Když vedoucí zpěvák skupiny Queen odešel v listopadu 1991, pracoval do poslední chvíle se skupinou ve studiu na začátcích posledního alba Queen. O rok později Brian, Roger a John začali formovat materiál, aby mohlo postupně vznikat plnokrevné album skupiny Queen.
A po čtyřech letech od Freddieho smrti, 6.12.1995, bylo album Made In Heaven vydáno.
Všeobecně oslavované, bylo považováno za labutí píseň jedné z nejslavnějších rockových skupin. Toto dvacáté album Queen se stalo jejich nejvíce prodávanou studiovou nahrávkou, dosáhlo první příčky prakticky ve všech zemích světa a získalo zlatou nebo platinovou desku ve více jak dvaceti zemích.
Ale vydání alba postavilo zbylé členy před velký problém: jak mohou bez Freddieho natočit pro jakýkoli singl videoklip?
Skupina, známá jako střed kreativity a objevování nových způsobů presentace jejich hudby (Bohemian Rhapsody je stále považováno za první rockové video), se rozhodla nepoužít již obvyklé animační a počítačové metody. Místo toho nechali nové mladé režiséry ukázat jejich vlastní filmové vize, založené na hudbě z posledního alba.
O práci těchto filmařů promluvili s Britským filmovým institutem, a společně s producenty Hot Property dali vzniknout sérii osmi filmů Made In Heaven.
Ačkoli členové skupiny sami neúčinkují v těchto klipech, byli široce oslavováni při jejich prvním oficiálním sledováním filmů na festivalu v Cannes 1996. Made In Heaven bylo oficiálně vybráno jako zahajovací video pro London Film Festival a Brazil Film Festival.
Queen prolomili další bariery ve vztazích mezi kinem a hudbou. Není překvapením, že Made In Heaven je přirovnáváno k 'rock cinema re-invented'.
|