Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Záhada rozluštěna: John Deacon zpíval

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky 1 [2]
andilek-filipek: Záhada rozluštěna: John Deacon zpíval03.04. 2006 08:44
Zdravíčko,

tak tak stahuju koncerty z Queen HUBu a pak na ně koukám... a tak tak jednou koukám na Earls Court 77 a najednou tam hraje Somebody To Love a najednou v tom slyším hlas, kterej sem tam ještě nikdy neslyšel, ale přitom ho určitě oděkud znám... Tak tak kouknu a vidím... John Deacon u mikrofonu :) Mám tady pro Vás ukázku. Je to ta klasická pouze vokální pasáž, takže je to tam fakt dobře slyšet. Za to, že TO je hlas Johna Deacona bych dal ruku do ohně. Začíná Freddie, přidávají se Roger a Bri a kolem 20. až 21. sekundy je jasně i zřetelně slyšet John Deacon, který zpívá první hlas :)

www.hideandseek.wz.cz

PS: jestli to tam někdo neslyší, taxi zajděte na ušní.

1.Janek 03.04. 2006 08:50
JE tam hlas, kterej jsem nikdy neslyšel, takže to dost dobře může být John...

2.another.world 03.04. 2006 09:22
Mno zas taková rozluštěná záhada to není. O tomto koncertu a Johnově zpěvu jsem četl už před několika lety na Queenzone. Zde se na to téma jistě také dost debatovalo a někdo tu ten koncert také zmiňoval. Navíc tady kolovala mp3 Radio Ga Ga kde je Johnův zpěv slyšet možná ještě víc. Proč by jinak ten mikrofon měl, když do něj při koncertech mezi písněmi nemluvil? To by Queen riskovali docela ostudu, kdyby se provalilo, že mu dávají vypnutý mikrák a on předstírá zpěv. Nepochybuju, že zpívat umí, ale má jen prostě blbě zabarvený hlas a není to na žádný sóla, ale na doprovodné zpěvy to stačilo.

3.Michal 03.04. 2006 09:36
jj- toto se tu uz resilo (ja jsem na to poukazoval uz pred vice jak rokem), nicmene tu nepadla zadna ukazka a tak mnozi zarputilci nedokazali priznat, ze ten John skutecne zpiva :o) Myslim, ze tohle je nejlepsi ukazka, ktera vubec mohla byt (co me tak napada)- to Ga Ga nebylo tak zretelne..
2: Mno jinak nevidim nic na tom, ze by Queen nejak cosi riskovali, ale je prinejmensim logicke, ze kdyz tam ten mikrofon byl, tak se asi pouzival.. No- snad ted ti, ktere mam na mysli :o) , nastrazi usi a proslechnou :o)
Dik Filipe ;o)
BTW: IMHO John zpivat neumi, ale minimalne tu zpiva ciste..

4.Mr.Scully 03.04. 2006 10:47
Stokrat omilane tema :-)

Ano, v Earls Courtu je slyset hlas Johna pri Somebody To Love, stejne tak v Radio Ga Ga v Milane 1984. To jsou jedine dva dukazy, o kterych zatim vim. Jinak v 99% pripadu mel mikrofon opravdu ztlumeny a jediny jeho zpev je, kdyz se pridruzil k Freddieho mikrofonu a zapomnel zpev predstirat.

5.another.world 03.04. 2006 12:49
3: teď jsem tě trochu nepochopil... neznamená snad čistý a rytmicky správný zpěv, že umíš zpívat (bez ohledu na to jak dobře to umíš)? Jak to píšeš ty to vyzní jako by John zpíval obvykle falešně a zrovna tady se trefil a náhodou zpívá čistě. Ty máš snad Queen za bandu tupců, kteří dají mikrofon někomu, kdo neumí zpívat?

A věř mi, že je pro každou kapelu ostuda, když se provalí, že předstírají něco, co neumí! A sakra velká ostuda! Takže dost velké riziko, kdyby mu dávali vypnutý mikrák a on jen naprázdno otvíral pusu a někdo to zjistil a rozmáznul v bulváru! Když basák neumí zpívat a nezpívá, tak to nikoho nezajímá, ale když neumí zpívat a předstírá zcela vážně zpěv, tak to už zajímá dost lidí.

6.Michal 03.04. 2006 13:30
5: Cisty a rytmicky zpev (resp ciste a rytmicky vydavani "zvuku") rozhodne neznamena, ze nekdo umi zpivat :o)) Urcite zpiva ciste- je hudebnik a vetsinou nedelaji hudbu lide, kteri nemaji sluch, takze je vice nez pravdepodobne, ze bude zpivat ciste. Jeho rytmiku bych neposuzoval a to protoze jsem ho neslysel zpivat celou pisnicku. Vzhledem k tomu, ze nikdy nic nezpival a sam o sobe tvrdi, ze zpivat neumi, troufam si ho ohodnotit jako nepevce :o) Taky zalezi, cemu rikas "umet zpivat"- beres napr Nohavicu nebo Landu jako zpevaky? Ja ne :o)
ad ostuda: Ja si to nemyslim, ale prit se o to s tebou nebudu- nejde to totiz nijak jednoznacne urcit :o) Ale o zpevu se s tebou budu dohadovat klido az do mrte :o)))))

7.another.world 03.04. 2006 14:10
6: já taky neříkám, že John je zpěvák, ale že umí zpívat bez ohledu na to jak dobře nebo méně dobře. Čistý a rytmicky správný zpěv už mi stačí k označení jako zpěv v jeho základní podobě (bavíme se o Johnovi, tak předpokládám, že s artikulací apod.taky neměl problémy). A kdo zvládne toto, ten už umí zpívat IMHO. Když navíc někdo má pěknou barvu hlasu, rozsah, sílu, dech :o) apod. vychytávky, tak ten nejenže umí zpívat, ale umí zpívat dobře, velmi dobře, výborně... atd. Jestli John zpíval čistě a rytmicky správně (předpokládám, že basák asi s rytmikou nemá problémy) tak prostě podle mě uměl zpívat.

Nebo úplně zjednodušeně, jak to vidím já: kdo zpívá čistě a rytmicky správně, o tom bych si nedovolil říct, že neumí zpívat. Když o někom nemůžu říct, že neumí zpívat, tak o něm musím říct,že zpívat umí. :o)

8.Mr.Scully 03.04. 2006 15:53
Mne je uplne jedno, jak John zpiva. Ale neoddiskutovatelnym faktem je, ze John proste v 99% pripadu zpival do vypnuteho (nebo ztlumeneho) mikrofonu! Ze to nikdo nerozmaznul v bulvaru je proste tim, ze nikdo v tech trihlasych harmoniich nemel potrebu hledat ctvrty hlas.

9.Breakthru 03.04. 2006 16:58
Něco mi řiká, že tohle bude další topic s nekonečnými příspěvky.)))

10.another.world 03.04. 2006 17:08
9: z mé strany ne, já se vyjádřil a je mi fuk, co si myslí Michal :o).

11.QueenKa 03.04. 2006 17:29
Zpívají to nějaké vystrašené slípky...???:-D Jinak je to celkem dobrý

12.Michal 03.04. 2006 17:33
9: Nebude :o)
10: Ty vis o zpevu uplny ho*no- vubec nechapes, co to zpivat ciste a rytmicky spravne znamena... Fajnd - mí - sam-bá-dy - tu-lóóó-ov je obycejna rymovacka, kde jdou krasne tony vedle sebe :o))) - takove basnicky se ucej ctyrlete deti v materske skole- takze jestli z toho poznas, jak kdo umi nebo neumi rymizovat, ba dokonce jestli zpiva ciste, tak jsi stejnej expert, jako mistr Klezla (akorat ti chybi ta dira mezi zubama- ovsem ona bude urcite nekde jinde..). Vubec neznamena, ze kdyz hraje na basu, tak zvlada spravne frazovat- hlas je nejslozitejsi "hudebni nastroj" a je spousta kytaristu, kteri nedokazi zpivat ciste- o frazovani ani nemluve.. Proste s tim, jestli nekdo hraje na nejakej hudebni nastroj absolutne nesouvisi frazovani (ty to nazyvas rytmizovani- no dobra) a zpev obecne. Takze se radsi ani do debat o zpevu nepoustej.. Jak John intonuje? Intonuje ciste? Co rejstriky? Dobry? Dycha spravne? :D :D :D Radeji soupej nohama a polemizovani o hudebnich kvalitach nech lidem, kteri hudbe rozumej..

13.Mr.Scully 03.04. 2006 17:43
Jak to, ze se taky nikdo nehada se mnou? :-) Ja jsem narazel hlavne na awovo prispevek, kdyz tvrdil, ze by to byla vostuda, kdyby John mel vypnutej mikrofon. Protoze on proste vypnutej byl.

14.Janek 03.04. 2006 17:53
13: Třeba si na tebe nedovolí :-)

15.Ptr 03.04. 2006 17:54
"Proč by jinak ten mikrofon měl, když do něj při koncertech mezi písněmi nemluvil? To by Queen riskovali docela ostudu, kdyby se provalilo, že mu dávají vypnutý mikrák a on předstírá zpěv."
Mě by hlavně zajímalo, jak by se to mělo provalit????? :) Zaprvé, když by vypnutej mikráč měl (což je pravděpodobné když budu věřit Scullymu ;)), tak by nic přece nemusel předstírat a klidně si mohl zpívat pro sebe.... Hodně muzikantů to dělá. Tohle jsem fakt nepochopil. :D

16.Kačka 03.04. 2006 18:00
A tak třeba neměl vypnutý mikorfón...cožpak se v tom kraválu to dá poznat a když zpívají všichni naráz...koho tam slyšíte nejvíc...prostě Freddieho je slyšet nejvíc...no a když ho chudáka překřičí tak co má dělat...A já si myslím, že Queen by takovou ostudu neriskovali...:)

17.andilek-filipek 03.04. 2006 19:55
jééééžiš tady je zas chytrejch :D

18.another.world 03.04. 2006 20:39
2 lidi tu tvrdí, že mikrofon vypnutý měl a další lidi tady davají MP3, kde je slyšet Johnův hlas. Tak to si děláte prdel asi sami ze sebe ne? Pokud jeho zpěv nebyl slyšet z Freddieho neho jiného mikrofonu, tak mi vysvětlete, kde se vzal.

12: co ti na to napsat? Snad jen že jsi mě 100% přesvědčil jakej seš borec a John zpíval naprosto špatně, a proto mu dali na podium mikrofon, aby jim to v doprovodných vokálech mohl kazit a ještě víc vyniknulo, jak Freddie božsky zpívá s porovnání s Johnem, který zpívat neumí. A jestli podle tebe není ta část v MP3 zpěv, ale recitace básničky nebo já nevím co, tak ti to vyvracet nebudu. :o) Nepoužil i v nadpisu a v příspěvku náhodou AF slovo "zpívat"? Že jemu nepíšeš, že to je básnička a žádný zpívání?

15: jak? No myslel jsem že máš představivost, jak by se to dalo provalit :o), třeba když si někdo z techniků od Queen v hospodě pustí hubu na špacír a chytne se toho bulvár apod. To je hned.

19.Ondřej Horák 03.04. 2006 21:07
A nevíte, kde bych stáhl tu ukázku z Radio Ga Ga v Miláně?

20.another.world 03.04. 2006 21:17
19: Myslím, že to bude někde v článku Johnův mikrák nebo tak nějak. Nebo mi dej mail a pošlu ti ji.

21.Michal 03.04. 2006 22:39
18: Ja si zase rikam, zes nas sam presvedcil, kam az tva omezenost saha.. Ale to je jedno to neni podstatne- alespon ne pro nas- pro tebe urcite.
Nerikam, ze John zpiva naprosto spatne- ja jsem ho zpivat neslysel, ty jo? Ja jen rikam, ze to co predvedl John v doprovodnych vokalech (konkretne v tomto pripade) (ano- myslim tu recitacku), by zvladlo zazpivat (specialne pro nadute: Odrecitovat) i dite ve skolce.. Tim nesnizuju Johnovo kvality, ale neni zadny mimoradny vykon, kdyz nekdo vyprskne par slabik, jdoucich tonove temer linearne za sebou, ktere se mohl dopredu nadrtit nekde doma v teple a pohodli gauce..
Andilkovi nic vycitat nemusim- ten uz to rozlouskl v prispevku 17. ;o)

Mno ale uz jsme zvykli, ze ty mas pravdu ve vsem- i v tom, cemu rozumis houby..

22.another.world 04.04. 2006 00:17
Záhada rozluštěna: John Deacon recitoval!

:o)

23.Mr.Scully 04.04. 2006 08:46
18. Mozna sis toho nevsimnul, ale John se obcas pritulil k Freddiemu a zpival (nebo predstiral zpev, to je ted jedno) do Freddieho mikrofonu, ktery pochopitelne zapnuty byl. Naproti tomu kdyz Freddie jednou potratil mikrofon (je to videt tusim na nekterym z jihoamerickejch koncertu) a automaticky priskocil k Johnovo, tak jeho zpev vubec nebyl slyset, nez mu ten mikrofon zvukar rychle zapnul! Tady neni zadna zahada. Hledas komplikace tam, kde vubec nejsou.

24.another.world 04.04. 2006 09:10
23: ale určitě jsem si všimnul jak v EC77 Freddie u Johna nebyl a je tam záběr jak John recituje do svého mikrofonu. Píše to i AF na začátku...

25.Michal 04.04. 2006 10:05
22: njn, jsi proste pogaganej a chytrej jak radio hehe

26.Ptr 04.04. 2006 11:19
Já se nechci do vaší debaty nějak extra vměšovat, ale ehm ehm.... v tý ukázce co sem AF dal, tak i ta Michalova "říkanka", je daná špatně - rytmicky... Když si to poslechnete pořádně, tak jsou tam minimálně tři divný a nápadný momenty..... První - ten co jsem určil špatně (proto ten edit ;)) v 22 vteřině je dle mýho názoru sice blbě, ale nevim kdo to je :D. No budiž. Další podivný momenty jsou 24-25, 27-28 a to přesně v opačnym gardu - někdo tam zůstává, a co hůř ne jednou.... Tyhle dva jsou ty nejznatelnější - v těhle mmntech bych řekl, že to je Deacon, ale nevim to najisto. Někdo tam každopádně je pozdě.

27.Michal 04.04. 2006 11:37
26: Ale prd- kdyz to neslysel nas exprd, tak to musi bejt prece dobre- prece kdyz nerekl, ze je to rytmicky spatne, tak to musi byt rytmicky dobre...
Dobra prace, Ptr ;o) Je to tak- mas pravdu...

28.Ondřej Horák 04.04. 2006 21:29

29.Ptr 05.04. 2006 14:37
Jak tu teď tak sleduju Rolling Stones Four Flicks a konkrétně Sympathy For The Devil, tak mě napadá, že je to vlastně podobnej případ jako Deacon. :D Bicí v tomhle songu jsou rovněž vošmel, každej o tom ví a taky z toho žádná aféra není. Mě osobně to ani moc nezaskočilo, když jsem se dozvěděl, že RS už hezkých pár let hrajou podle metronomů (viz jejich oficiální setlisty), protože při velikosti jejich koncertního spektáklu to jinak nejde - a nejen proto, ono Richards a Wood.... to jsou případy sami pro sebe. Ale ať se vrátíme k těm Charlieho bicím v SFTD, ono to na koncertě ani tak nepraští, ale na záznamu šíleně, například, když Charlie udeří do ridu a crashe (stydlivě přiznávám, že mi Michal musel vysvětlovat co je co :D :D - to víte, jsem nemuzikant :D) a ozve se kotel, tak to nevypadá zrovna OK. Přesto to nikdo nijak extra nerozmazává už jenom z toho důvodu, že RS na začátku devadesátejch let vysoudili strašný prachy na jednom německym bulváru, kterej je nařkl z toho, že hraní jenom předváděj a všechno je to v reálu z playbacku. Samozřejmě je to nesmysl, ale faktem je, že kolem jejich jsou určitý záležitosti "podivný" - například to, kdy skončí jakej song neurčuje nikdo ze Stounů (tzn. ani Watts, ani Richards, ani Jagger ani Wood), ale jejich klávesák...

30.Ptr 05.04. 2006 16:04
Já jenom budu teď trochu neodbytnej, ale mě by fakt zajímala odpověď na otázku, kterou jsem sem napsal, totiž jak by se to, že John měl mikráč na podiu jen pro parádu, mělo vlastně provalit a stát se z toho ostuda???? Je to totiž absolutní nesmysl. :)

31.Michal 05.04. 2006 16:19
30:
18. another.world Smazat odpověď Editovat odpověď 03.04.2006 20:39
15: jak? No myslel jsem že máš představivost, jak by se to dalo provalit :o), třeba když si někdo z techniků od Queen v hospodě pustí hubu na špacír a chytne se toho bulvár apod. To je hned.

:o)))))) Ty vubec nemas predstavivost, Petre!! Treba prileti vcelka Maja a posepta to nejakemu bulvarnimu platku do ouska :o))))

32.Ptr 05.04. 2006 16:30
Aha, jsem si týhle odpovědi nevšiml. :)

No dobře, předpokládejme, že se někdo z techniků prokecne.... Velmi hypoteticky. A teď teda jsou dvě další otázky - zaprvé je to opravdu tak horkej brambor, že by se to dostalo až do bulváru (odpověď je ne, poněvadž tahle praxe je poměrně dost běžná - viz pražskej koncert 2003 Deep Purple, kde si z toho naopak udělali prdel), zadruhé myslíš, že by se něco změnilo? Vzali by Deaconovi mikrofon a jenom by hrál? To je teda změna, jen co je pravda :D Uvědom si jakou úlohu maj backing vocals, Deacon není sólovej zpěvák jako byli Fred, Brian nebo Roger, tudíž je jeho hlas tak nepodstatnej, že by se z toho fakt velmi pravděpodobně nic nestalo - už díky tomu, že podobná praxe je fakt relativně dost běžná.

33.another.world 05.04. 2006 16:33
32: máš pravdu, není to nic, co by zřejmě stálo za rozmazávání v bulváru. Já jen psal příklad, jak by se to dalo prokecnout. Nic víc. Nevím, jak to bylo tenkrát, ale když dnes čteš bulvár, tak se tam dělají aféry z mnohem menších věcí.

34.Michal 05.04. 2006 16:38
33: A ted bez jakekoli ironie a sarkazmu pred tebou smekam, protoze takovou reakci jsem vazne necekal! Vzdyt neni nic spatneho na tom zmenit nazor a nebo priznat chybu- kazdy se nekdy plete..
Jeden moudry clovek kdysi rekl: "Jen hlupak nebo blazen nemeni sve nazory" a ja bych si moc pral, abych ten svuj na tebe zmenil.. Zcela uprimne..

35.Ondřej Horák 05.04. 2006 18:16
Ať už měl mikrofon zapnutý nebo vypnutý, tak jeho hlas musí být do jisté míry nevýrazný. A kdYby mikrofon neměl vůbec, tak by to vypadalo blbě. Zkuste vy mít trochu zeslabený mikrofon při zvuku bubnů, baskytary, kytary a výrazného zpěvu

36.QueenKa 05.04. 2006 18:55
Buď má John hodně nevýrazný hlas nebo měl něco s mikrofonem.O tom bychom se mohli jen dohadovat.Teď mě napadlo,jestli mu nevypli mikrofon,jako samozřejmost."Přijde na koncert a hned vydá rozkaz,aby mu vypli mikrofon."°/°A oni už to o něm věděli a proto mu ho vypli:-)))))

37.Akáda 05.04. 2006 20:20
23.+ 36 +36. S tím mikrákem, asi tak. Zvukaří stahují mikrofony do kterých se nezpívá, protože si jinak koledují o zpětnou vazbu. Podle mě mu ho párkrát zapli když potřebovali jeho hlas kvůli harmonii a pak ho zase vypli. Zvukaři ví co mají kdy dělat. Aby měli hlas kvůli harmonii nemusel zpívat jako tak, tam stačilo dělat lalá v jednon tónu v rozsahu půl oktávy. A to, že si zpíval pro sebe tak to bylo tady už řečeno, to tak muzikanti dělají.

Takže by to mohl někdo pro vždy uzavřít, v kterých písních je John slyšet a hotovo.

38.Ondřej Horák 06.04. 2006 19:48
37: Ale to by mě zajímalo, jestli John zpívá ve studiovkách

39.Janek 07.04. 2006 06:15
38: Už se to tu řešilo - nezpívá

40.Mr.Scully 07.04. 2006 08:43
Krome BoRhap od Bad News :-)

41.Lada 07.04. 2006 13:16
Údajně...

42.Akáda 09.04. 2006 21:22
40. Ale že to na ANATO zatajili....?

43.marcelka 29.05. 2006 13:48
mno teda! tohle je docela síla...Vážně to zní jako kdyby zpěvák mutoval:-)

44.Janek 11.06. 2006 21:31
Jinak tady je z Earls Court 77 video ;-)
www.youtube.com

45.Ondřej Horák 15.06. 2006 22:06
44: Díky, teď mám důkaz, že opravdu zpíval. No ještě jsem při svým poslechu našel jedná studiovou nadrávku, kde je trochu John patrný. V Liarovi, tak ve dvou třetinách, jak Freddie zazpívá Mama I'm gonna be your slave , pak odpoví All day long. A při tom All day long je trochu John slyšet.

46.kubikq 15.06. 2006 22:15
45:Tak v Hyde parku 1976 je v Liarovi John v tom co zminujes zcela jasne slyset nebot to tam jednou zazpiva zcela sam.

47.Mr.Scully 15.06. 2006 22:18
45. Myslim, ze studiove nahravky uz se probiraly tisickrat a nikde John nebyl nalezen. Navic je znamo, ze vokaly proste John netocil, ani backing vocals. Nikde na zadne nahravce Queen.

48.Ondřej Horák 18.06. 2006 21:07
47: Ale já si myslím, že tam trochu slyšet je...Neví, jak ty...

49.zblunkal 05.03. 2008 21:25
2: na to video sem asi prisel. rio dejte si 3:02-04, ja tam odcela dobre slyset pri pomlce, kdy se fred nadechuje neznamej, lehce falesnej hlas-asi johnuv www.youtube.com

50.Zuzzi 08.03. 2008 18:14
A nebylo by lepší se někdy Briana nebo Rogera, nebo dokonce Johna (pokud ho lze někde potkat) zeptat?

51.PavelRokyta 08.03. 2008 19:47
Když už.... tak bych Johnův vokál nehledal v letech 84-86. Tam je spíš slyšet Spike.

52.ondra 19.03. 2008 15:03
Tak chci slyšet rozhodný slovo - zpíval nebo ne

53.Akáda 21.03. 2008 01:05
52.zpíval, ale v jakém množství a kolik hlasitosti od mikrofonu prolezlo až ven to je další otázka. :-)) Myslím, že nemá cenu řešit že někde zazpíval dvě slova a na poloviční hlasitost mikrofonu.

54.Ondra K. 22.03. 2008 07:18
Myslím, že John je ještě celkem dobře slyšet v Bycicle race, jak se po 1. sloce zpíva "All I wanna do is bicycle, bicycle, bicycle". Ale možná se pletu :)

55.Mr.Scully 22.03. 2008 10:04
53. Presne tak, proste nekdy mu nahodou zesilili omylem mikrofon nebo se v jedne skladbe za deset let pridal k Freddiemu a zakrakoral tam kousek refrenu. Cili ano, vyjimecne tam asi slyset je. Ale jinak ne, v 99.99% nezpival.

54. Ano, pletes se :-)

56.ondra 26.03. 2008 17:33
Eště mě něco napadlo - možná je to blbost - ale v Hammer to fall John zpívá do svého mikrofonu s tím chlapíkem v růžovým

57.Mr. Bad Guy 26.03. 2008 17:40
56: Morgan Fisher přece hrál na HS tour a tou dobou ještě HTF neexistovala... a že by byl někde Spike v růžovým? Něco mi uteklo? Jaký konkrétní koncert myslíš?

58.ondra 26.03. 2008 18:05
Mám na mysli Wembley - pobíhá tam v růžovym nátělníku

59.codename47 26.03. 2008 19:55
To je Spike Edney ne? :-D

60.Mr. Bad Guy 26.03. 2008 21:26
Je fakt že wembley jsem dlouho neviděl... ale když mi řekneš chlap v růžovým, představím si MF v Milton Keynes... ten byl celej růžovej :-)

61.Mr.Scully 27.03. 2008 09:02
57. V růžovém opravdu běhali oba klávesisté, obávám se :-)

62.Lada 27.03. 2008 19:59
jj, růžovoučký vasilo...

63.Ondřej Horák 28.03. 2008 20:18
56: Spike Edney asi taky toho moc nezazpívá (jestli se mýlím, tak mě opravte), takže šel k Johnovi.
61: Asi nechtěli být tak nevýrazní:D

64.Mr.Scully 28.03. 2008 22:38
63. Ale jo, Spike zpiva. Ne tak dobre jako Brian nebo Roger, ale zdaleka ne tak spatne jako John :)

65.PavelRokyta 04.04. 2008 12:28
Spike zpívá určitě. Nejvíc to je vidět (slyšet) v akustickým setu ve Wembley. Freddie zpívá, Roger zpívá, Brian tancuje s kytarou daleko od mikrofonu, ale přitom slyším trojhlasy. POkud to ovšem nebyly nějaký dotáčky ve studiu.... :)))))

66.Michal 04.04. 2008 18:24
65: Tak Wembley dotacene ve studiu bylo. Jestli se to ale tykalo i akusticke casti, netusim..

67.ondra 05.04. 2008 13:36
to všechno o Spikovi je sice moc hezký, ale pojdˇme se věnovat mé geniální myšlence (viz.56), že John zpívá se Spikem do jednoho mikrofonu v Hammer to fall.

68.Ondřej Horák 06.04. 2008 13:59
67: To je naprosto jednoduché. Jestli Spike zpíval z Johnem u jednoho mikrofonu, tak nemohl být moc (skoro vůbec) slyšet, pokud je pravda to, že měl John obvykle vypnutý či hodně ztlumený mikrofon.

69.Lada 07.04. 2008 10:18
Přátelé, soustřeďte se raději na píseň Liar, kde John "zpívá" do jednoho mikrofonu s Freddiem. Tam je jisté, že ztlumený či vypnutý nebyl.

70.Ondřej Horák 08.04. 2008 20:58
69: Pokud máš na mysli klip, tak píšeš blbosti:), ale pokud se nepletu, tak existuje nějaká nahrávka z koncertu (Earl's Court 1974 nebo 1975), kde to tak skutečně je.

71.Mr.Scully 08.04. 2008 21:23
Zivych nahravek Liara je samozrejme vic, John se tam k mikrofonu s Freddiem tuli, ale opravdu se neodvazim rict, ze by tam byl alespon trochu slyset.

72.Michal 08.04. 2008 21:31
71: Cece, to bych celkem prehodnotil ucel koupe te tve reprosoustavy za 100 000Kč. Ocividne nevyuzity potencial :))

73.Mr.Scully 09.04. 2008 08:03
71. Zivaky posloucham jen na PC a jestli je tam slyset Johnuv hlas, tak na to se fakt nesoustredim. Ale je mozny, ze pokud si to nekdo pusti treba do sluchatek, tak tam ten jeho hlas najde.

74.Michal 09.04. 2008 08:28
73: No ne, Martine, skutecne tam slyset je. Jestli se zapojil do nejake studiovky - to rict nedokazu, ale tady je to evidentni. Fakt..

75.Mr.Scully 09.04. 2008 10:00
OK, beru. Ve studiovkach urcite neni, ale verim, ze nazivo tam obcas slyset byl, kdyz se pridal k Freddieho mikrofonu.

76.Ondřej Horák 09.04. 2008 15:38
71: Když nechceš, tak ho neslyšíš:D. A naopak.
73: Tak si je zkus na té reprosoustavě, to bude slyšet jinak než v chrchlácích u PC.

77.Lada 09.04. 2008 16:07
70: Tak to mě skoro urazilo, že mě považuješ za člověka, který měl na mysli klip...(to snad ví i ten největší blbec, že klipy jsou natáčený na playback), samozřejmě jsem měl na mysli live verze, kterých ve video podobě je hned několik a v audiu nepočítaně...

78.Ondřej Horák 09.04. 2008 22:01
77: Teď se zase můžu uraziti já, neboť jsem za tu větu napsal smajlíka a ty tu ze mě děláš blba, že bych si myslel, žes psal o klipu:). Je třeba vždycky přidat kapku ironie.

79.Lada 09.04. 2008 22:37
No já to tak pochopil a myslím, že ne sám, protože jsi ve větě plynule pokračoval, abys dodal své myšlence argumentaci. Ale to je jedno. Každopádně jsem tě neoznačoval za blba.

80.Akáda 10.04. 2008 09:57
76. Scully poslouchá Brianova sóla, určije je to lepší než sledovat nezřetelné Johnovo lálá. Já toto opravdu neřeším.

81.Michal 10.04. 2008 11:58
80: Sak at si je posloucha. Potom ale nechapu, proc se vyjadruje v diskuzi, ktera je tomuto nezretelnemu "lálá" urcena..

82.Mr.Scully 10.04. 2008 12:32
Protože mě fascinuje, jak řešíte téma, kterému se na QueenZone věnovaly mraky hudebních expertů asi tak posledních pět let. Btw. v Liarovi se shodli, že John nezpívá. To jen taková informace na okraj, já to nijak komentovat nechci.

83.Michal 10.04. 2008 14:22
82: Nevim, jestli ma smysl komentovat, co jsi prave napsal.
youtube.com - 5:47 a dal...
youtube.com - 6:04 a dal...
Ale jako nic proti mrakum hudebnich expertu z QZ..

Příspěvek naposledy editován 10.04. 2008 14:26

84.Akáda 10.04. 2008 18:26
Otázka je, jestli se opakované 3 slabiky dají považovat za to, že John zpíval.
Přesně takový jsem třeba já jachtař. :-))))

85.Michal 10.04. 2008 18:50
84: Jenze byt zpevak a zpivat je trosku neco jineho, Akado ;) To ze kormidlujes jachtu neznamena, ze ji umis ovladat. :-))))
PS: Bavili jsme se o backing vocals, ne o solovem zpivani....... To chce klid ;-)

Příspěvek naposledy editován 10.04. 2008 18:52

86.Ondřej Horák 10.04. 2008 20:39
82: protože jsme individalisti, což je trend dnešní doby, a chceme na to přijít sami bez hudebních expertů...

87.Mr.Scully 10.04. 2008 22:00
86. Ale jo, nic proti :) Ja se jen ohradil proti namitce, co delam v tomhle foru. Diskutovat je totiz dovoleno, i kdyz to neni nutne prinosem :)

88.Michal 10.04. 2008 22:36
87: Me by celkem zajimal tvuj nazor na videa, jenz uvadim v prispevku 83. Samozrejme s ohledem na prispevek 82.
PS: Klido muze odpovedet tvuj mluvci - Akada..)

89.Mr.Scully 11.04. 2008 09:34
Co se týče těch videí:
(1.) Já tam Johna rozhodně neslyším
(2.) Což ovšem nijak nevylučuje to, že tam dost možná slyšet je, protože můj sluch je prachmizerný.

90.Michal 11.04. 2008 16:54
89: Skutecne protoze mas prachmizerny sluch nebo protoze to reklo hafo hudebnich expertu (by me zajimalo, co jsou zac) z QZ? Ke konci te pasaze je krasne slyset rozdil s Johnem a bez Johna. Pak uz jen dozpivava Brian s Rogerem, resp. Roger sam..

91.Mr.Scully 11.04. 2008 18:05
90. Já tam fakt slyším jen Freddieho a Rogera, ale jak říkám, je mi jasné, že je pravda jiná. Šlo mi jen o to, že X říká něco, Y říká něco a já, protože to nepoznám, si akorát tak můžu vybrat, komu věřit.

Jinak kromě zmíněného Radio Ga Ga v Miláně se tuším jako nejjasnější příklad Johnova zpěvu uvádí Hammer To Fall z Live Aid.

92.Akáda 12.04. 2008 06:07
Otázka je jestli byla potřeba toho zpěvu nebo je to divadlo pro diváky kdy si John chtěl zazpívat, protože mu jeho kamarád v hospodě říkal. "Ty tam vůbec nezpíváš v té kapele"?
(To já jsem si chtěl odzkoušet jak to vypadá když člověk hraje na hudebním festivalu. Vyfasoval jsem kytaru, řekli mě které akordy mám zahrát a už jsem na pódiu poskakoval. Teď si představím jak někdo videozáznamu bude řešit jak zněla moje kytara, když tam byly další dvě a ta moje byla s nenší hlasitostí.)

93.Michal 12.04. 2008 08:56
91: Ale je to zvlastni, protoze tam zpiva i Brian :)
92: No u Queen to fungovalo nasledovne. Po celou dobu koncertu se zvukar staral (nejen) o mikrofony vsech na podiu. Kdyz byl Freddie v riti a prisla nejaka vyssi pasaz, zvukar Freddiemu ztisil mikrofon a naopak Rogerovi ho zesilil. Podobne to fungovalo s Brianem a pravdepodobne i s Johnem. Ja si nemyslim, ze by John zpival cely koncert, ale take si nemyslim, ze by mel mikrofon na podiu jenom "pro paradu". Podle me jsou pisnicky, ktere se bez tretiho vokalu neobejdou a v techto pisnickach prisla IMHO Johnova chvile.
Asi by se dalo vystopovat od kdy se Johnovi na podiu objevil mikrofon (jelikoz mam dojem, ze ho od zacatku fungovani Queen nemel, ale mozna se pletu) a urcite to nebylo proto, ze mu cosi povedel kamarad v hospode nebo ze by si chtel vyzkouset, jaky je to zpivat na hudebnim festivalu..
Koneckoncu - Freddie taky nehral CrazyLTCL celou pisnicku. Odehral zacatek, pak mu to Trip stahnul :)

94.Akáda 12.04. 2008 10:26
93: Ok. Já si taky nemyslím, že měl mikrofon pro parádu a jen na prázdno otvíral pusu, ať udělané zvukařem nebo, že by jen opravdu byl jako kapr. Jde o vysledování motivu proč zpíval.

95.ondra 12.04. 2008 13:46
mám novou myšlenku, kterou můžem prostudovat: při Somebody to love v Milton Keynes, když se potřetí zpívá somebody, Brian u mikrofonu není, zpívá jen Roger, John u mikrofonu je taky, ale já ho skutečně neslyším

96.Michal 12.04. 2008 15:25
95: Ja si myslim, ze je zretelnejsi ukazka hned v uvodnim prispevku, jak uz psal Andilek. V Miltonu je tak tak slyset Roger.
Ve 21. (+/-) vterine se pridava treti vokal, ktery je nadherne slyset ve vterine 27. totiz v okamziku, kdy jde Freddie nahoru.
nj, ale stejne tak jako nekdo nerozpozna jednotlive tony v akordu zahranem na klaviru nebo jednotlive kytary (ci dokonce basu!) od sebe, tezko rozpozna hlasy.
94: Presne tak, ja skutecne nevidim duvod, proc by mel mit John na podiu mikrofon "jenom tak". Motiv, proc zpival, je jasny - potreba vokalu. Queen byli znami vrstvenim kytar i vokalu a na zivaku se to nejak udelat muselo. Taky si myslim, ze mel John behem prvnich par let kariery dost casu na to, aby se naucil svuj hlas ovladat a mohl tak obcas jako 3. vokal fungovat.
Verim, ze po trose treninku by to "nezřetelné lálá" zvladlo 99% z Vas zde. Proc by to tedy nemel zvladnout John, ktery byl navic hudebnikem a tak se v jeho pripade o hudebnim "hluchu" neda uvazovat.

97.Mr.Scully 12.04. 2008 17:56
Ja chapu, ze ta potreba dalsich vokalu tam byla, na druhou stranu proc tedy John nezpival i ve studiu? Tam by se jim jeho vokal urcite hodil taky, navic na to bylo daleko vic pokusu nez pri koncertech.

98.Akáda 12.04. 2008 18:21
96/2: jj
Ale právě protože zpíval, jen to krátké lálá a asi jen v několika písních, tak nějak nevídím důvod k těm sáhodlouhým dizkuzím.
97: Ve studiu se mohl kdokoliv z těch 3 zbývajících "rozpůlit" na rozdíl od pódia.

Jinak znám country kapelu kde takto nějaký vícehlas hlas dozpívává zvukař od svého pultu. :-)))

99.Mr. Bad Guy 12.04. 2008 20:46
96 - Jenom upřesním - ne každý muzikant umí zpívat.
98 - Nedavno Digitech představil produkt Vocalist... taky zajímavá věc :-)

100.Akáda 12.04. 2008 20:57
99: pěkné:-)
(Přihodil jsem ukázky, pro neznalé této zvukové techniky.)
www.digitech.com
www.digitech.com

Takže co?
Chtělo by to vyřešit po částech a nemíchat to do sebe.
1) Už jsem tu asi jednou psal, že by někdo mohl stvořit seznam v které části nějaké písně, z období nějakého rurné "velmi pravděpodobně" zpíval John. A k tomu doložit eventuelní ukázky.
2) Pak spekulovat jak moc se podílel.
P.S. Já to dělat nebudu, neb mě v hudbě Queen zajímá něco jiného. Ale pokud se někdo chce dopracovat k dokázání toho že john zpíval o stošest, asi by měl takto začít.

Příspěvek naposledy editován 13.04. 2008 10:32
stránky 1 [2]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Freddie, Brian, Roger, John: Záhada rozluštěna: John Deacon zpíval