Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - The Cosmos Rocks: Recenze The Cosmos Rocks

Forum

--- Pouze pihlen uivatel mou pispvat do diskuze ---strnky 1
lickerman: Recenze The Cosmos Rocks06.09. 2008 10:53
V médiích se objevují první recenze nového alba The Cosmos Rocks ...

BBC: www.bbc.co.uk

1.Mr.Scully 06.09. 2008 11:36
Recenze strizliva, s nadhledem a vcelku odpovidajici.

2.merhaut 07.10. 2008 01:12
Návrat Maye a Taylora k rocku - pod patronací Paula Rodgerse - by mohl být z mého pohledu dokonalý, kdyby se chlapi oprostili od pár podbízivek, takhle je Cosmos Rocks „jen“ skvělý.

Protože tato deska vyvolává naprosto protichůdné plamenné reakce, vezmu to – aby byly moje postoje a přístupy zcela jasné - trochu popisně, skladbu po skladbě, pak to ještě shrnu.

Cosmos Rockin´ skvělý rokec a´la ctihodní Bad Company na úvod, zadržované nástupy, elegance, statusácký humor, stylový Rodgers – radost poslouchat. Že se jedná i o Queen se provalí až v samotném závěru typickým Brianovým skluzem a backgroundy.

Time To Shine - opět klasičtí Company, jako když vytáhne z trezoru. Dobře vystavěný kus, propracovaný, s lehkou bluesovou notou, parádní táhlá Paulova vokální linka. Pár queenovských fragmentů v druhém, třetím sledu ani neruší.

Houpavá hustá bluesárna Still Burnin´ by taky klidně mohla zdobit legendární jedničku Bad Co. Další šupka, May se fakt pochlapil.

První menší výtka. Brianova rádiová pomalka Small je nadbytečně nadýchnutá a nahalená, jen tak se vznáší v prostoru, chybí ji kotva na pevnou zem.

Warboys - úžasný Rodgersův hardrock: našlápnutý, navazbený, syrový i bombastický, i půlqueeni se odvázali jak snad naposledy na dvojce trojce. Nejlepší kus!

We Believe – FM unylka, ani ty na závěr vzedmuté sbory to nezachrání, Paul se zbytečně tlačí do otevřenější polohy, kde není tak věrohodný, jako když bouří anebo ryje hubou v hlíně.

Queenovsky postaru roztomilá hračičkárna Call Me opět odkazuje do poloviny sedmdesátek, v Opeře by se ztratila.

Sřídmá bluesová Voodoo poloha se mi taky líbí.

Průzvučná lehounká bluesovka Some Things That Glitter zní jak sedmdesátkový jam Bad Company s Queen.

Úžasná C-lebrity spojuje v jeden vřící kotel beatlesovskou zpěvnost, zeppelínovský blueshardrock, queenovskou bombastičnost. Druhý vrchol desky.

Through the Night - tuctová balada, neurazí, jen beze stopy proteče, jako předehra ale dobrý ...

Say It's Not True mi do koncepce Cosmosu nesedí, je to evidentní přílepek, naefektovaná patoska, Taylor navíc svou nakřáplou strunou ruší kompaktnost. Sama o sobě je to ale slušná písnička.

Surf's Up... School's Out! Nadefektovaná špičková kompozice. Kdyby se hardrockově přitlačilo na pilu, solilo a necukrovalo, mohla to být třetí vrcholová pecka Cosmosu, takhle tam to občasné zepelínovské houknutí, fouknutí, zadrnčení, zaječení jen dráždí představivost.

Small (Reprise) zbytečnost na druhou.

Podle mne May i Taylor prozřetelně předali otěže Rodgersovi, rockerovi a bluesmanovi podstatou. On ví, jak čerpat sílu spodních bluesových vod.

Je úžasné, jak ukázněně se zejména Brian May oprostil ode všech svých kytarových kudrlinek, cukrátek a splynul s gruntovním bigbítem. Klobouk dolů.

Nejméně se povedly úlitby mainstramu, takové ty plytké AOR rádiovky, například Small, We Believe, to si prostě kapela i Paul nasypali cukr do nádrže a nikam se nejelo ...

Že většina mladých Queen (Mercury) fans nepřijala Cosmos Rocks za svůj je jiná věc. Souvisí to i s tím, jak se kdo ke Queen kdy dostal. Ti, co přes pop, jsou kosmicky vzato v deli :-)

Blues je táta rocku a o ten tu jde především. Jsem rocker. May, Taylor i Rodgers taky.

P.S. Název kapely, alba ani jeho obal neřeším.

Pspvek naposledy editovn 07.10. 2008 01:13

3.lister 06.04. 2009 12:09
tak jako docela si me tihmhle nasral....!!!! jako ty pisnicky sou good a to small ze je kravina na druhou tak to byl snad vrchol protoze to by muselo bejt to samy forever, The invisible man 12´´, god safe the queen, the seven seas of rhye(z queen1), bijou its beutiful day reprise a jeste to 20 minutovy solo schovany na MIH...a to nejsou vsechny.......tak si priste rozmysli nez sem neco napises co psat budes a aby si nekoho nenasral....:D

4.Petr Vohralik 06.04. 2009 14:36
3: tady někdo neví jak ..... prej God Safe The Queen :D
merhaut to popsal dobře

5.Fernand0 06.04. 2009 19:20
3. Nevím co tu kritizuješ, každý má právo na názor.:-)

Pspvek naposledy editovn 06.04. 2009 19:20

6.Mr. Bad Guy 06.04. 2009 19:31
Blues je sice táta rocku, ale my tvrdší u něj spíme... Neškatulkoval bych fans podle toho přes co se ke Queen dostali. Jinak zajímavý pohled, ačkoli s většinou názorů souhlasím asi tolik jako myš s pastičkou.

7.spagetka 06.04. 2009 19:49
merhaut napsal dobrou recenzi,konečně hodnotil aspoň muziku a né jako jiní to jestli se kapela jmenuje kyselý vokurky.To že na nějaký songy mám jinej názor,je věc jiná,rozhodně to má ale hlavu a patu.
6. To seš celej ty :o)))

8.Mr. Bad Guy 06.04. 2009 20:23
7 No ještě abych byl poloviční... ovšem velmi souhlasím u skladby Small. Tam to merhaut napsal opravdu, ale opravdu trefně :-)

9.SomebodyToLove 06.04. 2009 21:23
Merhaut píše dobré recenze nejen na Queen. Viz Progboard..
7. Souhlas
6. Ty spíš u Q+PR mě zase berou všichi čerti a vztek u Talibance:-) Ale jinak se máme rádi, viď..
Jo nemáš něco new od Edguy prosím?

10.Mr. Bad Guy 07.04. 2009 00:10
9 To si nesmíš pouštět St. Anger ;-) To chce pro začátek něco jemnýho. Třeba Master of Puppets :-)
Od Edguy jenom to, že jim má někdy za měsíc vyjít živák na DVD a to že budou na masters... tak se těš :-)

11.Mr. Bad Guy 07.04. 2009 00:11
Jo a děkuju za krásnou biožábu :-)

12.SomebodyToLove 07.04. 2009 00:17
Ok, beru tě za slovo a zítra si pustím v práci Master of Puppets
Už sonduju jestli na mě nepřipadne sobotní služba, chtějí po mě, ať mám tři pracovní soboty:-(
Ani nevíš jak mám chuť zapařit o stošest!
Síím, rádo se stalo.

13.pittrek 13.04. 2009 15:27
10 - no zaujimave je ze ja si prave ked idem do roboty cez vikend, berem si prave St. Anger :) Zlepsi to naladu :)

14.Mr. Bad Guy 21.04. 2009 21:04
Jen pro zajímavost - právě po dlouhé odmlce poslouchám TCR k objektivnějšímu posouzení.

15.SomebodyToLove 21.04. 2009 21:39
14. Určitě nejsem jediná, kdo na to Tvé objektivnější posouzení bude zvědavý :-)
Aby to nebylo všichni jsme si rovni, někdo rovnější:-)..Omlouvám se, ale tohle mě hned napadlo po přečtení Tvého příspěvku...

16.spagetka 21.04. 2009 21:54
15.Vyloženě mi čteš myšlenky,napadlo mě něco podobného.To jsem zvědavá co z "metaláka" zase vypadne :o)))

17.Mr.Scully 22.04. 2009 08:31
Bad Guyovo objektivita bude zhruba na stejné úrovni jako moje - zatímco on to album slyšel třikrát v životě, tak já jsem to slyšel třikrát jenom během včerejška :-)

18.LG 22.04. 2009 09:14
17: Az tak? 3x za den? Fiha, ja ho slysel po koncerte asi jednou, ale je fakt ze ted spis nemam cas myslet na ... blbosti :)

19.bulsara 22.04. 2009 10:49
... 3 x za deň ... sakra to je na metál, a pri takej šerede ..., tobôž, ... sú veci, pri ktorých je to ako s tým seba-mlátením palicou po hlave, tiež vám odľahne, keď prestanete ..., ale každému podľa gustu, ja som tiež celkom nedávno zniesol po stááášne dlhej dobe niečo repete - pre mňa životný soundtrack Moulin Rouge 3 x za sebou ... a po každý raz mi na úvod pri Bowiem naskakovala husia koža a pri záverečnom Boleru som naopak zadržiaval slzy ... hehe ...

20.Mr.Scully 22.04. 2009 12:06
18. Tak úmyslně přeháním, ale jinak se dá v průměru říct, že každý druhý den slyším alespoň polovičku toho alba. Fakt se mi hrozně líbí. Mám to na random, líbí se mi většina, jen jsem začal přeskakovat Voodoo (protože to se fakt nedá slyšet každej den) a We Believe (dobrá, ale stačila mi na koncertech).

21.Mr. Bad Guy 22.04. 2009 15:52
Mno... Cosmos, Time a School jsem si přesunul do playlistu toho co mi tu hraje obvykle. Tentokrát jsem si užil i C-lebrity a to je co říct. Pokud jsem tomuto albu dal předtím 15%, dnes bych mu dal 35%. Tudíž mé hodnocení nebylo poprvé zcela objektivní. Naproti tomu se mírně rozházely preference skladeb u DM. Oblíbil jsem si Judas Kiss na úkor instrumentálky, která mě začala solidně nudit. Takže celkově z 95 na 90%.

22.SomebodyToLove 23.04. 2009 01:03
21. Hurááá konečeně si taky James a spol. u Tebe mírně pohoršil:-) Sice jen piďimini kousíček - ale i ten se počítá:-D

Ad TCR - no sláva, už jsem myslela, že od dob, kdy bylo CD koupeno Ti na něj fakt padá prach. Takže s úklidem se to nemá přehánět - a zase do konce roku máš pokoj:-) Stačí když si ho poslechneš zase až 1.1 2010 :-)

23.Mr. Bad Guy 23.04. 2009 02:09
Spíš to vidím že si ho pustím tak za měsíc. Každopádně budu muset proházet svůj playlist :-)

24.lister 27.04. 2009 21:07
no co co .....ja rek taky svuj nazor....a rek sem ho zas na kritiku druhyho....jestli se vám to nelíbí tak sry že žiju, radši splynu se Sílou.....

25.SomebodyToLove 28.04. 2009 01:50
S BadGuyem jsou naše "hádky" ohledně TCR jen takové přátelské pošťuchování..
Zatím mě nazlobil opravdu do nepříčetna jen jedinkrát, co se známe..

26.lister 30.04. 2009 14:17
oprava :D ja ctel napsat....tak sem taky rekl svuj nazor.....:D vis co asi 2 nebo 3 co sem v poradi.........ale i tak sry

27.zdenek.r 05.07. 2012 15:42
tak jak vidíte album po létech? Já osobně toto album rád poslouchám, rozhodně neleží jen tak někde jako podpěra pod nohou stolu.

Zná někdo ofic. prodané počty? Je myslím škoda, že tento "projekt" skončil, v kontextu současného dění tuto tvorbu pak ještě více hodnotím kladně.......

Pspvek naposledy editovn 05.07. 2012 15:44

28.bulsara 06.07. 2012 02:49
... marí sa mi, že som niekde videl číslo 600 tis. predaných ... Možno tu ... www.ukmix.org

29.zdenek.r 06.07. 2012 18:11
krapet vydavatelský průser :((, i když co by za to daly tuzemské hvězdy :)

30.bulsara 07.07. 2012 23:53
škoda, že toto už nefunguje ... www.worldwidealbums.net

Údaj aktualizovaný do začiatku roka 2010 tam bol nasledovný:
Queen & Paul Rodgers The Cosmos Rocks 488500
strnky 1

Navigace: Queen - Krlovsk legenda: Frum - The Cosmos Rocks: Recenze The Cosmos Rocks