Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Skladby pro 46664

Forum

strnky 1
LG: Skladby pro 4666411.11. 2003 14:58
Skladby pro 4666446664 - Věnujte minutu svého života boji proti AIDS, to je název projektu, za kterým stojí Nelson Mandela a jeho nadace. Pomocí této hudební akce chce upozornit na nemoc AIDS, která trápí nejen Afriku.

Kampaně se účastní mnoho známých hudebníků (Bono Vox, Brian May, Roger Taylor, Dave Stewart, Sting, Anastacia, Paul McCartney, atd), kteří pracují na několika skladbách, které mají celý projekt podpořit. První skladbou, která takto vznikla je Song 46664, jejíž název nese vězeňské číslo Nelsona Mandely.

Vyvrcholením tohoto projektu bude velký koncert konaný 29.listopadu, který by měl být přenášen živě do celého světa a později vyjít v záznamu na CD a DVD. Veškerý výtěžek půjde na charitativní konto.

Brian a Roger (pod hlavičkou Queen+) pro tento projekt natočili tři skladby, z čehož dvě nesou názvy:
- Amandla (Queen,Dave Stewart, Anastacia)
- 46664 - The Call (Brian)

Roger přesvědčil Mandelu, aby pro jeho skladbu namluvil několik výroků z jeho autobiografické knihy A Long Walk to Freedom.

Některé skladby jsou k dispozici těm, kteří telefonicky zavolají 46664, nebo přispějí určitou částkou na www.46664.com.

V rozhovoru s Rogerem na toto téma uvedl:
"S nápadem přišel Nelson Mandela, který chtěl využít svého vězeňského čísla v pozitivním slova smyslu ke kampani o AIDS. Chce, aby otázky, týkající se AIDS a Afriky měly stejnou váhu, jako otázky lidských práv...Původně se do projektu zapojili Dave Stewart a Bono, ale projekt se minulý rok nerozjel. Když jsem s Davem v jeho domě obědval a on mi o celé věci řekl, v tom okamžiku jsem se zapojil i já. Vypadalo to jako velmi důležitá a velká věc, než aby se nechala padnout."

(Příspěvek byl vložen ze sekce Novinky, odkud můžete přidat komentář i bez registrace ve fóru.)

1.LG 12.11. 2003 08:48
Co rikate na to, ze se v seznamu ucinkujicich mezi jmeny objevilo Queen a ne Brian May + Roger Taylor?

2.Mr.Scully 12.11. 2003 10:35
Ja uz jsem hlavne slysel tu prvni skladbu (Amandla nebo jak se to jmenuje) a je to totalni pseudo-africky shit, ktery navic s Queen nema prakticky nic spolecneho krome toho, ze tam v zaveru chvili asi zni Red Special. No ale jsem presvedcen, ze ostatni skladby budou lepsi.

3.LG 12.11. 2003 11:17
Ono se to musi tykat Afriky, tohle je tematicky zamerene na charitu, cekam silny emocionalni text.

4.LG 14.11. 2003 10:23
Podle Rogera bude on a Brian hrát v Kapském Městě s většinou účinkujících a něco pak i sami zazpívají.

5.LG 14.11. 2003 13:52
Mimochodem, slysel jste nekdo zpravu nebo nejakou zminku o teto akci na ceskych radiich nebo TV? Ja zatim ne, ani na webu jsem (krome tiscali) nic nepostrehl.

6.Mr.Scully 14.11. 2003 13:56
Ne, promotion v CR je nulova.

7.LG 16.06. 2004 08:45
V patek 18.6. bude na CT2 74 minutovy zaznam tohoto koncertu. Kdyz uz nic, tak doufam, ze zachovaji veskere ucinkovani Briana a Rogera, to by ten cas tak mohlo pokryt.

8.Mirek R. 17.06. 2004 07:52
Určitě nebudou dávat něco jiného než co dávali už dvakrát ...
strnky 1

Koment k novince

(IP: 54.82.10.219)

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Novinky: Skladby pro 46664