Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Ostatní umělci, revivaly: Waters 13. dubna 2007 v Praze

Forum

--- Pouze pihlen uivatel mou pispvat do diskuze ---strnky 1
LG: Waters 13. dubna 2007 v Praze16.01. 2007 15:54
www.novinky.cz

wow...

Vstupenky jsou v pěti cenových kategoriích - k sezení za 1 990 Kč, 1 790 Kč a 1 390 Kč, k stání u pódia za 1 490 Kč a k stání za 1 290 Kč

1.lickerman 16.01. 2007 16:29
No.. ceny rekl bych podle ocekavani.. O Watersovi nicmene neuvazuji, spis premyslim o Richiem ci Joan Baez.

2.Klára 16.01. 2007 16:33
Hm, takze aby z toho neco bylo tak min. 1500. Ale laka me to :)

3.Leroy Brown 16.01. 2007 17:32
Lístky jsou v prodeji od 18.1. na terminálech Sazky, od 19.1. je pak možnost rezervace přes internet.
Mám ještě dva dny na rozmyšlenou, ale asi zvítězí stání u pódia. Tak kdo jede? :)

4.Mirek R. 17.01. 2007 08:24
Pátek 13-tého ... nevím, nevím, jak to dopadne ..???

5.Michael Koliha 17.01. 2007 15:33
nebud pověrčivej

6.alexK 17.01. 2007 21:10
Já jedu.

7.andilek-filipek 18.01. 2007 00:11
4: no já Ti to řeknu: dopadne to strašně :D ale nebude to mít s pátkem 13. nic společnýho. Hlavním důvodem bude, že Waters, kdyby si dal mikrofon k zadku a zpíval jím, tak to bude znít líp než jak zpívá hlasem.

8.hannibal 18.01. 2007 11:09
slava, ja jedu urcite, jen vaham, jesli jit pod podium a byt v centru deni, nebo jit do hlediste a mit vetsi prehled na efekty a tak

7: nesmysl, videl jsem 2 koncerty z jeho lonsky tour - jednak Rock In Rio v Lisabonu a Cork v Irsku. V Lisabonu to vazne bylo spatne, ale to bylo tim, ze tam mel Roger ohromny problemy s hlasem, ale v Corku? Tam sem videl velmi kvalitni zaznam z publika a zpival tam velmi dobre a navic to zpival skutecne on, tim sem si jistej.

9.andilek-filipek 18.01. 2007 11:13
8: mno... tak že by se dal od Live 8 dohromady??? :-))) stejně tomu nevěřím. Libor se mě snažil přesvědčit, ale zatím bezúspěšně :D

10.hannibal 18.01. 2007 11:30
9: jo v live 8 na tom taky nebyl nijak zvlast, ale v lisabonu to vazne bylo este horsi:)) kazdopadne Cork byl az temer perfektni bych rek. Samozrejme ikdyz ma dobrej den, tak je tam rozdil mezi nim a Gilmourem v pisnickach co na albech zpiva gilmour, ale ty vetsinou nechava roger zpivat nekoho jinyho, az treba na WYWH, kterou zas ale roger zpiva proste jinak, no:)

11.andilek-filipek 18.01. 2007 11:38
10: aha, tak to je ten kámen úrazu :D jestli jeho "výkon" na Live8 považuješ za "nijak zvlášť", tak já to považuju za něco, co je tisíckrát horší než tragédie a katastrofa, s tímhle vych nevystoupil ani ožralej na své oslavě narozenin u nás doma... Takže ono je to o těch měřítcích... btw nedovedu si představit, že by mohlo být něco ještě horší, než jeho Live8 :D to bych teda chtěl slyšet, nepošleš mi ukázku? :D

12.hannibal 18.01. 2007 11:54
11: tak sem trosku prostoural youtube, neni tam toho moc, ale neco ano:) tim lisabonem sem myslil to, ze tam v podstate roger mluvil a i to hodne ztezka, viz priklady:

Lisabon - Have a Cigar (fakt bida)
youtube.com

Tady taky Have a Cigar, ale v docela jiny forme
youtube.com

A tady z Corku Time (cili pisnicka, ketrou v originale zpiva Gilmour a Wright) a dokonce i s Nickem Masonem (kez by tak chtel prijet do prahy!!!)
youtube.com

13.another.world 18.01. 2007 12:09
Na koncert půjdu, jdu na sezení a celkem se na to těším. Nejsou někde na netu fotky podia z tohoto turné? Já viděl jen pár z Německa (léto 2006) a tam to vypadalo pěkně, ale bylo to open air a někde na stadionu, takže asi v hale bude menší verze podia.

14.Ptr 18.01. 2007 13:29
12:
OMG!!! Tak zatimco jsem doted uvazoval nad tim, jaky listky koupit, tak ted uvazuju spis o tom, jestli vubec jit.... Ta Have A Cigar v kombinaci se spekulacema o playbackovych vokalech na me nepusobi moc dobre. Udelam to asi tak, ze na koncik pujdu, ale jak koukam, tak je dost mozne, ze si pak budu nadavat... a jdu na nejlevnejsi listky, neni co resit, hazardovat nebudu :D

15.LG 18.01. 2007 13:32
Alex: poslal jsem ti mail na centrum, jestli ho jeste vyuzivas.

16.hannibal 18.01. 2007 13:47
14: ja osobne se nebojim a urcite jdu, jen zvazuju jesli vzit na sezeni nebo pod podium. Ten Lisabon byl fakt extrem a tehdy byl na tom roger s hlasem safra bidne. Nekdy v ty dobe taky vyradil ze setlistu Gunners Dream, kde byly nejaky playbackovy vokaly pouzity (ne ve smyslu, ze na ne otviral usta, ale ze zpival on i playback dohromady ruzny veci).

V tom koncertu co sem videl (cork - irsko) sem presvedcenej, ze zadnej playback nebyl, protoze ten zaznam byl ze dvou kamer a jedna byla velmi blizko, takze bych to poznal, navic to proste i bylo zazpivany jinak, nez na nahravce:) a vykon byl fakt velmi dobrej. I ostatni ukazky, co sem vyhrabal na youtube nikde nebyly tak spatny jako ten Lisabon, takze predpokladam, ze to byla jednoduse vyjimka, kdy mu odesel hlas, coz se muze stat. Pro me neni co resit - JDU:)

17.kubikq 18.01. 2007 14:00
Taky jedu...uz mam dva listky pod podium:).

18.Leroy Brown 18.01. 2007 17:48
Na loňském americkém turné hrál Roger zhruba toto:

FIRST HALF: In The Flesh, Mother, Set The Controls For the Heart Of The Sun, Shine On You Crazy Diamond, Have A Cigar, Wish You Were Here, Southampton Dock, The Fletcher Memorial Home, Perfect Sense parts 1 and 2, Leaving Beirut, Sheep.

SECOND HALF: Dark Side of the Moon.

ENCORE: The Happiest Days Of Our Lives, Another Brick In The Wall (Pt 2), Vera, Bring the Boys back Home, Comfortably Numb.

19.LG 25.01. 2007 15:36
Graham Broad - drums
Andy Fairweather-Low - guitar
Snowy White - guitar
Dave Kilminster-guitar
Jon Carin - Keyboards
Harry Waters - keyboards
Katie Kissoon - vocals
PP Arnold - vocals
Carol Kenyon - vocals
Ian Ritchie - sax

selist:
Happiest Days of our lives,
Another Brick In The Wall,
Mother,
Shine On You Crazy Diamond,
Have A Cigar,
Wish You Were Here,
The Gunner's Dream,
Southampton Dock,
Fletcher Memorial Home,
Perfect Sense,
Leaving Beirut,
Set The Controls For The Heart Of The Sun,
Sheep,
Speak To Me,
Breathe,
On The Run,
Time,
The Great Gig In The Sky,
Money,
Us And Them,
Any Colour You Like,
Brain Damage,
Eclipse,
In The Flesh,
Vera,
Bring The Boys Back Home,
Comfortably Numb.

Jsem nekde vyhrabl...

20.alexK 27.01. 2007 16:32
To je slušnej setlist. Zaměřeno na tvorbu PF, docela se divím, že tam není více RW vlastních věcí. Jen 2 songy (+ 3 songy z Final Cutu, což tak trochu považuji také za solo album RW;-)

Každopádně se těším!

21.Leroy Brown 30.01. 2007 22:59
Tak od včerejška jsem vlastníkem lístku na stání. Jsem na Rogera moc zvědav.

22.Ptr 01.02. 2007 09:25
Setlist ze Sydney - neco takoveho nas ceka asi i v Praze:

In The Flesh
Mother
Set The Controls For the Heart Of The Sun
Shine On You Crazy Diamond Pt.1-5
Have A Cigar
Wish You Were Here
Southampton Dock
The Fletcher Memorial Home
Perfect Sense Pt.1+2
Leaving Beirut
Sheep
Speak To Me
Breathe
On The Run
Time
Breathe Reprise
The Great Gig In The Sky
Money
Us And Them
Any Colour You Like
Brain Damage
Eclipse
The Happiest Days Of Our Lives
Another Brick In The Wall Pt.2
Vera
Bring The Boys Back Home
Comfortably Numb

23.LG 13.04. 2007 10:54
Tak mam chut vzit dneska sebou svoji FZ-30, ale bojim se, ze ji nepronesu. Mate nekdo zkusenosti jak ji pronest nebo se na to mam vykaslat (neni to fotak do kapsy)?

24.Ptr 13.04. 2007 10:55
Na Waterse bez foťáku :(

25.Mr.Scully 13.04. 2007 11:02
23. FZ30 uz je teda dost na hrane :-) Do slipacu se nevejde? Protoze jestli ne, tak u vchodu ti ji nepovoli.

26.LG 13.04. 2007 11:05
25: Vesla by se, ale to bych doma musel nechat neco jinyho :D
Tak na to asi kaslu...at mam klid. Ja bych se jich na povoleni neptal. Na Queeny bych fotak pronesl v pohode, ale to byla asi nahoda na lajdackeho vratneho...

27.Leroy Brown 13.04. 2007 11:09
Libore, jdeš na stání?

28.LG 13.04. 2007 11:13
Mam s alexem sezeni proti podiu, uz jsme starsi panove :D

29.another.world 14.04. 2007 13:04
Koncert úžasnej! Zátiší s rádiem vypadalo krásně plasticky, kosmonaut mě upřímně pobavil a obří létající prase s nápisem Kafka rules se taky nevidí každý den. Kdo neviděl, těžko uvěří :o)

28: neměli jste ve výhledu ty kabely, co vedly od země k reprákům? My jsme koupili záměrně lístky na sezení na střed haly kvůli tomu prostorovému zvuku a bylo to fakt super.

30.Mr.Scully 14.04. 2007 13:41
MF Dnes tomu dala 60%, to je myslim jeste min nez Queenum. Ale prase zni zajimave ;-)

31.Leroy Brown 14.04. 2007 14:06
Jj, prase s nápisem "Stop Bush" na zadku bylo hezký. :) Stejně tak kosmonaut a ten laserovej jehlan.

Jinak koncert byl naprosto famózní... Druhej nejlepší, co jsem kdy viděl.

32.lickerman 14.04. 2007 14:24
30: Koukal jsem.. Stejné hodnocení jako u koncertu Tokio Hotel v Praze hehe:)

33.hannibal 14.04. 2007 14:25
Koncert byl naprosto uchvátnej, byl jsem asi 4-5 metrů od pódia a stálo to za to. Dovolte mi, se s Vámi trochu šířeji podělit o svoje zážitky:)

Ikdyž zde byly určité (i mnou zveřejněné) obavy o Rogerovy hlasové dispozice, musím říct, že byl ve velmi slušné formě. Samozřejmě časy z let 1984-1985 už se neopakují, ale i tak Roger celou show zvládl na výborné úrovni a za sebe můžu vyloučit jakoukoli možnost, že by Roger využíval playback. Sledoval jsem ho skutečně dost pozorně a ani jednou mi to tak nepřišlo:) Sledovat Rogera a jeho mimiku a gesta také stálo za to. Roger skutečně zaujme. V tom je podle mě velký rozdíl oproti Gilmourovi, který na koncertě odvede famózní výkon, ale celý ho "prostojí jako panák" (ať mi tohle trošku hrubší přirovnání promine:)). Jediné čeho snad lituji, že do Prahy nepřijel s Rogerem i Nick Mason, který na některých Rogerových koncertech hostuje. Zdvojené bicí DSOTM velmi sluší:)

Setlist byl "klasický" pro tuto tour, tedy ten, který zde naposled pastnul ptr. Solové věci tedy v celém setlistu byly všehovšudy dvě. Tohohle trošku lituju, ale věřím, že fanoušci Pink Floydů (a ne vyloženě fanoušci Rogera) to ocení. Tahle věc zrovna byla dost kritizovaná v oné "recenzi" na idnes, ale o recenzích idnes a jejich kvalitě mám své mínění a doufám, že vy taky:) Show byla úžasná a nezapomenutelná. Osobně bych vyzdvihl z první půlky show její závěr - Perfect Sense (I a II), Leaving Beirut a Sheep. Bylo to perfektní vyvrcholení první půlky koncertu. Po přestávce byla na řade kompletní Dark Side. Z ní mě nejvíce dostalo sólo na bicí v úvodu Time a výborná Us and Them. (samozřejmě Money a všechny další, uchvátilo mě vše, jen řikám, co nejvíc). Konečně po Dark Side byl na řadě přídavek a v něm 5 písniček z The Wall -> parádní tečka za vynikajícím večerem.

Na závěr bych jen něco řekl k efektům. Nechyběla spoustu ohně, výbuchů a kouře. Jednotlivé písně byly zajímavě doplněny velkou celoplošnou obrazovkou za pódiem a v první půlce jsme mohli vidět nafukovacího kosmonauta a obligátní prasátko:) Na závěr DSOTM přišla na řadu novinka pro Evropskou část tour - obrovský zavěšený čtyřstěn z rovnoramenných trojúhelníků, který za pomoci laserů simuloval rozpad světla. Nevím, jesli to z tohohle popisu chápete, ale snad ano, každopádně fotka by jistě pomohla:) Jen škoda, že tento efekt jsem nemohl vidět v plné kráse, protože jsme stál přesně pod tímto obřím "trianglem".

34.Ptr 14.04. 2007 14:57
Přidávám se k pochvalnym názorům. Určitě jeden z nejlepších koncertů, jakej jsem kdy viděl (prozatím nástřel na čtvrtou příčku) a teď trochu kontroverze - celkovym dojmem to bylo tak o dvě třídy vejš než koncert dalšího "revivalu" (narážka na Vlasáka :)) QPR...

Zaprvý - bez diskuzí nejlepší stage set... Ohně, výbuchy, kouře, ten jehlan tu je už popsanej (btw byl taky tvořenej laserovejma paprskama :)), ale úžasný byly hlavně ty filmečky a "koncepce" toho koncertu - vtipnej začátek -> konec v Comfortably Numb!

Zadruhé - slovo revival vyznívá normálně negativně, tentokrát to tak fakt myšlený není. Zatímco na In The Flesh celkovej dojem z toho DVD tak trochu ovlivňuje Bramhall (ten co hrál s Claptonem loni v létě v Praze) svym po celou dobu otrávenym ksichtem, tak tady bylo poznat, že všichni do jednoho k těm skladbám maj vztah. Dokonce i obavy z "hrůznýho onanisty" byly mimo mísu, protože se znatelně zklidnil :)

Zatřetí: nebejt pitomejch Poláků, tak je celkovej dojem z atmosféry dokonalej... Ovace ve stoje značný části publika, úžasně rozjetá hala při Another Brick In The Wall. BTW k těm Polákům, bylo dost patrný, že Waterse "nepotěšili", protože je "usilovně ignoroval" :)

Vrcholy: Another Brick, Leaving Beirut, Wish You Were Here, Comfortably Numb, The Great Gig In The Sky, Shine a Set The Controls... :)

35.andilek-filipek 14.04. 2007 14:57
33: Ptr mi už o koncertu říkal, muselo to být super. Nechci tím pádem nějak zlehčovat, že se Ti to líbilo, leč bych rád poopravil jednu věc, a sice, že v případě hlasivek Rogera Waterse se již nedá hovořit o nějaké "dispozici" či dokonce "formě". Waters už prostě nemůže ani mluvit, a to, že hlas byl zvládnutej bylo díky vokálovým playbackům (Watersovým). Ale jinak kurňa hlavně set se mně fakt líbí... Kdybych ty prachy měl, neváhám...

36.hannibal 14.04. 2007 16:03
35: no a ja prave tvrdim, ze tam ty vokalovy playbacky nebyly. Sledoval jsem Rogera dost pozorne, navic jsem videl i nekolik bookletu, kde poplet slova a pod. Jedinej pripad, o kterym vim a skutecne jsem ho videl byla Gunners Dream z Lisabonskyho koncertu, kde Watersovi hlas skutecne fatalne selhal na tehle a jeste na Have a Cigar. Gunners Dream uz v setlistu od te doby neni, navic ta si myslim vokalovy playback tak trochu i vyzadovala, protoze tam sou dve celkem podstatny Rogerovy hlasovy stopy i ve studiovy verzi.

34. No vedle ctyrech polaku sem mel tu "cest" stat a vazne to byli uzasni fanousci. Porad v ruce v fotak, obcas se pokusili otvirat usta do textu a mozna parkrat zatleskali.

37.Ptr 14.04. 2007 16:37
Mimochodem, dávám si Dark Side na PULSE a nějak to nemá tu "šťávu". Připadá mi to oproti včerejšku takový "rutinérský".... :D

38.another.world 14.04. 2007 16:50
33: ty barevné laserové stěny vycházející z hranolu vypadaly z tribuny nádherně! Až cestou domů mě napadlo, že by bylo skvělé začít mexickou vlnu, která by kopírovala cestu těch světel. Ještě musím pochválit nazvučení a ten surround sound, to bylo fakt žrádlo. Doprovodná kapela taky ukázala, že to jsou mistři svých nástrojů a hlasů.

Když bych se měl vyjádřit k recenzi na idnes, tak to evidentně psal účastník koncertu Floydů z Prahy a srovnává to s tím. Věřím, že kdyby to Waters včera zahrál upraveně, tak ten stejnej člověk napíše, že zničil klasiku... Jen ať si to hraje stejně jako v 70s, protože přesně tak to má své kouzlo.

39.Ptr 14.04. 2007 16:51
showbizz.centrum.cz
Tohle je pěknej článek.

40.alexK 14.04. 2007 17:36
Zdarec! Jsem nadšen na 120%!!

Na koncert jsem nejel s žádným velkým očekáváním, měl jsem hlavně strach z intonace pana Waterse. O to víc jsem byl nadšen!

Pár postřehů:

- bylo plno
- podiová scéna byla střídmá, ale dokonale vtáhla do děje
- slušné pyrotechnické efekty
- létající prase a kosmonaut na dálkové ovládání byly super, stejně tak "živý" paprsek procházející hranolem
- setlist naprosto perfektní, jen 2 solovky (z toho 1 novinka), zbytek (dle mého) best of the Pink Floyd (Animals, WYWH, TDSOTM)
- perfektně provázané "videoklipy" s živým hraním
- super prostorový zvuk
- úžasná zpěvačka (Great Gig apod.), fakt mi jezdil mráz po zádech
- (záměrné?) reminiscence na ČR ("Kafka rules!", kotoučák TESLA, český nápis na zdi ve "videoklipu", stanice Prag na starém rádiu atd.)
- v neposlední řadě také přítomnost LG, s kterým jsem měl možnost vše společně "prožít" a zase si po letech pokecat o PF s někým, kdo je obdivuje stejně jako já;-)
- jediné, co bych vytknul, byl místy "přeboosterovaný" zvuk a zmatek před začátkem koncertu při odbavování (připadal jsem si jak na letišti)

Celkově si dovolím emoční zážitek z koncertu minimálně přirovnat k zážitku z koncertu Queen.

Jen více takových! (resp. ještě bych šel na Oldfielda, Gilmoura a Jarreho;-)

41.alexK 14.04. 2007 17:39
Ještě snad pro jistotu upřesním svou předposlední větu, abych nevyvolal nějaký flame - tím Queen samozřejmě myslím Q+PR.

42.Mr.Scully 14.04. 2007 18:28
Na Jarreho bych asi zasel taky.

A koukam, ze Polaci jsou neoblibeni na kazdem koncertu :-)

43.LG 14.04. 2007 21:41
29: Mel jsem pri klikani na volna mista asi stesti, byli jsme v sektoru 118, coz bylo mirne vlevo, takze kabely sly mimo cele podium pres platno vpravo - leve ovsem bylo v poradku. A dokonce se nam vyhnulo oslnovani od projektoru leveho platna, ktere se jim nejak rozhoupalo tak, ze se zezadu zacal obraz pri maximalnich vykyvech promitat do lidi.
Mel jsem pocit, ze se jim cunik nad nami trochu zamotal, ale je fakt, ze pan s vysilackou to mel preci jen slusne v ruce.
Waters se s narazkami na Bushe a Blaira nemaze, nejen v nove skladbe Leaving Beirut, ale i na cunikovi.
40: lepe bych to nerekl.
Skoda, ze nezaznela i Dogs z desky Animals - na DVD In The Flesh si v mezihre, kterou bych teda v tomto podani v Sazce slysel velmi rad, kapela az na klavesistu dala particku mariase.. casu dost.

Sranda byla, kdyz v 19:52 oznamili mnoha stovkam lidi cekajicich v davu na 'odbaveni' jeste pred halou, ze ve 20:00 zacina koncert. Postup se sice znacne urychlil, ale nikoliv pruchod kontrolnimi branamy na vstupu :) Za chvili oznamovali zacatek ve 20:15, coz uz bylo uspokojivejsi (hlavne pro nas, sedali jsme ve 20:13 a Waters zacal na cas), ale stejne to vsichni nestihli.

Je fakt, ze po Live8 atd. jsem od toho zase tak moc necekal, ale opravdu to byl super zazitek, kdo zna uvod Time, mi da jiste zapravdu, ze slyset to live je proste nezapomenutelny zazitek.

Stekani psu za zady bylo taky super :)

42: Soucasny Jarre uz me moc nebere, u me skoncil (pred) Oxygène 7-13.

44.Ptr 15.04. 2007 16:06
www.youtube.com
Kur*a já bych si dal opáčko! :(

45.Ptr 15.04. 2007 16:12

46.Ptr 15.04. 2007 16:31

47.merhaut 15.04. 2007 16:41
Sem taky pastnu své dojmy ....

Tak jsem si včera prostě nějak uvědomil pomíjivost věcí pozemských …

Roger Waters přijel do Prahy po pěti letech a bylo to znát nejen na jeho visáži. Ovšem jen trouba by si mohl myslet, že On, zdatný manipulátor, nevyužije rčení „všechno špatné může být k něčemu dobré“ a neotočí neúprosný běh času ve svůj i náš prospěch ….

Sebe sama a svůj krákor oproti minulému turné výrazně upozadil. Chytré a přitom narušil autenticitu, Waters zkrátka byl za každou notou, i když nehrál. S rozmyslem rozdal pěvecké party, sólisty lehoulilince pustil z uzdy, překopal playlist, zkrátil vystoupení … a šel se projít po pódiu …

Stařec s vizáží starého vysušeného vyběleného havrana tak, spíše než do svého výkonu zarytého muzikanta, připomínal cirkusového principála, užívajícího si spolu s obecenstvem výkony svých artistů.

A bylo co si užívat, na některých sólistech byl úplně vidět a z jejich tónů i slyšet onen obrovský vnitřní přetlak, kdy do notoricky známých a „podle not“ hraných kusů vtláčeli aspoň kousek sebe sama.

P.P. Arnold i její kolegyně své pěvecké party přiexponovávaly, aniž by se jim hnuly, natožpak zapotily brvy. Dave Kilminster, mezi kolegy jeden z nejuznávanějších světových kytaristů, hrál po celou dobu tak nějak levou zadní, dlouhé tóny gilmourových sól hrál pevněji a jistěji než autor sám, překvapivě zvládl i pěvecké party … bluesman Snowy White hrál své tak, jak se na starého parda sluší a patří, bylo znát, že s Davem tentokráte nezávodil … saxofonista Ian Ritchie své odehrál standardně do noty, do úsměvu ... snad jen Andy Fairweather-Low se až na Bejrut trochu ulejval ...

Nejvíc jsem si užil kompletní kvadrofonní Dark Side, to je prostě muzika, kdy je mi opět osmnáct, i když zrovna bolestivě přešlapuju na rozpálených chodidlech popadesátníka … to byla ¾ hodinka snění a rozjímání … minule jsem něco podobného zažil při takřka kompletní Wish You, to jsem se zase proháněl doupovskými pláněmi ve svém radistickém ótéčku. Že by mi Mistr příště připomenul rok svatby a přehrál Zeď?

Tak jsem si včera prostě nějak uvědomil pomíjivost věcí pozemských a vím, že mám před sebou už jen několik let, kdy si budu moci chodit na koncerty poslechnout hudební hrdiny svého mládí … možná i kvůli tomu, že takříkajíc „kleknu“ já sám :-)

48.LG 16.04. 2007 10:18

49.Ptr 16.04. 2007 13:54

50.LG 16.04. 2007 16:07

51.Leroy Brown 16.04. 2007 17:21

52.LG 16.04. 2007 22:42

53.Mr.Scully 16.04. 2007 23:04
Andy Fairweather-Low? Ja vedel, ze tam bude nejake Queen connection :) Nas Arty s nim v poslednich letech parkrat hral... Nemluve o tom, ze Andy predskakoval Queenum v 1976...

54.LG 17.04. 2007 13:56
www.youtube.com
www.youtube.com - sice ne z Prahy, ale good

55.LG 19.04. 2007 09:36

56.LG 20.04. 2007 13:32

57.Ptr 21.04. 2007 17:21
Tak opravuju - z nesnášim Poláky, na "díky za ně" :D

Právě stahuju JEJICH záznam z pražskýho koncertu - fantastickej zvuk!

58.LG 21.04. 2007 17:39
www.youtube.com
www.youtube.com

57: co kde zaznam?

59.Ptr 21.04. 2007 18:05

60.LG 23.04. 2007 17:28
Hmm, tak uz mam zaznam taky doma, nechapu jak se nekomu muze podarit tak slusny zaznam s vyvazenou hudbou i publikem...

61.another.world 23.04. 2007 18:04
ftp://85.239.235.14
uživatelské jméno: Pink Floyd
heslo žádné není

Super fotky má "RadekM", audio je ve složce "eclipse". Byl to hustej koncert, klidně bych šel znovu. DVD už prý natočili, tak se docela těším. Akorát to je open-air tak doufám, že nezačínali za světla jako třeba v Berlíně. Kámoška tam byla a neměli např. tu pyramidu s rozkladem světla, která se mi na konci tak líbila.

62.Mr.Scully 11.10. 2008 16:13
Tak jsem behem turne Queen nocoval u jednoho fanouska PF, ktery mi i poustel nektere videozaznamy z Waterse (asi posledni turne, nevim)... tak playback pouziva Waters nejmene tak v 70% pisni a pry je to celkem i verejne zname. Je to normalni? Neni to trochu podvadeni publika? Ja si stezuju na to, ze Queen pouzivaji klavesove efekty jako podklad ve WWRY a tady koukam, ze rockova legenda prakticky ve vetsine skladeb jen otvira hubu na playback. To bych asi chtel prachy zpatky, kdyby se to nedejboze nekdy stalo u Queen.

63.Mr. Bad Guy 12.10. 2008 03:50
Pokud by z playbacku zněl pouze Freddie a byl na pódiu jako hologram, a s ním živí zbývající členové, bral bych to všema deseti :-)

64.Mr.Scully 12.10. 2008 08:13
63. Ne, neznel by tam Freddie, ale Brian, ktery by zaroven na podiu naprazdno otviral hubu :-)

65.Ptr 12.10. 2008 09:22
62:
Já bych to trochu opravil, či upřesnil - není to klasickej playback, ale hodně samplovanejch vokálu to znamená že jsou tam jako "podpora" jeho současnýho zpěvu :) Prostě samply plus live zpěv ale hodně tlumenej :D

66.Mr. Bad Guy 12.10. 2008 16:34
65 Takže něco jako je John? ;-)

67.Ondřej Horák 13.10. 2008 20:55
Teď v poslední době (co víc poslouchám PF) strašně lituju, že jsem na Waterse nešel.

68.LG 18.10. 2017 12:18
Waters pridal 2. koncert Us + Them v Praze, takze bude k videni 27. a 28. dubna :)
strnky 1

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - Ostatní umělci, revivaly: Waters 13. dubna 2007 v Praze