouštím do diskuse např. v tématu Was It All Worth It, i když s uváděnou oslavou pozdního období naprosto nesouhlasím.

34.Jim 13.05. 2004 16:42
27. Mr.Scully Nesouhlasim Queen zlata era nebyli 70 leta byli to vsechny leta s Queen a ne jen 70 leta.

35.Michal 13.05. 2004 17:10
ad 33: rikals- zacal pohasinat okolo The Works, to znamena, ze kdyz prezenu, tak pulka byla "cajdak", Hot Space te ani moc nebere a kdyztak z neho hrali 2 skladby, takze se to da prehlednout, tedy zatim o nic nejde... Akorat te dorazilo KOM, kde jsou 3-4 pisnicky... Tomu nerozumim a kdyz jeste pominu to, ze kazda treti pisnicka z tech cajdakovejch je svym zpusebem good...... Tez myslim, ze KOM uz zavani "popem", ale treba nevidim rozdil mezi WWTLF a LOML, kde ani jedna neni "rockova", ale za to si myslim, ze typicky Queenovska. Sice v LOML neni tolik sintiku, ale za to je WWTLF stejne kvalitni a baladicka. Mozna ze i svym zpusobem je W vice rockovejsi... Proste rict, ze jde o cajdaky je blbost... ;o) Mozna je to po strance "tvrdostni" trochu mekci- chybi treba 39, Let Me Entertain You, Get Down... Ale rict cajdak se spojitosti 80 let. No comment...
BTW: co si predstavis pod pojmem Clasic Rock???

36.Mr.Scully 14.05. 2004 09:42
Je to otazka nazoru. Podle me byl naprosty vrchol Queen v letech 1975-1979. Ne co se tyce popularity, ale jednoznacne co se tyce kvality hudby a kvality koncertu.

37.MaDi 14.05. 2004 11:55
Naprosto souhlasím s Mr. Scully. 80. léta jsou již zcela o něčem jiném.
Jinak Michale nemyslím si, že platí tvrdá/rocková hudba = kvalitní hudba. Ona i taková One Vision se tváří jako "tvrdší rocková" písnička. Ale co je to v porovnání třeba s takovou ´39 (a to je podle mne spíš taková "countryová" selanka).

38.Michal 14.05. 2004 16:16
Hm... v tom pripade ale MaDi neni co resit... Potom je tvuj styl vyhradne "rockovy", protoze si nemyslim, ze by napriklad IWTBF, IAHL, apod stali za prd... Je to zcela urcite vec nazoru... Jinymi slovy si myslim, ze Queen "zavrhujes" (mozna i Scully) od te doby, co zacali pouzivat syntezery, tedy album The Game a vis...

39.Mr.Scully 14.05. 2004 17:04
Neni to o zavrhovani. Ale hlavni kvalita Queen byla v rocku, ne v syntezatorech.

40.Michal 14.05. 2004 18:12
no take jsem to dal do uvozovek...
jj, tak to rozumim... Je to vas nazor (stejne jako mam nazor ja), ale nemyslite, ze je docela dost divne jen tak z fleku a tvrde rici, ze jde o cajdaky? Vim, ze ty Scully to primo nerikas a souhlasim s tebou, ze ta prvni polovina nemela chybu (ovsem druha take ne- mozna o bodik prohrava :o), ale kdyz tady MaDi napise, ze jsou to cajdaky... No comment... Pak tedy nevim, co je vse ostatni (dnesni hudba)...?

41.Mr. Bad Guy 14.05. 2004 22:01
MaDi, Mr.Scully: Jak by řekla Anička Dajdou: To je váš názor :-D lol

42.MaDi 17.05. 2004 10:05
Michal 38. Asi máš pravdu ... Nějak mi to nedocházelo, takže v podstatě díky. Tedy myslím tu souvislost s těma synth.
Mr. Scully 39. Určitě máš pravdu! Tak nějak jsem to vždy cítil, ale nedokázal pojmenovat.
Mr. Bad Guy 41. I ty máš pravdu ...

43.Michal 17.05. 2004 10:38
hihi, jsem rad, ze jsme se konecne domluvili, ted je to hned snazsi- meli jste to rici hned a bylo by to :o))) ;o)

44.JackCarter 03.07. 2004 19:58
39 nechtel by si to nahodou říkat třeba za sebe.. A ne jako že je to hotová věc tím to hasne...
Pač pro mě je to celkem blbost.

45.JackCarter 03.07. 2004 20:00
teda 36.

46.Monika.May 16.07. 2004 15:24
ŠKODA že už nemá prachy...
strnky 1

Koment k novince

(IP: 54.82.10.219)

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Nové DVD na Vánoce