Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Starý John

Forum

--- Pouze přihlášení uživatelé můžou přispívat do diskuze ---stránky [1] [2] 3 [4]
Janek: Starý John14.12. 2005 14:32
Lidi, nemáte někdo nějaký fotky Johna ze součastnosti (myslím jako třeba i 5 let odstup)? Třeba Brian vypadá pořád dobře, teda kromě těch vrásek a Rog je trochu sešlejší, tak by mě zajímalo, co stáří udělalo s Johnem.

201.Breakthru 06.01. 2009 13:53
John o sobě dal trochu vědět.:-) Prej napsal do předvánočního čísla FC časopisu nějakej vzkaz pro fanoušky. Tohle se nestalo takových 10 let...

202.Mr.Scully 06.01. 2009 16:17
201. No uvidíme, čí to bude rukopis ;-)

203.Fernand0 06.01. 2009 16:18
202.:-)))

204.another.world 06.01. 2009 18:07
201: jj, stojí tam: "I'm still alive, John"

205.Mr.Scully 06.01. 2009 18:45
204. No necekal bych neco jako "sorry folks, I died last year".

206.Mr. Bad Guy 06.01. 2009 19:08
Není Jacky náhodou blondýna? ;-)

207.bulsara 09.04. 2009 06:40
Veľmi interesantné ..... blog.queenero.com

208.LG 09.04. 2009 10:18
207: Vypada spokojene a vubec fotka pusobi dobrym dojmem, ze se ma asi dobre a nic mu nechybi.

209.bulsara 09.04. 2009 10:35
To áno, taký seniorský život by som si "nechal líbit" ... a deťúrence jedna radosť (teda dcéra mi moc sympatická nie je) ... tí dvaja najmladší synkovia sú jeho (?) (niečo mi uniklo?), ale akosi mi geneticky nepasujú k tým starším ... ... John bol a zdá sa, že i stále je rodinný typ.

210.DeaconJohn 09.04. 2009 10:46
207: Jestli takto vypadá na smrt nemocný člověk, tak to není až taková hrůza. Kdepak je ale manželka Veronica? Že by opravdu rozvod? V bulváru (ani tom queenovském) se tolik nevyznám...

211.SomebodyToLove 09.04. 2009 10:51
207. Ty vado, John vypadá fakt dost dobře. Po těch fotkách, které kolovaly na netu mu to na téhle zrovna sluší. Jasan na svatební obřad se člověk vyfikne, ale v obličeji není evidentně tak strhaný, unavený, pohublý..

Ad děti - o některých by člověk řekl, že "jsou souseda" - podoba nula nula, žádná:-D

212.Ondřej Horák 09.04. 2009 13:53
Ale jo, nevypadá, že by to měl brzy zabalit. Co se týče podoby dětí, tak u většiny z nich (u těch starších) mají podobný lesk v oku.

213.Scandal 09.04. 2009 14:26
207: Tak tomu se rika "foto roku" :-)
Tak by to pry melo byt vsech 6 Deaconu, taky mi tam ale nejak vekove nesedi ti nejmladsi.
210: Veronica ma byt ta zenska vedle nevesty. Podle toho ze nestoji u Johna se da verit i tomu, ze uz spolu nejsou a prisla jen na svatbu sveho syna Roberta.

Příspěvek naposledy editován 09.04. 2009 14:28

214.Lada 09.04. 2009 15:35
Takže od mého japonského kolegy jsem se dověděl, že by se mělo jednat o Robertovu svatbu v roce 2006 (!)

215.Monika 09.04. 2009 16:49
Vypadaji spokojene vsichni, pokud to neni jen poza pro svatebni foto .... Nejvic je Johnovi podobnej prave Roberto, nejpovedenejsi je Cameron, Luka ma s nejakou Japonkou a ti ostatni taky nejsou jeho :o)

216.lucifuss 09.04. 2009 16:57
Řekla bych že vypadá fakt dobře, nemocně nevypadá a že by nějak strádal taky neee... snad je v poho...

217.Mr.Scully 09.04. 2009 17:28
210. Fotku vidím tedy poprvé, moc pěkná.

Co pořád máte se smrtí... pokud vím, tak (případná) schizofrenie neznamená, že by člověk měl vypadat o dvacet let starší nebo mít strhané rysy. John určitě fyzicky nijak nestrádá a dost možná přežije i zbylé dva členy Queen, protože má přeci jen klidnější rodinný život :-)

218.Monika 09.04. 2009 23:02
217/2: A prave proto neprezije. Flaka se na kanapi a nic nedela. Ti dva si aspon udrzuji kondicku a hudba je vylozene tesi, to jim prida na zivote ... Roger se navic omladuje partnerkama, takze o ty dva ja se nebojim, to spis o Johna :o)

219.Mr.Scully 10.04. 2009 08:00
John ale netloustne nebo tak něco a s jeho prachama určitě špatnou lékařskou péči nemá :) Mentálně budou mladší B+R, ale fyzicky nevím, na koho si vsadit.

To je ale morbidní, co? Řešit, na koho to přijde dřív :)

220.DeaconJohn 10.04. 2009 08:44
219: Aby nás všichni tři nepřežili, když tak slyším o té dobře placené lékařské péči.

221.Mr.Scully 10.04. 2009 13:00
220. A v ČR někoho zajímá kvalitní lékařská péče? Tady každýho zajímá akorát třicet korun :-)

222.Mr. Bad Guy 10.04. 2009 14:06
Starý JohnProtože to je jedno točený nebo půl krabičky cigaret... obojí dle názoru levicové části populace léčí lépe než české zdravotnictví ;-)

223.Ondřej Horák 10.04. 2009 14:38
222 - já ty poplatky odmítám z jinýho důvodu.

224.Breakthru 10.04. 2009 15:27
219 Myslíš, že by John zvládl 2,5 hodinovej koncert? O tom dost pochybuju.

225.DeaconJohn 10.04. 2009 16:23
224: S povinnou pauzou na vykonání potřeby určitě:) Vzhledem k tomu, že nezpívá, nemlátí do bubnů a nedělá nějaké akrobatické kousky by to zvládnul v pohodě. Jenže u něho asi není problém s tím, že by nemohl, ale že nechce. Je ale pravda, že umění (jako smysl a náplň života) udržuje tělo i ducha mladšího spíš, než nějaké vitaminy či ozdravné procedury.

Příspěvek naposledy editován 10.04. 2009 16:24

226.Mr. Bad Guy 10.04. 2009 17:18
Tak Johnovi pošleme klobásu a uvidíme, jestli ho tyhle vitamíny přesvědčí ;-)

227.Lada 10.04. 2009 18:50
222: Takže všichni ti důchodci a sociálně slabí jedinci, pro které to mimochodem není jenom třicet korun, ale několik stovek - poplatek u lékaře, u dalšího lékaře, položka na receptu, doplatek na lék atd. - jsou vášniví alkoholici a huliči cigaret? Proč paušalizujete? Ve většině jsou to lidi, kteří celý život pracovali, odevzdávali do důchodového a zdravotního systému prachy, a teď po nich ještě navíc chtějí cikrtovné...

228.Breakthru 10.04. 2009 20:33
225 Ty mluvíš jako by si byl jeho lékař.

229.DeaconJohn 10.04. 2009 21:01
228: To už by tu dávno nebyl:) Každopádně bych z něj nedělal nemohoucího člověka, který jakmile pověsí baskytaru na krk, tak se zlomí vejpůl... "No jo, když on už byl starej". A s tou pauzou - co my víme, jestli už není inkontinentní..?

230.Mr.Scully 10.04. 2009 21:56
227.... a jsou to stejní lidé, kteří teď ten systém nejvíc zneužívají a díky nim se člověk u doktora dostane na řadu až bůhví kdy. A to ještě pro ně byl zaveden roční limit, do kterého se počítají poplatky za ošetření i za recepty i za léky. Dřív to nebylo ani za levice. Ale to už jsme v politice. A nebudeme se v tom radši moc pitvat. Už jsem vyrostl, už se kvůli politice nenaštvu, ale kvůli Rathovi udělám výjimku kdokoliv, to je pro mě totální lidský odpad.

231.Lada 10.04. 2009 22:04
Takže pár jednotlivců zneužívá - potrestáme teda pro jistotu všechny a je to! Nám momentálně ještě (nechci říkat mladým - narodil jsem se v roce vydání ADATR :-)), ale nikoli starým a nemohoucím se to může zdát jako malichernost - 30 kaček, ale 1. není to jen těch třicet a 2. staří lidé - kupodivu - bývají také více nemocní! Co kdybychom je rovnou posílali do krematorií? Víš co by se ušetřilo ve zdravotnictví peněz? A ještě bychom pomohli podnikatelům v pohřebnictví. To cikrtovné není nic jinýho než další skryté zdanění, ze kterého se financuje zavírání v minulosti věčně nespokojených úst lékařů. Howg. Dobrou noc, už toho nechám, na toto fórum to fakt nepatří.

232.Mr.Scully 10.04. 2009 22:28
Samozřejmě, že je to de facto skryté zdanění, ale postihuje jen ty, kteří systém nadměrně využívají (jednotlivci to opravdu nejsou) a navíc jsou tam zmíněné limity pro chudé. A nějaké tři stovky měsíčně (v krajním případě) nevytrhnou absolutně nikoho (v rodině taky pár průměrných důchodců máme). A i kdyby na tom byl někdo tragicky, že by tak ohromující částku zaplatit nemohl, tak od toho jsou sociální dávky. Bohužel jiná možnost, jak trestat zneužívání zdravotnictví asi není. Možná až bude mít každý internetový účet a lékaři nebudou předepisovat léky na každou kravinu, tak to bude lepší (ano, u lékařů je chyba taky a ne malá).

A koneckonců hlavní pointa je úplně někde jinde. Že se těch symbolických třicet korun rozebírá už dva roky, přitom je to v lidském, společenském, ekonomickém i politickém životě ten absolutně nejmarginálnější a nejsměšnější problém. Třeba jedno pitomé procento z daně z příjmu postihne devadesát procent lidí v téhle zemi stokrát víc.

233.Monika 10.04. 2009 23:18
224: Taky si myslim, ze John by ten koncert zvladl. Tuhle otazku bych chapala, kdyby byl zpevak, nebo bubenik ...

234.roberto2 11.04. 2009 18:20
Smazal roberto2

235.Ondřej Horák 12.04. 2009 18:45
230: poplatky se do limitu nepočítají, jen tak naokraj. Takže ti lidi, kteří podle tebe zneužívají ten systém, mají doma chcípat v křečích, v bolestech kloubů a kostí, popřípadě s rakovinama, se sraženinama krve atd.?
232: Pokud důchodce žije sám a má 7000, z toho něco padne na elektřinu, vodu, plyn, něco na nájem, z něčeho se taky musí najíst a napít, tak s tím sotva vyjde a nějaký 300 měsíčně jsou pro něj celkem velká částka.
Souhlasím s Ladou

236.vasekufr 12.04. 2009 20:10
231,235 souhlas poplatky jsou svinstvo! Mám roční dcerku a najednou se jí oběvily puchýřky na celé ruce, honem jsme jeli na dětskou pohotovost a v neděli. Rovných 90 kč za to že řekli - to jsme v životě ještě neviděli a že musíme na kožní pohotovost kde jsme samozřejmě dali dalších 90 kč. Malá dostala recept se čtyřma položkama to je 120 Kč. To jsou rovných 300 kč. Svinstvo největší! Vemte si když je třeba matka samoživitelka na matršské.

237.spagetka 12.04. 2009 21:56
Teda chudák John,od něho se dostat k politice zdravotnictví :o(
Btw.Jen tak na okraj kdyby ty poplatky šly na zlepšení zdravotní péče a zdravotnictví celkově tak bych možná ani tak proti nebyla,ale to že to zlepšuje kapsu jednotlivým doktorům a do zdravotnictví jde kulový tak to jako sorry,ale to mě fakt vytáčí.

238.Mr.Scully 13.04. 2009 10:50
235. Třicetikorunové poplatky se do limitu POČÍTAJÍ, to jen tak na okraj. Pohotovost se tam nepočítá, ale tam asi nejezdíme zrovna dvakrát denně, že...

Přijde ti, že lidi dneska chcípají doma v křečích? Demagogie jak od komunistů. Myslím, že zrovna ty tohle nemáš zapotřebí. A jestli se někdo opravdu svíjí doma s akutním zápalem plic a je mu líto třicetikoruny (na kterou by navíc ve své situaci dostal sociální dávku - pomoc v hmotné nouzi!), tak je idiot a ať klidně chcípne, sorry. Lidí je na světě jako sraček a když si někdo neváží svého zdraví, tak je to jeho problém.

Babička důchodkyně nebyla nikdy ve straně a dělala obyčejnou úřednici na úřadě, do důchodu šla těsně před revolucí. Z důchodu byla vždy po zaplacení nájmu, energií a jídla vždycky schopna ušetřit ještě na patnáct stovek měsíčně stavební spoření a ještě ochotna půjčit nemalé peníze kdekomu kolem. To jen tak na okraj. Oni důchodci na tom špatně nejsou. Dneska je průměrný důchod kolem deseti tisíc korun (a to bývají důchodci spolu dva nebo dostávají ještě vdovský důchod) a medián bude hodně podobný, protože dvacet tisíc důchodu má kromě Gotta asi málokdo :-)

236. U dětí se už poplatky neplatí (a s tím souhlasím, že u dětí to byla hloupost). Zneužívání u dětí nehrozí, tudíž poplatky u nich naprosto postrádají smysl.

spagetko, v principu máš pravdu, ale ber na vědomí, že zdravotnictví je černá díra a další peníze tu situaci absolutně nezlepší. Jeden můj blízký příbuzný je světově uznávaný neurochirurg (a přednosta kliniky), má větší inteligenci než my všichni tady na fóru dohromady a to samé se dá říct o jeho přehledu o zdravotnictví. A říká, že dokud se nezruší polovina nemocnic, tak to lepší nikdy nebude. Máme obrovský poměr počtu nemocnic na obyvatele a přitom v půlce z nich chybí peníze na platy i na vybavení. Ale holt Čecháčci jsou zvyklí jet do nemocnice max. 20 kilometrů. Tady se prostě musí udělat řez, ale holt naši ministři se toho bojí, protože ztrácí voličské body.

239.vasekufr 13.04. 2009 11:25
238. k 236. Jo ještě že tak, tohle bylo někdy na podzim, ale pohotovost i když je dětská se do toho asi nepočítá tam se možná furt platí 90K. Od té doby jme na pohotovost naštěstí nemuseli, ale přišlo mi dost drsný, že jsem musel vyplajznout 90K za to, že doktorka řekla já nevím sjeďte si na Bory. To je jako když si sjedeš s autem do servisu a oni tě pošlou do jinýho, protože na potřebnou opravu nemají vybavení, ale ty bys musel zaplatit. Ten systém je postavenej na hlavu!

240.Ptr 13.04. 2009 11:42
238:

1.) S timhle si dovolim ostře nesouhlasit. První řez, kde se musí začít OPRAVDU šetřit je u nákladů pojišťoven. To, co tu teď napíšu, tak zas určitě budete považovat za extrémisticky levičácký, ale dík bohu už to došlo i Filipiový - omezit počet pojišťoven a zpřísnit nad nima dohled (je jasný, že kontrola nad třema pojišťovnama se dělá líp než když jich tu máte čtyřicet). V situacích, kdy si VZP řeší, jestli se přestěhuje do novýho sídla za 250 nebo 400 milionů, tak je něco špatně! To je bohužel věc, kterou lidi dneska neviděj, ale Rath byl před lety první ministr zdravotnictví vůbec, kterej byl pořádně rozhodnutej s tímhle něco dělat - viz ona tolik diskutovaná nucená správa nad VZP! Bohužel se nedostal k tomu, takhle zkrouhnout a zkontrolovat ostatní pojišťovny. Pokud vím, tak nyní Filipiová po diskuzích s opozicí (a tedy i s Rathem) nyní sama přešla na myšlenku jedné jediné zdravotní pojišťovny s možností širokýho výběru typu zdravotního pojištění. Dohled, dohled, dohled - peníze na zdravotní pojištění vybírá stát, tzn má největší zájem a právo na to, šlapat po výdajích zdravotních pojišťoven!

236 - příklad 2.) poplatky, poplatky, poplatky - na začátku roku 08 jsem si s nima prožil své... Měl jsem bolest břicha, na tý straně kde je slepák a bylo mi blbě (v pátek to bylo - Julínek by řekl "prodloužení víkendového volna...") - jdu ke svý doktorce, ta mě zkrouhla o třicet korun, prohlídla a řekla "mno může to bejt zánět slepýho střeva, ale taky nemusí, já nevim, tak vás tady pošlu u nás na chirurgický oddělení, tam s timhle maj zkušenosti"... bylo mi fakt blbě, to nemáte náladu se s nikym hádat o tom, že neni schopná to rozhodnout sama, tim spíš když přemejšlíte nad tim jestli půjdete pod nůž nebo ne apod... tak jdu k němu, ten mě zkontroluje o jeden krok pečlivějš než ona - zkasíruje třicet korun a změří mi teplotu (ano, zpětně mi došlo že mi můj praktický lékař nezměří při vyšetření ani teplotu) - 37,5, tak nějak... "hmmm to by mohl bejt zánět... víte co jděte k vaší doktorce, ať vám napíše neschopenku na dnešek, zůstaňte doma, dávejte si na to obklady (teď upřímně nevim jaký - ala U pokladny stál - teplý? studený? odražený? :D), a zejtra jeďte do Motola ať vám udělaj vyšetření, napíšu vám doporučenku...." - tipujete správně, jel jsem do Motola, zaplatil 90,- (byl to víkend přece) a jenom na zdravotních poplatcích jsem teda vysolil 150,-... V pondělí už jsem byl relativně v pohodě (po dietě), tak ráno jdu k doktorce nechat si zrušit neschopenku že půjdu do práce - ordinační hodiny až odpoledne..... A samozřejmě, a to už jsem se s ní rafnul, vyšetření proběhlo způsobem "tak jak se cejtíte?" "není to ideální ale jde to", "fajn, tak já vám to zrušim, prosila bych třicet korun" (zákon totiž logicky předpokládá, že při rušení neschopenky proběhne i lékařský vyšetření)... To máme 150 + 30 = 180! A to do toho nepočítám ty peníze, o který jsem přišel za ten den na neschopence navíc.... Ono to není o třiceti korunách vážení!!! Námitka - "mohl jsi jet do práce když ti bylo fajn" je sice hezká, ale přečtěte si jak to má probíhat, do práce nemáte nastoupit bez toho aniž vám jí váš praktický lékař zruší - dva nesmysly zároveň - proč nemůže neschopenku zrušit jakejkoliv doktor po vyšetření (o což jsem žádal jinou doktorku u nás tady, co měla to ráno normálně ordinační hodiny) a za druhý, proč se nemůžete rozhodnout sami?!

3.) Poplatky jsou o principu! Kdyby se dejme tomu to provedlo takovým způsobem, že by se teď po roce jejich existence udělal propočet, kolik návštěv u lékaře je průměr, rozpočítala se shodná částka do SZP (daně se taky odečítaj pevnýma částkama, nevidim jedinej důvod proč by nešlo zvýšit zdravotní pojištění o pevnou částku) a ta samá částka se odečítala od důchodů a dávek, nemám proti tomu ani popel... Peníze do zdravotnictví by měly jít (zde se nabízí otázka, pokud snížili o procento sociální pojištění, proč nezvýšili o půl procenta zdravotní, když v něm tak akutně chybí peníze?!), ale ten princip, že člověk jako pacient, kterýmu pokud je fakt blbě, tak opravdu nemá náladu se hádat s doktorem co mu je a neni, je závislej na tom co doktor pozná a nepozná a můžou si ho na danym zdravotnim zařízení posílat od čerta k ďáblu, to je špatně! Tady se neustále šíří dva "pravičácký" mýty - že vztahy pacoš / doktor a zaměstnanec / zaměstnavatel, jsou vyrovnaný, přitom tomu tak není ani v jednom případě... Mno to jsem se zas rozepsal :D

Příspěvek naposledy editován 13.04. 2009 11:46

241.Mr.Scully 13.04. 2009 11:45
239. Protože je v našem systému odjakživa chaos. Doktoři si tě předávají sem a tam, nikde není centrální zdravotnická dokumentace atd. Už abysme každej měli na internetu vlastní konto se všemi zdravotnickými záznamy.

Nemluvě o tom, že každý doktor si poplatky vykládá jinak. Já například u své doktorky neplatím ani korunu (prostě ji peníze nezajímají :-) a jiní doktoři zase vybírají, i když nesmí. To je ale chyba doktorů a ne zákonů.

242.Ptr 13.04. 2009 11:47
241:
Špatně, je to chyba zákona, kterej má bejt jednoznačnej. Navíc, pokud víš, tak v zákoně jsou tresty za to, když zdravotnický zařízení poplatky nevybírá, ale světe div se, nejsou tam sankce za to, když poplatky vybírá i když nemá! To chyba zákona není? :)

Příspěvek naposledy editován 13.04. 2009 11:49

243.Mr.Scully 13.04. 2009 11:51
240. No místní fórum je kupodivu spíš levičácké, takže asi kritiku nesklidíš :)

Snížení nákladů pojišťoven - souhlas, nelze nic namítat.

Ad ten tvůj chaos - ano, to je to, co jsem psal výše. V praxi je v tom bohužel bordel.

Ad 3. - to jsme ale tam, kde jsme byli. Zvýšením odvodů zdravotního pojištění opět postihneš jen ty, kteří systém nezneužívají (pracující). Teda většinou nezneužívají :-) To by platilo v případě, že by ve zdravotnictví bylo málo peněz. Ale poplatky nikdy *primárně* nesloužily k financování zdravotnictví, ale hlavně k tomu, aby lékaři neřešili kraviny a mohli se soustředit na svoji práci.

Když jsem chodil ke své (dětské) obvoďačce, tak ta celej den řešila rýmičky a podobný kraviny. A u mě nepoznala, že postupně pricházím o ledvinu. Když z třiceti pacientů pětadvaceti z nich předepíšeš paralem a ztratíš tím půl pracovní doby, tak je něco špatně.

244.Ptr 13.04. 2009 12:08
243:
Řekl jsem, aby se daná částka rozpočítala všem - včetně důchodců a pobíračů dávek, nejenom do SZP! Berme to, jako takovej "paušál"...

Jinak - teď teda je to řečnická otázka - ale rozhodněte se sakra - je v zdravotnictví málo peněz nebo ne?! Je tu schizofrení situace - nejdřív se sníží platby pojišťoven za pacienty (= to, co se platí na poplatcích, o to míň platěj pojišťovny - v reálu je to tak, že lékaři jsou "na svém"), což je jasnej doklad toho, že peněz je v systému málo (případně je pojišťovnám ponecháno víc peněz na nákupy služebních limuzín... todle berte s nadsázkou), nebo je v systému peněz dost... Pokud chcete říct, že ony poplatky jsou "ryze regulační", pak se nabízí otázka, proč nejdou do systému? Řešením by totiž pak bylo ponechat platby pojišťoven jak byly a ony vybírané poplatky "nějakým způsobem" odvádět do systému jako peníze "navíc", jenže tak tomu není.

Nyní se neustále řeší, jak načerpat rezervy do systému pro časy, kdy bude větší nezaměstnanost, a teda míň odváděnejch peněz a světe div se, nikdo to ve skutečnosti neřeší, jenom se o tom kecá. A teď to bude bez skutečný vlády ještě horší (ač tušíte koho volim, tak tehle krok byl chybnej, ač je zjevná snaha ty škody co nejvíc teď minimalizovat, tak prostě budou). Já opravdu nerozumim tomu snížení sociálního pojištění o 1% a žádný změně u zdravotního - sakra bylo by to sice 0,5%, ale lidi by byly v plusu, zdravotnictví, který to potřebuje, taky v plusu... nechápu ty kroky.

245.Mr.Scully 13.04. 2009 12:15
244. Jenže paušál budou platit všichni, nejen ti, kteří k tom doktoru pořád lezou. Naopak získají pocit, že když si to zaplatili, tak u něj můžou bejt pečený vařený. Podle mě to popírá pořád ten hlavní smysl těch poplatků.

Jestli je peněz ve zdravotnictví málo nebo hodně, to asi neví nikdo :-) Jen ze zvědavosti jsem se chtěl podívat na státní rozpočet, jaké jsou výdaje do zravotnictví a jaké jsou naopak příjmy ze zdravotníhpo pojištění, ale nějak jsem to nenašel, asi jsem negoogloval dostatečně dobře :-)

Že vláda padla zrovna teď, to byla hloupost, ale myslím, že to totiž nikdo nečekal. Od ČSSD to měl být jen demonstrace jejich "síly" pro voliče, ale sami nečekali, že se jim to povede :-)

246.Mr.Scully 13.04. 2009 12:45
Každopádně jsem nechtěl rozpoutat politickou diskusi, těch jsme měli v minulosti (hlavně kolem voleb) dost a nikdy to nekončilo moc pozitivně. Ve svém úvodním příspěvku jsem říkal, že Čechy nezajímá nějaká kvalitní péče, ale třicet kaček. Tzn. dva roky se tu v politice řeší pár korun, ačkoliv ty v životě naprosto každého člověka jsou naprosto podružné. I ten nejchudší člověk dělá několikrát denně daleko závažnější rozhodnutí.

A úplně původní pointa asi byla, že v Anglii si člověk (myšleno třeba John :-) může zaplatit kvalitní lékařskou péči. V ČR na to pořád čekám. I když už jsem viděl obvoďáka, který třeba za pár stovek ročně slibuje nečekání v ordinacích nebo zasílání zdravotní dokumentace mailem. A kdyby existoval ještě nějaký obrovský katalog, kde by bylo jasně definováno, jaký zákrok si můžu v nemocnici zaplatit a kolik to stojí, tak by to bylo skvělé. Dneska se tyhle věci pořád řeší korupcí.

247.Ondřej Horák 13.04. 2009 14:18
238: Ano, přijde mi, že lidi dneska doma chcípaj v křečích. Promi%n, ale trocha nadsázky není důvod pro to mě nazývat komunistou... Tvrdíš, že důchodci mají 10000, ale těch, kteří berou jako Gott, je celkem dost (byť jich je pár procent) (to máš stejně jako se mzdama - taky většina na průměrnou mzdu nedosáhne - to je jednoduchá matematika). To, že tvoje babička na tom není špatně neznamená, že na tom nejsou špatně všichni důchodci.
Jako mě osobně nějakejch 30 Kč ani trochu nesere, ale beru trochu ohledy na ty, které jo...
243: Taková poznámka k 1. větě - jsme rokeři, tak se neni čemu divit...:)

248.Mr. Bad Guy 13.04. 2009 14:45
247/243 - tady bych se hádal, že je čemu se divit. I když s konzervativní pravicí je to v ČR jako s konzervativními metalisty. Vymíráme... Jinak nevím proč, ale připadám si jako kdybych koukal na Otázky VM. Nechcete (myslím teď Martina a Petra) kandidovat? Nebylo by to od věci...

249.Mr.Scully 13.04. 2009 14:58
247. Sorry, ale jestli lidi chcípaj v křečích, tak asi moc koukáš na TV Nova, tam jsem podobné vyjádření od nějakého člověka slyšel. Mluvil na úrovni žáka pomocné ZŠ, něco jako paní Věra Pohlová (modří vědí). Ano, pro někoho jsou dejme tomu tři stovky měsíčně dost peněz, ale v drtivé většině jsou to lidé, kteří by ty tři stovky v pohodě ušetřili jinde. Ale cigáro, pivko nebo telku si většina z nich neodpustí.

U mezd je jasné, že medián je daleko nižší než průměrná mzda (čísla vůbec neznám, ale jestli je průměrná mzda třeba 23000, tak medián bude tak 15000?). U důchodů je ta diferenciace naprosto nepoměrně nižší. U pár známých zpěváků jsem našel nějaké údaje z loňska, že mají důchody kolem 12 tisíc, rekordmanem je Gott s asi 19000 měsíčně. Ale tipnul bych, že medián bude kolem 8-9 tisíc (de facto čistého).

Jo, jsme rockeři, ale s VŠ vzděláním, takže - minimálně statisticky - by tu pravice měla mít výraznou převahu. Asi mlčí :-)

250.pittrek 13.04. 2009 15:19
Mam tie off-topic prispevky chapat tak ze ste v CR zaviedli poplatky za navstevu u lekara ?
Pamatam si ze ked sme ich zaviedli u nas, ked som bol nezamestnany alergik, mal som celkovy prijem 1500 Sk a k tomu som zrazu musel platit mesacne 300 Sk "za doktora", takze doteraz nechapem ako sa mi podarilo prezit :) Ako je to nastavene u vas ?

251.Ptr 13.04. 2009 15:30
250:
30,- za navstevu lekare, za recept a polozku na receptu
90,- za pohotovost
a ted nevim jak je to po zmene zakona s limitem - duchodci a deti do 18ti let 2500,-, ostatni 5000,- rocne?

252.Mr.Scully 13.04. 2009 17:26
251. Jj, už se to několikrát měnilo, ale takhle je to myslím teď. Plus to, že děti do 18 let neplatí ty třicetikoruny a plus to, že za položku na receptu se platí jen tehdy, pokud je to lék s doplatkem do 30 Kč. U většiny léků tedy poplatek není.

253.Ondřej Horák 13.04. 2009 20:10
Martin: Chtěl jsem se zeptat ještě, odkdy se ty poplatky nepočítají do toho limutu? To je nějak chvíli, ne? V tý brožuře, co vydával ještě Julínek bylo napsaný bílý na modrým, že se poplatky do limitu nepočítají.

254.Michal 13.04. 2009 23:13

255.Akáda 13.04. 2009 23:31
Víte co je komické, že se řeší třeba 30 korun. Ale že reklamtlačí do placení katrama a při tom si z toho nákupu nechají v průmeru 2%, a o ty dvě procenta musí být to zboží dražší to je všem šuma fuk.

256.Mr.Scully 14.04. 2009 09:58
253. Opravdu nevím, je možné, že je to až v té dubnové novele.

257.lickerman 14.04. 2009 12:02
siksta.blog.idnes.cz
frantisekmatejka.blog.idnes.cz
marekbartos.blog.idnes.cz

Příspěvek naposledy editován 14.04. 2009 17:25

258.Lada 14.04. 2009 15:14
257: Ani jsem to nedočetl, autor jako většina jedině správně (tudíž pravě) myslících občanů nás seznámil hned v úvodu se snůškou fekálních přirovnání a jednoznačně odsuzujícíh pohledů na všechny a na všechno, co neodpovídá jeho jedině správné (pravé) představě o světě. Na tomto místě musím ocenit jiného "pravičáka" Martina, že jeho příspěvky mají hlavu a patu a uvádí pro svůj pohled na svět konkrétní argumenty. Btw. Ratha nesnáším, ale on žádné telefonní číslo nezveřejnil, neboť se jedná o VEŘEJNÉ telefonní číslo na ústřednu soudu, které je ve všech telefonních seznamech. Vzhledem k tomu, že dneska už bloguje opravdu kdekdo, je ve většině případů ztrátou času tyto osobní výlevy číst.

Příspěvek naposledy editován 14.04. 2009 19:54

259.Mr.Scully 14.04. 2009 19:18
Já si myslím, že už tady máme nějakou úroveň, že se respektujeme atd. Třeba s názory Ptr v drtivé většině nesouhlasím, ale vždycky oceňuju, že jsou k věci a přečtu si je a zamyslím se nad nimi. Ale v zásadě pravolevé vidění světa je prostě tak odlišné, že asi nikdy nedojde k nějakému "středovému" konsensu. Koneckonců vždycky je to boj mezi (např.) sociálním cítěním a prosperitou/nezadlužením země, obojí alespoň v našich podmínkách evidentně nejde moc dohromady. Leda že by přišlo nějaké globální megaoteplení a stali jsme se přímořským státem s velkým přívalem turistů :-)

Nicméně i kdybych byl apolitický, tak z osoby Ratha je mi naprosto k blití a vůbec nejde o jeho názory (byť tam jsou v posledních dvaceti letech kariérní otočky o 180 stupňů jako vyšité), ale o způsob chování, jednání a prezentace. Že Topolánek napadne fotografa nebo Paroubek mluví jak ze 70. let, to je holt kolorit naší politiky. Ale Rath je prostě jiná "liga".

260.Lada 14.04. 2009 20:00
Tak a opět zpátky k tématu. Je tu další fotka Johna na svatbě!
blog.queenero.com

261.Mr.Scully 14.04. 2009 20:13
Hergot, kde se berou? Já jsem myslel, že už jsem viděl všechno, ale tyhle fotky jsou pro mě absolutní novinkou.

262.andilek-filipek 14.04. 2009 20:17
No konečně pěkný příspěkvek k tématu! Tož takovej čučavej usměvavej stařík... Ale kolik mu vůbec je? 51. ročník, takže ani šede mu není a tady vypadá na sedmdesát. Brian je o 4 rocky starší a vypadá mnohem líp. To asi ale dělaj ty vlasy.

No a abych se opět odvrátil k tématu, tak se připojuju s těma nejhoršíma slovama na toho č***a Ratha. Jako i kdybych byl nakrásno levičák, tak normální zdravej člověk snad nemůže s jeho názorama a praktikama souhlasit. Tak za prvé samozřejmě ten obrat o 180, o kterým mluvil Scully není zcela normální. Taky potom jeho snaha současně být ministrem zdravotnictví a současně vézt Komoru, což je asi jako vést podnik a zároveň být šéfem odborů... No a samozřejmě tady toto jeho zveřejnění čísla. Samozřejmě, že to číslo je dávno veřejné. Ale dr.Rath samozřejmě dobře věděl, že normálně se lidi naserou a pak to zapijou v hospodě a dobrý, ale takhle když to číslo zveřejnil, tak je jasný, že ty lidi budou tu soudkyni otravovat... Byla to od něho naprosto tupá, ubohá snaha o pomstu chlapečka, kterýmu vzal někdo na pískovišti lopatičku. Je to prostej buran a i kdybych nakrásno souhlasil s levicovou politikou, tak kdybych byl normální, tak tohoto člověka bych do PČR v životě nechtěl.

263.Ondřej Horák 14.04. 2009 20:21
Obrat o 180° je v naší politice celkem běžný jev, není to nic zvláštního. Se podívejte, kolik bývalých komunistů je dnes nalezlých v pravicových stranách:)

264.lickerman 14.04. 2009 20:23
K politice se tu osobne vyjadrovat nehodlam .. Takze zpatky k Johnovi.. Z fotek mam vazne radost.. Zda se, ze vede spokojeny klidny zivot.. :)

Příspěvek naposledy editován 14.04. 2009 20:23

265.Lada 14.04. 2009 20:50
A kdy se ozvou místní španělštináři s překladem článku pod fotkou ;-))???

266.Mr.Scully 14.04. 2009 21:17
263. No jo, ale za komunistů byl komunista skoro každej, kdo se chtěl dostat někam "k lizu", tzn. někam dál než k trabantu a dovolené v NDR :-) Čímž je v žádném případě nechci obhajovat, podle mě by takoví lidé opravdu neměli v politice co dělat.

265. Co strejda google? :-)

267.Michal 14.04. 2009 21:19
262: John vzdycky vypadal starsi, nez byli ostatni. Je moc fajn videt, jak se usmiva :-) Ach jo..

268.vasekufr 14.04. 2009 21:24
Tak na té fotce přidané včera vypadá fakt slušně jen mu úplně zešedly vlasy ale jinak je to pořád náš John.
265. Muj kolega v práci umí perfektně španělsky a má ve Španělsku rodiče, boužel teď tam za nimi odjel a má čtrnáct dní dovolenou. Jestli to nikdo nepřeloží během čtrnácti dnů, tak se pokusím zajistit překlad.

269.Fernand0 14.04. 2009 21:36
260. Je fajn vidět štastného Johna, po těch různých spekulací s jeho nemocí...

Příspěvek naposledy editován 14.04. 2009 21:37

270.Lada 14.04. 2009 22:17
266: Jestli strejda google je v překladech ze španělštiny stejně "dobrej" jako z angličtiny, tak si radši na překlad počkám.

271.Monika 15.04. 2009 00:28
A dokonce se (byvali?) manzele priblizili vic k sobe :o)
Proc by nakonec nevedl spokojenej zivot, deti jako smeti, penez jako slupek ... Ale stejne by byla skoda, kdyby se rozvedli. John byl vzdycky ten rodinnej typ. V dobe Queen dovolene prakticky nic nikde solove netocil, narozdil od ostatnich, byl s rodinou. Jestli jim to na konci 80.let zacalo skripat, tak se mu na druhe strane nedivim, ze se mu Freddieho smrt "hodila" a on se stahl k rodine a zehlil a zehlil .... mozna nevyzehlil ...

272.bulsara 15.04. 2009 08:05
Neviem ako pre koho, ale pre mňa dosť zaujímavých postrehov tuná .....queenforum.parlophone.co.uk

273.lickerman 15.04. 2009 08:51
Cetl jsem.. Taky bych rekl, ze mezi nimi kontakt nebude zadnej ..

274.Mr.Scully 15.04. 2009 08:52
Hm... "He lets us be and speaks with our accountants rather than with us."

Jen nadsazka nebo ne? Faktem je, ze na jednu stranu se John uplne odstrihl od Queen (mysleno i osobne) a na druhou stranu asi zatim nic nevetoval a "doji" kravu stejne jako ostatni.

275.bulsara 15.04. 2009 10:07
... no John zrejme nemá guráž predstúpiť pred mikrofóny a fotoblesky a na plnú onú povedať - dajte ruky preč od pamiatky Queen, Queen umrela pred 18 rokmi a tak to má i zostať ... mlčanie a ignorácia je to, čo mi pripadá pri jeho osobnosti celkom prirodzené, na otvorený konflikt ani nepomyslí .... takto diplomaticky podané to neškodí ani tým dvom - "on mlčí a neprotestuje, takže súhlasí" ....

... ak by to bolo takto, tak tých troch spolu na pódiu uvidíme maximálne tak "v urnách" ...

Příspěvek naposledy editován 15.04. 2009 10:10

276.Mr.Scully 15.04. 2009 11:02
S tím, že Johna už nikdy na pódiu neuvidíme, jsem se definitivně smířil už před osmi lety, když nepřišel ani na skok na "Freddie Mercury Tribute č. 2". To už bylo jasné, že je konec. A že novináři nebo fanoušci-začátečníci různé spekulace pořád otvírají nebo přiživují, to mě nechává celkem chladným.

277.Scandal 15.04. 2009 17:09
270: Online free prekladac ze spanelstiny do cestiny jsem nenasel, tak jsem si to narychlo pregooglil do nemciny a clanek nic moc neobjasnuje.....na zacatku se webmaster chvali, jak se diky fotkam zvysila navstevnost jeho stranek a ze se fota nachazi uz na vsech moznych fandovskych strankach, vcetne ceskych. Nejzajimavejsi je podle mne spekulace, ze fotky jsou z Australie kde se Deaconovci mozna usadili..... (nerikam, ze i John).
Me teda vzhled Johna nijak neprekvapil, vypada poslednich par let stejne.... a choroby typu schizofrenie nebo Alzheimer se podle vzhledu nepoznaji (snad krome posledni faze). Co me ale prijemne prekvapilo, je Veronica, cekal jsem, ze po sesti detech bude vypadat hure ale na svuj vek je solidne zachovala, coz ji takova Anita Dobson muze jen zavidet.....

278.Akáda 15.04. 2009 18:58
275. Proč si myslíš, že by měl mít tak vyhraněný názor? Není nikoho povinost k něčemu zaujmout jednoznačné stanovisko. Taky na spoustu věcí nemám úplně jasný názor a nevidím žádný důvod ho mít.

276. Čistě osobně si vsázím že se ještě stane. :-)

279.bulsara 15.04. 2009 19:20
278. ...ale vieš, čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo ...hehe

280.Akáda 16.04. 2009 09:44
279 ....mám obavu, že uplně přesně nechápu to překadlo.

281.bulsara 16.04. 2009 11:05
...enem o tem, že táto interpretácia Johnovho správania sa mi páči - resp. zapadá do mojej mozaiky ...

Ináč iba ak jeho dáky psychický blok môže vysvetliť, prečo ani len na prijímaní Q do Hall of fame, keď už sa tam aj pani Bulsarová "dotrepala", nebol - a keďže vtedy o Q+PR nemal nikto (ani samotní aktéri) páru, ďalšia (takáto) interpretácia do mozaiky by sa hodila ... John má asi duševnú alergiu na B.M. s R.T. ...

282.Mr.Scully 16.04. 2009 11:28
281. To s duem B+R a jejich aktivitami vůbec nesouvisí. Johna dalo velký problém přemluvit i k FM Tribute 1992 - a řekněte mi, který normální hudebník odmítne vystoupit na megakoncertu na počest smrti kamaráda.

283.bulsara 16.04. 2009 12:11
... zoškrtáme teda všetok balast okolo - a zostane nám len ... "psychický blok" ....

284.Mr.Scully 16.04. 2009 14:51
Pokud se oprostíme od všech spekulací o nemoci, tak podle mě zbývá jediné vysvětlení - snaha odstřihnout se od světa rock'n'rollu.

I když kdo ví, třeba mu to zatrhla jeho katolická manželka :)

285.Mr. Bad Guy 16.04. 2009 15:28
284/2: Myslím si, žes na to právě kápnul :-D

286.andilek-filipek 16.04. 2009 18:28
284: a co takhle toto vysvětlení: jasné vědomí, že Rodgers není zrovna ideální volbou? Pokud vím, tak v No-One But You ještě v 97 hrál a dokonce byl i v klipu... Třeba by se zúčastnil i jiných věcí, kdyby byly od začátku nadějnější z hlediska hudební úrovně.

287.bulsara 16.04. 2009 18:46
286. Toto nevysvetľuje môj druhý odsek v 281. ....

288.Mr.Scully 17.04. 2009 09:54
286. NOBY byl jen ojedinely stek, stejne jako treba jeho ucast na festivalu Cowdray Ruins, kde hral pod jmenem "Queen" pouze s Rogerem a ta hudebni uroven jejich ucasti byla hodne, hodne prachmizerna.

289.Leonek_Cz 28.06. 2010 17:47
Smazal Leonek_Cz

290.Leonek_Cz 28.06. 2010 17:47
Starý JohnJohn tak nevypada posílám vám fotku z roku 2010

291.Lada 13.12. 2013 22:02
Starý JohnJOHN 1993

Příspěvek naposledy editován 13.12. 2013 22:04

292.Ptr 01.01. 2015 16:40
Na facebooku kolujou aktuální fotky Johna..... Vypadá jako velmi zachovalej "mladej" odpočívající důchodce. ;)

293.Lada 01.01. 2015 18:01
Myslíš todle???

www.facebook.com

Příspěvek naposledy editován 01.01. 2015 18:06

294.Ptr 01.01. 2015 18:58
Jojo.

295.Lada 01.01. 2015 20:38
Tak už to tam není...

296.Mirek R. 02.01. 2015 10:45
Starý JohnTohle ?

297.Ptr 02.01. 2015 11:12
296:
Jojo, jde o fotky z 30. prosince 2014 a dělal je nějakej londýnskej paparazzi.....

298.Lada 02.01. 2015 13:55
Teda Míro, z originálních stránek to stáhli s odkazem na ochranu soukromí a Ty si to vygůglíš jinde :-)
(Já si to stačil stáhnout ještě před vymazáním :-)

299.Mirek R. 02.01. 2015 14:42
Laďo, jak dá jednou někdo něco na internet, bude to tam až do konce světa, už to nikdo nikdy nesmaže, leda by k nám na Zem dorazila nějaká super magnetická bouře ze Slunce :-)

300.Ptr 02.01. 2015 14:45
298-299:
Tak hlavně originální fotka na webu toho fotografa samotnýho to samozřejmě je.... :)
stránky [1] [2] 3 [4]

Navigace: Queen - Královská legenda: Fórum - Galerie: Starý John